Nastanak Boga

Prostor koji opazamo je svojstvo materije.

Ne znam sta to znaci. Ne znam sta mislis pod materijom, neko polje, ili masu mozda?
Prostor i vrijeme postoje, to su fizicke pojave, i uzimaju se i sluze kao osnovne koordinate. Dakle ne samo da su koordinatni sistem na papiru, nego stvarne fizicke pojave bez kojih bilo kakvo kretalje ili postojanje ne bi bilo fizicki moguce.
 
Ako je Bog stvorio sve, sta je stvorilo Boga i gde?
Kako je on nastao i gde je nastao ako nista nije postojalo?
Он је Одувек и Заувек! Он је Вечан,Непролазан, Он је Узрок свега и ништа не би постало без Њега! Он је Алфа и Омега,Почетак и Крај, Господар Истока и Запада и ниједан мрав се не помери а да Он то не дозволи.

Сви смо од Њега створени и сви Му се на крају враћамо!
 
Није сваком дато да Види и Спозна Бога као што је то дато Великим Људима Историје. Ево овде имамо екранизован приказ како је Пророк Мојсије Боговидац спознао Бога и осетио Његов Дух:

 
Ниси то пито, већ ''зар Бог не прожима све'' - добио си одговор да само Цркву прожима, а на остатак дејствује командама тј. енергијама...

Није Дух и дејство (енергија) Духа исто... Или мислиш да је исто нпр. ''Ти'' и кад ''Ти замахнеш руком''...

Ти мислиш да је цео универзум, дакле и земља и пакао поред небеса прожет Богом?

Испашће да се и у паклу општи и прожима Богом, а то је тешка глупост...
Божја Енергија делује кроз све људе. Чак су и Свети Оци писали да се и код паганских народа могу наћи ,,одблесци Истине Божје".
 
Много је ту ''твога'' у поимању Његовог Присуства у универзуму...

Онај катихизис је о природи Бога, а не о енергијама те природе...

Мора о дејствима други одељак излагања да контемплираш, нису природа и енергије исто, природа је безгранична, а енергије се дозирају у зависности од потреба васељене која су нама непозната...
О неким тешким темама, као о овој, се трудим да не размишљам да не бих упао у какву јерес.
 
Ne znam sta to znaci. Ne znam sta mislis pod materijom, neko polje, ili masu mozda?
Ono sto mi opazamo . Polje i masa su pojmovi koje uvodi fizika u svojim modelima.
Prostor i vrijeme postoje, to su fizicke pojave, i uzimaju se i sluze kao osnovne koordinate.
Vreme je iznad materije. Vremenom opisujemo sled dogadjaja u nekom kauzalnom svetu.

Recimo unutar nekog kompjutera napravimo svet. I u njemu cemo sled dogadjaja opisivati vremenom.

Dakle ne samo da su koordinatni sistem na papiru, nego stvarne fizicke pojave bez kojih bilo kakvo kretalje ili postojanje ne bi bilo fizicki moguce.
Koordinatnom sistemom opisujemo prostor. Nasa materija ima tri stepena slobode pa je prostor 3D. Kada bi ova materija imala 4 stepena slobode prostor bi bio 4D....

Prostor koji opazamo je svojstvo materije.
 
Poslednja izmena:
Netacno, vrijeme postoji, fizicki postoji kao sto postoji i prostor, to nije nas izum.
Vidi lika....pa da li si ti pročitao i razumio štabsam napisao da naučno ne postoji? Kraj svemira.
Što se tiče vremena, to je mjera koju smo mi napravili da bi se mogli orijentisati.
Čitate na brzinu, bez razumjevanja. Čitaj polako i pažljivo.
 
Он је Одувек и Заувек! Он је Вечан,Непролазан, Он је Узрок свега и ништа не би постало без Њега! Он је Алфа и Омега,Почетак и Крај, Господар Истока и Запада и ниједан мрав се не помери а да Он то не дозволи.

Сви смо од Њега створени и сви Му се на крају враћамо!
Možda je bolje upotrebiti izraz bezvremen, jer ljudi neobično shvataju
pojam večan. Večan je kad nastane u jednom trenutku i posle zauvek
postoji. To je pola većnosti, ondnosno to ne može biti večnost.
 
Tip 3 na Kardasevoj Skali civilizacija.
Kroz nebrojene milione godina, ova civilizacija je dovoljno napredovala da istrazuje univerzum, sa tehnologijom sposobnom da stvara planete, cak i zvezde. Izazivanje globalnih poplava, bacanje vatre sa neba, ozivljavanje mrtvih, lecenje svih rana i bolesti, telepatska komunikacija, "sveprisutnost" i sva druga "cuda" se mogu predstaviti tehnologijom dovoljno razvijene civilizacije. U beskonacnom univerzumu, sansa da takva civilizacija postoji nije 5%, ni 50%, vec 100%. Dakle, postojanje entiteta dovoljno mocnog da poseduje sve osobine biblijskog Boga cak ne treba uopste da se dovodi u pitanje.
Koncept "drugog sveta" ili raja/ pakla je takodje lako objasnjiv. Mi smo danas na pragu razvijanja tehnologije digitalnog mapiranja mozga. Civilizacija sa milion godina naprednijom tehnologijom od nase bi olako mogla da prebaci ljudsku svesnost (dusu) nakon smrti u lokalizovanu i simuliranu sredinu.
Trenutna ljudska civilziacija bi bila samo igraliste za Tip 3 civilizacije.


Ili barem, tako pricaju ljudi u kafani.
 
Možda je bolje upotrebiti izraz bezvremen, jer ljudi neobično shvataju
pojam večan. Večan je kad nastane u jednom trenutku i posle zauvek
postoji. To je pola većnosti, ondnosno to ne može biti večnost.
Да, Он је изнад Времена и Простора, онаквог како га људи поимају.
Нема ни почетак ни крај, нема ограничење времена.

У праву си, то је бољи израз.
 
Što se tiče vremena, to je mjera koju smo mi napravili da bi se mogli orijentisati.
Čitate na brzinu, bez razumjevanja. Čitaj polako i pažljivo.

Nisu ljudi izmislili vrijeme niti napravili mjeru koja se zove vrijeme. Vrijeme nije mjera nego stvarna fizicka pojava. Isto kao sto prostor nije mjera nego stvarna fizicka pojava. Da bi otisao od Beograda do Krusevca treba da prodjes kroz prostor i kroz vijeme. To su stvarne pojave. A mjere su metar, i stopa, i sekunda i minuta za te fizicke pojave.
 
Nisu ljudi izmislili vrijeme niti napravili mjeru koja se zove vrijeme. Vrijeme nije mjera nego stvarna fizicka pojava. Isto kao sto prostor nije mjera nego stvarna fizicka pojava. Da bi otisao od Beograda do Krusevca treba da prodjes kroz prostor i kroz vijeme. To su stvarne pojave. A mjere su metar, i stopa, i sekunda i minuta za te fizicke pojave.
U univerzumu ne postoji vrijeme. Recimo da se krećeš u raketi brzinom svjetlosti, teoretski, za jednu godinu u toj raketi će proći osam godina na Zemlji.
U pojavama koje nazivaju crnim rupama dolazi do zakrivljenosti vremena i prostora tako je, isto teoretski, moguće da se isti predmet nađe na dva mjesta odjednom.
Dakle zakoni i mjere kojima se mi orijentišemo za unuverzum nisu pravilo. Mi smo ih stvorili radi naše orijentacije dok za univerzum ne predstavljaju ništa.
 
U univerzumu ne postoji vrijeme. Recimo da se krećeš u raketi brzinom svjetlosti, teoretski, za jednu godinu u toj raketi će proći osam godina na Zemlji.
U pojavama koje nazivaju crnim rupama dolazi do zakrivljenosti vremena i prostora tako je, isto teoretski, moguće da se isti predmet nađe na dva mjesta odjednom.
Dakle zakoni i mjere kojima se mi orijentišemo za unuverzum nisu pravilo. Mi smo ih stvorili radi naše orijentacije dok za univerzum ne predstavljaju ništa.
To je tako teoretski. Kada se nađeš na dva mesta istovremeno, onda možeš
da kažeš da je to stvarno tako. Teoretski, Spajdermen i Supermen mogu da
budu najbolji drugari.
 
Možda je bolje upotrebiti izraz bezvremen, jer ljudi neobično shvataju
pojam večan. Večan je kad nastane u jednom trenutku i posle zauvek
postoji. To je pola većnosti, ondnosno to ne može biti večnost.
Тачно сестро, тај термин вечности подбацује, и само је због људских ограничења схватања... вечност је крајњи оквир створеног, а превечност - беспочетни нествореног...

Бог је пре-вечан у самопостојању, и то се није ни променило, јер и даље претходи свему, чак и вечности...

Ми људи смо створени у вечности, и грешимо ако полазимо од себе и свог схватања Бога, а не Божијих
 
To je tako teoretski. Kada se nađeš na dva mesta istovremeno, onda možeš
da kažeš da je to stvarno tako. Teoretski, Spajdermen i Supermen mogu da
budu najbolji drugari.
Teoretski jer nauka ne objašnjava zakone zakrivljenosti vremena i prostora. Nama je to neobjašnjivo sa naučne strane.
Recimo da se krećeš brzinom svjetlosti u raketi i sve što se više udaljavaš od Zemlje vrijeme sporije prolazi. Tako dođemo do onog od osam godina na Zemlji = jedna godina u raketi.
E sada uzmimo uslovno da se krećeš deset puta brže to znači 80 godina na Zemlji = jedna godina u raketi.
Uzmemo li uslovno bezgraničnu brzinu vrijeme više ne postoji.
 
Teoretski jer nauka ne objašnjava zakone zakrivljenosti vremena i prostora. Nama je to neobjašnjivo sa naučne strane.
Recimo da se krećeš brzinom svjetlosti u raketi i sve što se više udaljavaš od Zemlje vrijeme sporije prolazi. Tako dođemo do onog od osam godina na Zemlji = jedna godina u raketi.
E sada uzmimo uslovno da se krećeš deset puta brže to znači 80 godina na Zemlji = jedna godina u raketi.
Uzmemo li uslovno bezgraničnu brzinu vrijeme više ne postoji.
To je, kao što rekoh, teoretski. Ništa od toga nije dokazano.
 
Netacno, nemoj to govoriti. Sama cinjenica da se pojava mjeri ti izricito kaze da postoji. I brzina i zakrivljenost o kojim govoris su posljedica stvarnog postojanja vremena. Nista drugacije od stvarnog postojanja prostora.
Nije netačno, nego ti ne znaš:

"Prostorvrijeme se najčešće povezuje s Einsteinovom teorijom relativnosti, a važno je jer objedinjuje prostorne dimenzije i vremensku dimenziju u jednu pojavu. Einsteinovom teorijom i kasnije mjerenjima dokazano je da su prostor i vrijeme povezani te da promjene koje utječu na prostor utječu i na vrijeme, na primjer satovi u svemirskim letjelicama koje bi putovale velikim brzinama (blisko brzini svjetlosti) i ponašale bi se drugačije (sporije) od satova na Zemlji."
 

Back
Top