Мост на Ади сутра у знаку Светог Патрика (!!!???)

Tako to ide u kolonijama! Narodu oduzmu identitet i onda od njega prave splacine!
Ukucajte u Youtube Milo Lompar pa pogledajte sta covek kaze o odgoju nacije, zasto je vazna nacionalna kultura, zasto je vazno obrazovati i unaprediti sve delove drustva..


Ovaj covek treba da bude ministar kulture i obrazovanja, a ne neki muzicar! Na zalost ovakvi ljudi nemaju prodju na prozapadnim medijima, njima odgovara kvaziprosveceni krug dvojke u BG i sirotinja raja neuka okolo, jer se tako lakse Srbijom vlada!
 
a mislis da nece biti slicne price kad se krene slicno ko sto mita rece sa bajramom?

sto premijer nije spasavao srpsko dete iz snega vec malog albanca... sto prave autoput tirana nis, sto je zataskavano ko je iza price o dronu, sto se i danas vije zastava velike albanije u novom pazaru i stoji spomen tabla onom ratnom zlocincu, sto ratni zlocinac ustrojava vladu srbije kako dadeluje na svim poljima a pritom ima ogromne privatne finansijske interese na kosova i albaniji, sto nam prave dzamiju u beogradu na savi arapi, sto se zemlja poklanja arapima u vojvodini.... malo previse slucajnosti i sve mic po mic da tiha voda breg roni...

bajram i slicni samo sto ti nisu zakucali na vrata a ti se nadaj i nek ti bude milo.
..

:ok:............

п.с. доделили сте превише репутација за последњих 24 часа, бла-бла-бла-
 
Da nije bre ovaj Patrik u okviru spin programa spin dr Toniblera?

a sta mislis da je to ideja naprednjaka koji ne znaju ni za pravoslavne svece a znaju ko je st patrick... :lol:

- - - - - - - - - -

Браво.

- - - - - - - - - -



Да се не лажемо, ако се деси нешто тако десиће само из следећег разлога: део Београда где живим има приближно 25000 људи. Недељом на богослужењу има нас свега две стотине.

moze da bude jedan i po na bogosluzenju, nije poenta ici u crkvu vec ono u sta verujes... a da je crkva ono sto treba da bude i sta predstavlja, bilo bi ih 2 i po miliona a ne 25000.... o ekumenistima necu da trosim vise mastilo
 
moze da bude jedan i po na bogosluzenju, nije poenta ici u crkvu vec ono u sta verujes... a da je crkva ono sto treba da bude i sta predstavlja, bilo bi ih 2 i po miliona a ne 25000.... o ekumenistima necu da trosim vise mastilo

Наравно, а после ћемо да кукамо на Иринеја, уколико се деси да никне џамија ’место "Београда на води"...
 
Наравно, а после ћемо да кукамо на Иринеја, уколико се деси да никне џамија ’место "Београда на води"...

a ko je kriv za to?

ili ko ce biti kriv za to?

ti, ja, 7 miliona srba?

ne.. irinej narvno jer je uklonio artemija i ne samo njega na ustrp ekumenisticke klike kojoj i sam pripada..... bice kriv bas taj koji stavlja lampione danas na most, predstavlja dzamiju velikim poduhvatom za beograd, pljuje po srbima i njihovoj istoriji a blagosilja i oseca se prijatno sa siptarima, ne ide u pravoslavne bogomolje a kad ode u jerusalim odusevi se i kaze kako je divno u sinagogi....
 
a ko je kriv za to?

ili ko ce biti kriv za to?

ti, ja, 7 miliona srba?

ne.. irinej narvno jer je uklonio artemija i ne samo njega na ustrp ekumenisticke klike kojoj i sam pripada..... bice kriv bas taj koji stavlja lampione danas na most, predstavlja dzamiju velikim poduhvatom za beograd, pljuje po srbima i njihovoj istoriji a blagosilja i oseca se prijatno sa siptarima, ne ide u pravoslavne bogomolje a kad ode u jerusalim odusevi se i kaze kako je divno u sinagogi....

То је површно гледање на ствари. Суштина је у томе, да ако од 25000 људи недељом ујутру дође свега 200, то значи да је остало 24800 упражњених места. Немој се се заваравати да онај са стране то не види и неће послати своје да попуне празнину. Уосталом, није кнез Лазар клео Турке, нег’ Србе који нису дошли.
 
То је површно гледање на ствари. Суштина је у томе, да ако од 25000 људи недељом ујутру дође свега 200, то значи да је остало 24800 упражњених места. Немој се се заваравати да онај са стране то не види и неће послати своје да попуне празнину. Уосталом, није кнез Лазар клео Турке, нег’ Србе који нису дошли.

kada je opstanak drzave u pitanju, a ko to ne vidi kolega taj je slep, onda crkva mora da bude taj stub oko koga ce da okupi sve umne ljude u srbiji... a sta crkva radi? izopstava one koji su se dokazali i koji imaju uporiste u narodu, koketuje sa sluzbenicima srpskih dokazanih krvnika i sa vlastima kohabituje u izdaji nacionalnog dostojanstva.... mnogo teske reci, jel? za svaku ti mogu dati pregrst argumenata, onih javnih sto su svi videli i culi i sto nemaju veze sa diplomatijom ili ugladjenoscu odnosa....
 
То је површно гледање на ствари. Суштина је у томе, да ако од 25000 људи недељом ујутру дође свега 200, то значи да је остало 24800 упражњених места. Немој се се заваравати да онај са стране то не види и неће послати своје да попуне празнину. Уосталом, није кнез Лазар клео Турке, нег’ Србе који нису дошли.

Ллупеташ глупости и дижеш ми притисак на 300.... јбт......... о каквом присуству на литургији ти тандрчеш...... код нас Срба ТО УОПШТЕ НИЈЕ ОБИЧАЈ - НИСМО МИ РИМОКАТОЛИЦИ......... мој чукундеда (богомољац) уопште није примао свештенике у кућу --- био је обичан сељак(тежак) АЛИ ЈЕ ЗНАО ЦЕЛУ ЛИТУРГИЈУ НАПАМЕТ И У ЊИХОВОЈ КУЋИ У БЛИЗИНИ РЕКЕ ДРИНЕ КОД ЛОЗНИЦЕ ПОСТОЈАЛА ЈЕ ЈЕДНА ПРОСТОРИЈА КАО ЦРКВА, СВА У ИКОНАМА ------ И СВАКИ ДАН ЈЕ БИЛА ЛИТУРГИЈА......

зато немој напамет тртљати глупости.........
 
kada je opstanak drzave u pitanju, a ko to ne vidi kolega taj je slep, onda crkva mora da bude taj stub oko koga ce da okupi sve umne ljude u srbiji... a sta crkva radi? izopstava one koji su se dokazali i koji imaju uporiste u narodu, koketuje sa sluzbenicima srpskih dokazanih krvnika i sa vlastima kohabituje u izdaji nacionalnog dostojanstva.... mnogo teske reci, jel? za svaku ti mogu dati pregrst argumenata, onih javnih sto su svi videli i culi i sto nemaju veze sa diplomatijom ili ugladjenoscu odnosa....

Црква је слаба и изроварена изнутра и нема снаге да се, у стилу Рамба, успешно носи са домаћом државом, још мање са иностраним фактором. Па опет, то не оправдава поступак неког од владика да у народ уноси раскол.

- - - - - - - - - -

Ллупеташ глупости и дижеш ми притисак на 300.... јбт......... о каквом присуству на литургији ти тандрчеш...... код нас Срба ТО УОПШТЕ НИЈЕ ОБИЧАЈ - НИСМО МИ РИМОКАТОЛИЦИ......... мој чукундеда (богомољац) уопште није примао свештенике у кућу --- био је обичан сељак(тежак) АЛИ ЈЕ ЗНАО ЦЕЛУ ЛИТУРГИЈУ НАПАМЕТ И У ЊИХОВОЈ КУЋИ У БЛИЗИНИ РЕКЕ ДРИНЕ КОД ЛОЗНИЦЕ ПОСТОЈАЛА ЈЕ ЈЕДНА ПРОСТОРИЈА КАО ЦРКВА, СВА У ИКОНАМА ------ И СВАКИ ДАН ЈЕ БИЛА ЛИТУРГИЈА......

зато немој напамет тртљати глупости.........

Добро Мито, чукундеда ти је био неписмен. Ти ваљда ниси, па можеш да учиниш нешто више од свог чукундеде.
 
Црква је слаба и изроварена изнутра и нема снаге да се, у стилу Рамба, успешно носи са домаћом државом, још мање са иностраним фактором. Па опет, то не оправдава поступак неког од владика да у народ уноси раскол.

- - - - - - - - - -

ko je bre uneo raskol? vladika artemije :lol:

ako na raskol mislis, na one prodane ekumeniste onda ga im je zaista i uneo...... i neka im ga je uneo jer je pre svega odan onome u sta veruje i nije se prodao ko vecina onih koji su o njemu i njegovoj sudbini odlucivali...
 
ko je bre uneo raskol? vladika artemije :lol:

ako na raskol mislis, na one prodane ekumeniste onda ga im je zaista i uneo...... i neka im ga je uneo jer je pre svega odan onome u sta veruje i nije se prodao ko vecina onih koji su o njemu i njegovoj sudbini odlucivali...

Раскол је починио тако што је основао секту. Имаш Јустинов пример, како се понаша критичар Цркве који не изазива раздор у народу.
 
Црква је слаба и изроварена изнутра и нема снаге да се, у стилу Рамба, успешно носи са домаћом државом, још мање са иностраним фактором. Па опет, то не оправдава поступак неког од владика да у народ уноси раскол.

- - - - - - - - - -
Добро Мито, чукундеда ти је био неписмен. Ти ваљда ниси, па можеш да учиниш нешто више од свог чукундеде
.

1. Можда ти тако САЊАШ - али имаћеш прилике да се увериш у супротно........

2. Тачно - и чиним све што је у мојој моћи - а често и више од тога јер волим и свој народ и своју цркву.
Али не може мени да држи и пева литургију неко ко нема слуха а још мање смисла за проповед А ТО ЈЕ СВЕ ЧЕШЋА ПОЈАВА ДА МИ ДРЖИ ПРОПОВЕД НЕКО КО НИКАКВЕ ВЕЗЕ СА ЖИВОТОМ И МОЗГОМ НЕМА ------ наша СПЦ има неколико њих КОЈИ СУ ИЗНАД СВИХ ИНТЕЛЕКТУАЛАЦА У СРБИЈИ И ВЕОМА СУ ОБРАЗОВАНИ СИ СУПЕРИОРНИ - али то не важи за цело свештенство...... па која би ја будала био да стојим као лудак и слушам лоше срочене глупости ... не - тако нећу помоћи НАРОДУ ------ једино неким делом... и трудим се колико год је то могуће да оставим траг за собом и овоземаљским животом...
 
Poslednja izmena:
Није проблем ни у светом Патрику, ни у ционистима, ни у домаћим квислинзима, ни у екуменистима, него је проблем у нама, мени и теби.

Свети Патрик је био православни хришћанин и велики човек, што ја и ти и било ко други са овог форума никад нећемо бити.

Што је свети Сава за нас Србе, то је свети Патрик за Ирце и ако баш терамо тук на лук онда испада да је нама, данашњим Србима,

свети Патрик ближи него данашњим Ирцима, јер ми исповедамо исту веру као свети Патрик, а не они.

А што се тиче 17. марта нема ништа лоше у томе да се подсетимо на велико дело и велики подвиг тог свеца, али је страшно лоше

ако се не подсетимо шта се збило 17. марта 2004 на Косову и Метохији, ако ћутке у забораву у свеопштој анестезији као зомбији,

као зомби појединци, као зомби народ, као зомби држава пређемо преко тога.

То што смо се подсетили на светог Патрика Бог нам сигурно неће узети за зло, али наш заборав, наше немо одобравање и прихватање злочина,

нашу равнодушност према злу, наше пристајање на зло, то не може никако изаћи на добро. Ни нама данас, ни нашим потомцима сутра.
Управо тако.
 
Добро Мито, смањи доживљај јер ниси у праву.


У праву сам! За почетак - пробај да укључиш све наше православне радио-станице па ћеш видети КАКВЕ ГЛУПОСТИ И БУДАЛАШТИНЕ ПРИЧАЈУ ПОПОВИ ------- и има све мање црквене музике која ми је била ЛЕК ЗА ДУШУ ----- а све више бесмислене приче људи који уопште немају талента и смисла за проповед и говорништво..........

Чак и ТВ Храм уопште не ради....... хајде, бреееееее..........
 
Раскол је починио тако што је основао секту. Имаш Јустинов пример, како се понаша критичар Цркве који не изазива раздор у народу.

aj ne lupaj vise kad si ranije pisao normalno...kad je osnovao "sektu"?

kada su mu napakovali aferu i isli od mesta do mesta ko pozivari i na door to door svim vidjenijim srbima u juznoj srbiji pljuvali coveka....kad nesto ne znas onda nemoj da se petljas...si vido mene da nekad pisem o fizici ili karateu?
 
aj ne lupaj vise kad si ranije pisao normalno...kad je osnovao "sektu"?

kada su mu napakovali aferu i isli od mesta do mesta ko pozivari i na door to door svim vidjenijim srbima u juznoj srbiji pljuvali coveka....kad nesto ne znas onda nemoj da se petljas...si vido mene da nekad pisem o fizici ili karateu?

Напаковао је он сам себи јер је ’тео да све оно са КиМ, чиме бисмо могли да се похвалимо пред светом, остави Шиптарима укључујући и обичан народ који добрим делом зависи од црквене помоћи, тј. казана. И онда овде по Барајеву и слично ствара своје "ћелије" одвлачећи људе са собом у пропаст. Могао је да се повуче у неки од манастира и да за годину дана изнутра разбуца прозападну струју у СПЦ. Ал’ гордост је била јача...
 
Напаковао је он сам себи јер је ’тео да све оно са КиМ, чиме бисмо могли да се похвалимо пред светом, остави Шиптарима укључујући и обичан народ који добрим делом зависи од црквене помоћи, тј. казана. И онда овде по Барајеву и слично ствара своје "ћелије" одвлачећи људе са собом у пропаст. Могао је да се повуче у неки од манастира и да за годину дана изнутра разбуца прозападну струју у СПЦ. Ал’ гордост је била јача...

barem se ne bori za svoje privilegije kao odredjena ekipa iz patrijarsije... svako vreme nosi drugaciju vrstu borbe, svaka sredina drugi tip a svaki neprijatelj trazi drugaciju strategiju
 
У праву сам! За почетак - пробај да укључиш све наше православне радио-станице па ћеш видети КАКВЕ ГЛУПОСТИ И БУДАЛАШТИНЕ ПРИЧАЈУ ПОПОВИ ------- и има све мање црквене музике која ми је била ЛЕК ЗА ДУШУ ----- а све више бесмислене приче људи који уопште немају талента и смисла за проповед и говорништво..........

Чак и ТВ Храм уопште не ради....... хајде, бреееееее..........

Ни ТВ Храм не ради? Пу је.бем ли им сису мајчину, ово стварно више не може да се трпи.
 

Back
Top