"Рушите терене, градите зграде, шта ће деца сутра да нам раде": Нови протест у блоку 63

Kako si uspeo da izvrsis zamenu teza, svaka ti cast. 🙄🙄🙄

Zelena povrsina vec postoji. Ovde se sprecava unistenje iste zarad profita krimosa bliskih vlasti. A ti postavis ovakvo pitanje koje nema apsolutno veze sa zivotom.

Zamisli, ti kupis stan jer taj stan:
- ima zelenu povrsinu pored i pogled na istu.
- imas decu i zelis da se deca igraju i odrastaju na toj povrsini.
- urbanisticki plan predvidja da tu i dalje bude zelena povrsina.

I onda, dodje SNS sekta na vlast, promeni urbanisticki plan i sjiebe ti celu koncepciju.
Mislis da ti kao gradjanin nemas pravo da se bunis?
Pravo da ti kažem ko vam hebe mater , kad ljudi pišu kako je je zemlja u neokolonijalnom položaju u odnosu na strance .Kad vam objašnjavaju kako funkcioniše mehanizam privrede gde strane banke daju kredite samo sigurnim investicijama ( jer im ne pada na pamet da rizikuju , domaćih banaka i fondova nema ) a to je stambena izgradnja naročito u delovima grada gde se ostvaruju veliki profiti , kada vam se objasni da tada vlast na svim nivoima naravno ćuti jer dobija poreze i prihode a ne postoji vlastiti razvoj (jer su svi instrumenti razvoja predati strancima) koji bi ostvarivao prihode te time podigao stepen samostalnosti vlasti od investitora , onda jedeš govna i proglašavaš to teorijom zavere . Sad pasi svoj izmet koji si poshrao :bye:

Pogledajte prilog 1500097

„Rušite terene, gradite zgrade, šta će deca sutra da nam rade“: Novi protest u bloku 63

Rušite terene, gradite zgrade, šta će deca sutra da nam rade: Novi protest u bloku 63 1

FoNet 16.02.2024. 19:13

Stanari novobeogradskih blokova danas su ponovo izašli na protest zbog planirane izgradnje desetospratnog objekta u bloku 63, što će im, kako tvrde, uništiti zelene površine.

Učesnici protesta su blokirali Ulicu Jurija Gagarina, a podršku su im pružile i opozicione stranke.

Okupljeni nose transparente sa napisima: „Rušite terene, gradite zgrade, šta će deca sutra da nam rade“, „Dok vi bušite, mi nećemo spavati, dok vi gradite, mi sa protestima nećemo stati“.

Rušite terene, gradite zgrade, šta će deca sutra da nam rade: Novi protest u bloku 63 2

Na istom mestu je i sinoć održan protest i tada su građani porušili zaštitnu ogradu budućeg gradilišta.

U toku rušenja ograde došlo je do manjih sukoba stanara i ljudi iz obezbeđenja, koje je angažovao investitor.

Današnji skup obezbeđuju inspektori javnog reda i mira i on protiče bez incidenata.

link

Надреалне национал-шовинистичке бајке о бившој Социјалистичкој покрајини Косово и Метохији као "светој срБској земљи", затим бљувотине о "Републици Српској" као држави и трабуњања о "Српском свету", заправо служе да се пажња младих Србијанаца одврати од реалности, а реалност је да им се отима тло на коме живе. Али, млади Србијанци се освешћују! О томе сведочи и ова побуна на Новом Београду.
A što su stavili maske?

Nikad mi nisu dali da zovem, morala sam da spašavam Hugolinu na kompu, jadno!

Ni meni nikad nisu dali da se ukljucim u program, ali to je mozda zato sto kad sam zvao vec sam uveliko bio u svojim 20-im ako ne vec zasao i u 30-te. 😄

I ja sam već bila teen, meščini

Pa i ja, bese Izzy-ja je vodio pokojni Manda vecna mu slava i mislim da je to bilo aktuelno tamo negde 2002/03/04 , ono prva polovina 2000-ih, secam se odlicno da sam isao u srednju kada je to islo i bilo aktuelno i secam se da sam se stalno po skoli sprdao na konto toga, citirao Mandu i Izzy-ja i secam se neki likovi su se ono krstili ili kao auuuu brate al si prso, ne mogu te vise slusam i to , inace tad sam imao koliko mozda 17,18 dina i secam se da sam vec tad ono bio premator za to (i da su se tu javljala mahom decica ono 7,8,9,10 godina mozda do 12,13 max) i secam se da sam na konto te moje zajebancije I druge navukao da gledaju to kako bi se zajedno zezali posle, pa kad sam jednom izasao sa casa i doneo u skolu Izzy bombonice, zvake, neke slicice ili sta je vec bilo, to je bio show ili kad smo iz zezanja kao satro savatali nekog lika na odmoru zato sto kao navodno gleda Huga a zna se da pravi smekeri gledaju samo Izzy-ja 😄.........ah dobra stara vremena (mada ne sumnjam da bi se i sad zezao na vrlo slican nacin). :d

Mada ipak su to bila vec neka druga vremena, zamisli sad da nekog navatamo iz zajebancije zato sto satro gleda Huga umesto Izzy-ja, pa to bi se cela Srbija digla na noge, kao skandal, "vrsnjacko nasilje", to bi bili tema psihologa i tzv. analiticara u svakom jutarnjem programu na hepiju i pinku, fazon Marinika bi se digla kao evo vidite sta se desava u Vucicevoj Srbiji tuku dete zbog Huga i Izzy-ja, na kraju ja mislim da bi na kraju UKP-SBPOK poslali u skolu zbog toga, verovatno bi nam na kraju jos i ljupku Diksi poslali kao ono najgoru od najgorih, kao ono capital punishment, ta ono kad se namrsti i podvikne sa onim njenim glasicem ono ako je stajalo neko mleko u blizini momentalno se navata kajmak, momentalno prokisne. :d

Pa i ja, bese Izzy-ja je vodio pokojni Manda vecna mu slava i mislim da je to bilo aktuelno tamo negde 2002/03/04 , ono prva polovina 2000-ih, secam se odlicno da sam isao u srednju kada je to islo i bilo aktuelno i secam se da sam se stalno po skoli sprdao na konto toga, citirao Mandu i Izzy-ja i secam se neki likovi su se ono krstili ili kao auuuu brate al si prso, ne mogu te vise slusam i to , inace tad sam imao koliko mozda 17,18 dina i secam se da sam vec tad ono bio premator za to (i da su se tu javljala mahom decica ono 7,8,9,10 godina mozda do 12,13 max) i secam se da sam na konto te moje zajebancije I druge navukao da gledaju to kako bi se zajedno zezali posle, pa kad sam jednom izasao sa casa i doneo u skolu Izzy bombonice, zvake, neke slicice ili sta je vec bilo, to je bio show ili kad smo iz zezanja kao satro savatali nekog lika na odmoru zato sto kao navodno gleda Huga a zna se da pravi smekeri gledaju samo Izzy-ja 😄.........ah dobra stara vremena (mada ne sumnjam da bi se i sad zezao na vrlo slican nacin). :d
Hahahaha
Da, Hugo je baš bio za normalce, a Izi prava stvar. Čim neko pomene Huga, tebi ga odma žao, znaš da nešto nije u redu sa njim.
Ali ono kad se čuju one brojke na telefonu kad upravljaju junakom, to je bio takva ekstaza od zvuka, ajme bogo moj.

Nego se sad setih da je bio i ono slonče, onaj Bunga Banga Re, greota da i njega ne pomenemo! Možda je to i prvo bilo, probilo led, a sve nas omađijalo.

I Manda gospodin, jednom sam propustila da sa plesnom školom budem u njegovoj emisiji jer sam bila bolesna. Kako sam uzela da rušim sve po kući zbog toga, plakala sam ceo dan.

Eto, nit Mande, nit Mjaujorka za mene, koji baksuzluk! Pu!

Hahahaha
Da, Hugo je baš bio za normalce, a Izi prava stvar. Čim neko pomene Huga, tebi ga odma žao, znaš da nešto nije u redu sa njim.
Ali ono kad se čuju one brojke na telefonu kad upravljaju junakom, to je bio takva ekstaza od zvuka, ajme bogo moj.

Nego se sad setih da je bio i ono slonče, onaj Bunga Banga Re, greota da i njega ne pomenemo! Možda je to i prvo bilo, probilo led, a sve nas omađijalo.

I Manda gospodin, jednom sam propustila da sa plesnom školom budem u njegovoj emisiji jer sam bila bolesna. Kako sam uzela da rušim sve po kući zbog toga, plakala sam ceo dan.

Eto, nit Mande, nit Mjaujorka za mene, koji baksuzluk! Pu!

Sad eto nemamo vise Bunga Bunga slonce ali zato imamo bunga-bunga zurke u Jagodini. :d

Inace da Izzy je bio vise za onako hard core ekipu i kad ti neko kaze da gleda Huga to je bilo vise kao ono kad ti recimo slusas underground Hip Hop i Hard Core a neko ti kaze da slusa Zeljka Joksimovica ili pokojnog Toseta , e taj fazon.

Inace da zvuk telefona cuveni, pa kad se jedan klinac javio i reko ja imam telefon na brojcanik ili kad je Manda jednom rekao a zasto nisi pritisnuo skok a on kao a jesam, a Manda ce, mozda jesi ali na komsijinom telefonu. 😄

Pogledajte prilog 1500097

„Rušite terene, gradite zgrade, šta će deca sutra da nam rade“: Novi protest u bloku 63

Rušite terene, gradite zgrade, šta će deca sutra da nam rade: Novi protest u bloku 63 1

FoNet 16.02.2024. 19:13

Stanari novobeogradskih blokova danas su ponovo izašli na protest zbog planirane izgradnje desetospratnog objekta u bloku 63, što će im, kako tvrde, uništiti zelene površine.

Učesnici protesta su blokirali Ulicu Jurija Gagarina, a podršku su im pružile i opozicione stranke.

Okupljeni nose transparente sa napisima: „Rušite terene, gradite zgrade, šta će deca sutra da nam rade“, „Dok vi bušite, mi nećemo spavati, dok vi gradite, mi sa protestima nećemo stati“.

Rušite terene, gradite zgrade, šta će deca sutra da nam rade: Novi protest u bloku 63 2

Na istom mestu je i sinoć održan protest i tada su građani porušili zaštitnu ogradu budućeg gradilišta.

U toku rušenja ograde došlo je do manjih sukoba stanara i ljudi iz obezbeđenja, koje je angažovao investitor.

Današnji skup obezbeđuju inspektori javnog reda i mira i on protiče bez incidenata.

link

Надреалне национал-шовинистичке бајке о бившој Социјалистичкој покрајини Косово и Метохији као "светој срБској земљи", затим бљувотине о "Републици Српској" као држави и трабуњања о "Српском свету", заправо служе да се пажња младих Србијанаца одврати од реалности, а реалност је да им се отима тло на коме живе. Али, млади Србијанци се освешћују! О томе сведочи и ова побуна на Новом Београду.
E pa, vidi ti ove, šta im je sad zafalilo, protestuju ko da im je ovce pojeo vuk! 'Rušite terene, gradite zgrade, šta će deca sutra da nam rade?'

A jadan narod, kad god hoćeš da se nešto gradi, odmah zazubore!

Nego šta će deca radit' kad odrastu, nego da grade zgrade, bre! Ili da kopaju po poljima kao mi što radimo, ko nekad volovima?

Pa šta, valjda je bolje da imamo gde da živimo nego da trunemo u nekim šupljim zgradama.

A ovo, ovi političari, što im 'vataju repove, a neka se malo više pozabave kako će nam biti bolje, a ne da se bakću sa politikom kojim će nama zabadati nos u život.

Eto ti ga sad, protesti na svakom ćošku, ko će se više snaći!

Đe je toliko bilo protesta kad se trebalo izboriti za neka prava, a sada kad se grade zgrade, eto ih kao pečurke posle kiše!

Ljudi bre, dokle ćemo više ovako da se gubimo u ovim sitnim stvarima, umesto da se okrenemo nečemu pravom, nečemu korisnom za sve nas!

Pravo da ti kažem ko vam hebe mater , kad ljudi pišu kako je je zemlja u neokolonijalnom položaju u odnosu na strance .Kad vam objašnjavaju kako funkcioniše mehanizam privrede gde strane banke daju kredite samo sigurnim investicijama ( jer im ne pada na pamet da rizikuju , domaćih banaka i fondova nema ) a to je stambena izgradnja naročito u delovima grada gde se ostvaruju veliki profiti , kada vam se objasni da tada vlast na svim nivoima naravno ćuti jer dobija poreze i prihode a ne postoji vlastiti razvoj (jer su svi instrumenti razvoja predati strancima) koji bi ostvarivao prihode te time podigao stepen samostalnosti vlasti od investitora , onda jedeš govna i proglašavaš to teorijom zavere . Sad pasi svoj izmet koji si poshrao :bye:

Posle kazes "nisam ja SNS bot" 🤣🤣🤣

a sta je na tom placu sad?

i sta su to "inspektori javnog reda"? :think:
najvise mi krivo sto su srusili stepin vajat. one lepinjice su bile jebbacke

inace bas na tom mestu gde ce biti zgrada je bio dobar stek za malu i veliku nuzdu u sred bela dana/ mozda omladini to fali, gde da ide da ***** u sred bela dana

Back