muškarac vs žena

Mislim da si ti sestro prsla i da ima ovde jedan forumaš koji ti je ko brat rođeni u ogledalu (hint: na svakoj strani Muškarca bar dve njegove teme). Na sreću pišeš kraće postove. Čuš upala u muški brlog (u kom najmanje muškaraca, al to je već druga priča) i sad na osnovu odgovora zaključuje kako sela izumiru jer muškarci čuvaju svoju rodno patrijarhalno ortodoksno kompleksno simpleksnu ulogu. Kada čitam koliko kučki se tripuje sa ovakvim idejama dođe mi da se zapitam da l vas negde školuju za to. Možda promenim mišljenje i složim se sa kolegom koji tvrdi da je bolje biti žene, nije vama glava za dve noge.

Ja se uvijek iznenadim kad vidim na šta su sve muškarci sposobni ..
Žene jesu, zaista zlostavljane u svijetu..i to nije posljedica muške reakcije nego suštine takvih muškaraca ..
Jedna od prevencija zlostavljanja jeste i edukacija :hvala:
 
Većina je odgovorila da je bolje biti rodno muškarac što nam samo govori istinu o rodnoj ulozi žene ..a ono o ravnopravnosti podjele osjećaja dužnosti na svim nivoima su izgleda samo priče muškaraca koji i ne žele znati kako se osjeća njihova 'bolja' (džentlmenski, odn. licemjerno patrijahalno..) polovina
Pošto muškarci ne smiju razmišljati o položaju žene, jer bi to ugrozilo njihovu rodnu poziciju najbolje je služiti se poštapalicama žene su ovakve ili onakve .. pa može nam se .. većina bi rekla ..
I tako naša sela puna muškaraca koji 'ponosno' ispunjavaju svoju rodno patrijahalnu ulogu u nedostatku rodno lošije polovine polako izumiru ...
Da li mislite da ne postoji granica onoga na šta su muškarci spremni da bi zadržali svoju ulogu .. i koliko taj faktor ima uticaja na individualno i sveukupno stanje našeg društva ..?

O cemu ti pricas vecina su rekli da je bolje biti zena?
Kakvu ulogu bre? Kakvu ulogu ja imam? Nikakvu, sutra da crknem boleo bi qratz sve ljude na ovoms vetu. Sta pricas bre ti uopste :S
 
...trebali nekom liku da presade mozak i pita on koliko to kosta a dr kaze - muski 10,000$, zenski 500$
- zasto je tolika razlika
- zato sto zene koriste svoj mozak
:D

...je li istina da zene mogu istovremeno da koriste obe strane mozga a muskarci ne mogu :think:
 
Poslednja izmena:
:lol:sponzorisao bih neku s duplerica ono model fazon..a lazno emancipovanim pravo da ti kazem ne znam gde je mesto..ja ne znam dal bih jeo njihova jela..najvise mi odgovara neemancipovana vredna kojoj nije tezak posten poso..zgodna naravno:lol:
Nisam zgodna, al sam neemancipovana i vredna. Pa sad ti vidi.

Jos jedan razlog zasto navijam za zene.
I najruznija zena u rukama iskusnog stilista pretvori se ako ne vamp curu, bar u nesto jako pristojno za oko. To muskarcima ne uspeva. Ponovo se navracam na "mi imamo vise izbora". Mozemo imati kratku ili dugu kosu, plave, crvene, crne, roze...boje kose, mozemo da nosimo i farmerice i svecene haljine... Vecinom stvari su na nasoj strani.
 
Nisam zgodna, al sam neemancipovana i vredna. Pa sad ti vidi.

Jos jedan razlog zasto navijam za zene.
I najruznija zena u rukama iskusnog stilista pretvori se ako ne vamp curu, bar u nesto jako pristojno za oko. To muskarcima ne uspeva. Ponovo se navracam na "mi imamo vise izbora". Mozemo imati kratku ili dugu kosu, plave, crvene, crne, roze...boje kose, mozemo da nosimo i farmerice i svecene haljine... Vecinom stvari su na nasoj strani.

Aj baci fotku da vim:rumenko:
 
:lol:sponzorisao bih neku s duplerica ono model fazon..a lazno emancipovanim pravo da ti kazem ne znam gde je mesto..ja ne znam dal bih jeo njihova jela..najvise mi odgovara neemancipovana vredna kojoj nije tezak posten poso..zgodna naravno:lol:
Nisam zgodna, al sam neemancipovana i vredna. Pa sad ti vidi.

Jos jedan razlog zasto navijam za zene.
I najruznija zena u rukama iskusnog stilista pretvori se ako ne vamp curu, bar u nesto jako pristojno za oko. To muskarcima ne uspeva. Ponovo se navracam na "mi imamo vise izbora". Mozemo imati kratku ili dugu kosu, plave, crvene, crne, roze...boje kose, mozemo da nosimo i farmerice i svecene haljine... Vecinom stvari su na nasoj strani.

ALI to vazi samo dok ste mlade, kasnije imas dimishing returns
 
Na pitanje sta je bolje biti - muskarac ili zena nije jednostavno dati odgovor jer se i jedni i drugi suocavaju sa zivotnim problemima,i jedni i drugi mogu biti u manje vise istoj meri - i dobri ljudi koji zele da pomognu,a isto tako mogu biti i stoka koja gleda samo svoju korist.Zene mogu biti ***** i sponzoruse,ali to mogu biti i muskarci,samo sto oni tome pristupaju na malo drugaciji nacin.

E sad jedino kada je u pitanju izgled,poznato je da zene mnogo brzo propadaju nakon sto se udaju,a pogotovo nakon sto rode dete - bivaju starije za bar petnaestak godina vise.Doduse,i muskarce ponekad savladaju brige zbog kojih naglo ostare.

Postoje lepe i zgodne zene,ali i lepi i zgodni muskarci.Zaista,ne znam sta je bolje.Licno,mislim da je bolje sto sam muskarac,jer smatram da u suprotnom ne bih imao toliko hrabrosti i energije ukoliko bih se nalazio u zenskoj kozi,pa bi mi samim tim zivot izgledao nezanimljivo i monotono. :neutral:
 
Šta je bolje biti i zašto?

Bilo je puno situacija kada sam se osecala u svojoj kozi lose kao devojka, kao zena. Pogotovo tamo gde zivim, u zemlji Srbiji, puno je teze ziveti kao zena. Ne znam kako je drugim zenama, ali mislim da je puno teze ici kroz zivot kao zena. Jednostavno generalno gledajuci, veci je teret po pitanju svega; biti majka, biti zena, biti zaposlena. Diskriminacija zbog trudnickog, kada si trudnica, veci procenat mobinga na poslu, eksploatacija, trafiking sa ljudima, tesko se mozes izboriti za neko rukovodece mesto ali me opet raduje jer je sve veci broj zena na viskom funkcijama. Jednostavno , kao da si ti rodjena da udovoljavas svetu i svima drugima , kao da si naprosto stvar. U ovoj zemlji moze kao zenu da te maltretira ko kako i gde stigne a zastita je otprilike...Nikakva. Teze dolazis do posla , kada predjes 25 . kao da ne treba da zivis ili da radis. Teze je jenodtavno sve; biti samohrana majka, biti sef zena, sve je teze jer je ovaj svet pun predrasuda a zena vise nije u zapecku da ceka plen koji covek donese iz prasume. Zaista mislim da muskarcima je generalno lakse kroz zivot ići nego nama zenama. :kiss:
 
Samo znam da ne bih volela da sam muskarac, i smatram da su isti prirodom uskraceni za mnogo vise stvari nego mi. Sto ne znaci da ne volim mog muskarca. Mi se nekako dopunjujemo(msm u globalu), i to je lepo :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top