Ne volim ljude, ali volim životinje..

Iskreno rečeno, nisu svi ljudi koje sam u životu upoznala zaslužili moju ljubav.
Životinje, s kojima sam do sada imala kontakt, jesu.
Ako bi trebalo da biram ko mi je važniji, između ljudskog ološa - serijskog ubice, silovatelja, pedofila ... i, na primer, mačke, opredelila bih se za mačku.
A možda i za vuka ... al onog pravog, na slobodi.
 
Mislim da preteruješ. Skolniji su provođenju vremena sa životinjama, nego sa ljudima. Pa? Može da ukazuje na asocijalnost ili smanjenu socijalnu aktivnost, gotovo zanemarljivo u odnosu na raznovrsne patologije svih onih na oko naklonjenih ljudima.
Ne....ne vole ljude...vole više životinje....nije mi rečeno da su skloniji da provode vreme više sa životinjama..

- - - - - - - - - -

Ovo za konje nije tacno. To sto je opisano u Cizmasima konj je uradio iz straha. Alal ti literatura.

"Čizmaši" je dobar roman.....a komentar na "Alal ti literatura"..je glup..
 
Iskreno rečeno, nisu svi ljudi koje sam u životu upoznala zaslužili moju ljubav.
Životinje, s kojima sam do sada imala kontakt, jesu.
[B]Ako bi trebalo da biram ko mi je važniji, između ljudskog ološa - serijskog ubice, silovatelja, pedofila ... i, na primer, mačke, opredelila bih se za mačku.
A možda i za vuka ... al onog pravog, na slobodi.


Ovi ljudi nisu ...serijske ubice, silovatelji, pedofili...gde oode...
I meni su vukovi inpresivni....i sve divlje životinje....
I zašto je problem što mislim da su pekinezeri zli....jesu
Elem...niko ovde ne govori o mržnji prema životinjama....ni o mržnji prema ljudima...
Tako da ljubitelji životinja....i Hitler je voleo pse...vučjake....i meni se dopadaju...đe problem
 
Meni jedna jako draga osoba pre nekoliko meseci, ušavši u jednu ljubavnu vezu koja je jako diskutabilna, na moje pitanje .....kako je došlo do spoja, kakav je kao čovek i znate ono klasika...ona meni reče..."Privuklo me je kod njega (između ostalog) što oboje ne volimo ljude, ali zato volimo životinje"....inače imaju nekih pet pasa...za pohvalu svakako...
Ja ostadoh šokirana.... razumem....teška vremena...nemaština....gramzivost....razočarenja u prijatelje, porodicu....
Ako iole voliš sebe, (ne na negativan način), ako veruješ sebi, valjda veruješ i drugima....ne propagiram naivnost....ali ne voleti ljude, a pritom si LJUD....mi nekao dođe zastrašujuće...ili ja preterujem....

verovatno je mislila vise volimo prisustvo zivotinja(jer zivotinje su prostije a opet pruzaju ljubav) aljudi cesto umeju da razocaraju,pa dosta njih kad kaze ne volim ljude misli radije cu da blejim sam jer:
me smara da pricam(prirodni sam samotnjak),jer me smara da slusam,jer stalno imamlose iskustvo jer ovojer ono...
msm ne moze to totalno da znaci ne volim ljude kako voli njega a on je ljud:lol:vec samo voli svoj uski krug ljudi;)
 
kad smo već kod pekinezera, vjerovatno spada u top 3 najružniju rasu...
ja bih jednog samojeda (medveđi tip), ili aljaskog malamuta...ali nemam nekih uslova za držanje....
dvije najljepše rase...:zaljubljena:

Imam ga na telefonu..ono kao skrin..ne menjam evo četvrta god......ovo prvo...samojed...tako mi objasnili oni koji se razumeju u rase...
 
Poslednja izmena:
Ima jedna bitna stvar ovde, a to je da li postoji slicnost izmedju maltretiranog coveka i maltretirane zivotinje? Onaj ko mrzi ljude verovatno je bio maltretiran od strane istih, sto opet povlaci za sobom cinjenicu da se nalazio u losem drustvu, svojom ili tudjom voljom, ili mozda iz neznanja. Maltretiranje ostavlja posledice i izaziva nepoverenje, agresivnost i odbojnost, a emocije se jako sporo lece. Sta je razlog zbog kojeg bi neko maltretirao bilo koga? Zasto bi neko isao dotle da u drugoj osobi izazove nepoverenje, agresivnost i odbojnost i da jos uziva u tome? Neka ozbiljna bolest?
 
Niko ovde nije rekao da mrzi ljude.Diskusija je o tome kako je moguce da covek voli vise zivotinje od svoje vrste.

Pa kazem, verovatno je doziveo mnogo loseg od drugih ljudi sto ga je promenilo.

- - - - - - - - - -

Postoji i hordasenje koje je vise svojstveno zenama nego muskarcima. Ukratko, to je situacija u kojoj osoba pokupi sve zivo sa ulice i udomljava kod sebe do tolikog broja da to vise ni tim zivotinjama nije normalno i cak ih ugrozava.
 
Ima jedna bitna stvar ovde, a to je da li postoji slicnost izmedju maltretiranog coveka i maltretirane zivotinje? Onaj ko mrzi ljude verovatno je bio maltretiran od strane istih, sto opet povlaci za sobom cinjenicu da se nalazio u losem drustvu, svojom ili tudjom voljom, ili mozda iz neznanja. Maltretiranje ostavlja posledice i izaziva nepoverenje, agresivnost i odbojnost, a emocije se jako sporo lece. Sta je razlog zbog kojeg bi neko maltretirao bilo koga? Zasto bi neko isao dotle da u drugoj osobi izazove nepoverenje, agresivnost i odbojnost i da jos uziva u tome? Neka ozbiljna bolest?

Ne mora da znači, a može biti....u uvodnom postu, par koji sam pomenula, ne deluju mi kao da su matletirani od bilo koga u nekom najgorem mogućem scenariju...makar koliko ih ja znam....jedino što mogu o njima dodatno reći....i znam da to možda nije fer...izraziti su materijalisti....nisu me uvredili (prava reč je, da su me zbunili)..kada su mi u jednoj prilici rekli da se od "poštenog rada ne živi"....jer oni imaju puno novca....oni mogu tako, ja ne mogu tako...i sve je OK...enigmatični su mi po mnogim moralnim pitanjima....i samim tim po pitanju koje sam, eto ja postavila...
 
To sto ti ne mozes ne znaci da neko drugi ne moze.Tebe da to nije zacnulo ne bi ni spominjala jer te sigurno nije zbunila ta izjava.Osim ako je nisi cula prvi put?
Manite se drugih ljudi i njihovog zivota.Niko tebi ne brani da odes sa druge strane zakona i zaradjujes lak novac.Uzivaju ljudi i sta ih briga.
 
To sto ti ne mozes ne znaci da neko drugi ne moze.Tebe da to nije zacnulo ne bi ni spominjala jer te sigurno nije zbunila ta izjava.Osim ako je nisi cula prvi put?
Manite se drugih ljudi i njihovog zivota.Niko tebi ne brani da odes sa druge strane zakona i zaradjujes lak novac.Uzivaju ljudi i sta ih briga.

uživaju i silovatelji djece i žena, raznorazne psihopate...ooooo hohoho pustimo ljude da uživaju, šta nas briga, i nas i njih...:deda2:

- - - - - - - - - -

Pa kazem, verovatno je doziveo mnogo loseg od drugih ljudi sto ga je promenilo.

- - - - - - - - - -

Postoji i hordasenje koje je vise svojstveno zenama nego muskarcima. Ukratko, to je situacija u kojoj osoba pokupi sve zivo sa ulice i udomljava kod sebe do tolikog broja da to vise ni tim zivotinjama nije normalno i cak ih ugrozava.

ma ništa oni nisu doživili, to rade isključivo iz nesposobnosti da vole druga ljudska bića...
a svi mi volimo životinje, a ovdje je riječ o toj specifičnoj sorti ljudi...
 
Bila je neka izreka koja kaze da je "Najveci oblik ocaja koji moze zavladati u nekom drustvu uverenje da je uzaludno ziveti posteno."

- - - - - - - - - -

:)

suma.jpg
 
uživaju i silovatelji djece i žena, raznorazne psihopate...ooooo hohoho pustimo ljude da uživaju, šta nas briga, i nas i njih...:deda2:

- - - - - - - - - -



ma ništa oni nisu doživili, to rade isključivo iz nesposobnosti da vole druga ljudska bića...
a svi mi volimo životinje, a ovdje je riječ o toj specifičnoj sorti ljudi...

To su poremecene i bolesne osobe.I ti tu ne mozes nista.Niti mozes da promenis te ljude niti da ih zaustavis.Danas ,sutra mozemo i ti i ja da dobijemo poremeceno dete i sta onda?Koje resenje postoji?.I to su necija deca i nemoj da mislis da ti roditelji normalno zive.Razapeti su izmedju svoje dece i njihovih dela.

Isto kao i gej osobe,oni to nose u sebi i ne mogu da pobegnu od toga.Lako je osudjivati a tesko razumeti.Dok je sveta bice i svega ovoga.
 
To sto ti ne mozes ne znaci da neko drugi ne moze.Tebe da to nije zacnulo ne bi ni spominjala jer te sigurno nije zbunila ta izjava.Osim ako je nisi cula prvi put?
Manite se drugih ljudi i njihovog zivota.Niko tebi ne brani da odes sa druge strane zakona i zaradjujes lak novac.Uzivaju ljudi i sta ih briga.

Ti si se malo pogubila...izvini za drugi izraz ne znam...
Ne zavidim ja nikome ko ima više novca....već ponosom na koji način dolaze do njega i sole pamet drugima, da su oni nešto NAD.....I samo pominjanje da više vole životinje nego ljude... nije razočarenje u ljude...nego EGO-TRIP.....da su drugi ljudi bezvredni......mislim postoji i ta mogućnost....opet ne mora da znači....
Vaša ljubav prema životinjama postaje diskutabilna....i lažljiva....braniš nešto neodbranjivo....ko neka sekta bok' te...
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da pricam direktno za taj par o kojem ti pricas jer ih ne poznajem.Ali kapiram po tvom pisanju da ti ustvari nagadjas i ni sama nisi sigurna u to sto pises.
U svakom slucaju,ne mozes da komentarises ljubav koju ne osecas,tako da ne mozes da znas da li je lazljiva kako ti kazes ili nije.Uostalom,dokazi da neko nesto voli iskreno ili ne posto smatras da je nasa ljubav prema zivotinjama pod znakom ?
 
Ja ne mogu da pricam direktno za taj par o kojem ti pricas jer ih ne poznajem.Ali kapiram po tvom pisanju da ti ustvari nagadjas i ni sama nisi sigurna u to sto pises.
U svakom slucaju,ne mozes da komentarises ljubav koju ne osecas,tako da ne mozes da znas da li je lazljiva kako ti kazes ili nije.Uostalom,dokazi da neko nesto voli iskreno ili ne posto smatras da je nasa ljubav prema zivotinjama pod znakom ?

Itekako znam o čemu pišem.....ti budi konkretnija..
 

Back
Top