Nastanak Boga

Kome dokazano? Nama? Ko smo mi da je po nama sve pravilo?
Ako mi ne pojmimo vječnost to onda znači da vječnosti nema?

Previše usko razmišljate.
Ako veruješ u teoriju koja nije dokazana, onda veruješ u dogmu. Nauka je
postala dogmatska, pa se samim tim više može ni smatrati naukom.
Preko sto godina se stoji u mestu, jer ne žele da vide očigledno. Svest
prethodi materiji.
 
U univerzumu ne postoji vrijeme.
Постоји време у васељени, ал се различито се мери због дилатације, тј скраћења кад се крећеш већом брзином

Време у универзуму само тренутно постоји, јер је откос тј. привремени отклон од вечности... Врло брзо ће се време завршити, јер има почетак ван првоствореног универзума, ово ти је сад ко нека пензија вечности, док опет не васкрсне као младић...

Време почиње са падом Адама, а завршава се другим Христовим доласком, кад ће доћи до враћања универзума у нормалу са Богом

Recimo da se krećeš u raketi brzinom svjetlosti, teoretski, za jednu godinu u toj raketi će proći osam godina na Zemlji.
U pojavama koje nazivaju crnim rupama dolazi do zakrivljenosti vremena i prostora tako je, isto teoretski, moguće da se isti predmet nađe na dva mjesta odjednom.
Dakle zakoni i mjere kojima se mi orijentišemo za unuverzum nisu pravilo. Mi smo ih stvorili radi naše orijentacije dok za univerzum ne predstavljaju ništa.
Зато се Бог и не посматра ТАЧНО кроз универзум већ кроз Цркву... Само делимично можеш да наслутиш о Богу кроз сагледање творевине, јер има просторно временско ограничење и променљивост... Бог није такав, тако да мораш у непромељивост и безграничност да погледаш умом, а то су већ Божији дарови који се налазе у Православној Цркви...
 
ono što mi ljudi predstavljamo vremenom je sled dogadjaja (kauzalitet) u svetu koji POSTOJI. Čak šta više, možemo dokazati, da SVET postoji oduvjek i da će postojati zanavjek.

VREME je naš model(način) da opišemo kauzalitet. PROSTORNO predstavljanje SVETA je takodje naš - ljudski model. Isto tako predstava o BOGU je naša predstava.
 
Није сваком дато да Види и Спозна Бога као што је то дато Великим Људима Историје. Ево овде имамо екранизован приказ како је Пророк Мојсије Боговидац спознао Бога и осетио Његов Дух:

Брате, филмови о Богу су представе за одраслу децу... Мораш да читаш књиге о Богу, а не да жонглираш својим схватањима...
 
Постоји време у васељени, ал се различито се мери због дилатације, тј скраћења кад се крећеш већом брзином
Pa kojom brzinom se krećeš? I čemu služi ta ''nauka''? Samo se vozaju
po svemiru brzinom približnom brzini svetlosti i onda im je to najveća
muka? Jok. To je čisto zamajavanje.
Ono što ti treba je da se ogreješ, recimo. A tu se još uvek ugalj kopa. :roll:
 
Постоји време у васељени, ал се различито се мери због дилатације, тј скраћења кад се крећеш већом брзином

Време у универзуму само тренутно постоји, јер је откос тј. привремени отклон од вечности... Врло брзо ће се време завршити, јер има почетак ван првоствореног универзума, ово ти је сад ко нека пензија вечности, док опет не васкрсне као младић...

Време почиње са падом Адама, а завршава се другим Христовим доласком, кад ће доћи до враћања универзума у нормалу са Богом


Зато се Бог и не посматра ТАЧНО кроз универзум већ кроз Цркву... Само делимично можеш да наслутиш о Богу кроз сагледање творевине, јер има просторно временско ограничење и променљивост... Бог није такав, тако да мораш у непромељивост и безграничност да погледаш умом, а то су већ Божији дарови који се налазе у Православној Цркви...
Ovo već ima logike, filozofija koju potvrđuje čak i nauka ali obzirom da je nauka ljudska tvorevina ona je nedostatna.

Od tebe možemo učiti, da bi shvatili svu besmislenost u naslovu teme.
 
Ako veruješ u teoriju koja nije dokazana, onda veruješ u dogmu. Nauka je
postala dogmatska, pa se samim tim više može ni smatrati naukom.
Preko sto godina se stoji u mestu, jer ne žele da vide očigledno. Svest
prethodi materiji.
Ideš u krajnost. Nauka nije dogma, nauka ipak priznaje svoje granice ali ukazuje na pravce u kojima bi mogli tražiti rješenje.
 
Брате, филмови о Богу су представе за одраслу децу... Мораш да читаш књиге о Богу, а не да жонглираш својим схватањима...
Слажем се,али зашто филм исто ме би могао да нам помогне? Нама православнима је јасно и без филма па ипак некоме је лакше да схвати уз филм.
Није свакоме дато да схвати Бога на исти начин..

СПЦ је иначе благосиљала емитовање библијских цртаних филмова за децу.
 
Pa kojom brzinom se krećeš? I čemu služi ta ''nauka''? Samo se vozaju
po svemiru brzinom približnom brzini svetlosti i onda im je to najveća
muka? Jok. To je čisto zamajavanje.
Ono što ti treba je da se ogreješ, recimo. A tu se još uvek ugalj kopa. :roll:
Iako ne želim nikog da uvrijedim niti imam tu namjeru, znaš kako bi opisao današnje ateiste?

Kao grupu majmuna koji gledaju kako iz šume putem izlazi automobil i razmišljaju:

"Kakva je ovo životinja, da li će nas pojesti i kako se ovako brzo kreće a nema noge?"
 
Слажем се,али зашто филм исто ме би могао да нам помогне? Нама православнима је јасно и без филма па ипак некоме је лакше да схвати уз филм.
Није свакоме дато да схвати Бога на исти начин..
Није сваком дате, јер не тражи свако да му се да, већ сам отима

СПЦ је иначе благосиљала емитовање библијских цртаних филмова за децу.
Та ''неиндетификована'' СПЦ греши у многим стварима, а камо ли у таквим благословима, који по правилу одвлаче у филмоманију и нечитање књига... уместо она да ради свој посао проповеди, због блеје неуких и лењих попова пушта вернике да се сами васпитавају буљећи у протестантску мулти-медију...

Више људи посиса весла од протестантских филмова, вего што их одведу у правом Православном смеру
 
I filmovi i knjige su informacije od spolja. Bez Isusove molitve, za
pravoslavne vernike, uvida u stvarnost nema.
Мора много тога да се поклопи саисусовом молитвом... литургијски живот, исповест, ношење животног Крста без кукумавчења...

Дакле, увид се шири многим православним праксама, иако је молитва главна, али је и опасна ако нема допунских тј. коректурних вежби ума...
 
Nije netačno, nego ti ne znaš:

"Prostorvrijeme se najčešće povezuje s Einsteinovom teorijom relativnosti, a važno je jer objedinjuje prostorne dimenzije i vremensku dimenziju u jednu pojavu. Einsteinovom teorijom i kasnije mjerenjima dokazano je da su prostor i vrijeme povezani te da promjene koje utječu na prostor utječu i na vrijeme, na primjer satovi u svemirskim letjelicama koje bi putovale velikim brzinama (blisko brzini svjetlosti) i ponašale bi se drugačije (sporije) od satova na Zemlji."

Netacno, prostor i vrijeme nisu jedna pojava nego dvije razlicite pojave, posebno se mjere. Tacno je da u vremenu postoji prostor i u prostoru vrijeme i da su prostor i vrijeme izvezeni.

Nema svemirskih letjelica koje bi putovale brzinom svjetlosti, to zaboravi, to su bajke za slikovnice. Dakle radi se o referentnim tackama u prostoru i vremenu, u ovom slucaju nekoj kvanti svjetlosti. (Ovo se vec dotice religije jer je Bog svjetlost.)
 
Ех, Зилоте, ти кад не би свему нашао ману не би био ти. :)
Студирао сам мулти-медију, знам колико успорава мисаоне процесе...

Мора све да провериш, мантра се много данас

После 15 секунди блеје у покретне сличице, ко и сваком човеку гаси ти се фронтални режања неурокортекса и пали мали мозак, буквално те преспоји гледање у филм... буквално постајеш конзумент и полухипнотисан, кад ти се угаси део за размишљање и упали део мозга за уживанцију...

Зато обавезно децу треба чувати што даље од филмова, јер могу да се навуку на то да им главни део мозга буде хладан...

Мора око деце сам лично и уживо да се бакћеш, тако ем боље уче кроз слушање и испитивање, уместо да гину од својих фантазирања и неискусних закључивања
 
Poslednja izmena:
Мора много тога да се поклопи саисусовом молитвом... литургијски живот, исповест, ношење животног Крста без кукумавчења...

Дакле, увид се шири многим православним праксама, иако је молитва главна, али је и опасна ако нема допунских тј. коректурних вежби ума...
Pa dobro, ali ni film ni knjiga pre toga neće mnogo pomoći. Osim možda
kao inspiracija da se sa duhovnom praksom započne.
 
Студирао сам мулти-медију, знам колико успорава мисаоне процесе...

Мора све да провериш, мантра се много данас

После 15 секунди блеје у покретне сличице, ко и сваком човеку гаси ти се фронтални режања неурокортекса и пали мали мозак, буквално те преспоји гледање у филм... буквално постајеш конзумент и полухипнотисан, кад ти се угаси део за размишљање и упали део мозга за уживанцију...

Зато обавезно децу треба чувати што даље од филмова, јер могу да се навуку на то да им главни део мозга буде хладан...

Мора око деце сам лично и уживо да се бакћеш, тако ем боље уче кроз слушање и испитивање, уместо да гину од својих фантазирања и неискусних закључивања
Слажем се ја, али све се може користити или на добро или на лоше. Тако исто и филм.
 
Слажем се ја, али све се може користити или на добро или на лоше. Тако исто и филм.
само као интерактивни филм гледаоца и тумача филма, иначе блеја у екран без питања и одговора је чиста хипноза за већину шупљих глава...

Свако са свог нивоа сазнања види ''корист'' или ''злоупотребу'', филмофили корист, а учењаци злоупотребу позиришта
 
Netacno, prostor i vrijeme nisu jedna pojava nego dvije razlicite pojave, posebno se mjere. Tacno je da u vremenu postoji prostor i u prostoru vrijeme i da su prostor i vrijeme izvezeni.

Nema svemirskih letjelica koje bi putovale brzinom svjetlosti, to zaboravi, to su bajke za slikovnice. Dakle radi se o referentnim tackama u prostoru i vremenu, u ovom slucaju nekoj kvanti svjetlosti. (Ovo se vec dotice religije jer je Bog svjetlost.)
Ne razumijem te, hoćeš da kažeš da postoji prostor bez vremena i vrijeme bez prostora?

I niko nije rekao da postoje letjelice koje lete brzinom svjetlosti, nemoj da inputiraš ono što nisam napisao.
 
само као интерактивни филм гледаоца и тумача филма, иначе блеја у екран без питања и одговора је чиста хипноза за већину шупљих глава...

Свако са свог нивоа сазнања види ''корист'' или ''злоупотребу'', филмофили корист, а учењаци злоупотребу позиришта
Филм који сам ја окачио био је квалитетан и утицајан и то из периода када је Америка још колико толико била конзервативна и окренута каквим таквим хришћанским вредностима.

Данас је сатанизам превладала потпуно на том западном свету.
 
Ne razumijem te, hoćeš da kažeš da postoji prostor bez vremena i vrijeme bez prostora?

I niko nije rekao da postoje letjelice koje lete brzinom svjetlosti, nemoj da inputiraš ono što nisam napisao.
Hocu da kazem nemoj govoriti da vrijeme ne postoji. Postoji, to je fizicka cinjenica. Vrijeme je posebna pojava, mjeri se posebno u sekundama.
 

Back
Top