Najjača zivotinja?

To je samo dokaz gluposti našeg naroda. I komarac i krpelj su imenice muškog roda a krvoloci i prenosioci zaraza su zapravo ženke. A ako je nekome zanimljivo da ispadne "faca" :roll: na tuđ račun, to više govori o osobi koja se q-rči nego o osobi na čiji se račun pravi pametan. :zplez:
 
srpski - komarac
engleski - mosquito
cheshki - komár
danski - myg
holandski - mug
finski - moskiittojen
francuski - moustique
nemachki - Moskito
madjarski - szúnyog

je l' samo nash narod glup?
ovo je sve tako glupo, kao neki feministichki razgovor.
to je *ebeni insekt, koga briga je l' mushko ili zhensko?
 
+ Kada vidis medveda,mozes pobeci na drvo,u kucu....
A od crva,koji ti galantno padne na kapu,izbusi malu rupicu i udje u glavu,nema bega.
***,cega sve ima.....

Jedino :lol:

али зашто , па то долази у обзир :)
попнеш се на дрво...... и кад крене медвед да се пење по тебе
а ти га сачекаш одозго, па ногом у главу... ХТШШШШШ
нокаут !




:rotf: :rotf: :rotf:

@TEMA

Zavisi...ja sam gledao borbe izmedju aligatora i anakonde...anakonda je pobedila, ali teze bi se covek odbranio od aligatora nego od anakonde(moje misljenje)...:P

A lav uopste nije najjaca zivotinja, on je kralj zivotinja samo zbog grive...tigar je jaci od njega...:cool:
 
Stvarno sam morao da se ukljucim, nasmejao sam se bas...
Mimi's mom , svaka cast..za komarca i krpelja, tacno je da samo zenke napadaju , tj . piju krv, prenose bolesti. Tacno je i to da je ovaj narod masovno neuk na temu zivota koji ga okruzuje, ali to i nije bitno za ovu pricu.
Razne borbe koje je neko usnimio nisu merodavne i mnogo faktora utice na to ko ce biti "pobednik" koje snimatelj uglavnom ne zna, ne znaju ni gledaoci, samo na osnovu nekog snimka nije merodavno donositi zakljucke o nekoj vrsti i pripisivati svojstva koja mozda i nema. (najbrzi, najjaci itd..svi se oni samo bore za opstanak i trude se da prezive)

Zivot vrsta u prirodi je vrlo slozen i uglavnom ostaje nepoznat kod takvih vrsta snimanja.

Medved koji zivi na nasim prostorima, mrki medved je, odlican penjac bas na drvo (hahahahaa), plivac, skakac, trci kao manit na svakom terenu, snazan, okretan, brz, naoruzan ubitacnim kandzama, jakom vilicom a voli i meso, snazan, ukratko vrlo respektabilna zivotinja. Odlicnog njuha, sluha, inteligentan, koristi za kretanje svoje "daleke" koridore i izbegava naselja, staze kojima se krecu ljudi, trudi se da izbegne zalutale setace, planinare...gotovo uvek ce se povuci sam pre nego ga i vidite, cujete, medved ne voli da se srece sa covekom. Medveda se ne plase samo ljudi koji nista ne znaju o njima tako da mi je bilo bas komicno onaj predlog da bezis na drvo i da ga sutnes u facu-noakut (zamislite stvora od 300-400 kg ili cak i mnogo manjeg i sut u njega) -:).
Ukoliko ipak odluci da napadne, bice da se osetio jako ugrozeno, da je zenka sa mladuncima koja ce braniti mlade i to obicno znaci da je covek zasao duboko u njihovu teritoriju, skrenuo sa staza itd... Cak i tada, medved ce se potruditi da izbegne susret. a ako se vec odlucio da napadne, sanse za spas su vam vrlo male, da ne kazem nikakve.

Leci na zemlju i praviti se mrtav, je mozda jedna od opcija da medved odustane od napada, ali ce prici i "probati" , tada je vazno ostati hladan, smiriti lupanje srca, pokrete kapaka, ne pokusavati da ga vidite, da ne oseti strah , adrenalin, zivot, (ako je to uopste moguce) jer ako provali da ga folirate, tek ste ga onda nagrabusili.

Dakle, ni slucajno tada, ne smete prdnuti ....hahhahaaaa
(izvinjavam se citaocima na ovom izrazu, ali morao sam)
 
Poslednja izmena:
Leci na zemlju i praviti se mrtav, je mozda jedna od opcija da medved odustane od napada, ali ce prici i "probati" , tada je vazno ostati hladan, smiriti lupanje srca, pokrete kapaka, ne pokusavati da ga vidite, da ne oseti strah , adrenalin, zivot, (ako je to uopste moguce) jer ako provali da ga folirate, tek ste ga onda nagrabusili.

Dakle, ni slucajno tada, ne smete prdnuti ....hahhahaaaa
(izvinjavam se citaocima na ovom izrazu, ali morao sam)

Vidis citao sam da ta fora da se pravis mrtav tj nepomican palisamo kod Grizlija dok kod ostalih medveda ta fora ne pali.Tako da ako bi kod ovih nasih medveda probao tu foru da se pravis mrtav posle par minuta ne bi morao da se pravis posto bi zaista bio mrtav.


P.S.-Zato prelazem prdenje. :D
 
Capreolus, Battles of the beasts su snimane uz pomoć vrhunskih stručnjaka iz raznih oblasti, uključujući i biologe, poznavaoce konkretno te vrste o kojoj je emisija (u smislu anatomije, životnih navika...), onda tu su fizičari-mehaničari, stručnjaci za specijalne efekte, statističari... tako da je sve urađeno prilično verodostojno i naravno da bi u prirodi bila moguća odstupanja od zaključaka koje je izveo kompjuter na osnovu dobijenih podataka ali opet, sa aspekta verovatnoće su uglavnom u pravu. Snimili su jednu epizodu u kojoj se sukobljavaju mužjaci polarnog medveda i morža i, naravno, morž je pobedio čim se dokopao vode. To je izgleda i logično, s obzirom da medved u prirodi obigrava oko... :think: (krda?) morževa u nadi da će pronaći neko nezaštićeno mladunče umesto da odmah napadne odraslu životinju.

A sa kim ne bismo voleli da se sretnemo? Gledala sam na više mesta (opet, pozivam se uglavnom na National Geographic i Zone Reality) da ta fora "lezi i pravi se mrtav" uglavnom ne pali čak ni kod grizlija osim ako si zen-master a to 99,99% ljudi na planeti nije. Dakle, kad je u pitanju preživljavanje susreta sa divljim životinjama, jedini lek je prevencija-čak je i Crvenkapa je stradala zato što je skrenula sa stazice. Najbolje je kloniti se njihovih staništa. (I tu mislim i na predgrađa Majamija, LA-ja i drugih gradova u svetu koji su zašli duboko u prirodna staništa raznih životinjskih vrsta. Nisu aligatori, leopardi i pume ništa krivi, ljudi su u toj priči uljezi.)
 
e leopard i puma - pitam se da li bi njih mogli da pobedimo? Oni nisu teshke zhivotinje, ali su vrlo opasne. Naravno tu drvo ne dolazi u obzir. ali kad bi me jurila puma, jedno dobro teshko drvo u ruci bi mi mozhda pomoglo :thinking:
 
Pa leopard ti je od svih macaka najefikasniji lovac.......takodje od svih macaka on je najtezi za bilo kakvo pripitomljavanje.....plus se penje na drvo kako hoces i trci preko 60 km /s.....definitivno najzajebanija macka uz jaguara sa kojim je u srodstvu.

 
видим да је мој предлог о нокауту једногласно одбијен :)
нисам сигуран да ће тај медвед од 500 кила да се пентра по дрвећу али добро,
ево занимљивог и комплетног упутства:
једино поларни медведи у природи човека сматрају пленом,
тако да , уколико немате пушку озбиљног калибра, с њима немате шансе :rtfm:
остали медведи ће напасти човека само ако су изненађени, или се осећају угрожени (женка с младунцима)
ако наиђе неки мали медвед ја бих се ипак спремио за прљаву борбу :cool:
јер бежање и пењање на дрво не долазе у обзир.
 
Capreolus, Battles of the beasts su snimane uz pomoć vrhunskih stručnjaka iz raznih oblasti, uključujući i biologe, poznavaoce konkretno te vrste o kojoj je emisija (u smislu anatomije, životnih navika...), onda tu su fizičari-mehaničari, stručnjaci za specijalne efekte, statističari... tako da je sve urađeno prilično verodostojno i naravno da bi u prirodi bila moguća odstupanja od zaključaka koje je izveo kompjuter na osnovu dobijenih podataka ali opet, sa aspekta verovatnoće su uglavnom u pravu. Snimili su jednu epizodu u kojoj se sukobljavaju mužjaci polarnog medveda i morža i, naravno, morž je pobedio čim se dokopao vode. To je izgleda i logično, s obzirom da medved u prirodi obigrava oko... :think: (krda?) morževa u nadi da će pronaći neko nezaštićeno mladunče umesto da odmah napadne odraslu životinju.

A sa kim ne bismo voleli da se sretnemo? Gledala sam na više mesta (opet, pozivam se uglavnom na National Geographic i Zone Reality) da ta fora "lezi i pravi se mrtav" uglavnom ne pali čak ni kod grizlija osim ako si zen-master a to 99,99% ljudi na planeti nije. Dakle, kad je u pitanju preživljavanje susreta sa divljim životinjama, jedini lek je prevencija-čak je i Crvenkapa je stradala zato što je skrenula sa stazice. Najbolje je kloniti se njihovih staništa. (I tu mislim i na predgrađa Majamija, LA-ja i drugih gradova u svetu koji su zašli duboko u prirodna staništa raznih životinjskih vrsta. Nisu aligatori, leopardi i pume ništa krivi, ljudi su u toj priči uljezi.)

Za snimke iz show-programa borbi zivotinja i njihovu verodostojnost, ne bih se upustao u polemiku jer je obimno i nije za kucanje za forum. To se uglavnom radi za siru publiku, (potrebno je od toga napraviti spektakl i podici gledanost, to publika trazi), u svrhu priblizavanje vrste sirim narodnim masama bez upustanja u ostalo sto je stvarni zivot tih zivotinja tokom cele godine u prirodi. Neki segmenti se doticu samo povrsno da bi delovalo ozbiljnije, " s aspekta nauke" itd...Naucni rad na terenu za upoznavanje vrste podrazumeva duge boravke na terenu, snimanja, cekanja, raspoznavanje jedinki, vise godina, sve to kad bi se tacno prikazivalo publici,vecina bi zaspala na pola. Ovako se tresnu efekti , cak i inscenirani, snimci su uglavnom iseckani, primetili ste sigurno, postavljaju se "mamci" koje publika ne vidi itd.. i ne bih dalje, nije ni bitno. Cak i vrhunski lovac kao polarni medved NECE na odraslog muzjaka morza vec bira mladunce ili slabije jedinke, zaletece se pre zenka zbog mladunaca, njen nagon je jaci da ocuva poomstvo, nego muzjak.

Za nase mede, kao sto rekoh, ako je odlucio da napadne, nema vam spasa, osim da se desi neko cudo, da ostanete zivi.
Za leganje i foliranje mrtvila, rekoh mozda, mala verovatnoca, bas mala,..jedan lovocuvar je pre vise godina bas tako "odvratio" zenku medveda od napada, ali je posle pobeleo od straha a stanje soka i oduzetosti je od njega napravilo "zen-majstora.
A znao je da zasao tamo gde ne treba da ide ali je ipak hteo jos malo...da vidi nesto, covek je cudo, zaista....:confused:
Tako je, slazem se potpuno, prevencija je najbolji "lek", medved ce biti aktivan i agresivan sada kad ustanu posle hibernacije. Zenke posebno, bice jaaaako gladni, tokom zimske hibernacije izgubili su 100 i vise kilograma, mladuncima treba puno mleka a majke ce morati da jedu. Dakle izbegavati sva podrucja gde zive medvedi (kod nas je to na svega par lokacija) i ne skretati sa staza kao Crvnekapa. :D

Za nasa podrucja i sve nase velike zveri, u 99,00% slucajeva NECE napasti coveka.
 
Poslednja izmena:
Pa ne kaže se džabe "ne čačkaj mečku"! ;) Slažem se, Battle of the beasts jeste urađen prilično populistički i svi ti serijali o ovoj ili onoj vrsti su iseckani, izrežirani, namešteni ali nam daju kakav-takav uvid u život divljih životinja. I stvarno, jeste mi žao Stiva ali bilo je samo pitanje dana kad će da ga ubije neka od tih životinja koje je proganjao i gnjavio. Čisto radi upozorenja ostalim "prirodnjacima" i "običnim smrtnicima" da su divlje životinje-DIVLJE!

A što se same teme tiče, koliko su meni poznati neki statistički podaci, u Africi najviše ljudi strada od nilskih konja, na drugom mestu su bivoli pa tek onda idu predatori tipa krokodila, lavova, leoparda... U Aziji, konkretno Indiji, ogroman broj ljudi strada od leoparda, čak možda i više nego od tigrova, jako su česti napadi krokodila i ajkula, naročito bikovskih koje zalaze duboko uzvodno mutnim rekama. Na oba kontinenta slonovi ubiju određeni broj ljudi, s tim da su u Aziji taj problem "rešili" hvatanjem i dresiranjem problematičnih mladih mužjaka, takve jedinke najčešće predstavljaju problem.
 
E sinoc na onom Animalu bilo o nekom liku sto snima filmice o zivotinjama pa leoparda snimao....i naleti na scenu kada je leopard ulovio nesto pa dosao medved da mu mazne.....kad ga je spicio leopard sapom po glavi ovom samo sto oci nisu ispale
 
2co2790.jpg
 
:think: Gde to na istom mestu žive leopard i medved?! Si siguran ti, gudonjo, da nije ris? Ili eventualno jaguar, negde u j. Americi?

Žive Mimi...Azija, leopard je jedina mačka sa najvecom rasprostranjenošću....

u Aziji se dakle Medved i Leopard mogu sresti...mada Leopard najveću rasprostranjenost ima naravno u savanama Afrike...skoro 80 procenata celog areala otpada na Afriku.

ggrrrr...roarrghh
 
Ma znam ja da leopardi žive i u Aziji, samo ne mogu da se setim da tamo živi i neki opasan medved, mislim osim naočarastih medveda-mravojeda i jednih i drugih pandi.

ima, Azijski crni medved, ima onako izduženu njušku..kao mali sam počeo sakupljati album fauna koji i danas čuvam u odličnom stanju sa izlepljenim slikama iako je albumu ravno 26 godina a možda i vise...tako da mi je poznavanje životinjskog sveta jača strana.
 
Pa zar to nije onaj medved-mravojed?! Baš sam skoro gledala neku emisiu o svim svetskim medvedima, u Aziji žive džinovski (crno-beli) i mačiji (crveno-beli) panda i indijski naočarasti medved, usko specijalizovan da se hrani mravima, najbliži rođak (ili su tokom evolucije postali najsličniji) južnoameričkog medveda.
 
whd75l.jpg


Ovaj je bio u pitanju.....i kazu da je zajeban i da mnogo ljudi strada od njega.....cak u tom filmu sto bio na NG ili Animal Pl. ne secam se na kom tacno....posto je prvo krenuo leopardu da mazne lovinu pa ga je ovaj isamarao....onda se medonja bacio da njuska skroviste gde je kamerman bio pa ovaj zvao pomoc ..oni kao lupali u neke serpe dok su prilazili posto se obvaj plasi buke ....ali sledeci dan kad su se vratili tamo to skkroviste odakle je snimao bilo totalno razvaljeno...meda ga razbucao :)
 

Back
Top