Nasminkane zene na plazi,sahrani,bolnici

vd:
na kojim mestima?
i zašto?
U banci,posti, na roditeljskom sastanku, naprimer. Ove prilike nisu svecane niti specijalne, ali opet, predstavljaju susret sa ljudima i mislim da u nekim godinama zena ne bi smela sebi da dozvoli da izgleda ''neuredno'' , tj. da bude ''zenturaca'' , jer kako godine odmicu kod vecine ljudi koza stari, gubi svezinu kakvu je imala nekad...A malo rumenila ,pudera ili cega vec moze itekako da popravi i ulepsa sliku. Eto samo zato. :-)
 
U banci,posti, na roditeljskom sastanku, naprimer. Ove prilike nisu svecane niti specijalne, ali opet, predstavljaju susret sa ljudima i mislim da u nekim godinama zena ne bi smela sebi da dozvoli da izgleda ''neuredno'' , tj. da bude ''zenturaca'' , jer kako godine odmicu kod vecine ljudi koza stari, gubi svezinu kakvu je imala nekad...A malo rumenila ,pudera ili cega vec moze itekako da popravi i ulepsa sliku. Eto samo zato. :-)


Koje su to 'neke godine' kad zena postane 'neuredna' tj 'zenturaca' ako nije nasminkana?
A tek one sto se sminkaju 'a svi znamo zasto' tj sta hoce da postignu...

Nije lako ugoditi svetu (ako se pokusava tako nesto)
 
Koje su to 'neke godine' kad zena postane 'neuredna' tj 'zenturaca' ako nije nasminkana?
A tek one sto se sminkaju 'a svi znamo zasto' tj sta hoce da postignu...

Nije lako ugoditi svetu (ako se pokusava tako nesto)
Naravno, najteze je ugoditi svetu, koliko ljudi ,toliko cudi. Sto se tice godina ,po meni to relativno:ne izgladamo svi jednako dobro ili lose u nekim godinama.Evo naveo je neko posle mene, seda kosa ,naprimer. Nikad ne bih rekla za devojku od 19-20 godina da je neuredna, ako se ne ofarba na vreme, mozda malo eksperimentise, mozda se igra, godine joj to dozvoljavaju. Ali, kada bih videla neku moju vrsnjakinju od 38 godinica, sa ''sarenom'' kosom pomislila bih da je neuredna.Ne mislim ja da zene u nekim godinama moraju da se redovno sminkaju i ''napucavaju'', to je takodje neprimereno ako se ne radi sa merom, ali moraju malo vise da paze na neke stvari, jer su te neke stvari ociglednije. Kod nekih se pojavljuju sede, uocivljiviji su podocnjaci, koza nije uvek sveza i zategnuta. I kad se ne vodi o tome racuna , stvara se utisak zapustenosti, a to je po meni gore od neke fizicke mane, jer na to moze da se utice. Naravno, sve je stvar izbora i afiniteta. Zena moze da bude zapustena, sto bih rekla zenturaca posle naprimer 35. ali i ne mora nikada. :-)
 
eto ja nisam mlada:mrgreen:al nisam brate ni stara,al volem da se nshmichnim samo tako...i to svuda ikad izadjem sa drugaricom i sa mm i sama...i na pijac kad idem volem da turim mlchice shminke msm malo pudera,chisto eto malchice...jedino se ne shminkam kad idem na bazen ili plazu...tu metnem malo sjaj na usne ili neku zashtitu...razmishljanja su sledeca...mlade devojke i mlade zene ni ne moraju da se shminkaju,msm dovoljna je mladost...pa secam se sebe iz tog doba...e kad se odjogati malo shminke nije na odmet msm da ona pokrije odredjene nedostatke a istakne prednosti,i naravno sve pod uslovom da se ista u[potrebi umereno i kako treba...u protivnom starije zene izgledaju nakaradno i smeshno sa sminkom...kao da se dete igralo...:eek:
 
Da li je po Vama pristojno biti nasminkan i maksimalno doteran,frizura,lak na noktima u situaciji kada idete npr.u bolnicu da se porodite ili se spremate za neku hirursku intervenciju,kada se spremate da idete na sahranu ili ste na plazi stavili sem maskare i karmin!Da li eto pomenuh sahranu, nasminkanu zenu smatraju onom koja ne postuje trenutak i ozaloscene ili su to za Vas ciste gluposti?Navedite jos neku situaciju za koju mislite da je ruzno i neprimereno biti u izdanju sminka,frizura.
Samo da podvucem,zena je u svim tim situacijama obucena primereno situaciji.
Naravno da zena treba da bude cista i uredna uvek,ali sam mislila na one zene koje ne koriste samo maskaru i sjaj za usta,vec njihova minimalna sminka deluje napadno jer koriste uvek i samo jako crveni karmin i crni kreon pa deluju upadljivije ?Da li mislite da smo robovi predrasuda i da i dalje postoje zene koje zinu od cuda ako vide zenu na porodjaju sa frizurom i maskarom na trepavicama.

Kada se neko sprema za hirursku intervenciju, nikako ga nece smestiti na operacioni sto ukoliko ima bilo sta po noktima. I onaj sa mrvicom mozgica zna iz kog je to razloga. Sto se sminkanja tice, nemam nista protiv. Zena koja zna pravila sminkanja (isto vazi i za garderobu), ne moze da bude degute ni u jednoj jedinoj situaciji. Koliko je meni poznato, samo one nafrakane 48h dnevno, nisu svesne ni vremena ni prostora. Nije nenormalno i na sahranu otici u sminka izdanju, ali se zna kakva i koja kolicina sminke "ide" u takvim situacijama, niste (hvala Bogu) ozalosceni, te u skladu sa tim samo umereno i opusteno. Ja, licno... odlazak na plazu + karmin + maskara + nestotrece = ne vidim zajedno, tj. budalastina je nasminkan otici na plazu, ali ostavljam mogucnost da neko misli (a misli sigurno), suprotno od mene.
 
koliko ja znam tako tip-top spremljena (našminkana ..lak za nokte..itd) ne moze otići na operacioni sto
ženicama u trenutku kad polaze na porodjaj nije do šminkana, što se tiče sahrana pa valjda se zna kako se ide:roll:
al moram da naglasim da je baš cool kad devojke našminkane i sa štiklama nabadaju po kamenju mislim na adu :zcepanje:
ili kad izadju iz vode a maskara se razlila ( onako baš deluju ljupko) :dash: :zcepanje:
 
koliko ja znam tako tip-top spremljena (našminkana ..lak za nokte..itd) ne moze otići na operacioni sto
ženicama u trenutku kad polaze na porodjaj nije do šminkana, što se tiče sahrana pa valjda se zna kako se ide:roll:

Kako se ide? Da se rida i da se busaju u grudi..ajde zaobidji.Jos treba da im se vade oci ako im se svidi neki covek.


al moram da naglasim da je baš cool kad devojke našminkane i sa štiklama nabadaju po kamenju mislim na adu :zcepanje:
ili kad izadju iz vode a maskara se razlila ( onako baš deluju ljupko)

Ako se maskara razliva mogu pre ulaska u vodu umiti lice.Bih al ne bih..
 
Pristojno.

frank-fosters-funeral-460x594.jpg
 
Vrlo mi je zanimljivo, kad pišete ovde, svi pišete o mlađim osobama ili gledište tih osoba..Majka mi ima82 godine, prvi put u životu je zaglavila u bolnici pre 3 nedelje, zbog unutrašnjeg krvarenja i 10 dana nije mogla da se pomeri.Prvo što mi je tražila, kada se malo oporavila, bilo je dezodorans, njeno roza rumenilo sa sve četkicom i puder.Meni bilo smešno)pogotovo što mi redovno prebacuje što se ne šminkam).Onda je počela da kuka-"vidi mi kosu"- jer redovno, svake subote ide kod frizera i nokte)lakira ih ponedeljkom.Prvo mi bilo smešno,onda sam se rastužila, jer sam shvatila da ona te neke svoje ritule održava u životu, da bi i oni održali nju.Neka je, još dugo, žive i zdrave, moje staramajke Keti:D
 
koliko ja znam tako tip-top spremljena (našminkana ..lak za nokte..itd) ne moze otići na operacioni sto
ženicama u trenutku kad polaze na porodjaj nije do šminkana, što se tiče sahrana pa valjda se zna kako se ide:roll:
al moram da naglasim da je baš cool kad devojke našminkane i sa štiklama nabadaju po kamenju mislim na adu :zcepanje:
ili kad izadju iz vode a maskara se razlila ( onako baš deluju ljupko) :dash: :zcepanje:

ja sam na porodjaj isla nasminkana
i svako vece skidala sminku a ujutru se sminkala - pod sminkom smatram maskaru i elajner kao i sjaj

sahrana je takodje nesto gde idem onakva kakva sam uvek -znaci sa maskrom, elajnerom ili krjonom, sjajem na ustima
da li nenašminkanošću dokazujemo tugu?
 
Da li je po Vama pristojno biti nasminkan i maksimalno doteran,frizura,lak na noktima u situaciji kada idete npr.u bolnicu da se porodite ili se spremate za neku hirursku intervenciju,kada se spremate da idete na sahranu ili ste na plazi stavili sem maskare i karmin!Da li eto pomenuh sahranu, nasminkanu zenu smatraju onom koja ne postuje trenutak i ozaloscene ili su to za Vas ciste gluposti?Navedite jos neku situaciju za koju mislite da je ruzno i neprimereno biti u izdanju sminka,frizura.
Samo da podvucem,zena je u svim tim situacijama obucena primereno situaciji.
Naravno da zena treba da bude cista i uredna uvek,ali sam mislila na one zene koje ne koriste samo maskaru i sjaj za usta,vec njihova minimalna sminka deluje napadno jer koriste uvek i samo jako crveni karmin i crni kreon pa deluju upadljivije ?Da li mislite da smo robovi predrasuda i da i dalje postoje zene koje zinu od cuda ako vide zenu na porodjaju sa frizurom i maskarom na trepavicama.

Ne nosim tešku šminku (jake senke, rumenilo), ali razumem da je ženama koje vole tako da se šminkaju to važno, to je deo njihove ličnosti i popuno mi je jasno što ne bi ni mrtve išle negde bez šminke. Ja se tome divim, u stvari.
Gledam mamu i njene drugarice (sve imaju oko 70 godina) i divno je - sve imaju lepu frizuru (ne karfiol, nego lepo sređenu i ofarbanu kosu), divnu šminku, lepe noktiće u boji, svoj parfem, nakit... i naravno odgovarajuću gardarobu sa koordiniranim detaljima :lol: Meni je to lepo i ženstveno, a pošto sam sa mamom dosta diskutovala o šminkanju (ja nisam taj tip) shvatila sam da je u njenom sistemu vrednosti nevaspitano ići 'čupav' i nenašminkan (u smislu da bez blama šetaš popucale kapilare na obrazima, crven nos, podočnjake i sl.) - znači nije tu samo sujeta u igri, nego je njoj prosto nametati ljudima svoje nedostatke i zapuštenost, to je znak nepoštovanja.
:heart:

(a mene obavezno da našminkaju i doteraju kad umrem!)
 
Poslednja izmena:
ajlajner :lol:
nego,je l planirate da vas sminkaju za poslednji ispracaj ili cete da odete prirodne u farmerkama :mrgreen:

Наравно да ће морати да ме нашминкају, ако сам мртва не морам да плашим људе као акреп.:whistling:

Иначе, мислим да дискретна шминка одговара свакој ситуацији, уколико то жени причињава задовољство и даје јој додатну дозу самопоуздања.
На послу сам увек нашминкана, остали део дана према расположењу и потреби.

Једини период када нисам помишљала на шминку, јер ми се гадила, јесте када су ми умрли родитељи. Нисам могла да замислим да се нашминкам, али верујем да је и то ствар личног осећаја, кога не треба наметати другима.
 
Da li je po Vama pristojno biti nasminkan i maksimalno doteran,frizura,lak na noktima u situaciji kada idete npr.u bolnicu da se porodite ili se spremate za neku hirursku intervenciju,kada se spremate da idete na sahranu ili ste na plazi stavili sem maskare i karmin!Da li eto pomenuh sahranu, nasminkanu zenu smatraju onom koja ne postuje trenutak i ozaloscene ili su to za Vas ciste gluposti?Navedite jos neku situaciju za koju mislite da je ruzno i neprimereno biti u izdanju sminka,frizura.
Samo da podvucem,zena je u svim tim situacijama obucena primereno situaciji.
Naravno da zena treba da bude cista i uredna uvek,ali sam mislila na one zene koje ne koriste samo maskaru i sjaj za usta,vec njihova minimalna sminka deluje napadno jer koriste uvek i samo jako crveni karmin i crni kreon pa deluju upadljivije ?Da li mislite da smo robovi predrasuda i da i dalje postoje zene koje zinu od cuda ako vide zenu na porodjaju sa frizurom i maskarom na trepavicama.
Nek nosi sta ko hoce da nosi.
 

Back
Top