Mmmmm...SLADOLED!!!

Umutila sam sinoć 100g šlaga, dodala po čašu pavlake i jogurta i onda u prvu 1/3 sveže kajsije, izblendirane ali ne skroz sitno, deo je kašast a deo u parčićima, u 2. 1/3 Cipiripi napitak (kao Kraš expres ili Nesquick) i mlevenu Plazmu a u 3. 1/3 Cipiripi napitak i malo instant kafe. Sva tri su lepa, probala sam ih i tek umućene i smrznute, ali će ipak da sačekaju goste. :lol:
 
Da li neko ima iskustva sa ovim kalupima?
To su Ikeini i masovno se prodaju.
Da li da kupujem ili ne?

dvraqq.jpg
 
Kajo slobodno kupuj. Ja sam mojoj devojčici, kada je bila mala, pravila u sličnim, nisu Ikeini. Ako ti se lošije vade samo malo pod hladnu vodu i super su. A možeš ih naknadno umakati u čokoladu i vratiti u friz. Budu kao kupovni.
 
Ja sam ih našla na Limundo, Kupindo, Oglasima...
Koliko sam shvatila, ljudi naručuju Ikeinu robu iz Engleske pa ovde preprodaju.
Za jedan komplet (6 kalupa) cena je oko 400 dinara + dostava.
Nisam naišla na slučaj da se nešto slično prodaje u radnjama, čak ni u Metrou ili Tempu.
 
Na žalost, stigao je i novi foto aparat koji još nije instaliran pa ja samo slikam ali ne mogu da vam prezentujem...
Uglavnom, sreća moja da sam naručila 2 kompleta, jer moj Nidža ume da smaže i po 8 sladoleda za par sati....
Ovi kalupi su prilično mali, otprilike kao oni najjeftiniji sladoledi iz radnje.
Nisu pogodni za jako kremaste sledolede jer dok se sipa ostane dosta šupljina pa sladoled nema lep oblik a hoće i da se prelomi.
Ali zato su zakon za one sa mnogo voća!
Sad se klinac i ja iživljavamo i izmišljamo razne egzibicije - na njegovu neopisivu radost.
Nekako se najbolje pokazala kombinacija izlupanog belanceta, prah šećera i blendiranog voća. Mera ne postoji jer zavisi od gustine i slatkoće voća. Za sad smo ovako pravili od banane, kajsije, breskve, lubenice, i pomorandže. Za kajsiju i breskvu izblendujem i kožicu voća, a u pomorandžu naribam malo korice. Detetu se jako sviđa što su i miris i ukus zaista jaki, a ja volim što ne jede nikakve veštačke dodatke, jedino se malo plašim tog sirovog belanceta...
Druga varijanta je blendirano voće, prah šećer i vrlo malo slatke pavlake.
Poenta je da masa bude baš tečna i lepo zalije kalupe do vrha.
 
Moja svekrva cesto pravi ovaj, ali za one koji vole malo kaloricnije i "teze" sladolede:
4 slaga, 4 jaja, 100g eurokrema i 100 g mlevenih oraha (moze da se doda i vise oraha i eurokrema) i secer po ukusu. Ja licno nisam ljubitelj oraha i volim laganije stvari, ali ljudi se uvek oduseve kad probaju ovo.

За добар сладолед никад није касно... зато се надам да ће се овде наћи нека добра душа која ће ми објаснити којим редоследом да "смућкам" горњи рецопис!
Нисам кувар и не могу се похвалити да у кухињу често залазим, али далеко од тога да бежим од занимљивих рецепата.
Све вас љубим!!
 
Prvo umutiš 4 šlaga. U drugu posudu 4 jajeta i 4 kašike šećera mikserom dok ne posvetli i ne zapeni se tako da izgleda kao krem. Polako promešaš šlag unutra i dodaš ostale dodatke.

Марги, фала пуно!! Кад направим, обавештавам вас како је испало... и наравно, зовем на сладолед!!
 
Sad sam se setila da nisam ovo skroz slučajno otkriće podelila sa vama :D.
Naime, vikend pred sam polazak na more sam imala vrlo drage goste i pade mi na pemet da napravim sladoled. Pošto mi se dopao onaj sa šlagom i jogurtom, izbor je pao na njega, ali...
Mere sam, naravno, zaboravila a nisam nigde zapisala. Kod kuće nemam Inzternet pa nisam imala gde ni da pogledam. :confused:
Uglavnom, da ne bih previše rizikovala, odlučim da šlag umutim u jogurtu.
Otprilike na 0,5kg šlaga, stavila sam oko 7,5dl jogurta. Na svu tu količinu sam dodala +dve supene kašike šećera (ja baš ne volim slatko) i podelila masu na tri dela.
U jedan sam dodala 100g čokolade (dve štangle sam narendala, ostalo istopila), drugi višnje iz šerija (uz dodatak istog tog domaćeg šerija), u treći aromu vanile i mlevenu "plazmu".
Bilo je odlično: osvežavajuće, ukus skroz prepoznatljiv i odličan.
 
Prvo umutiš 4 šlaga. U drugu posudu 4 jajeta i 4 kašike šećera mikserom dok ne posvetli i ne zapeni se tako da izgleda kao krem. Polako promešaš šlag unutra i dodaš ostale dodatke.

Е, девојке, овако стоји ствар: синоћ сам умутио дотични сЉадоЉед! Пошто нисам знао на шта ће да испадне, за сваки случај сам направио сладолед од пола мере! Уз малу консултацију кеве, дознао сам да се прво умуте беланца, а кад се направи чврст шам, онда се у шам додају жуманца. Овде на Острву нема еурокрема, па је у ту сврху утрчала "нутела". Такође нисам успео да нађем ни млевене орахе, него сам нашао лешнике и хтео да их самељем, али на моје изненађење уместо очекиваних млевених лешника из оне машине излази нешто као путер од лешника. Заправо то и јесте путер, јер су лешници јако ситно самлевени и добија се нека масна маса. Било како било, пошто немам другог избора, то сам све крнуо у сладолед помешао са шлагом и замрзао... Данас сам пробао и могу вам рећи да је рецепт - ПРАВИ!!

Isobel, хвала на рецепту, Margi хвала на саветима!
Ех, да, наравно, данас сам коментарисао са једном колегиницом о сладоледу, и она ми је дала савет да када се маса стави у фриз да се замрзне, треба је с времена на време промешати, да би остала кремаста. Ја то нисам урадио па се маса стегла скроз на скроз... али надам се да ћу ускоро пробати и овај трик. Пуно поздрава!
 
Otkrila sam da su dva kompleta kalupa za sladoled premalo.
Ono moje dete obavezno traži od pomorandže, od maline i još neki što nije voćni, pa pa 12 kalupčića nije ništa...
Zato sad sipam i u kalupe za mafine. Znate one silikonske u obliku cveta ili srca - baš su kao stvoreni za ovo.
 
Inspirisani ovim slikama gore - sinoć su nastali ovi sladoledi.
1: Komadići breskve zaliveni Cedevitom
2. Komadići pomorandže sa, takođe, Cedevitom
3. Domaći sirup od maline
4. Kupovni kašasti sok jabuka-breskva

Izgledaju i mirišu divno, a danas će doći glavni inspektor Nikola da ih proceni i overi ;)
 

Prilozi

  • sladoled sa breskvom.jpg
    sladoled sa breskvom.jpg
    18 KB · Pregleda: 1
  • sladoled sa pomorandžom.jpg
    sladoled sa pomorandžom.jpg
    15,5 KB · Pregleda: 0
  • sladoled sa malinom.jpg
    sladoled sa malinom.jpg
    17,5 KB · Pregleda: 0
  • sladoled sa sokom.jpg
    sladoled sa sokom.jpg
    17,7 KB · Pregleda: 0
sećate li se sladoleda sa jogurtom i praškom za šlag?
Pisala sam o tome, ali sam dala "odokativne" mere kako sam i pravila...
Sad sam proveravala: U litar jogurta se umuti 250g šlaga (kod mene je ovog puta bila "Moravka").
Ja sam podelila na tri dela i u jedan dodala 100g istopljene čokolada za kuvanje, u drugi krupno izmiksane višnje, u treći malu kutiju samlevene "plazme" (75g). Plazme može i manje ...
Kad se sve to fino zamrzne, dobija se odličan sladoled!
Ja nisam dodavala šećer, ali ja ništa ne volim mnogo slatko tako da - probajte sami.
 
Mmmm, Plazma i kras expres! To mi je bila omiljena kombinacija. A manja kolicina, jedna pavlaka ili jogurt i jedna kesica slaga. Super je i sa blendiranim sljivama, dobro protiv proliva. Jos samo da savladam tehniku kiseljenja i sirenja sojinog mleka... :lol:
 
Ja imala pa prodala Philips. Prvo ga držiš celu noć (uložak) u zamrzivaču, pa onda pola sata pravi smesu, zuji ( a mene nerviraju kuhinjski aparati koji zuje), a sladoled, onako, prosečan. Kao i svaki drugi koji sama napraviš pa povremeno izmiksaš u toku hlađenja.
 

Back
Top