Zasto nemaju izgovora oni koji odbacuju Boga

Da, stvorio ih je njihov bog kog slede...satana....to je njegovo seme i njegov plod zli i opaki...

Oni sa Biblijskim Bogom Ljubavi nemaju veze, jer da imaju, ne bi uradili to što su uradili...

Ne možeš da okriviš drugog za ono što ti zabrljaš...
Nema to veze da sotonom niti bilo kojim bogom. Svi smo rođeni čisti i neizprogramirani. Tokom života bivamo programirani, a program nam prenose roditelji i ljudi oko sebe. Zašto ti i ja nemamo isti program? Jednostavno jer si ti upijao od svojih roditelja i okoline, knjiga raznih, televizije, interneta...stekao si razna ubeđenja i načela kojih se držiš kao pijan plota. Za nekoga je oduzeti život u redu, za nekoga je podariti život u redu, nismo svi isti, do programa je. Možda baš imaju veze sa bilbijskim bogom "ljubavi" kako kažeš, jer upravo taj bog je načinio više ubistava nego sam sotona, tako da ne znam o kojoj ljubavi tu pričaš, ili je to ljubav božija.
Bog je stovrio ljude savrsenima.

Ljudi su se sami odvojili od Boga, zgresivsi postali su nasavrseni, gresni..
podlozni bolesti i smrti.
To nesavrsenstvo su genetski preneli na potomstvo,
zbog cega se radjamo takvi...
Osnovna odlika nevernika je da ne znaju niti shvataju Istinu od Boga.
A sami su krivi jer stite svoju svest...

Bog je ljubav i zbog ljubavi stvara.
I postuje slobodnu volju coveka.

Otmica i ubistvo su ljudski faktor i nemaju veze sa Bogom.
Ne, svako je čist po rođenju, čak i ove ubice. Dete koje je odraslo u normalnoj okolini upilo je sve lepe stvari dok dete koje je odraslo u užasnoj okolini upilo je sve ružne stvari i tokom života to je za njega bilo normalno. Geni nemaju nikakve veze sa tim, imaju samo sa fizičkim delom. Ja sam baš upravo nevernik jer shvatam istinu o bilbijskom bogu. Bilbijski bog nije ljubav, i ako poštuje slobodnu volju čoveka onda niko nikad zbog zlodela neće goreti u paklu i bog će mu oprostiti. Čovek nikad nije postao nesavršen i podložan bolesti i smrti, uvek smo bili podložni fizičkoj smrti. Niko ne štiti svoju svest, jer niko a posebno ubice nisu svesni svoje svesti.
Ne, nisam ga opazio, cuo video, nije mi se javio, ma nista, bukvalno nista.
A dal se tim koji imaju ideju o bogu nekako javio i kako ?
Pa kako ti se nije javio a, ni poruku jednu...sram ga bilo. Ovima se javlja sms-om, u snu, na tostu leba, u kafi, na drvetu...na bogojavljanje se svima javi sem meni :(

Nema to veze da sotonom niti bilo kojim bogom. Svi smo rođeni čisti i neizprogramirani. Tokom života bivamo programirani, a program nam prenose roditelji i ljudi oko sebe. Zašto ti i ja nemamo isti program? Jednostavno jer si ti upijao od svojih roditelja i okoline, knjiga raznih, televizije, interneta...stekao si razna ubeđenja i načela kojih se držiš kao pijan plota. Za nekoga je oduzeti život u redu, za nekoga je podariti život u redu, nismo svi isti, do programa je. Možda baš imaju veze sa bilbijskim bogom "ljubavi" kako kažeš, jer upravo taj bog je načinio više ubistava nego sam sotona, tako da ne znam o kojoj ljubavi tu pričaš, ili je to ljubav božija.
Slažem se u neku ruku.

Ali zato imamo Božiji zakon koji je reper i koji nam kaže šta je dobro a šta zlo.
'Napredovaće' ovaj svet u tom pogledu još...pa će normalno postati nenormalno i obratno...i nećemo imati na osnovu čega reći...ovo valja a ovo Ne...

Pa već i sada se na mnoge nenormalne i devijantne stvari gleda sasvim normalno...jer je taj neko odrastao u takvoj sredini koja to odobrava...kao što si rekao...
Ali niko ne može reći da ovaj svet, na čelu sa čovekom koji čini sliku sveta, ide u dobrom pravcu...
Tehnološki napredak je očigledan, baš kao i ljudski nazadak...neminovno je to i ne može da se ne vidi..nema ljudskosti u ljudima, prazni smo ste strane...čovek postaje bezosećajan, nema empatije...zloba, mržnja, zavist...egoizam, sebičnost, ljubomora je u ekspanziji...
Pomera se ta granica tolerancije na grešku, spremni smo da osudimo a spori da oprostimo...inatimo se u tom smislu...
Hoćemo savršenstvo u svakom smislu, a sami nismo takvi i skloni smo greškama...i to teško priznajemo ili ne vidimo...

Znam ja da je čovek prazna čaša na rođenju i da će biti vredan u zavisnosti od sadržaja koji u sebe ulije...znam da se i sam malo pita za taj sadržaj koji će dobiti na razne načine...
Ali to ne znači da svako sebe ne može promeniti...da će taj sadržaj vremenom prepakovati...brisati neke stvari a dodavati nove...

Čovek se formira dok je živ i uči...
Pa i okoreli kriminalac koji je bio poput zveri se promeni i postane pitomo jagnje...
Lupio 100 puta glavom u zid, pa video da ne ide i okrenuo list...
I shvatiš u nekim godinama da ništa nije važnije od zdravlja...nažalost većina kada ga izgubi...
Pa tek tada krene da traži smisao života...da postavlja sam sebi neka pitanja...
Shvatiš da je život lep i da bi sve menjao za njega jer je lepo pod ovom kapom nebeskom...

Ali ne mogu da okrivim drugog za moj postupak...niti on mene za svoj...
Mogu biti kriv ili prav pred ljudima...i mogu se busati i navoditi 1000 izgovora za svoj loš postupak...sudija ne ferma ni 3% već odrapi po članu...bar nama običnim smrtnicima...

Dok kod Boga nema protekcije i nema kroz prsta...čak će više tražiti od onih kojima je više dao...
Ja ne volim da se vraćam u prošlost, već gledam pred svojim očima šta se radi danas....i ne mogu krivicu da nađem na Bogu ni u čemu...već samo u ljudima...
Zar danas mnogi ne zaslužuju osudu za zlodela koja čine pred našim očima....svakako Da...zato sam u ubeđen da je i u tadašnja vremena Bog sudio pravo...

Ne, svako je čist po rođenju, čak i ove ubice. Dete koje je odraslo u normalnoj okolini upilo je sve lepe stvari dok dete koje je odraslo u užasnoj okolini upilo je sve ružne stvari i tokom života to je za njega bilo normalno. Geni nemaju nikakve veze sa tim, imaju samo sa fizičkim delom. Ja sam baš upravo nevernik jer shvatam istinu o bilbijskom bogu. Bilbijski bog nije ljubav, i ako poštuje slobodnu volju čoveka onda niko nikad zbog zlodela neće goreti u paklu i bog će mu oprostiti. Čovek nikad nije postao nesavršen i podložan bolesti i smrti, uvek smo bili podložni fizičkoj smrti. Niko ne štiti svoju svest, jer niko a posebno ubice nisu svesni svoje svesti.

Pa kako ti se nije javio a, ni poruku jednu...sram ga bilo. Ovima se javlja sms-om, u snu, na tostu leba, u kafi, na drvetu...na bogojavljanje se svima javi sem meni :(
Sta ne.
Ljudi su nesavrseni - znaci da umiru to je cinjenica
da su savrseni ne bi umiral iziveli bi vecno...
Genetski smo nesavrseni.
Bog je ljubav a ti ocigledno ne shvatas Bibliju kako treba.
Ko ima ispravan stav razume Bozju rec.
Kao sto u Bibliji i pise... ko trazi Boga svim srcem nacice ga..
a Bog daje razumevanje Bozje reci.

Tek u buducnosti Bog ce nam dati vecni zivot.

Postavljena je tema tek.
A dokaza je koliko hoces.
Sve sto postoji svedoci o Bogu.

Bolest je posledica nesavrsenosti, u nasem dnk je to upisano bolest smrt.
Dakle to je posledica nesavrsenosti coveka.
A covek je postao nesavrsen zgresivsi protiv Boga.
Mi smo nasledili tu nesavrsenost od nasih praroditelja...

Biblija sve objasnjava...

A sto samo rak? gde su druge bolesti?
A covek takodje gubi zivot i na druge nacine, gde su kataklizme zemljotresi
ratovi glad nesrece...
Otvori oci malo vise pa vidi svu patnju koja pogadja ljude...
Ko to vidi trazi od Boga odgovore...
A Bog nam je dao Bibliju da mozemo znati uzroke kao i buducnost
Shvatam. Bog je ili neposredno petljao po DNK posle Prvobitnog greha, ili je smuvao nešto u mRNK da ona "pogrešno obavesti" DNK. Nešto kao kvarenje genskog softvera koje uzrokuje većinu vrsta raka. Razumeo sam.

što znači da je neko gledao dok je tvoj tata sejao seme u mamu :super:
vidiš, nadam se da nije niko gledao ali svi veruju da je tako bilo. e sad kako može nešto živo da nikne samo od sebe?
Gledali su moji tata i mama.
Mozda i nisu gledali ali su osetili orgazam :ok:
I ne veruju - znaju
A i da su hteli da imaju publiku [voajere] mogli su.
Kod boga to NE MOZE pa tacno da dubis na trepavicama:super:

Mozes li svojim ocima da vidis stvaranje coveka ?
Ne da verujes nego da vidis ?
a možeš li ti da vidiš svojim očima kako ja kucam, ne možeš.
znači ne možeš se oslanjati samo na oči, onaj što je slep ništa ne vidi ali zna ili veruje da je šuma zelena.
zato uključuješ logiku kako je nešto živo nastalo samo od sebe i tražiš odgovor. ako ti je to logično onda se zapitaj što nema života na drugim planetama, ma ni virus. vanzemaljce nisi video i po logici ni oni ne postoje. znači po tvojoj logici sami smo u beskonačnom svemiru.
onda uzmeš zakon verovatnoće pa kažeš :think: verovatno da ima, a onda kakva je verovatnoća da nastane život sam od sebe, zaigrali se vodonik i kiseonik :D

a možeš li ti da vidiš svojim očima kako ja kucam, ne možeš.
znači ne možeš se oslanjati samo na oči, onaj što je slep ništa ne vidi ali zna ili veruje da je šuma zelena.
zato uključuješ logiku kako je nešto živo nastalo samo od sebe i tražiš odgovor. ako ti je to logično onda se zapitaj što nema života na drugim planetama, ma ni virus. vanzemaljce nisi video i po logici ni oni ne postoje. znači po tvojoj logici sami smo u beskonačnom svemiru.
onda uzmeš zakon verovatnoće pa kažeš :think: verovatno da ima, a onda kakva je verovatnoća da nastane život sam od sebe, zaigrali se vodonik i kiseonik :D
Verovatnoca :mrgreen:
Verujes li da cu naci zlatnu polugu na putu do kontejnera kad budem isao da bacim smece ?
Ima verovatnoce 0.00000000000000000001 %
A logicno je.......mozda je neko izgubi :cool:

ili je smuvao nešto u mRNK
kako da ne?!
nas medijski guru kaze da

Независни водитељ вести Такер Карлсон изјавио је да лекари дугују јавности извињење због своје улоге у порасту масовних смртних случајева међу онима који су вакцинисани мРНА вакцином против Цовид-а.​

https://srbin.info/svet/taker-karlson-lekari-da-se-izvine-za-smrt-posle-vakcina-video/

Back