Највећи антропоморфизам - деловање Бога

На филозофији (Крстиној) имају неки фазон... па рецимо да није мој. Сувише користе туђе мисли, онда улазе у колизије око истих...
Исто и са писањем. Има неко друштво љубитеља фантастике, фурају фазон који никако није мој.
Него, ја нађем особе с којима сам на фреквенцији, било да је реч о религији, филозофији, фантастици...
Узгред, мој став је да религија која не може филозофски да се одбрани нема смисла.

Davno nisam cuo tako dobru misao, "religija koja ne moze filozofski da se odbrani nema smisla". Apsolutno se slazem.
 
Kako to, da nema ljudi koji je praktikuju ni ona ne bi postojala.

Da, ali oni su jedno s njom, a ne njena antiteza niti kritika. U religiji nema kritike, a filozofi mogu oko toga da "razbijaju glavu" koliko hoce, do drugog zakljucka nece doci jer to je susta istina.

Za religiju ne vaze zakoni koji inace uobicajeno vaze, npr. u nauci.
 
Poslednja izmena:
Ja ne videh ovde ni jednog jos jehovinog svedoka niti mormona, a evo jedna je vec 4 godine tu.

Pa ja bih pre odustala nego da ponavljam jedno te isto 4 godine!

Норма, јеси ли сигурна да желе да преведу друге. Да им није намера да провоцирају (што би се пре могло рећи за Јуту, која узгред није овде ни четири месеца)... Осим тога, рекао бих да је Ејнџел-пицолизац у ЈС :lol:
 
Норма, јеси ли сигурна да желе да преведу друге. Да им није намера да провоцирају (што би се пре могло рећи за Јуту, која узгред није овде ни четири месеца)... Осим тога, рекао бих да је Ејнџел-пицолизац у ЈС :lol:

Slazem se, ali po cemu onda meris njihov "uspeh"?
 
Slazem se, ali po cemu onda meris njihov "uspeh"?

Постоје два квантитативна мерила. Врло једноставна, посебно оно друго... Мада је прво можда боље. Дакле
1) Колико се на њихове теме, уопште постове одговара
2) Број препорука
Оно што хтедох рећи "неутралцу", а он ме наравно није разумео, је следеће: Ако му сметам ја, или Мона или Утах (он их је помињао, не ја), нека проба да игнорише. Можда му и успе :)
Толико о томе...
 
Постоје два квантитативна мерила. Врло једноставна, посебно оно друго... Мада је прво можда боље. Дакле
1) Колико се на њихове теме, уопште постове одговара
2) Број препорука
Оно што хтедох рећи "неутралцу", а он ме наравно није разумео, је следеће: Ако му сметам ја, или Мона или Утах (он их је помињао, не ја), нека проба да игнорише. Можда му и успе :)
Толико о томе...

Ne razumem za broj preporuka, ali ovo boldovano nema prakticnu svrhu jer nikog nisu "zavrbovale" sto bi se narodski reklo.

A pazi, 4 godine su tu!

Ali slazem se, nije tema...
 
Agarto to je mozda lepo receno, ali naprosto nije tacno.

Твојој религији нетреба филозофско (метафизичко) утемељење?
ОК, зашто онда верујеш?!
Веровали у исто и твоји родитељи?! Поштујем такав избор, само у мом случају није довољан. И то је онда идентитет пре него религија. Посебно је безвезе ићи у том случају на форум (замисли тек да идеш на онај антички форум, одакле реч потиче) па о истој расправљати. Ето моје поенте за "неутрално". По њему, мени као "филозофу" није овде место. А што он долази кад му је све једноставно?! Да нешто научи? Шта, не зна већ тако једноставне ствари!? Да подучи друге?!? Па зар није то онда "не вреди пред свиње просипати бисере", ако већ неко једноставне ствари може да укапира?!? Ето, имам ја кући Библију, једноставна је и...?
(Наравно ова питања важе за све који деле његово мишљење)
 

Back
Top