Na danasnji dan...

...i kod mene u porodici je bilo tako...po principu gde ja stadoh ti produzi...volim da verujem da energija menja vlasnika...valjda zato imam tako blisku vezu sa sestricinom, u njoj vidim mamu...i zato volim film/knjigu Kao voda za cokoladu...baci pogled kad imas vremena ako nisi gledala...
Филм је гледљив и питак као сам наслов, ђасви ми се и такође га свима препоручујем, мада је основа не баш бајковито народно веровање да ако родитељи имају само кћери најмлађа се не удаје већ се стара о њима док не предају меч.
 
Филм је гледљив и питак као сам наслов, ђасви ми се и такође га свима препоручујем, мада је основа не баш бајковито народно веровање да ако родитељи имају само кћери најмлађа се не удаје већ се стара о њима док не предају меч.

...obicno jeste tako, moderno vreme nosi drugacije oblike ali ja sam najmladja pa tacno znam o cemu pricaju...secas se iz Zone kada otac kaze "tebe si tatko nece udava"...negde sam procitala "moj je greh najveci jer sam otisla od njih poslednja"...i zaista je tako, kada ode starije dete mladje je tu a odlazak mladjeg donosi samocu roditeljima...

...zato se kaze starije dete ponos a mladje sreca...to ti je neko genetsko breme...kao sto i stariji imaju svoje, nekada se istumbaju uloge ali obicno je tako...
 
Kumin sin se rodio tačno na prvu godišnjicu tatine smrti.
Pozvala me je u pola 7 ujutro i tihim brižnim glasom mi rekla da se porodila, skoro se izvinjavajući.
Ja se proderala od sreće, probudila sve moje, na kraju smo napravili omanje slavlje na tatinom pomenu u ime mog kumića koji je pristigao na svet.
Ume život nekad i prijatno da se poigra, šteta što ne radi to češće :)

ume, kako ne, moj sestric se rodio tacno 6 mes. nakon smrti mog tate a na 40 dana od majke njenog muza...i mi smo imali uvece malu proslavu :))
 
meni je uvek jako strasno kad procitam tako nesto...znam ja da su to prirodne stvari,svi mi jednog dana moramo umreti i dobro je dok ide po redu,ali ta cinjenica da nemam kao kad sam bila mlada svo vreme ovog sveta da provedem sa najdrazim ljudima je strasna.a vreme leti...
 
Na današnji dan, pre 52. godine u Dalasu je ubijen Džon Ficdžerald Kenedi. U vreme kada je ta vest objavljena u Jugoslaviji, rodio se moj muž.
DžFK film režisera Olivera Stouna na osnovu istrage Džima Garisona tužioca okruga Oranž u Nju Orlienzu.
https://sh.wikipedia.org/wiki/JFK_(film)
Dokumentaristički film prva liga, drži pažnju samo tako, koji je otkrio kako glava lako može odleteti s ramena kad se i posle više decenija čačka po prljavštinama tajnih službi + jaka glumačka ekipa.
 

Back
Top