НА ДАНАШЊИ ДАН 1946. УБИЈЕН ЈЕ ЂЕНЕРАЛ ДРАЖА МИХАИЛОВИЋ!

E pa sad s tobom da se natezem ne zelim, ali znas dobro posljedice njegovog ratovanja protiv civila npr. u Foci....

Ali cijenim iskrenost, svaka cast, kod pokretaca topica.

Draža nije ratovao u Foči...

Nema šta da se natežeš, samo mi reci koja je to Dražina ideologija koju pominješ!
 
Четнички злочини-а ,ако их је било то су били појединачни случајеви.
Комунистички злочини-то су злочини са планом и програмом како што више и делотворније истребити србски народ.

Комуњаре нешто да причају о злочинама?
Па "друга тите" и његових крвника под петокраком звездом пуне 4 године у Србији није било.
Побегле кукавице у Босну и тамо боравили све до краја рата!
To je najveći srpski problem. Bilo ih je masovno!
I bili su ideološki, provođeni po programu "Homogena Srbija" Stevana Moljevića.
Osim logora, četnici su bili identični ustašama.
Ali oni su nedostatak logora nadoknađivali radom na terenu.
 
E pa sad s tobom da se natezem ne zelim, ali znas dobro posljedice njegovog ratovanja protiv civila npr. u Foci....

Ali cijenim iskrenost, svaka cast, kod pokretaca topica.

ne moraš s njime..evo ja da ti nešto napišem..jos davne 2010 godine..
http://forum.krstarica.com/showthre...ža-Mihailović-DRAŽINE-INSTRUKCIJE-lik-i-djelo

Program etničkog čišćenja i stvaranja Velike Srbije

Već u rujnu 1941. g. Mihailović je dostavio izbjegličkoj vladi u Londonu program četničkog pokreta tijekom i po završetku Drugog svjetskog rata. U njemu, između ostalog stoji:

* "b) omeđiti ‘defakto’ srpske zemlje i učiniti da u njima ostane samo srpski živalj."

* "d) u srpskoj jedinici kao naročito težak problem uzeti pitanje muslimana i po mogućnosti rešiti ga u ovoj fazi..."

* "g) izraditi plan za čišćenje ili pomeranje seoskog stanovništva sa ciljem homogenosti srpske državne zajednice."

* "v) posebno imati u vidu brzo i radikalno čišćenje gradova i njihovo popunjenje svežim srpskim elementom.


Četnički projekat stvaranja Velike Srbije unutar Velike Jugoslavije. Njegov idejni stvoritelj bio je banjalučki odvjetnik Stevan Moljević, savjetnik Draže Mihailovića, objavljen u Nikšiću 30. lipnja 1941. g. pod nazivom "Homogena Srbija". U skladu s tim projektom su i smjernice iz Mihailovićevih "Instrukcija"

Nakon toga, 20. prosinca 1941. g. Draža Mihailović je podređenim zapovjednicima dao tzv. "Instrukcije" u kojima jasno iznosi plan stvaranja Velike Srbije zasnovane na ubijanju i protjerivanju nesrpskog stanovništva, naročito Hrvata i Muslimana. U Instrukcijama nalaže:

* “... Stvoriti veliku Jugoslaviju i u njoj veliku Srbiju, etnički čistu i u granicama predratne Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Srema, Banata i Bačke...”

* “... Čišćenje državne teritorije od svih narodnih manjina i nacionalnih elemenata...”

* “... Stvoriti neposredno zajedničke granice između Srbije i Crne Gore, kao i između Srbije i Slovenačke, čišćenjem Sandžaka od muslimanskog življa, a Bosne i Hercegovine od muslimanskog i katoličkog življa...”

Dalje se kao cilj navodi kažnjavanje svih ustaša i muslimana koji su krivci za "srpsku aprilsku katastrofu" (misli se na osnivanje NDH) te naseljavanje Crnogoraca na očišćene teritorije.

- - - - - - - - - -

Draža nije ratovao u Foči...

Nema šta da se natežeš, samo mi reci koja je to Dražina ideologija koju pominješ!

Program etničkog čišćenja i stvaranja Velike Srbije

Već u rujnu 1941. g. Mihailović je dostavio izbjegličkoj vladi u Londonu program četničkog pokreta tijekom i po završetku Drugog svjetskog rata. U njemu, između ostalog stoji:

* "b) omeđiti ‘defakto’ srpske zemlje i učiniti da u njima ostane samo srpski živalj."

* "d) u srpskoj jedinici kao naročito težak problem uzeti pitanje muslimana i po mogućnosti rešiti ga u ovoj fazi..."

* "g) izraditi plan za čišćenje ili pomeranje seoskog stanovništva sa ciljem homogenosti srpske državne zajednice."

* "v) posebno imati u vidu brzo i radikalno čišćenje gradova i njihovo popunjenje svežim srpskim elementom.


Četnički projekat stvaranja Velike Srbije unutar Velike Jugoslavije. Njegov idejni stvoritelj bio je banjalučki odvjetnik Stevan Moljević, savjetnik Draže Mihailovića, objavljen u Nikšiću 30. lipnja 1941. g. pod nazivom "Homogena Srbija". U skladu s tim projektom su i smjernice iz Mihailovićevih "Instrukcija"

Nakon toga, 20. prosinca 1941. g. Draža Mihailović je podređenim zapovjednicima dao tzv. "Instrukcije" u kojima jasno iznosi plan stvaranja Velike Srbije zasnovane na ubijanju i protjerivanju nesrpskog stanovništva, naročito Hrvata i Muslimana. U Instrukcijama nalaže:

* “... Stvoriti veliku Jugoslaviju i u njoj veliku Srbiju, etnički čistu i u granicama predratne Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Srema, Banata i Bačke...”

* “... Čišćenje državne teritorije od svih narodnih manjina i nacionalnih elemenata...”

* “... Stvoriti neposredno zajedničke granice između Srbije i Crne Gore, kao i između Srbije i Slovenačke, čišćenjem Sandžaka od muslimanskog življa, a Bosne i Hercegovine od muslimanskog i katoličkog življa...”

Dalje se kao cilj navodi kažnjavanje svih ustaša i muslimana koji su krivci za "srpsku aprilsku katastrofu" (misli se na osnivanje NDH) te naseljavanje Crnogoraca na očišćene teritorije.

- - - - - - - - - -

To je najveći srpski problem. Bilo ih je masovno!
I bili su ideološki, provođeni po programu "Homogena Srbija" Stevana Moljevića.
Osim logora, četnici su bili identični ustašama.
Ali oni su nedostatak logora nadoknađivali radom na terenu.

za ovo ti ne gine ..banana..sve si točno napisao...:ok:
 
Ovo nije bio nikakav važeći dokument...

Draža je postavljen za ministra vojske legalne Vlade koju su saveznici podržavali i bio je komandant Jugoslovenske vojske u otadžbini... on je bio vojnik, a ne političar i nije imao nikakvu ideologiju...

- - - - - - - - - -

To je najveći srpski problem. Bilo ih je masovno!
I bili su ideološki, provođeni po programu "Homogena Srbija" Stevana Moljevića.
Osim logora, četnici su bili identični ustašama.
Ali oni su nedostatak logora nadoknađivali radom na terenu.

Nemaš pojma... niko nije znao za taj "Moljevićev program" osim njega samog... a on nije bio uopšte bitna figura u Ravnogorskom pokretu...
 
Ovo nije bio nikakav važeći dokument...

Draža je postavljen za ministra vojske legalne Vlade koju su saveznici podržavali i bio je komandant Jugoslovenske vojske u otadžbini... on je bio vojnik, a ne političar i nije imao nikakvu ideologiju...

- - - - - - - - - -



Nemaš pojma... niko nije znao za taj "Moljevićev program" osim njega samog... a on nije bio uopšte bitna figura u Ravnogorskom pokretu...

Četnički projekat stvaranja Velike Srbije unutar Velike Jugoslavije. Njegov idejni stvoritelj bio je banjalučki odvjetnik Stevan Moljević, savjetnik Draže Mihailovića, objavljen u Nikšiću 30. lipnja 1941. g. pod nazivom "Homogena Srbija". U skladu s tim projektom su i smjernice iz Mihailovićevih "Instrukcija"

Nakon toga, 20. prosinca 1941. g. Draža Mihailović je podređenim zapovjednicima dao tzv. "Instrukcije" u kojima jasno iznosi plan stvaranja Velike Srbije zasnovane na ubijanju i protjerivanju nesrpskog stanovništva, naročito Hrvata i Muslimana. U Instrukcijama nalaže:

* “... Stvoriti veliku Jugoslaviju i u njoj veliku Srbiju, etnički čistu i u granicama predratne Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Srema, Banata i Bačke...”

* “... Čišćenje državne teritorije od svih narodnih manjina i nacionalnih elemenata...”

* “... Stvoriti neposredno zajedničke granice između Srbije i Crne Gore, kao i između Srbije i Slovenačke, čišćenjem Sandžaka od muslimanskog življa, a Bosne i Hercegovine od muslimanskog i katoličkog življa...”

Dalje se kao cilj navodi kažnjavanje svih ustaša i muslimana koji su krivci za "srpsku aprilsku katastrofu" (misli se na osnivanje NDH) te naseljavanje Crnogoraca na očišćene teritorije.

- - - - - - - - - -
znaš li da čitaš latinicu..ili da prevedem na ćirilicu..:think:
 
]где се наводи и ко то наводи?
Дај извор.[/B]

И "Велика Србија " није Дражин изум.
То датира далеко и пре 1 Светског рата.
Само тамо где су праве србске територије-ни мање ни више.

Hrvatska Vikipedija :)

- - - - - - - - - -

Četnički projekat stvaranja Velike Srbije unutar Velike Jugoslavije. Njegov idejni stvoritelj bio je banjalučki odvjetnik Stevan Moljević, savjetnik Draže Mihailovića, objavljen u Nikšiću 30. lipnja 1941. g. pod nazivom "Homogena Srbija". U skladu s tim projektom su i smjernice iz Mihailovićevih "Instrukcija"

Nakon toga, 20. prosinca 1941. g. Draža Mihailović je podređenim zapovjednicima dao tzv. "Instrukcije" u kojima jasno iznosi plan stvaranja Velike Srbije zasnovane na ubijanju i protjerivanju nesrpskog stanovništva, naročito Hrvata i Muslimana. U Instrukcijama nalaže:

* “... Stvoriti veliku Jugoslaviju i u njoj veliku Srbiju, etnički čistu i u granicama predratne Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Srema, Banata i Bačke...”

* “... Čišćenje državne teritorije od svih narodnih manjina i nacionalnih elemenata...”

* “... Stvoriti neposredno zajedničke granice između Srbije i Crne Gore, kao i između Srbije i Slovenačke, čišćenjem Sandžaka od muslimanskog življa, a Bosne i Hercegovine od muslimanskog i katoličkog življa...”

Dalje se kao cilj navodi kažnjavanje svih ustaša i muslimana koji su krivci za "srpsku aprilsku katastrofu" (misli se na osnivanje NDH) te naseljavanje Crnogoraca na očišćene teritorije.

- - - - - - - - - -
znaš li da čitaš latinicu..ili da prevedem na ćirilicu..:think:

Oho, znaš i ćirilicu... je li te to did naučio ;)
 
Ovo nije bio nikakav važeći dokument...

Draža je postavljen za ministra vojske legalne Vlade koju su saveznici podržavali i bio je komandant Jugoslovenske vojske u otadžbini... on je bio vojnik, a ne političar i nije imao nikakvu ideologiju...

- - - - - - - - - -



Nemaš pojma... niko nije znao za taj "Moljevićev program" osim njega samog... a on nije bio uopšte bitna figura u Ravnogorskom pokretu...

Verovatno je bio totalni marginalac.
Zato mu je i suđeno skupa sa Dražom i dobio je 20 godina teške robije.
:mrgreen:
 
koliko ja znam..nisu sva Dražina dijeca slijedila svog oca..govori li to nešto..??:think:

A u stvari jesu ga slijedila... to je još jedna od kumunističko-ustaških izmišljotina...

- - - - - - - - - -

ne u školi..morali smo..a vid sad mi dobro dođe..nema da me lažete napisao sam ovo ili ono..sve znam..nema muljanja..:D

Kako je čitati "srpska slova", je li te štrecne nešto?! :)

- - - - - - - - - -

Verovatno je bio totalni marginalac.
Zato mu je i suđeno skupa sa Dražom i dobio je 20 godina teške robije.
:mrgreen:

Pa da, da je bio bitan dobio bi metak u čelo...
 
A u stvari jesu ga slijedila... to je još jedna od kumunističko-ustaških izmišljotina...

- - - - - - - - - -



Kako je čitati "srpska slova", je li te štrecne nešto?! :)

- - - - - - - - - -



Pa da, da je bio bitan dobio bi metak u čelo...

Aha.
Stepinac je onda bio još nebitniji. Dobio samo 5 godina.
 
koliko ja znam..nisu sva Dražina dijeca slijedila svog oca..govori li to nešto..??:think:

Ma pusti ih kao da ja imam zivaca s njima da se natezem i objasnjavam im njihove nebuloze.

Samo nek znaju da mi svejedno znamo da su oni za tu ideologiju a mi cemo hvala Bogu na to adekvatno da reagujemo.
 
A u stvari jesu ga slijedila... to je još jedna od kumunističko-ustaških izmišljotina...

- - - - - - - - - -



Kako je čitati "srpska slova", je li te štrecne nešto?! :)

- - - - - - - - - -



Pa da, da je bio bitan dobio bi metak u čelo...

Cirilica nije samo srpska, ili treba i to da elaboriramo?
 
ne u školi..morali smo..a vid sad mi dobro dođe..nema da me lažete napisao sam ovo ili ono..sve znam..nema muljanja..:D

Била и мени једна другарица у својој школи,у твом Осијеку,у њеном граду где се родила.
2 разред основне школе.
Рекла је поводом једног једног задатка тАчка уместо тоЧка.
Тада ју је тај наставник толико повукао за косу,као :"као,па не каже се тако",да је после плакала и 2 дана није ишла у школу.
Време дешавања-касне 70-те.
Блажено доба "братства и јединства,комунизма".
 
Грофе, не једи оно што се не једе -------- твоји смрдљиви комунисти УБИЛИ СУ МОГ УЈАКА КАО ДЕТЕ ОД НЕПУНЕ 4 ГОДИНЕ 1946. ГОДИНЕ....... боље се покриј ушима и ћути - јер ћу морати опет ДА ИЗНОСИМ ЗЛОЧИНЕ БАНДЕ ЦРВЕНЕ........

фот.са сахране детета у Београду


Važi za sve !
Ne izuzimam komuniste.
I moja je najbliža porodica stradala od komunista,
a bili su aktivni učesnici rata...
Jeb'em im milosnu majku ! Svima...

Tek toliko da ne tumaraš, ideološki...
 
Била и мени једна другарица у својој школи,у твом Осијеку,у њеном граду где се родила.
2 разред основне школе.
Рекла је поводом једног једног задатка тАчка уместо тоЧка.
Тада ју је тај наставник толико повукао за косу,као :"као,па не каже се тако",да је после плакала и 2 дана није ишла у школу.
Време дешавања-касне 70-те.
Блажено доба "братства и јединства,комунизма".

aj probat ću ti objasniti..da li znaš njemčki..englski..u kojoj su državi Njemačkoj..Engleskoj ..službeni jezici ..pismo..probaj u NJemačkoj ili Engleskoj pričati srpski..pisati ćirilicom..da li će te razumijeti..naša je nesreća hrvata i srba što smo gotovo identični..predobro se razumijemo..zato nam i je tako kako je..bolje bi bilo da se malo lošije razumijemo..bolje bi se razumijeli..razumiješ ti mene..:D

- - - - - - - - - -

Ma pusti ih kao da ja imam zivaca s njima da se natezem i objasnjavam im njihove nebuloze.

Samo nek znaju da mi svejedno znamo da su oni za tu ideologiju a mi cemo hvala Bogu na to adekvatno da reagujemo.

aferim..:D..:ok:
 
aj probat ću ti objasniti..da li znaš njemčki..englski..u kojoj su državi Njemačkoj..Engleskoj ..službeni jezici ..pismo..probaj u NJemačkoj ili Engleskoj pričati srpski..pisati ćirilicom..da li će te razumijeti..naša je nesreća hrvata i srba što smo gotovo identični..predobro se razumijemo..zato nam i je tako kako je..bolje bi bilo da se malo lošije razumijemo..bolje bi se razumijeli..razumiješ ti mene..:D

- - - - - - - - - -



aferim..:D..:ok:

Објасни ти себи осијечанине
како то да су вама Срби донели србско писмо у ваше званичне иституције?
:D

Ви сте били аустријски коњушари.
Ваш званичан језик у институцијама(које додуше нисте ни имали) је био латински,немачки.
Ваш сопствени народ вас никад није разумео.
Наше ослободилачке победе су вама донеле слободу.
Језик-који сте са временом модификовали.
Уместо да нам вечно будете захвални-Ви нас мрзите.

Објасни ми тај феномен-зашто мрзите некога ко вам је допринео да опстанете?
Да не помињем да сте сте сви Ви преко 90% покатоличени Срби..

зашто ви нас Србе толико мрзите?

п.с. не помињи ми прошли рат.
та мржња траје вековима.
већ речено.

Да ли је то зато што желите да нас нема?
 
Poslednja izmena:
Четнички злочини-а ,ако их је било то су били појединачни случајеви.
Комунистички злочини-то су злочини са планом и програмом како што више и делотворније истребити србски народ.

Комуњаре нешто да причају о злочинама?
Па "друга тите" и његових крвника под петокраком звездом пуне 4 године у Србији није било.
Побегле кукавице у Босну и тамо боравили све до краја рата!

Tamo je iskoristavao naivnost Srba, masovno ih gurao da ginu, mirno gledao kako rade logori itd itd. Komunisticki olos je bio na par sati voznje od Jasenovca, pogledaj kad je oslobodjen, kad se pocelo javno pricati. Od moje kuce do logora je vrlo blizo, vjeruj mi da niko nije smio spomenuti zlocine do kraja 60-ih, medju istaknutim komuistima su bila djeca ustasa i domobrana, namjerno su ih gurali u ime bratstva i jedinstva. Najzalosnije je sto su postojali su partizanski bataljoni u kojim je bilo 90%+ Srba vojnika, a komandni kadar, pogotovo politicki, muslimani i hrvati. Mater mu copavu, krio se po Drvaru, Mrkonjicu, Grmecu, Kozari itd itd, gdje je 90% stanovnistva bilo srpsko, sto nije bio Buzimu/Cazinu ili Livnu/Duvnu. Sve je to bio dio plana da se Srbi istrijebe, nastavak smo vidjeli 90-ih.


Hvala visoj sili sto smo imali prave ljude 90-ih, kamo srece da smo imali pamet 41'e pa svi pod Drazin barjak, danas bi nas bilo mnogo vise i bili bi daleko bogatiji. VRS se trudila koliko god je mogla da spasi nasu nejac, poredjenja radi, manje je civila stradalo u toku zadnjeg rata u citavom ratu nego sto je bilo zrtava samo u mojoj opstini.


Medju komunistima ima naivnih odnosno ispranih mozgova, njima ne treba zamjeriti, kad tad ce shvati koliko su naivni, one ostale treba protjerati za sva vremena.
 
Да подсетим само:

Питање Драгољуба Михаиловића је само наша, унутарсрпска ствар.

Стога је сасвим ван памети што се у ту тему једнако укључују неки несрби, и то из страних држава...

Који је њихов мотив за то?

- Не знају шта ће са собом од дуга времена и празнине властитог живота?

- Под маском "обичних корисника" провокатори, из ко зна каквих интересних разлога?

Како год, дакле - не заслужују да се време на њих троши.

Иигнорисати их је једини начин.
 

Back
Top