Quantcast

Mmmmm...SLADOLED!!!

dadap

Primećen član
Poruka
945
Vas omiljeni recept za sladoled?
Moj omiljeni je:
OSNOVA:
U jednoj posudi umutite 2 jajeta sa 100 g secera, u drugoj umutite 2 slatke pavlake. Muti se odvojeno jer slatka pavlaka nece da se umuti ako ima nesto u njoj.Spojite.
Dalje po zelji mozete da dodate 100g cokolade, neko voce, ekstrakt vanile, nes kafu. Budite mastoviti...

S

sonjica13

Gost
dadap:
Vas omiljeni recept za sladoled?
Moj omiljeni je:
OSNOVA:
U jednoj posudi umutite 2 jajeta sa 100 g secera, u drugoj umutite 2 slatke pavlake. Muti se odvojeno jer slatka pavlaka nece da se umuti ako ima nesto u njoj.Spojite.
Dalje po zelji mozete da dodate 100g cokolade, neko voce, ekstrakt vanile, nes kafu. Budite mastoviti...
probacu....da ga napravim...sigurno je dobar

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.694
Nasla sam na drugom forumu dva recepta (skoro identichna :)) za sladoled bez jaja - evo ako nekog interesuje:

Sastojci za 5 porcija
2 kisele pavlake (mileram) svaka od 2 dcl znaci ukupno 4 dcl
150 g šećera (zavisi koje voće stavljate i koliko slatko volite tako da kol. šećera prilagodite svome ukusu)
250 g voća
2 kesice šlaga u prahu (tipa Dr. Oetker)

Priprema
Napraviti šlag po uputstvu na kesici, dodati šećer, voće ispasirati (može se dio i ostaviti nasjeckan), pomiješati, dodati 2 pavlake.

Sladoled je gotov. Staviti ga u plastičnu činiju koja dobro zatvara i u zamrzivač.

Pošto je pavlaka masna, sladoled se ne kristalizira kao onaj u kome ima vode, pa je i pored dužeg stajanja u zamrzivaču kremast. Može se jesti i kao krema prije nego sto se zaledi.

Ili

Sastojci za 6 porcija
100-120 g šlaga
3 dcl mleka
2 čaše kisele pavlake
¾ čaše šećera
voće
ribana čokolada
pekmez

Priprema
100-120 g šlaga umutiti sa 3 dcl mleka.
Dodati 2 čaše kisele pavlake (po mogućnosti novosadske zelene), kašiku po kašiku.
U to dodati ¾ čaše šećera. Dodati po želji od čega će biti sladoled (voće, ribane čokolade, pekmeza).

Isobel

Zainteresovan član
Poruka
259
Moja svekrva cesto pravi ovaj, ali za one koji vole malo kaloricnije i "teze" sladolede:
4 slaga, 4 jaja, 100g eurokrema i 100 g mlevenih oraha (moze da se doda i vise oraha i eurokrema) i secer po ukusu. Ja licno nisam ljubitelj oraha i volim laganije stvari, ali ljudi se uvek oduseve kad probaju ovo.

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.694
Isobel:
Moja svekrva cesto pravi ovaj, ali za one koji vole malo kaloricnije i "teze" sladolede:
4 slaga, 4 jaja, 100g eurokrema i 100 g mlevenih oraha (moze da se doda i vise oraha i eurokrema) i secer po ukusu. Ja licno nisam ljubitelj oraha i volim laganije stvari, ali ljudi se uvek oduseve kad probaju ovo.
Zvuci ubitachno :) Naravno da cu da napravim! Hvala :wink:

mammy

Poznat
Poruka
8.049
Isobel:
e ja danas napravila samo bez eurokrema...super je..

_honeybunny_

Primećen član
Poruka
851
Juce sam pravila ovaj sladoled,jednostavan je recept,s tim sto sam stavila duplu meru;)
8 jaja
400 gr slaga
250 gr prah secera
50 gr cokolade

Odvojiti zumanca i belanca,pa zumanca penasto umutiti sa secerom.Posebno izmesati belanca sa slagom i ulupati u sneg.Spojiti te dve mase,izmesati i podeliti na 3 dela.U jedan staviti vanilin secer i aromu vanile,u drugi istopljenu cokoladu,a u treci kafu...

Sladoled je super,jedino sto je i dalje mekan,osim cokolade:roll: ...Mada mislim da je mozda bolje umesto slaga koristiti slatku pavlaku.;)

livija

Veoma poznat
Poruka
12.261
ja sam ovaj pravila i odlichan je....

100g shlaga, 100g mleka u prahu, 100g shecjera (mada mozhe i manje), 4dl vode, 1 vanil shecjer....
pa onda dodajesh vocjni sirup, vocje, chokoladu, karamelu... shta vecj hocjesh.... : )

kabum

Zainteresovan član
Poruka
123
5 jaja
6 kasika secera
3 krem slaga
100 g cokolade

Umutiti 5 belanaca dok se ne napravi cvrsta pena pa dodati 6 kasika secera i 5 zumanaca.U drugoj posudi umutiti 3 krem slaga sa 1,5 dl vode i sjediniti sa predhodnom masom.Podeliti na 2 dela i u jedan deo dodati 100 g istopljene cokolade.

kabum

Zainteresovan član
Poruka
123
1 l mleka
6 jaja
7 kasika secera
1 kasika ostrog brasna

U 6 zumanaca dodati 7 kasika secera i penasto umutiti.Dodati u zumanca1 kasiku ostrog brasna.U provrelo mleko polako sipati krem od zumanaca i na tihoj vatri mesati dok se ne napravi retka kasica.Prohladiti i sjediniti sa umucenim belancimaili sa umucenim slagom.

mama_caca

Početnik
Poruka
36
Imam jedan recept po kome ja stalno pravim sladoled. Ne volim sladolede sa jajima , jer to leti zna da bude vrlo rizicno. Skuvati litar mleka sa 100 gr. secera, pa kad se ohladi dodati kasicicu limontusa, promesati i staviti u zamrzivac. Posle tri - cetiri sata ( da se ne zaledi skroz samo da se zgusne) izvaditi, sipati u ciniju 200gr slag krema sa ukusom po zelji i muteci dodavati kasiku po kasiku zaledjenog mleka. Kad se umuti sipati u odgovarajucu posudu i staviti u zamrzivac. Moja deca ga obozavaju. Probajte i prijatno

*milkshake*

Zainteresovan član
Poruka
447
Znate li neke dobre recepte za sladoled? :D
Ja sam apsolutni pocetnik, ali mnogo ga volim pa zelim da naucim da pravim :D:D:D
Nasla sam razne americke sajtove... Ali na svim se pominje neki whipping cream (???) sto nemam pojma sta je.
Ideje? :)

Tamigo

Aktivan član
Poruka
1.648
Ovo sam jednom negde jela i bila mi je odlicna kombinacija ali ne znam kako se pravi.
Probala sam jednom sa nekom mesavinom od slatke pavlake, malo putera, braon secera i ruma i nije bilo lose.
Ima li neko neki recept ili ideju?????

parka

Buduća legenda
Poruka
26.229
ima i kod nas da se kupi. ja sam videla u metrou (od čokolade, karamele i jagode), ali sigurno postoji i po manjim radnjama.
inače, ništa bolje od čokoladnog topinga... banana split... danmark.. joj..