Мост на Ади сутра у знаку Светог Патрика (!!!???)

Cesto je i da neko toliko omatori i ogrubi ovde da ne zna vise sta je dobro a sta lose, i sebe stavlja u (poslovne) afere i neprilicne situaciije njegovim godinama i porodicnom statusu, priznajem, bolje je otici nego postati "debelokozac" bez ikakvog morala i skrupula.

Ma ne, sve si pobrkala. Ako ti negde ne odgovara, napraviš odluku i realizuješ je. Ako ostaneš i trpiš, bez želje ili bilo kakave naznake da želiš promenu, za bolje i nisi. To je tako jednostavno... da nije proklete inercije kod ovih pomenutih sa mamine sise i tatine penzije.
 
e pa da izvinete kolega, ako je preporod naroda u pitanju, a kolko vidim to je poenta ove vlasti, preporod na svim nivoima, jel tako i razlaz kako kazu sa "losom" prosloscu.... onda to pijenje gde je uzgred bio prisutani gdin bivsi grobar a sto rece jedan lik gde grobar i pop piju i nazdravljaju nije zgodno i primereno biti...onda zasto nasa crkva, kazem nasa, jer po popisu 90 posto srba je pravoslavno orijentisano, pitam zasto nasa crkva ne pocne sa duhovnim preporodom shodno onime sta su dobili u amanat od sefa sa neba.... ako nas prevaspitavaju da volimo drugu boju vere od one na koju su se sami pred bogom i nasim svecima zakleli, onda tu nesto debelo nije u redu pa bi voleo da mi neko objasni tu pojavu i kako bi ona funkcionisala napr u hrvatskoj kada bi za neki pravoslavni praznik njihov jelacic bio iskicen srpskim trobojkama...

Конкретно, св. Патрик је хришћански светитељ, дакле православни. Њега славе и римокатолици као део своје традиције коју су наставили да ’штују иако су се издвојили из заједнице коју представља Црква. Дакле, озелењавање моста није претапање у неку другу веру, или шта год већ.

Што се тиче препородитељског рада домаће Цркве, она је ту подбацила, тј. нечег таквог скоро да и нема. Али, то не значи да лаици треба да одустану од онога што им је у моћи да учине.
 
da mi je da vidim mitu kad budu okitili brankov most u zelene zastavice zbog bajrama :lol:

mito bre irci su katolici :lol:

Још горе ако су католици.....:rtfm: .... ако је смрдљива власт УКИНУЛА ПРОСЛАВУ СРПСКЕ НОВЕ ГОДИНЕ КАКО СМЕ
ДА УВОДИ КАТОЛИЧКИ ПРАЗНИК СВ.ПАТРИКА ДА БУДЕ ДРЖАВНИ ПРАЗНИК......:dash::dash::dash: . баш ме занима
хоће ли се овим поводом огласити СПЦ ???!!!
 
Конкретно, св. Патрик је хришћански светитељ, дакле православни. Њега славе и римокатолици као део своје традиције коју су наставили да ’штују иако су се издвојили из заједнице коју представља Црква. Дакле, озелењавање моста није претапање у неку другу веру, или шта год већ.

Што се тиче препородитељског рада домаће Цркве, она је ту подбацила, тј. нечег таквог скоро да и нема. Али, то не значи да лаици треба да одустану од онога што им је у моћи да учине.

aj malo pogledaj u svoje srce pa reci dal je samo to u pitanju? onako iskreno....
 
Још горе ако су католици.....:rtfm: .... ако је смрдљива власт УКИНУЛА ПРОСЛАВУ СРПСКЕ НОВЕ ГОДИНЕ КАКО СМЕ
ДА УВОДИ КАТОЛИЧКИ ПРАЗНИК СВ.ПАТРИКА ДА БУДЕ ДРЖАВНИ ПРАЗНИК......:dash::dash::dash: . баш ме занима
хоће ли се овим поводом огласити СПЦ ???!!!

Nece Mitke jer je sv. Patrik i u SPC svetac (obelezava se 1. juna).

A ovo je odluka TO Beograda, i sta tu crkva ima da se mesa?
 
Конкретно, св. Патрик је хришћански светитељ, дакле православни. Њега славе и римокатолици као део своје традиције коју су наставили да ’штују иако су се издвојили из заједнице коју представља Црква. Дакле, озелењавање моста није претапање у неку другу веру, или шта год већ.

Што се тиче препородитељског рада домаће Цркве, она је ту подбацила, тј. нечег таквог скоро да и нема. Али, то не значи да лаици треба да одустану од онога што им је у моћи да учине.

Не лупетај, живота ти !!!:rtfm:
 
Још горе ако су католици.....:rtfm: .... ако је смрдљива власт УКИНУЛА ПРОСЛАВУ СРПСКЕ НОВЕ ГОДИНЕ КАКО СМЕ
ДА УВОДИ КАТОЛИЧКИ ПРАЗНИК СВ.ПАТРИКА ДА БУДЕ ДРЖАВНИ ПРАЗНИК......:
dash::dash::dash: . баш ме занима
хоће ли се овим поводом огласити СПЦ ???!!!

Кол'ко нерадних дана се добија за Св. Патрика? Још кад се споји са викенд...ихаааа...
 
Конкретно, св. Патрик је хришћански светитељ, дакле православни. Њега славе и римокатолици као део своје традиције коју су наставили да ’штују иако су се издвојили из заједнице коју представља Црква. Дакле, озелењавање моста није претапање у неку другу веру, или шта год већ.

Што се тиче препородитељског рада домаће Цркве, она је ту подбацила, тј. нечег таквог скоро да и нема. Али, то не значи да лаици треба да одустану од онога што им је у моћи да учине.

SPC bi trebala da vernicima cestita dan Sv. Patrika :)
 
Још горе ако су католици.....:rtfm: .... ако је смрдљива власт УКИНУЛА ПРОСЛАВУ СРПСКЕ НОВЕ ГОДИНЕ КАКО СМЕ
ДА УВОДИ КАТОЛИЧКИ ПРАЗНИК СВ.ПАТРИКА ДА БУДЕ ДРЖАВНИ ПРАЗНИК......:dash::dash::dash: . баш ме занима
хоће ли се овим поводом огласити СПЦ ???!!!

znas kad sam ja shvatio sta je bio pokojni pavle... kad su namestili onu ogavnu igru artemiju da ga uklone znajuci koje uporiste medju narodom ima u juznoj srbiji.... i to nije samo borba za vlast kao u svakoj zatvorenoj grupi, vec je ovo mnogo ozbiljnije a sam znas da jos samo spc drzi narod kolko tolko u zajednistvu ako bude stani pani... ako se neko i po tome posere, od srbije nece ostati nista, kamen na kamenu fizicki a u glavama ni toliko....
 
Nece Mitke jer je sv. Patrik i u SPC svetac (obelezava se 1. juna).

A ovo je odluka TO Beograda, i sta tu crkva ima da se mesa?

Алоооооооо...... како може држава ДА ВЕРСКИ ПРАЗНИК ДРУГЕ ДРЖАВЕ И ДРУГЕ ВЕРЕ УВОДИ КАО НАШ ДРЖАВНИ ПРАЗНИК - сутра ће да уведу Бајрам или нешто слично......:dash:

Држава је одвојена ОД СВИХ ЦРКАВА - И ТАКО ТРЕБА И ДА ОСТАНЕ........
 

:confused:

Алоооооооо...... како може држава ДА ВЕРСКИ ПРАЗНИК ДРУГЕ ДРЖАВЕ И ДРУГЕ ВЕРЕ УВОДИ КАО НАШ ДРЖАВНИ ПРАЗНИК - сутра ће да уведу Бајрам или нешто слично......:dash:

Држава је одвојена ОД СВИХ ЦРКАВА - И ТАКО ТРЕБА И ДА ОСТАНЕ........

Mitke ovo se ne uvodi kao drzavni praznik, ali jeste obelezavanje tudjeg drzavnog praznika, a zapravo vise komercijala, vulgarizacija vere i "atrakcija", ukratko, cirkus.
 
aj malo pogledaj u svoje srce pa reci dal je samo to u pitanju? onako iskreno....

Ја у овоме видим само поданички однос домаће власти спрам својх наредбодаваоца. Међутим, пошто се ради о хришћанском светитељу, не могу порећи да ми је у срцу помало и мило због тога.
 
Није проблем ни у светом Патрику, ни у ционистима, ни у домаћим квислинзима, ни у екуменистима, него је проблем у нама, мени и теби.

Свети Патрик је био православни хришћанин и велики човек, што ја и ти и било ко други са овог форума никад нећемо бити.

Што је свети Сава за нас Србе, то је свети Патрик за Ирце и ако баш терамо тук на лук онда испада да је нама, данашњим Србима,

свети Патрик ближи него данашњим Ирцима, јер ми исповедамо исту веру као свети Патрик, а не они.

А што се тиче 17. марта нема ништа лоше у томе да се подсетимо на велико дело и велики подвиг тог свеца, али је страшно лоше

ако се не подсетимо шта се збило 17. марта 2004 на Косову и Метохији, ако ћутке у забораву у свеопштој анестезији као зомбији,

као зомби појединци, као зомби народ, као зомби држава пређемо преко тога.

То што смо се подсетили на светог Патрика Бог нам сигурно неће узети за зло, али наш заборав, наше немо одобравање и прихватање злочина,

нашу равнодушност према злу, наше пристајање на зло, то не може никако изаћи на добро. Ни нама данас, ни нашим потомцима сутра.
 
Ја у овоме видим само поданички однос домаће власти спрам својх наредбодаваоца. Међутим, пошто се ради о хришћанском светитељу, не могу порећи да ми је у срцу помало и мило због тога.

a mislis da nece biti slicne price kad se krene slicno ko sto mita rece sa bajramom?

sto premijer nije spasavao srpsko dete iz snega vec malog albanca... sto prave autoput tirana nis, sto je zataskavano ko je iza price o dronu, sto se i danas vije zastava velike albanije u novom pazaru i stoji spomen tabla onom ratnom zlocincu, sto ratni zlocinac ustrojava vladu srbije kako dadeluje na svim poljima a pritom ima ogromne privatne finansijske interese na kosova i albaniji, sto nam prave dzamiju u beogradu na savi arapi, sto se zemlja poklanja arapima u vojvodini.... malo previse slucajnosti i sve mic po mic da tiha voda breg roni...

bajram i slicni samo sto ti nisu zakucali na vrata a ti se nadaj i nek ti bude milo...
 
Ma to je samo američki cirkus za zarađivanje.

Ko što su od Svetog Nikole napravili Deda Mraza.

Nema to nikakve veze ni sa religijom ni sa kulturom.

Pak, ko što se ne mešam u rasprostranjene novogodišnje običaje ili pomodariju oko onog praznika zaljubljenih, tako me i ovaj cirkus ne dotiče.

Što se mene lično tiče, zaludnici i lucprde mogu i dan zlatnog teleta da proslavljaju
 
koliko ja nadjoh nije Patrik nego Patrikije svestenomucenik iz Bruse azijske(postradao), 1. juna

U pravu si, nisu isti i SPC ne obelezava ovog svetitelja niti uopste, niti 1. juna, iako ga spominje na bogosluzenjima.

http://www.crkvenikalendar.com/datum-2014-6-1

Da li se u našim pravoslavnim parohijama taj svetitelj poštuje na neki poseban način, kao i neki drugi svetitelji Keltske Crkve?

- Opštecrkveno poštovanje svetog Patrika, Brigite Kildarske, Brendana i drugih svetih drevne Crkve nije ustanovljeno, ali je to čini mi se samo stvar vremena. Mi pominjemo te svete na Bogosluženjima. I postoje njihove ikone. Video sam ih po crkvama u Rusiji, kao i u irskim parohijama.
http://www.manastir-lepavina.org/vijest.php?id=2321

****************

Izvinjavam se zbog greske.
 
Nece Mitke jer je sv. Patrik i u SPC svetac (obelezava se 1. juna).

A ovo je odluka TO Beograda, i sta tu crkva ima da se mesa?


СПЦ слави Св.Патрикија - и то другог датума ------- ЧИЈИ ЈЕ ОВО ПРАЗНИК, ПИТАМ СЕ, ПОГОТОВО КАДА СЕ ЗНА ДА ЈЕ 17.МАРТА 2004. БИЛО ОВО:

2004. — На Косову избиле масовне демонстрације Албанаца, поводом утапања двојице албанских дечака у реци Ибар, код села Чабра, које су потом прерасле у дводневно насиље током којег је 19 лица убијено (11 Албанаца и осам Срба) а повређено више од 900 особа, међу којима су и припадници међународне и косовске полиције. Уништено је или оштећено око 800 кућа на Косову, 29 цркава и манастира, а више стотина Срба је напустило своје домове. Због напада на српске енклаве у градовима у Србији избили протести више хиљада људи, а у центру Београда и Ниша запаљене су џамије.

ШТА ТО СЛАВЕ КРЕТЕНИ НА ВЛАСТИ ???!!!
 
Није проблем ни у светом Патрику, ни у ционистима, ни у домаћим квислинзима, ни у екуменистима, него је проблем у нама, мени и теби.

Свети Патрик је био православни хришћанин и велики човек, што ја и ти и било ко други са овог форума никад нећемо бити.

Што је свети Сава за нас Србе, то је свети Патрик за Ирце и ако баш терамо тук на лук онда испада да је нама, данашњим Србима,

свети Патрик ближи него данашњим Ирцима, јер ми исповедамо исту веру као свети Патрик, а не они.


А што се тиче 17. марта нема ништа лоше у томе да се подсетимо на велико дело и велики подвиг тог свеца, али је страшно лоше

ако се не подсетимо шта се збило 17. марта 2004 на Косову и Метохији, ако ћутке у забораву у свеопштој анестезији као зомбији,

као зомби појединци, као зомби народ, као зомби држава пређемо преко тога.

То што смо се подсетили на светог Патрика Бог нам сигурно неће узети за зло, али наш заборав, наше немо одобравање и прихватање злочина,

нашу равнодушност према злу, наше пристајање на зло, то не може никако изаћи на добро. Ни нама данас, ни нашим потомцима сутра.

Браво.

- - - - - - - - - -

a mislis da nece biti slicne price kad se krene slicno ko sto mita rece sa bajramom?

sto premijer nije spasavao srpsko dete iz snega vec malog albanca... sto prave autoput tirana nis, sto je zataskavano ko je iza price o dronu, sto se i danas vije zastava velike albanije u novom pazaru i stoji spomen tabla onom ratnom zlocincu, sto ratni zlocinac ustrojava vladu srbije kako dadeluje na svim poljima a pritom ima ogromne privatne finansijske interese na kosova i albaniji, sto nam prave dzamiju u beogradu na savi arapi, sto se zemlja poklanja arapima u vojvodini.... malo previse slucajnosti i sve mic po mic da tiha voda breg roni...

bajram i slicni samo sto ti nisu zakucali na vrata a ti se nadaj i nek ti bude milo...

Да се не лажемо, ако се деси нешто тако десиће само из следећег разлога: део Београда где живим има приближно 25000 људи. Недељом на богослужењу има нас свега две стотине.
 
СПЦ слави Св.Патрикија - и то другог датума ------- ЧИЈИ ЈЕ ОВО ПРАЗНИК, ПИТАМ СЕ, ПОГОТОВО КАДА СЕ ЗНА ДА ЈЕ 17.МАРТА 2004. БИЛО ОВО:

2004. — На Косову избиле масовне демонстрације Албанаца, поводом утапања двојице албанских дечака у реци Ибар, код села Чабра, које су потом прерасле у дводневно насиље током којег је 19 лица убијено (11 Албанаца и осам Срба) а повређено више од 900 особа, међу којима су и припадници међународне и косовске полиције. Уништено је или оштећено око 800 кућа на Косову, 29 цркава и манастира, а више стотина Срба је напустило своје домове. Због напада на српске енклаве у градовима у Србији избили протести више хиљада људи, а у центру Београда и Ниша запаљене су џамије.

ШТА ТО СЛАВЕ КРЕТЕНИ НА ВЛАСТИ ???!!!


Izvinila sam se za gresku vec, Mitke.

U pravu si, valjda necemo da "ozelenjavamo" pogrom Srba sa KiM, to je poseban aspekt na koji sam zaboravila a na koji me podsreti korisnik/ca TTTT.
 

Back
Top