Навала радне снаге из иностранства

Evropska kultura ne postoji. Jer sta zajednicko po pitanju kulture imaju jedan Islandjanin i Rumun ili Rus i Spanac?
Jbt tebi covek ne moze da utera u glavu cinjenicu da razlike postoje izmedju istoka i zapada, severa i juga. Uzmi Francusku kakve su regionalne razlike. Italija jos i vise. Sta onda da ocekujes izmedju Rumunije i Irske
 
Искуство са градилишта пре 2 године:
- на једном градилишту виђао сам једног из Бангладеша. Био је "проста" радна снага - физикалац класичан. Неколико мојих радника упознало се са њим. Рекао им је да је добио, у једном београдском предграђу, од инвеститора стамбени контејнер. То су контејнери слични транспортним само је унутра прилагођено за живот, мало су већи. Има мало купатило, један кревет са постељином, столицу и мали сто. Добија 2 оброка дневно који му се достављају на градилиштe (један већи сендвич и јогурт а за ручак кувани оброк). Плаћен је 350 евра и он каже да је ово рај на земљи. Ту је већ годину дана и гледа да некако доведе брата и жену.
Плате нашим радницима морају бити веће и то јесте тачно али морају и наши радници мало да сагледају реалност. Моји мајстори имају добре плате заиста али нису ни сви они баш ок. Јако често се иде на неоправдана боловања, често се ради испод норме (за 5-10% неће нико ништа да му каже али то је често и доста веће), почетници одмах траже огромне плате, чим науче да раде једну позицију већина њих креће да уцењује а немају појма да су научили можда тек 5% од потребног знања.
Има доста и до послодаваца, тек су они посебна прича.
Мислим да је проблем "дубљи". Има нечег и у атмосфери која се прави у друштву да је само "ин" бити водитељка, што већи деколте и што више показивања међуножја расте популарност, такође је "ин" не радити ништа ван канцеларије, а још мање радити посао за који треба да се размишља . . . .Заврши се некако нека виша пословна школа за неки менаџмент у ко зна чему и одмах крене да се пљује по мајсторима. једна приучена административна радница за најниже административне послове у фирми код мене се буни зашто мој главни монтер система високог притиска има скоро 1800 евра плату и ауто и картицу за гориво и плус додатке а она ради за 110 000 а нема појма ни најобичнији рачун да направи.
 
Poslednja izmena:
Zakonitost je ista svuda. Matematika ne greši, 2+2=4
Tamo gde je više obojenih, ima više kriminala a gradovi su pred bankrotom ili uglavnom lošije nego tamo gde su belci većina.
Mene ne zanima ni politička korektnost, ni sociologija, ni razna druga ostala sra*nja.
Mene zanima matematika
Problem je što se uvoz osmuđenih ništa ne rešava .
1.Novacneće cirkulistati Srbijom .
2 .Oboriće cenu rada .
3 Što dovesti od srpskog nezadovoljstva , šzo će za posledicu imati srpsko iseljavanje i uvou nove ture osmuđenih .
3. Kao i s narkomanijem lepo ti je kratko vreme , posle si navučen i tražiš sve veće i veće doze .
4 , Predozitanje i smrt nacike .
 
tamo gde su zaposlili sve ove iz pripizdina, pada promet katastrofalno...nece srbin da jede hranu kada mu je tamnoputi mulja po rukama. moz da se pozivate na 100 zakona o pravima i razlicitosti, ali tako je i tacka.

stepin vajat... raspadali se od posla, poceli sa nekoliko klinki iz bangladesa na pakovanju i kasi, u roku od 6 meseci sve oterali koji su godinama tu radili i zaposlili rostilj majstore iz levih vuqojebina samo zbog poreza. jajare

zvrji im prazno, 20x manje prometa.
Da Bog da deci za lekove potrošili te pare .
 
Искуство са градилишта пре 2 године:
- на једном градилишту виђао сам једног из Бангладеша. Био је "проста" радна снага - физикалац класичан. Неколико мојих радника упознало се са њим. Рекао им је да је добио, у једном београдском предграђу, од инвеститора стамбени контејнер. То су контејнери слични транспортним само је унутра прилагођено за живот, мало су већи. Има мало купатило, један кревет са постељином, столицу и мали сто. Добија 2 оброка дневно који му се достављају на градилиштe (један већи сендвич и јогурт а за ручак кувани оброк). Плаћен је 350 евра и он каже да је ово рај на земљи. Ту је већ годину дана и гледа да некако доведе брата и жену.
Плате нашим радницима морају бити веће и то јесте тачно али морају и наши радници мало да сагледају реалност. Моји мајстори имају добре плате заиста али нису ни сви они баш ок. Јако често се иде на неоправдана боловања, често се ради испод норме (за 5-10% неће нико ништа да му каже али то је често и доста веће), почетници одмах траже огромне плате, чим науче да раде једну позицију већина њих креће да уцењује а немају појма да су научили можда тек 5% од потребног знања.
Има доста и до послодаваца, тек су они посебна прича.
Мислим да је проблем "дубљи". Има нечег и у атмосфери која се прави у друштву да је само "ин" бити водитељка, што већи деколте и што више показивања међуножја расте популарност, такође је "ин" не радити ништа ван канцеларије, а још мање радити посао за који треба да се размишља . . . .Заврши се некако нека виша пословна школа за неки менаџмент у ко зна чему и одмах крене да се пљује по мајсторима. једна приучена административна радница за најниже административне послове у фирми код мене се буни зашто мој главни монтер система високог притиска има скоро 1800 евра плату и ауто и картицу за гориво и плус додатке а она ради за 110 000 а нема појма ни најобичнији рачун да направи.
Tako je, pogodio si srž problema.
Lopovski parazitski sistem da oslobodi preduzimače, da im se skine sa grbače, da oslobodi običnog čoveka. Parazitski ogromni državni sistem birokratije i koječega finansira običan bedni čovek
 
Tako je, pogodio si srž problema.
Lopovski parazitski sistem da oslobodi preduzimače, da im se skine sa grbače, da oslobodi običnog čoveka. Parazitski ogromni državni sistem birokratije i koječega finansira običan bedni čovek
Баш то. Да видиш само како изгледа та државна администрација коју си поменуо. То је нешто што не могу да ти речима опишем. Гомила лешинара који само и једино гледају како да ти узму што више пара. У свој посао се не разумеју уопште а сви су преко неких веза ту а не по стручности и знању. Да видиш прописе само. Гомила прописа може, не двојако, него тројако да се тумачи и ја никада не знам како ће да реагује комисија за технички пријем па знају да "дрндају" мене а преко мене и власника фабрике или зграде, коме правим неки процес или шта год. На сваком објекту друга прича.
Да само видиш како се ту муља и шта се ради некада помислим да смо ми стварно божији народ када нам се није, још увек, десила нека тешка несрећа.
 
Ne od početka.
I ja bio kritičan.
Al onda shvatim da se samo jedu govna i da mnogi profitiraju od šatro kritika...
Ja ne mogu uz, samo protiv. Svake vlasti :)
Jer vlast je moc sama po sebi, a sto vecu podrsku dobija, to moc postaje veca. A kada je moc prevelika - zlo je neminovno.
Najvece zlo su kroz istoriju nanele vlasti koje su imale najvecu podrsku.
 
Ja ne mogu uz, samo protiv. Svake vlasti :)
Jer vlast je moc sama po sebi, a sto vecu podrsku dobija, to moc postaje veca. A kada je moc prevelika - zlo je neminovno.
Najvece zlo su kroz istoriju nanele vlasti koje su imale najvecu podrsku.
Da bi mogao da prdiš preko interneta mora da postoji mehanizam koji to omogućava a anarhija ne omogućava proizvoljni prdež niti je a i niti će
 
Da bi mogao da prdiš preko interneta mora da postoji mehanizam koji to omogućava a anarhija ne omogućava proizvoljni prdež niti je a i niti će
Opet gresis, nisam za anarhiju, vec za ravnotezu.
Vlast ce uvek da ima moc, i vlast mora da postoji, ali mora da se ogranici. A ogranicava se tako sto postoji jaka kultura ogranicavanja moci.
Kultura da je vlast u sluzbi naroda, a ne da narod treba da bude podanik vlasti.
 
Opet gresis, nisam za anarhiju, vec za ravnotezu.
Vlast ce uvek da ima moc, i vlast mora da postoji, ali mora da se ogranici. A ogranicava se tako sto postoji jaka kultura ogranicavanja moci.
Kultura da je vlast u sluzbi naroda, a ne da narod treba da bude podanik vlasti.
E vidiš, narod bi mogao malo da preispita i svoje OBAVEZE i SVEST O DRUGIMA a ne da vrti samo "SVOJA" prava...
 

Back
Top