Milo Đukanović: Nezavisnost problem za Srbiju

i bivšim republikama i strancima...ovaj citat mi se dopada:

"Kada znamo da su zločin počinili Srbi,mi kažemo bili su to Srbi.Kada ne znamo ko ga je počinio,kažemo bili su to Srbi.Kada znamo da ga definitivno nisu počinili Srbi,mi kažemo-ne znamo čije je to delo!"

Visoko predstavnik NATO-a
u listu
"Pittsburgh news gazette"
1999.godine

jadni su oni koji nasednu...a ima takvih i po srbiji,na žalost...

o tome pricam...
 
srbija je sluzila godinama bivsim republikama kao izgovor za sva zbivanja na balkanu...sluzila je kao opravdanje za raspad sfrj...vlasti bivsih republika su se smenjivale na osnovu toga ko vise pljuje po srbiji...u nemoci da rese osnovne unutrasnje probleme bivse republike opet pljuju po srbiji i zabavljaju svo narod.....

Навика из 90-тих, довољно је било да си против Србије, и аутоматски ти је све допуштено! Пустите бре људи Србију на миру, Србија Вама и ако се бавила раније више се не бави и не увлачите нас у своја сра.ња - имамо и својих за извоз!
 
ЂУКАНОВИЋ је албански ђак
и члан САЉИХ ХАТИМИЈЕ, дела шиптарске мафије
чију срамну тетоважу носи и забрањује сликање док се брчка доле по приморју баш из тог разлога

у фајловима америчке ДЕА стоји као један од крупних организатора шверца кокаина и хероина
па шта онда вреде његове речи ?!?!?!
 
Навика из 90-тих, довољно је било да си против Србије, и аутоматски ти је све допуштено! Пустите бре људи Србију на миру, Србија Вама и ако се бавила раније више се не бави и не увлачите нас у своја сра.ња - имамо и својих за извоз!

i ja kazem...
 
Shvatam te prijatelju, i znam da je generalizacija čest pojam. I ja tebe ne kritikujem, ti u CG učiš studiraš, živiš u svojoj državi, a molim lepo propaliteti nemaju prava da te vređaju.

Ali imam ti još jednu stvar reći, a to je sledeće: ja imam prijateljstva sa skoro pa svima od onih hardcore urbanih BG ljudi, pa do ljudi iz malih sredina, i to iz svih krajeva i Srbije i CG i Bosne. I znaš šta se izdvaja kao anomalija najbučniji su oni iz CG, ima među njima onih koji su zaista umni i dobro uče naravno, ali ima dobrih studenata iz drugih krajeva ali nikada nisu galamu dizali toliko.

Par puta sam čuo takve rečenice da je to užas slušati: "Srbijanski cigani", "e kilavi Srbijanci", "glupi Bosanci", "ludi Krajišnici", niko njima ne odgovara, svi su glupi smrdljivi glibavi ludi ovaki onaki......

Cela moja poenta priče jeste sledeća, i ti i ja možemo da odemo u USA i ako iscimamo stipendiju sa jednakim šansama da se borimo tamo za svoje mesto pod suncem sa Amerikancima. Meni ništa ne smeta da tebi ili bilo kojem trećem državljaninu neko plati stipendiju i školovanje. I isto tako neće mi biti krivo ako me na poštenom konkursu za posao pobediš i dobiješ radno mesto, onda je pobedio bolji.
Ali ako studenti dođu u jednu zemlju ona ih prijateljski prihvati, iz svog budžeta im plati školovanje (bar onima koji se plasiraju na B.) i posle ti isti studenti kada završe školu upadaju preko rodbinskih veza?:confused: i još imaju drskosti da pljuju i kritikuju zemlju u kojoj žive i rade?:confused:

Niko vama ne brani da budete Crnogorci ako se tako osećate, i da se deklarištete tako i da se osećate strancima u Srbiji, molim lepo vaše pravo.

Ali nije vaše pravo da na teretu srpskog budžeta se školujete i korupcijom rovarite naš sistem, i naših krtica nam je preko glave, ne treba nam još.....

Nemoj ovo shvatiti kao uvredu već kao konstataciju na činjenicu.
A jadan ne bio, takav isti će da dođe ovamo u Crnu Goru, pa će da vidi nekoga, a pošto je on iz Župe, a taj drugi sa Vilusa, reći će "vidi smrdljivih Vilušana"... Takvima niko ne odgovara
 
Захваљујем се свим дискутантима, нисам очекивао да ће ово бити једна од популарнијих тема ових дана кад сам отварао.
Битно је да смо резимирали да је великосрпски курс који садашња влада Србије спроводи према Црној Гори камен спотицања у јачању "братских" односа између двије независне земље.
 
Тако је Србија је признала суверенитет Италије над Истром, подржала Словенце у спору око Пиранског залива, подржала је аутономију са правом отцепљења Албанцима у Македонији и у Црној Гори, подржала је Турске захтеве за повратком дела бугарске територије под њену ингеренцију, Подржала је право Мађарске на румунску Трансилванију, покуповала је пола прехрамбених предузећа у Хрватској, отворила трговинске ланце у њој па музе ли је музе, напунила црногорске факултете студентима из Србије, етнички очистила Србију од Хрвата, стварно не могу да се сетим чиме то још Србија терорише комшије, ал и ово је довољно - драге наше комшије!

Мило Ђукановићу остави Србију на миру, решавај своје проблеме сам и немој да скрећеш тему на нешто што није тема, ал то је увек најбоље палило код забитих Балканаца!

Zar ih nije Šeki proćerao oko 200 000??
 

Back
Top