Mojih ruku delo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja koji jesam,

sve si to lepo rekao, ali kako da odreaguješ kad neko hoće da poništi tvoj rad, kad ne prizna tvoje delo? Kako treba da se osećaš kad ti kaže da je to što si uradio prevara i podvala, da sliku nisi naslikao već da si je uradio u fotošopu? To više nije komentar dela, to je njegovo negiranje! Kako to nazvati?

Ali ok, shvatio sam poentu onoga što si hteo da kažeš. :zpozdrav:

pa ne moze te niko...ponistiti osim tebe samog
a...famozno priznanje je neka sasvim druga prica
 
Evo, samo za Fixu u choshku! :pivce:

myart27-1.jpg
 
@Don Evil

Moguće je. Kao što vidiš, uopšte se nisam potrudio da radim teksturu kamenog stola kao ni pozadinu. Već sam napisao, ova slika je bila vežba za teksturu limuna kojeg imam na jednoj drugoj slici koja je u podsliku, a nikad ga do sad nisam slikao. Okačiću i nju ovakvu kakva je trenutno dok se suši.
 
:super:

ja sam počeo sa akrilom da eksperimentišem flamansku tehniku. uzeo sam da uradim par reprodukcija i nešto svoje, pa ćemo videti.
prošle godine sam imao par pokušaja, sad mislim da će biti bolje. kačim kad završim :D

Nezgodan mi je akril za detaljno podslikavanje. Mnogo brzo se suši. Možda bi sa retarderom moglo bolje to da se izvede, nisam probao.
 
Nezgodan mi je akril za detaljno podslikavanje. Mnogo brzo se suši. Možda bi sa retarderom moglo bolje to da se izvede, nisam probao.

uzeo sam ritarder i gel, u kombinaciji fino uspore sušenje. svejedno opet one fine prelaze što se u ulju uradi jednim potezom, u akrilu ponekad mora više puta da se izglazira, pa je malo veće cimanje. nego mene zanima krajnji efekat, ako uspem da postignem to što sam zamislio.
 
neke poznate slike starih majstora za koje sam ja mislio da su bar srednje veličine, ako ne ogromne,
ispostavilo se da su sličnih dimenzija kao ova tvoja. vermerove slike npr.

Slikar Bata Anđelković iz Vučja radi slike na zrnu pšenice, kukuruza... Najmanju sliku koju je uradio, uradio je na trećem članku mrava. Na njemu je naslikao portret Stefana Nemanje, bez ikakvih optičkih pomagala.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top