Moc univerzuma?!

Ma to je u redu. Svako svoju ranu sisa.
Moj licni problem je sto se vec desetak godina anesteziram da se ne bih suocio sa neminovnim.
Srecan vam put ,mozda vam se i ne dopadne ono sto vas na kraju tamo ceka.
 
Zakon privlačenja suprotnosti ima svoje polje važenja ali ne ovde.
Čovekov um je sastavni deo Univerzalnog uma. Uistinu pojedinac može pokrenuti tu njegovu snagu ali pre nego dosegne visoku duhovnu čistotu ta mogućnost njemu nije dostupna. A onda tu dolazi naizgled anomalija. Duhovno razvijeniji shvata da čovek nikada neće moći da prevari Zakon Uzroka i Posledica a to znači da nikada neće uspeti da dobije više nego što od sebe da. Tj. ukoliko koristi niže energetske tokove (snagu uma) za dobitke spada u domen crne magije što se i te kako plaća.
Još pre 30 godina naleteo sam na knjigu Magic of Believing kao i mnoge druge od kojih su neke i ovde već prevedene. Nije ih loše pročitati ali samo informativno i kloniti se muljanja po tim oblastima.
Da podsetim da je i Isus govorio ako snažno veruješ možeš pokrenuti planine. Pa ipak snaga verovanja, tj snaga uma je nestabilna jer radi po ciklusima tako da u jednom trenutku može dati rezultate ali već u sledečem mogu potpuno izostati.
Jedina snaga koja ne podleže nikakvim sankcijama bilo kog zakona pa i onog Uzuroka i posledica je Ljubav.
Ništa lepše nego voleti ono što nam je život podario, voleti svoje bližnje i raditi i svojim radom ostvarivati za svoju egzistenciju. Sve drugo su zamke baš kao i verovanje da nešto možemo ukrasti i proći nekažnjeno ako nas neko ne vidi. Druge možemo prevariti ali sebe nikada. Sami pred sobom moramo biti ispravni i istiniti.
Dobro bi bilo proučiti i videti kako radi snaga Imaginacije što je praktično uključivanje Božanstvene snage da radi za nas. Ipak, ona ne radi tako da nam donese bilo šta bez rada već ona načini takav poredak stvari i dogadjaja koji će omogućiti da svojim radom ostavrimo naš od strane nas samih postavljeni životni cilj.
Mnogi kažu da ako se nešto strašno želi to se i dobije. Pozadina je drugačija jer tu radi snaga imaginacije. Zato važi i ono da ako se nešto strašno mrzi to takodje dolazi u našu životnu sferu. Zato mnogi kažu da im je život (Bog) dao ono što su najviše mrzeli (ili voleli).
Zapravo ovo uči ljude da koriguju svoja osećanja i drže ih pod kontrolom....
Praktično sve biva sankcionisano od strane Zakona Uzroka i posledica sve osim ljubavi jer je to jedini pozitivni pravac i smer.
Ako budem imao vremena ispričaću koju priču o tome kako radi ova snaga imaginacije.
Svakako da su ovo polja na kojima čovek počinje otkrivati da život i svet nije gola materijalnost te da ono suštinsko i najvažnije nije vidljivo fizičkim okom. Tj. život je nešto veličanstveno i svako to sam mora otkrivati i sebi dokazivati. U tome i jeste tajnovitost života.


Edit by MY: Ne podržavam farbanje cijelog teksta. Boje na forumu služe za naglašavanje važnih elemenata poruke, a ne za davanje nekakvog ličnog pečata.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa dobro, meni su onomad drpili silne evre, i pocinilac nikad nije uhvacen.
Sta ja imam od toga sto ce on po tim zakonima svemira biti kaznjen?

Moje love nema vise, a ako idiot i bude kaznjen, ja to necu znati, niti videti da bih imao neku satisfakciju.
I kako da onda volim bliznjeg svoga? Ne bih da naletim na tog lopova i umesto da ga dobro istamburam, zagotivim?
 
Pa da cujemo kako se to reci ispravno koriste?
Ili ne znas, a pretpostavljas?


Vaša riječ predstavlja vašu kreativnu moć. Vaša riječ je dar koji potjeće direktno od Boga. Uz pomoć riječi vi izražavate svoju kreativnu snagu. Sve iskazujete riječima. O ćemu sanjate, što osjećate, i kakvi ste vi zapravo, sve se to manifestira riječima. Riječ je sila, to je vaša sposobnost izražavanja i komuniciranja, mišljenja, a samim tim i stvaranja događaja u vašem životu. Vi imate moć govora.
Riječ je najmoćnije oruđe koje kao ljudsko biće posjedujete; ona je čarobno oruđe. Ali kao i mač sa dvije oštrice, vaša riječ može stvoriti najljepši san, ili uništiti sve oko vas. Jednu oštricu predstavlja zloupotreba riječi, koja oko sebe stvara pakao.
Druga oštrica je besprijekorna upotreba riječi, pomoću koje možemo stvoriti samo ljepotu, ljubav i raj na zemlji. Zavisno od toga kako je upotrebite, riječ vas može osloboditi, ili vas baciti u najstrašnije ropstvo. Riječ je toliko moćna da jedna riječ može ukrasiti život ili uništiti milijone ljudi. Besprijekorno koristiti riječ znači ne koristiti riječ protiv sebe. Ako vas sretnem na ulici i kažem vam da ste glupi, to izgleda kao da koristim tu riječ protiv vas. Ali zapravo ja svoju riječ koristim protiv sebe, jer ćete me vi mrziti, a to što ćete me mrziti nije dobro za mene. Dakle, ako se naljutim i svojom rječju pošaljem vama sav taj emocionalni otrov, ja koristim riječ protiv sebe. Ako volim sebe, ja ću tu ljubav izražavati u komunikaciji s vama, i to znači da besprijekorno koristim riječ, jer će taj čin proizvesti slične reakcije. Ako ja volim vas, onda i vi volite mene. Ako ja vas uvredim, i vi ćete uvrijediti mene. Ukoliko sam vam zahvalan, i vi ćete biti zahvalni meni.

Besprijekorno koristite svoju riječ. To je prvi sporazum koji trebate sklopiti ako želite biti slobodni, i sretni. Koristite riječ da biste prenijeli svoju ljubav. Besprijekorna upotreba riječi vodi ka osobnoj slobodi, velikom uspjehu i izobilju, ona može odagnati svaki strah i preobraziti ga u radost i ljubav.
 
Moje love nema vise, a ako idiot i bude kaznjen, ja to necu znati, niti videti da bih imao neku satisfakciju.
I kako da onda volim bliznjeg svoga? Ne bih da naletim na tog lopova i umesto da ga dobro istamburam, zagotivim?
Sal tvoj problem je sto si previse materijalno orjentisan. To se vidi ne samo po ovom post, nego i po vecini tvojih postova i trazenju materijalnog dokaza u svemu. A za nesto sto je nefizicko ne moze se naci fizicki dokaz. Kao sto mozes analizirati i raspravljati o necemu recima, i uvek ces biti na pocetku, zato sto se neke stvari ne razumeju recima vec osecajima.

Odgovor kako onda da volis bliznjeg svog ti niko ne moze dati, osim ti sam. Ako ne poznajes sebe, vec se identifikujes u ovom slucaju sa svojim novcem, tvoja reakcija je upravo takva kakvu si opisao.
 
Ja zivim u materijalnom svetu...i sve sto pojede, popijem, sve sto potrosim moram da zaradim. Ne zaboravite da i vi zivite tako, sem ako ne jedete osecanja, ideje i misli (kao reptiloidi) i ne zivite u oblacima gde su struja, voda i komunalije za Dz.
 
Poslednja izmena:
...naravno da se nece ispuniti ako ne verujes 100% u to...a onaj drugi deo tajne koji nije recen u tom filmu je da to sto jako zelimo i glasno kazemo...prvo,kao sto rekoh ,da nas NAMERA cuje...a drugo....eto otkricu vam tajnu....reci imaju magicnu moc!!! ...reci su jako mocne ,ko zna ispravno da ih koristi...
..ali na zalost,postoji gomila ljudi koji bezveze trose reci,i svoju najvecu moc bacaju kao kamenje...npr spameri koji se obavezno pojave na svakoj temi i daju svoj visekoumni komentar...
Reči su posledica misli. Zato su misli bitnije. Sve što je čovjek postigao najprije je bilo u misaonom obliku u njegovom mozgu. Čovjekov realan život je materijalizacija misaonog.
 
Reči su posledica misli. Zato su misli bitnije. Sve što je čovjek postigao najprije je bilo u misaonom obliku u njegovom mozgu. Čovjekov realan život je materijalizacija misaonog.

...hm...ne bih se slozio...reci su carobne...setite se samo onoga "sezame otvori se"..to nije bajka..ima tih primera mali milion...npr svako od nas zna da postoje bake koje "baju"...i bajanjem skidaju bradavice ili slicno i to funkcionise...kako ? pa jednostavno...samo nekoliko puta ponove to sto treba da se dogodi...i to se ostvari...tako jjednostavno!!! ..a ljudi pojma nemaju kakve sve moci imaju....vazno je da "znaju" ono sto su ih u skoli naucili ili sto su culi na vestima...ili su totalno ubedjeni da je zvanicna nauka uvek u pravu...a sve drugo je fantazija...hahaaa upravo obratno..zvanicna nauka sluzi da od nas napravi robove...ali to je druga tema...
 
Gresis.
Pitacu te kad budes ne dao bog jako bolestan, pred operaciju ...pa da vidimo hoce li te spasiti bajalice ili zvanicna nauka.

I zasto prozivas Milicu za nik?

Meni je bas simpatican, bez ikakvih primisli kakve ti ispoljavas.
..nikog ne prozivam...samo sam pitao...a to za bolest...hahaaa..to robovi moraju o tome da razmisljaju...koji pojma nemaju....progutao ih televizor...svaku svoju bolest izlecim za 5 minuta...bez bajanja...nije mi potrebno....potrebno je samo poznavati svoje telo i njegove funkcije...ljudi koji se uzdaju u medecinu i nauku su unapred izgubili...to kao da su potpisali svoju smtovnicu...
 
Jako smela tvrdnja sa tvoje strane.
Da li bi nam malo poblize objasnio kako i koje svoje bolesti si izlecio?

I bas me zanima kada bi te, recimo samo (ne dao bog, ovo samo figurativno iznosim) zdrma gradski autobus, pa te rascopa po asfaltu...bio bi u nesvesnom stanju, i kako bi se "sastavio"? Kako bi svoje kosti namestio, kao prvo?
 
Jako smela tvrdnja sa tvoje strane.
Da li bi nam malo poblize objasnio kako i koje svoje bolesti si izlecio?

I bas me zanima kada bi te, recimo samo (ne dao bog, ovo samo figurativno iznosim) zdrma gradski autobus, pa te rascopa po asfaltu...bio bi u nesvesnom stanju, i kako bi se "sastavio"? Kako bi svoje kosti namestio, kao prvo?
..samo figurativno...ako u svojim mislima imas ili prizivas takve slike....mozes da ocekujes da ti se nesto tako i dogodi...tacnije svako kroji svoju sudbinu i moze da utice na nju...inace nikad nisam bio ozbiljno bolestan...jer vodim racuna o svom zdravlju...na primer prehladu ili sl...izlecim za par minuta...par vezbi i ponovo ko nov..isto tako,imam samo pozitivne misli...i uvek mi se dogadjaju samo pozitivne stvari...trudim se da svaku negativnu misao u korenu prekinem...tja ....mozda vredi probati ?:lol:
 
Prema opste prihvacanom shvatanju moderna zvanicna medicina i drugi pristupi lecenju imaju svoja ogranicenja.Ona se temelje na nedostatku razumevanja covecanstva.Covecanstvo nije povezano samo sa fizickom materijom,vec i sa kosmoloskim cinjenicama kao sto su vibracije,energija,i talasi.
 
Royal:
Prema opste prihvacanom shvatanju moderna zvanicna medicina i drugi pristupi lecenju imaju svoja ogranicenja.
Sve u univerzumu ima ogranicenja.

Royal:
Ona se temelje na nedostatku razumevanja covecanstva.Covecanstvo nije povezano samo sa fizickom materijom,vec i sa kosmoloskim cinjenicama kao sto su vibracije,energija,i talasi.

Razocaracu te....sve sto postoji je materija(ispravka,i antimaterija,ali ona nema veze sa ovim)....a vibracije i talasi u oscilacije a ne kosmoloske cinjenice....a energija nema veze sa ova dva....
 
Poslednja izmena:
Razocaraces se ti kad ti budu objasnili da nije sve materija, postoji energija a postoji i polje.
Kad sam bio mali pito sam svog tatu koji mi je kupio plasticne modele atoma i molekula ,sta je to izmedju atoma?Posto je covek bio dobar otac i samo profesor fizike u osnovnoj skoli rekao mi je "nista"
Posle mi je rekao da mora da je nesto al se nikad nije upitao o tome.
Ja pitam ko obicni laik, seljak covek,kad nacrtas model atoma sta mislis sta je medjuprostor koji se nalazi izmedju jezgra i elektronskih orbitala. Sta se desi kad energiju dodas materiji kojom silom elektroni napustaju svoje orbitale dok prelaze iz jednog oblika materije u neki drugi prilikom hemijske reakcije?
Konacno , sta je materija ako bi joj oduzeo energiju, ko drzi atom na okupu?
Polje je tek zeza za sebe ,npr grtavitaciono ili magnetsko, postoji i u materiji i van nje, cudo jedno.
 
Poslednja izmena:
Edit by MY: Ne podržavam farbanje cijelog teksta.
Da li je to pravilo Foruma ili tvoj lični stav "ne podržavanja"?
Pa dobro, meni su onomad drpili silne evre, i pocinilac nikad nije uhvacen.
Sta ja imam od toga sto ce on po tim zakonima svemira biti kaznjen?

Moje love nema vise, a ako idiot i bude kaznjen, ja to necu znati, niti videti da bih imao neku satisfakciju.
I kako da onda volim bliznjeg svoga? Ne bih da naletim na tog lopova i umesto da ga dobro istamburam, zagotivim?

!!!
 
Sve u univerzumu ima ogranicenja.
Razocaracu te....sve sto postoji je materija(ispravka,i antimaterija,ali ona nema veze sa ovim)....a vibracije i talasi u oscilacije a ne kosmoloske cinjenice....a energija nema veze sa ova dva....

Razocaracu ja tebe. Zar je moguce da neko ko se poziva na nauku napise ovako nesto? :D

Poznato je da ne znas jednacine ali za ovu si morao cuti:

E= m*c2

Energija jednako masa puta brzina svetlosti na kvadarat.

Ili MATERIJA JE OBLIK ENERGIJE.

Kako li ono funkcionise atomska bomba ? Nukearna rekacija. Materija prelazi u energiju.

Ili sta se ono desava u akceleratorima cestica?

Kineticka energija prelazi u materiju.

PS. Posto si kao sto vidis ispao neverovatno "strucan"" ovim tvojim zadnjim postom, predpostavljam da ces obrisati isti da se ne bi blamirao? Zar ne?
 
Razocaraces se ti kad ti budu objasnili da nije sve materija, postoji energija a postoji i polje.

da li ti uopste znas sta je energija?Ne prihvatam definiciju sa vikipedije.
Razocaracu ja tebe. Zar je moguce da neko ko se poziva na nauku napise ovako nesto?

Poznato je da ne znas jednacine ali za ovu si morao cuti:

E= m*c2

Energija jednako masa puta brzina svetlosti na kvadarat.

Ili MATERIJA JE OBLIK ENERGIJE.

Kako li ono funkcionise atomska bomba ? Nukearna rekacija. Materija prelazi u energiju.

Ili sta se ono desava u akceleratorima cestica?

Kineticka energija prelazi u materiju.


PS. Posto si kao sto vidis ispao neverovatno "strucan"" ovim tvojim zadnjim postom, predpostavljam da ces obrisati isti da se ne bi blamirao? Zar ne?
Sto se tice ovoga :hahaha::hahaha:
Sta uopste znaci "ne znas jednacine" ? :lol:
Tvoje objasnjenje Ajnstajnove formule (koju je sposoban da da i ucenik 7 razreda osnovne skole) tebe cini "poznavaocem jednacina" ?Kojih jednacina uopste?Za sve u prirodi se moze postaviti jednacina....

Ne nego je energija oblik materije
Da li znas sta je uopste akceleracija?I da li zaista znas sta oni rade u CERN-u?(verujem da 99% ljudi na forumu zapravo nema pojma).
Produkt anihilacije je takodje oblik materije.


Ne,ja to ne radim,niti sam ikada radio.A jedini ko je ispao "strucan" si ti :D
 

Back
Top