najsexy naglasak kod muskaraca ?

najvise mi se svida ...

  • beogradski .

  • zagrebacki .

  • sarajevski .

  • splitski .

  • niski .

  • banjalucki .

  • novosadski .


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
...bas cudno, mozda ti se cini, moj otac, dvojica striceva, dvojica brace, svi su vec decenijama on-off u Srbiji i svi imaju Bosnu medj' usnama...makar ono, dje's mala...doduse, mozda zavisi od kraja, mi iz distrikta smo mozda tipicniji:lol:

DC i shamac imaju slichan naglasak :)))
imam brdo drugova tamo a i kum mi je zivio dok nije emigrirao.

- - - - - - - - - -

desi brchko, na mom si se prchko :)))))))))))))))))
 
O, da:) Ali, drugarski, toplo,... Tako ih nekako i dozivljavam.

A ovi moji, iz Vojvodine... Uzas! Zvuce kao tetke.

Nasmejao sam se zato sto mislim da na tvoj stav nije uticala drugarska toplina, pre ce biti da se radilo o nekoj vatrenijoj varijanti, gde su letele varnice, gde je sevao plamen strasti... :D
Sto se mene tice zvucim kao tetka, ali to nije zbog naglaska, iako sam iz srednjeg Banata govorim bez ikakvog naglaska, kao i vecina ljudi u mom kraju... Jedino su mi neki Bacvani svojevremeno spocitavali navodni naglasak, sto je bilo urnebesno uzimajuci u obzir da je u Backoj tesko naci osobu koja ne fura taj specificni tetkasti naglasak... A istini za volju tetkasti izgovor se svima moze prisiti, cak i Hercegovcima, i oni pricaju unjkavo i otezu...
 
A je l oni kažu nazalno Š, ko da imaju isturenu donju vilicu 5cm?

Pa, šta imam veze koji naglasak, kad je u pitanju ljubOv. Ružno je kad neko na silu želi da promeni svoj naglasak, takve ič ne cenim. A u foliranju grđe ispadne i nakaradnije mnogo nego da priča lepo svojim, lokalnim narečjem.
Mada, Crnogorke su stvarno gadne kad progovore. Oj, brkata ljepotice, brkato ti ljubim lice.
 
...bas cudno, mozda ti se cini, moj otac, dvojica striceva, dvojica brace, svi su vec decenijama on-off u Srbiji i svi imaju Bosnu medj' usnama...makar ono, dje's mala...doduse, mozda zavisi od kraja, mi iz distrikta smo mozda tipicniji:lol:
Mislim da nemam naglasak, ali kad slušam snimak glasa učini mi se da nije baš ni čist beogradski. Možda grešim, misim možda samo tripujem.
U svakom slučaju, poput tvog oca i stričeva, bez obzira na to što sam kao dete pre tries i kusur godina došao u Srbiju, ukoliko se nađem pored Bosanca odmah okrećem na ijekavicu, majci se obraćam ijekavicom, na Rači prelazim na ijekavicu. Normalno, to nije samo ijekavica nego i sve reči, lokalizmi koji idu uz to.

Prilično tačno mogu da lociram bosanske naglaske po regionima. Istočnu Bosnu, Posavinu, srednju Bosnu, Sarajevo, Hercegovinu, gradski i seoski naglasak.

Inače, što se naglaska tiče, uvek su me impresionirali sveštenici i monasi. Ne znam u čemu je fora, ali po pravilu govore čisto, bez naglaska.
 
Nasmejao sam se zato sto mislim da na tvoj stav nije uticala drugarska toplina, pre ce biti da se radilo o nekoj vatrenijoj varijanti, gde su letele varnice, gde je sevao plamen strasti... :D
Sto se mene tice zvucim kao tetka, ali to nije zbog naglaska, iako sam iz srednjeg Banata govorim bez ikakvog naglaska, kao i vecina ljudi u mom kraju... Jedino su mi neki Bacvani svojevremeno spocitavali navodni naglasak, sto je bilo urnebesno uzimajuci u obzir da je u Backoj tesko naci osobu koja ne fura taj specificni tetkasti naglasak... A istini za volju tetkasti izgovor se svima moze prisiti, cak i Hercegovcima, i oni pricaju unjkavo i otezu...

Nije:)
Nego, kada se pominjao "gari", setila sam se onog starog fazona: Kako Novosadjani kazu supermen? Preterani gari. (A ovo "preterano" nikako iz govora ne mogu da izbacim.)
 
Nije:)
Nego, kada se pominjao "gari", setila sam se onog starog fazona: Kako Novosadjani kazu supermen? Preterani gari. (A ovo "preterano" nikako iz govora ne mogu da izbacim.)

Novosadjani zaista smesno pricaju, i kao sto rekoh vecina Bacvana, zeznuli su tu i Sremce i moje Lale, ali meni je taj novosadski naglasak simpa, navikao sam na njega, jos kad moja rodbina s Limana pocne da njanjavi... :lol:
 
Novosadjani zaista smesno pricaju, i kao sto rekoh vecina Bacvana, zeznuli su tu i Sremce i moje Lale, ali meni je taj novosadski naglasak simpa, navikao sam na njega, jos kad moja rodbina s Limana pocne da njanjavi... :lol:

Meni je novosadski OK i za muško i za žensko ( možda malo bolje za žensko) a ide mi na živce samo kad sam nervozan i u "5. brzini" jer dok novosadista izbaci rečenicu ja već 20 puta opsujem i Čanka, i ustaše i honvede i ravničarski Dunav ... :mrgreen:
 

Ih,pa kako to ne znas.Najpravilnije govorno podrucje su Cacak,Gornji Milanovac,Valjevo,Ljig i taj krug.

To je tamo uzicki kraj, je l'?

Ne radi se samo o naglasku vec o vezivaju reci i intonaciji...moj bivsi je zbog advokatskog posla izgubio ijekavicu potpuno te se koristi sprskom ekavicom ali muzika njegovog jezika (mumlanje, uzrecice, red reci u recenici, akcenat) ukazuje na odredjeno geografsko podrucje...

Joj,ma kakvo crno Uz'cee.Oni su bas i poznati po tom naglasku.
 
Meni je novosadski OK i za muško i za žensko ( možda malo bolje za žensko) a ide mi na živce samo kad sam nervozan i u "5. brzini" jer dok novosadista izbaci rečenicu ja već 20 puta opsujem i Čanka, i ustaše i honvede i ravničarski Dunav ... :mrgreen:
Drugim recima - dopadaju ti se ribe iz NS-a. :D
Zato nađi nekog Sremca sa sremskim ili švapskim sirom.
Oni kad ga zbrzaju kad govore, onako osorno, samo imaš vremena da kažeš A, štas reko?
Glasam za spomenuti sir. :ok: :D A i za sremski naglasak. :D Pored lalinskog taj sremski najvise gotivim. :lol:
Ih,pa kako to ne znas.Najpravilnije govorno podrucje su Cacak,Gornji Milanovac,Valjevo,Ljig i taj krug.

Joj,ma kakvo crno Uz'cee.Oni su bas i poznati po tom naglasku.
Valjevci i Cacani zapevaju i otezu kada govore skoro kao i Uzicani. :D
 
evo drage moje koji vas naglasak najvise pali tj koji vam se svida kod muskaraca ?

Meni se najvise svidja moj lokalni naglasak kada je Srpski u pitanju, tako sam i glasala... Ali moj odabranik nema taj naglasak. Ne samo sto sam se navikavala na drugaciji govor i manjak padeza... Nego sam naucila i puno novih reci i drustvenih pravila. Meni to nista nije smetalo niti mislim da bi to trebalo nekom da smeta... Kad volis nekog onda moras da prihvatis njihovo poreklo isto kao sto oni treba tvoje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top