Милош Јовановић (Нови ДСС): Истерати Несторовића на чистац

ja mislim da ti projektujes, autovinista si ti, sns ovac, izdajnjici su te zavrbovali
Ако тако наставиш, на крају ћеш подржавати рушилачке демонстрације против Државе и Народа! А Мајдан у Србији никако није добра ствар.
 
ne može biti kao Singidunum ili Megableja kada je javni fakultet, to prvo.

Drugo, Panteon-Sorbona je specijalizovan za pravo, što je on završio.

Treće, jedan od retkih politički angažovanih je što je zapravo doktorirao na fakultetu.


Svakako, nije ni toliko bitno šta je završio, ali eto tebi na čast da se hvataš za slamku. Nije teško reći da ne podržavaš njegovu politiku, jadne su ove udbaške metode kojima se služiš da diskredituješ nekoga.
Alo jarane, iscitaj, taj univerzitet koji je zavrsio Jovanovic je osnovan 1971
Ne lažem, samo sam videla na Tviteru

Pogledajte prilog 1467850

Ovde su dva datuma. Možda su produžili potpisivanje ali nisam videla da su ponavljali tvit za naredne dane kao što je to radila Narodna stranka.



Mislim da je glavni cilj da se sruši ovo zlo.

Kada se sruši, formira se tehnička Vlada koja mora da sredi nekoliko stvari:

Da bi mogli da se održe slobodni, demokratski izbori, potrebna je:

1. Izmena Zakona o informisanju po kojoj sve televizije sa nacionalnom frekvencijom moraju da budu otvorene za sve političke stranke podjenako. Ne može SNS da bude dominantna.

2. Izmena Zakona o jedinstvenom biračkom spisku, u delu koji se odnosi na upis i brisanje birača iz biračkog spiska

- Ovo su prve stvari, sigurno ih ima više.

Tehnička vlada priprema nove izbore.

Na tim izborima stranke i koalicije stranaka mogu da predstavljaju svoju ideologiju i stavove prema EU, NATO, Rusiji, KiM.
Cekaj sve ove izmene zakona se odnose na izmene na nivou Srbije, znaci treba da sruse Vucica na republickom nivou. Mi ovde pisemo o beogradskim izborima i protestima zbog njih. Jer irelevantno je pricati da su te pokrali na republickim izborima na kojima imas duplo manje od onih koji su izbore dobili, mislim ima li ikoga ko veruje da je 900 hiljada glasova razlike zahvaljujuci glasovima biraca iz BiH ( inace u BiH ima ukupno 475 hiljada Srba, mladih i starih, sa srpskim ili bez srpskog drzavljanstva)?

A opet, koliko naivan moras biti da verujes da ce se ta prica iz bajki o tehnickoj vladi i njenom delovanju realna, svima je u secanju 2000-ta i DOS, neki od ljudi iz danasnje opozicije su bili aktuelni delovi vlasti iz godina potom, nista im nije smetalo jednoumlje u tadasnjim drzavnim medijima, ne smeta im i na danasnjim privatnim medijima. Tehnicka vlada bi onda vladala recimo 2-3 godine jer treba doneti zakone, treba ih sprovesti, treba izvrsiti prakticno novi popis da bi se ocistili biracki spiskovi... misli li neko da bi u zemlji Srbiji opstala takva vlada 2-3 godine? Znajuci nas narod i politicare mogla bi da opstane samo ako Dzilas bude gori autokrata od Vucica, zasto bi Jovanovic ili. *** neko drugi dopustio da je Dzilas pametniji i mocniji od njega?

*** - hteo sam napisati neko drugo istaknutije ime iz drugih stranaka, i gle, ukapirah da u celoj ovoj bajkovitoj prici o tehnickoj vladi nema druge kombinacije sem Jovanovica, svi ostali nisu u toj prici. Pa onda razmislih, kakva sansa je da normalan covek u Srbiji pomisli da Dzilas moze sam da osvoji vecinu u skupstini, nikakva.
 
Nestorovic hoce Vucica, to je bar svima jasno. Rodjeni su jedan za drugog.
А ко би хтео у коалицију са овим исфолираним ликом:

1703177923343.png
 
Ko god da dođe na vlast posle Vučića mora da se postara ne samo da se SNS više nikad ne vrati na vlast nego da se nikad više ne desi da svu vlast u zemlji ima samo jedan čovek poput Vučića ili Miloševića. Sramotno je da je Srbija za 33 godine imala samo 2 godine i 5 meseci pristojne vlasti. Ni nladi ni stari ne znaju kako država treba da izgleda pa im je sve postalo normalno.
 
Ko god da dođe na vlast posle Vučića mora da se postara ne samo da se SNS više nikad ne vrati na vlast nego da se nikad više ne desi da svu vlast u zemlji ima samo jedan čovek poput Vučića ili Miloševića. Sramotno je da je Srbija za 33 godine imala samo 2 godine i 5 meseci pristojne vlasti. Ni nladi ni stari ne znaju kako država treba da izgleda pa im je sve postalo normalno.
U te 2 godine i 5 meseci vlasti surcinac Cume je postao najveci asfalter puteva u Srbiji, zemunski klan je otimao i ubijao ljude, novoiznikli tajkuni su otkupljivali 3 secerane za djuture 10dem, mlinove i fabrike testenina za par stotina dem ljudi iz vlade itd. Ako mislis na te 2 godine i 5 meseci a ako mislis na neko drugo vreme dzaba sam pisao.

Kad je uopste u Srbiji bilo dobro? Za mojih 55 godina zivota nikada, mozda je neko u nekoj svojoj iluziji imao lepe periode zivota ali su oni vezani samo za njega licno a ne za sistem, drzavu i okruzenje.
 
treba izvrsiti prakticno novi popis da bi se ocistili biracki spiskovi...
Popis nema veze sa biračkim spiskom. Ne može na osnovu njega da se uređuje birački spisak.

Postoji popis, ali na osnovu njega ne može da se napravi Registar osoba sa invaliditetom, Registar dece obolele od retkih bolesti. Podaci iz popisa ne mogu da srede spisak ljudi koji preko Centra za socijalni rad primaju novčanu pomoć.

Ne znam kako je u ostalim zemljama, ali ovde je popis važan samo kao statistika.
 
Popis nema veze sa biračkim spiskom. Ne može na osnovu njega da se uređuje birački spisak.

Postoji popis, ali na osnovu njega ne može da se napravi Registar osoba sa invaliditetom, Registar dece obolele od retkih bolesti. Podaci iz popisa ne mogu da srede spisak ljudi koji preko Centra za socijalni rad primaju novčanu pomoć.

Ne znam kako je u ostalim zemljama, ali ovde je popis važan samo kao statistika.
Popis i biracki spiskovi nisu isto ali da bi uredili biracki spisak, izbacili mrtve, iseljene, prijavljene i neprijavljene na adresi mora to neko i da uradi. a nece uraditi to iskljucivo u kancelariji racunskog centra zavoda za sratistiku, RIK ili MUP-a, neko mora da izadje na teren i to odradi, unese u bazu i da se dobije spisak ljudi po adresama i opstinama i tako formiraju biracki spiskovi. Ili postoji neki drugi, online, nacin da se to uradi a meni ne pada na pamet?
Znam da nas u belom svetu u biracki spisak unose preko poreske prijave, naime svi punoletni gradjani su duzni da podnesu poresku prijavu za prethodnu godinu, u njoj navedes adresu i tako vlasti znaju ko gde zivi i izbace biracke spiskove. U Srbiji poreske prijave podnose samo oni koji zvanicno na racun prime iznad neke sume (20k eura?) te tacna evidencija ko je i gde je NE postoji. Napisao sam da mi je majka od stanara koji rentaju moj stan dobila nasa 4 glasacka listica a da mi na toj adresi ne zivimo vec 15 godina, zato neko treba da dodje na tu adresu i to ubaci u neku bazu podataka iz koje ce se izvlaciti podaci za glasace. I taj postupak jeste nesto kao popis stanovnistva, popis ljudi koji su na tim i tim adresama. Zato sam i napisao "prakticno novi popis".

Iz popisa se u uredjenim drzavama pravi registar raznih struktura stanovnistva, invalida, slepih, gey&lesbian, nacionalnosti itd. Napomena: 2006 na popisu u Kanadi je bila i rubrika o sexualnom opredeljenju (hetero, homo/gay/lesbian, bisexual - mislim da je u to vreme to bilo sve), i to je jedan jedini validan podatak o broju homosexul/bisexual osoba bilo gde, i na ogorcenje ljudi iz te zajednice ispostavilo se da ih ima oko 3,5-3,7% (oni su stalno potencirali cifru 12-20%) u ukupnoj polulaciji. Od tad se taj podatak ne iznosi.
 
Poslednja izmena:
Žuti i desnica moraju zajedno

takva vlada nit bi priznala Kosovo ili uvela sankcije Rusiji (zbog desnice), nit bi ukinula gej paradu, prekinula pregovore sa EU (zbog žutih). Dakle po spoljnom planu bi ostali isti.

ali zato na unutrašnjem planu... ne bio u koži naprednih botina, tu treba lustracija da se više ne oporave, čista sila
Cekaj, ti bi isao lincom protiv nekoga? Cak iako je vas manje? Jer na republickim izborima SNS i njegovi trabandi imaju vecinu, skoro sam SNS ima vecimu izaslih na izbore. Silom na vlast, silom protiv neistomisljenika? Po cemu ste onda bolji od SNS-ovaca? Dzilas nije od Vucica, to znam po svojoj kozi.

Znaci, da si ti za vladavinu prava i demokratiji zalagao bi se da na izborima dobijete vlast, da zatim na pravan i zakonit nacin vodite drzavu a ne na osvetnicki pir. Te, zasto bi ti onda sadasnja vlast na miran nacin dala da ih svrgnes ako im pretis da ces ih potamaniti? A kod njih je vecina oruzja u Srbiji pa ako krenu od foruma krstarice ti si jerdan od prvih naredu...

Uzgred, da li bi EU trpela vladu Srbije u kojoj sede desnicari koji su protiv nje a za Rusiju? Mislim da bi Dzilas dobio ultimativni rok da ih odstrani i formira vlast sa ( sa kim jarane, sta mislis) sa Vucicem. Uostalom, Vucic bi primio u koaliciju Nesterovica i na gradskom i na republickom nivou da sme, ali ne sme od EU/USA, igrokaz, Nesterovic je manjinska podrska jer ne sme u koaliciju zbog Vucica a ne svojih glasaca.
 
Jovanović nije izabrao Đilasa već ima svoju politiku a sa Đilasom mora da se udruži jer ni jedan ni drugi nemaju dovoljno glasova za vlast.

Evo kako demokratija radi: deo ljudi glasa za Đilasa, deo ljudi za Miloša = moraju zajedno.

Isto važi i za Nestorovića.

Građani nisu dali poverenje da na vlasti bude Đilas, ili Miloš, ili Nestorović. Moraju zajedno.
I dobiješ Miloš Đilasa Nestor za koga niko nije glasao
 
Jovanović nije izabrao Đilasa već ima svoju politiku a sa Đilasom mora da se udruži jer ni jedan ni drugi nemaju dovoljno glasova za vlast.

Evo kako demokratija radi: deo ljudi glasa za Đilasa, deo ljudi za Miloša = moraju zajedno.

Isto važi i za Nestorovića.

Građani nisu dali poverenje da na vlasti bude Đilas, ili Miloš, ili Nestorović. Moraju zajedno.





I dobiješ Miloš Đilasa Nestor za koga niko nije glasao...
 
U te 2 godine i 5 meseci vlasti surcinac Cume je postao najveci asfalter puteva u Srbiji, zemunski klan je otimao i ubijao ljude, novoiznikli tajkuni su otkupljivali 3 secerane za djuture 10dem, mlinove i fabrike testenina za par stotina dem ljudi iz vlade itd. Ako mislis na te 2 godine i 5 meseci a ako mislis na neko drugo vreme dzaba sam pisao.

Kad je uopste u Srbiji bilo dobro? Za mojih 55 godina zivota nikada, mozda je neko u nekoj svojoj iluziji imao lepe periode zivota ali su oni vezani samo za njega licno a ne za sistem, drzavu i okruzenje.
Slazem, se no razmere pljacke su sada mnogo vece, te stoga redovno treba menjati pljackase, jer ovi ne misle da se skidaju..
 
Nema šta da isteruju Nestorovića na čistac, zna se čiji je projekat još od onog kleberenja na bini.

Подпалити влажну крпу и турити је у оџак. Па да видимо да л' онда деда Нестор неће на светлос' дана!
 
Da li Vucic laze kada kaze kako su Solak i Djilas puni para?
Kako onda uvijek kada treba trgovati ili lasom uhvatiti nego odbjeglo june to uspije Vucic?
DJilas ,Solak imaju slabe jahace,a za Vucica jase Jokic veliki ljubitelj konja.Dok je Vucica bit ce i dobrog konja za Jokica.
Ne laze ali on je pokrao jos vise para.
 
Jovanović nije izabrao Đilasa već ima svoju politiku a sa Đilasom mora da se udruži jer ni jedan ni drugi nemaju dovoljno glasova za vlast.

Evo kako demokratija radi: deo ljudi glasa za Đilasa, deo ljudi za Miloša = moraju zajedno.

Isto važi i za Nestorovića.

Građani nisu dali poverenje da na vlasti bude Đilas, ili Miloš, ili Nestorović. Moraju zajedno.

Zato je i logično što Miloš traži od Nestorovića da se izjasni. Jer ako on neće sa drugima da se "druži" onda su to bačeni glasovi, jer nema način sam da bude na vlasti sa 4%.
A njemu uopšte ne bi odgovarali ponovljeni izbori, i to što pre? Ni najmanje. :kafa:
 

Back
Top