Mojih ruku delo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
.. ja pravila na poslu čestitke za kolezinice ..
.. žvrljkave čestitke .. :mrgreen:

view.php



.. malo sam ih fotošopirala .. :mrgreen:

sanjinecestitke3.jpg
 
http://www.dodaj.rs/?1a/N6/48xyBNbJ/rad.jpg

U pravu si da je slikano izbliza i da je zbog toga takav utisak. Čak sam imao i iskrivljenje po ivicama zbog blizine. Kad bih sad pravio fotografiju za predložak koristio bih zum i izbegao deformaciju prostora. Ali to sam tako uradio jer mi je ovo prvi put da slikam limun, pa sam ostalo zapostavio. Ovo mi je bila vežba za jednu veću kompoziciju na kojoj limun zauzima jedno od centralnih mesta i na njoj je perspektiva bolje rešena. Ja koji jesam, hvala na sugestijama, pravi si pedagog.

dekao, uradi korekcije na tanjiru( senke sa leve strane da se stekne dubina tanjira i na stopici čaše uradi da se ima utisak da "naleže" na podlogu..pogledaj kako je to na originalu) :cmok2:

pozdrav veliki svima...:cmok2:
 
pouz Tol,
radiš li nešto?

Zdr dragi prijatelju...jako malo i to mi je "rak rana"( obožavam da slikam, fotografišem i fotošopiram..naravno svaka tehnika za sebe ima draži)
jer puno radim i učim..mada su portreti u akvarelu i danas na "tapetu"..neke narudžbine
zanima me KAKO se zove ONO belo koje služi za markiranje površina kod akvarel tehnike ( gumirano je) da nakon rada ostanu bele?
ne mogu da se setim :)
 
Zdr dragi prijatelju...jako malo i to mi je "rak rana"( obožavam da slikam, fotografišem i fotošopiram..naravno svaka tehnika za sebe ima draži)
jer puno radim i učim..mada su portreti u akvarelu i danas na "tapetu"..neke narudžbine
zanima me KAKO se zove ONO belo koje služi za markiranje površina kod akvarel tehnike ( gumirano je) da nakon rada ostanu bele?
ne mogu da se setim :)

Tol, to se zove masking fluid na engleskom,a kako ga zovu kod nas i ja bih voleo da znam. Znam samo da je na bazi lateksa. A što se tiče slike, nije toliko ni bitna, mrzi me da sad još čačkam po njoj.
 
Tol, to se zove masking fluid na engleskom,a kako ga zovu kod nas i ja bih voleo da znam. Znam samo da je na bazi lateksa. A što se tiče slike, nije toliko ni bitna, mrzi me da sad još čačkam po njoj.

hvala dekao na linku..oticiu do Raška :cmok2:

a za sliku-nemoj da te mrzi..slika se ne radi u dahu...izmene i dopune su moguće a strpljenje je odlika velikana :)

čak i u akvarelu mogu da prolongiram neke delove..ili da na kraju ako se ne da popraviti uradim kombinovanu tehniku sa pasteom
ništa ne bacam jer su materijali i papiri jako skupi :)
 
Zdr dragi prijatelju...jako malo i to mi je "rak rana"( obožavam da slikam, fotografišem i fotošopiram..naravno svaka tehnika za sebe ima draži)
jer puno radim i učim..mada su portreti u akvarelu i danas na "tapetu"..neke narudžbine
zanima me KAKO se zove ONO belo koje služi za markiranje površina kod akvarel tehnike ( gumirano je) da nakon rada ostanu bele?
ne mogu da se setim :)
guma i jeste tj gumiarabika ili kako se vec kaze
imas je u svim boljm slikarskim radnjama
kad sam pocinjala s akvarelom to mi bilo zabavno
super su i akvarel bojice
drvene bojice ciji se trag u kontaktu s vodom rastapa
 
hvala dekao na linku..oticiu do Raška :cmok2:

a za sliku-nemoj da te mrzi..slika se ne radi u dahu...izmene i dopune su moguće a strpljenje je odlika velikana :)

čak i u akvarelu mogu da prolongiram neke delove..ili da na kraju ako se ne da popraviti uradim kombinovanu tehniku sa pasteom
ništa ne bacam jer su materijali i papiri jako skupi :)

sa stvarno dobrog papira moze bukvalno skinuti tuferom partije koje ti se ne svidjaju
 
guma i jeste tj gumiarabika ili kako se vec kaze
imas je u svim boljm slikarskim radnjama
kad sam pocinjala s akvarelom to mi bilo zabavno
super su i akvarel bojice
drvene bojice ciji se trag u kontaktu s vodom rastapa

Hvala Draga, verujem da sada ima i u tubicama - da ne mora četkicom da se nanosi..no videh da vrsni majstori mnogo koriste
i sjajna je stvar za slojevito slikanje jer nekada belina( kod rasprsnute vode) teško da može da se dobije a da se ne koristi bela kreda
pastel ili sl. naknadno..
sve u svemu HVALA VAM NA SAVETIMA..volela bih da se nekada nadjemo u nekom kafeu i konstruktivno porazgovaramo.
svi sa ovog pdf i oni koji koji uživaju u druženju sa nama
slikari, naturščici, profi , mazala...crtači ..svi oni koji imaju volju da kistom ili grafitom
..štapom i kanapom..drvetom,tekstilom, kamenom itd oblikuju lepotu iz svojeg srca...
razmislite, bilo bi dobro da barem oni iz Bg budu pokretači nečeg lepog (barem druženja)mimo velikana i zatvorenih sistema
..mogli bismo i neku izložbu kolektivnu da napravimo..prodajnu, ako dozvoli prilika..eto , da ovaj PDF postane rasadnik dobrog semena :)

Srećna Vam Nova godina, puno plodnog rada i uspeha i zadovoljstva koje nam radovi donose!
Živeli!

christmastree.gif
 
Poslednja izmena:
...mogli bismo i neku izložbu kolektivnu da napravimo..prodajnu..eto , da ovaj PDF postane rasadnik dobrog semena :)

:super:
super ideja.
razmišljao sam i ja o tome, da se skupimo i napravimo kolektivnu izložbu radova ljudi sa ovog pdf-a.

i da, srećna nam nova godina, sve najbolje i da u sledećoj budemo produktivniji :D

:vatromet:
 
  • Podržavam
Reactions: Tol
Sve najbolje!
Za to vam sreća ne treba. Treba vam da to poželite i da u svoju želju ne posumnjate. Treba vam da upravljate voljom kojom ćete premostiti sve prepreke. A Nova Godina...počinje svakog momenta. Svakog momenta kada se jedan cilus završi, stara godina prolazi a počinje nova. Sve najbolje, stoga, u svakom SADA!
 
Sve najbolje!
Za to vam sreća ne treba. Treba vam da to poželite i da u svoju želju ne posumnjate. Treba vam da upravljate voljom kojom ćete premostiti sve prepreke. A Nova Godina...počinje svakog momenta. Svakog momenta kada se jedan cilus završi, stara godina prolazi a počinje nova. Sve najbolje, stoga, u svakom SADA!

DUŠO MILA, da poživiš i doživiš promenu koju očekuješ da kritična masa svesti podari!!

Srećno, Awake Prijatelju !Mnogo lepih slika i zdravih misli posej za sve koji TO još nisu osetili .
Tol . :cmok2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top