Milo Đukanović: Nezavisnost problem za Srbiju

Shvatam te prijatelju, i znam da je generalizacija čest pojam. I ja tebe ne kritikujem, ti u CG učiš studiraš, živiš u svojoj državi, a molim lepo propaliteti nemaju prava da te vređaju.

Ali imam ti još jednu stvar reći, a to je sledeće: ja imam prijateljstva sa skoro pa svima od onih hardcore urbanih BG ljudi, pa do ljudi iz malih sredina, i to iz svih krajeva i Srbije i CG i Bosne. I znaš šta se izdvaja kao anomalija najbučniji su oni iz CG, ima među njima onih koji su zaista umni i dobro uče naravno, ali ima dobrih studenata iz drugih krajeva ali nikada nisu galamu dizali toliko.

Par puta sam čuo takve rečenice da je to užas slušati: "Srbijanski cigani", "e kilavi Srbijanci", "glupi Bosanci", "ludi Krajišnici", niko njima ne odgovara, svi su glupi smrdljivi glibavi ludi ovaki onaki......

Cela moja poenta priče jeste sledeća, i ti i ja možemo da odemo u USA i ako iscimamo stipendiju sa jednakim šansama da se borimo tamo za svoje mesto pod suncem sa Amerikancima. Meni ništa ne smeta da tebi ili bilo kojem trećem državljaninu neko plati stipendiju i školovanje. I isto tako neće mi biti krivo ako me na poštenom konkursu za posao pobediš i dobiješ radno mesto, onda je pobedio bolji.
Ali ako studenti dođu u jednu zemlju ona ih prijateljski prihvati, iz svog budžeta im plati školovanje (bar onima koji se plasiraju na B.) i posle ti isti studenti kada završe školu upadaju preko rodbinskih veza?:confused: i još imaju drskosti da pljuju i kritikuju zemlju u kojoj žive i rade?:confused:

Niko vama ne brani da budete Crnogorci ako se tako osećate, i da se deklarištete tako i da se osećate strancima u Srbiji, molim lepo vaše pravo.

Ali nije vaše pravo da na teretu srpskog budžeta se školujete i korupcijom rovarite naš sistem, i naših krtica nam je preko glave, ne treba nam još.....

Nemoj ovo shvatiti kao uvredu već kao konstataciju na činjenicu.

svaka cast djokice...
 

Тако је Србија је признала суверенитет Италије над Истром, подржала Словенце у спору око Пиранског залива, подржала је аутономију са правом отцепљења Албанцима у Македонији и у Црној Гори, подржала је Турске захтеве за повратком дела бугарске територије под њену ингеренцију, Подржала је право Мађарске на румунску Трансилванију, покуповала је пола прехрамбених предузећа у Хрватској, отворила трговинске ланце у њој па музе ли је музе, напунила црногорске факултете студентима из Србије, етнички очистила Србију од Хрвата, стварно не могу да се сетим чиме то још Србија терорише комшије, ал и ово је довољно - драге наше комшије!

Мило Ђукановићу остави Србију на миру, решавај своје проблеме сам и немој да скрећеш тему на нешто што није тема, ал то је увек најбоље палило код забитих Балканаца!
 
A ti si kao neki gazda ,za tebe su Srbi sluge ,radnici a jel tako mislis. Vratio bi ja vas sve u CG pa se lepo druzite sami sa sobom a ne da ovde uzimate radna mesta, mesta na fakultetima i zauzimate prostor koji je za nase ljude.Odlazite nam vec jednom iz zivota dopizdili ste svima sa vasom bahatoscu i nadmenim ponasanjem.

Veliki gazda. Kao istoimeni film Bruce Lee-a. :ok:

To sto vas moji zemljaci jasu nije moj problem, vi u tome uzivate. :mrgreen:
 
OPTUZBE NA RACUN SRBIJE IMAJU SAMO ZA CILJ DA SAKRIJU DOMINANTAN UTICAJ MILOVIH KADROVA U SRBIJI.

puno će vode dunavom poteći dok crnogorci to skapiraju...

elem,nikada mi nije bilo jasno zašto milo "vazda" potencira to da se srbija nije pomirila sa nezavisnošću crne gore???ja ne poznajem lično nikoga kome je žao i dok je trajao referendum većina ljudi je govorila-daleko im lepa kuća...najviše su kukali crnogorski studenti jer nisu hteli da se crna gora odvoji...sad ne kukaju jer vide da i ovako mogu da studiraju i uzimaju mesta po domovima...zato-lepo svi da se spakujete,put pod noge i tamo se vratite međ' mečkine rupe i kamen...ajme države...:hahaha:

uostalom,kurir ****** je sve lepo rekao...takvo je mišljenje velike većine u srbiji...i još neka mi neko da bar jedan razlog zašto srbiji treba crna gora????
 
Тако је Србија је признала суверенитет Италије над Истром, подржала Словенце у спору око Пиранског залива, подржала је аутономију са правом отцепљења Албанцима у Македонији и у Црној Гори, подржала је Турске захтеве за повратком дела бугарске територије под њену ингеренцију, Подржала је право Мађарске на румунску Трансилванију, покуповала је пола прехрамбених предузећа у Хрватској, отворила трговинске ланце у њој па музе ли је музе, напунила црногорске факултете студентима из Србије, етнички очистила Србију од Хрвата, стварно не могу да се сетим чиме то још Србија терорише комшије, ал и ово је довољно - драге наше комшије!

Мило Ђукановићу остави Србију на миру, решавај своје проблеме сам и немој да скрећеш тему на нешто што није тема, ал то је увек најбоље палило код забитих Балканаца!

:ok::ok::ok:
 
Лепо је за Црногорце једанпут рекао Веља Илић
-Воле Црногорци Србију,нарочито Београд.Воле да имају стан у Београду и да им деца у њему студирају !
....
И нема Србија проблем са Црном Гором,већ Црна Гора са Србијом !
 
puno će vode dunavom poteći dok crnogorci to skapiraju...

elem,nikada mi nije bilo jasno zašto milo "vazda" potencira to da se srbija nije pomirila sa nezavisnošću crne gore???ja ne poznajem lično nikoga kome je žao i dok je trajao referendum većina ljudi je govorila-daleko im lepa kuća...najviše su kukali crnogorski studenti jer nisu hteli da se crna gora odvoji...sad ne kukaju jer vide da i ovako mogu da studiraju i uzimaju mesta po domovima...zato-lepo svi da se spakujete,put pod noge i tamo se vratite međ' mečkine rupe i kamen...ajme države...:hahaha:

uostalom,kurir ****** je sve lepo rekao...takvo je mišljenje velike većine u srbiji...i još neka mi neko da bar jedan razlog zašto srbiji treba crna gora????

krivica srbije je sto placa crnogorske studente,njihove kadrove.....?
krajnje je vreme da srbija ispravi tu nepravdu !
ona stranka koja bude stitila interese srbije i srba iz srbije postace dominantna u srbiji!
 
Mozda postoji i to sto Milo kaze, ali osnovni problem nije u tome, nego u samim temeljima njegove nezavisne drzave, nacinu na koji je ta nezavisnost nastala, tradicionaloj podeljenosti na one koji sebe smatraju srbima i one koji se smatraju crnogorcima itd.
Problem je i on licno i cela garnitura oko njega, njihovo abnormalno bogatstvo, veze sa ko zna kakvim likovima i organizacijama iz sveta kriminala i jos mnogo toga sto ce se jednog dana sigurno otkriti.


Problem je u tome što ovakva Crna Gora nije država već, gotovo poput Kosmeta, crna rupa Evrope - utočište za najgori kriminalni ološ i šljam u regionu, sarkastična tvorevina bez ekonomije, koja je nastala presudnom voljom tamošnjih zatucanih šipačkih plemena i onesojenih mafijaških crnogorskih exkomunjarčina, a postoji samo radi projekta pritiska na Srbiju i finansiranja jalove u kriminal presvučene komunističke oligarhije!!! Sistem se raspao, a mafijaški diktator ostao!!! Sad mora u penziju jerbo mu je strani mentor poručio da se povuče u mišiju rupu i oladi sa daljom političkom karijerom u tako "nezavisnoj" državi!!!:cool:
Gospodar je je poniznom sluganu poručio - "Dosta igranja sa kamenčićima, aj sad mrš u ćošak"!!!
 
Poslednja izmena:
srbija je sluzila godinama bivsim republikama kao izgovor za sva zbivanja na balkanu...sluzila je kao opravdanje za raspad sfrj...vlasti bivsih republika su se smenjivale na osnovu toga ko vise pljuje po srbiji...u nemoci da rese osnovne unutrasnje probleme bivse republike opet pljuju po srbiji i zabavljaju svo narod...i to mogu da shvatim...
ne zelim da shvatim potrebu srba da se sloze sa pljuvanjem po srbiji i tamo gde ima i gde nema razloga za to...a tek ne shvatam one koji zive od srbije i u srbiji---a ponasaju se isto...
 
a bre markuse, pa nije valjda da vam cepamo uši svaki put kad progovorimo?
istina je s nama, zato vas boli, al vi imate onog svetskog pandura bez mozga kao saveznika,
sačekaćemo malo dok on ode a onda ćemo i stvarno da vam beremo uši :D

Jel ovo znaci da se vi (kao "junaci") ipak plasite "pandura"?!!:per: Samo da znas, da ce pandur ovde ostati zauvek. :)
 
srbija je sluzila godinama bivsim republikama kao izgovor za sva zbivanja na balkanu...sluzila je kao opravdanje za raspad sfrj...vlasti bivsih republika su se smenjivale na osnovu toga ko vise pljuje po srbiji...u nemoci da rese osnovne unutrasnje probleme bivse republike opet pljuju po srbiji i zabavljaju svo narod...i to mogu da shvatim...
ne zelim da shvatim potrebu srba da se sloze sa pljuvanjem po srbiji i tamo gde ima i gde nema razloga za to...a tek ne shvatam one koji zive od srbije i u srbiji---a ponasaju se isto...

i bivšim republikama i strancima...ovaj citat mi se dopada:

"Kada znamo da su zločin počinili Srbi,mi kažemo bili su to Srbi.Kada ne znamo ko ga je počinio,kažemo bili su to Srbi.Kada znamo da ga definitivno nisu počinili Srbi,mi kažemo-ne znamo čije je to delo!"

Visoko predstavnik NATO-a
u listu
"Pittsburgh news gazette"
1999.godine

jadni su oni koji nasednu...a ima takvih i po srbiji,na žalost...
 
Лепо је за Црногорце једанпут рекао Веља Илић
-Воле Црногорци Србију,нарочито Београд.Воле да имају стан у Београду и да им деца у њему студирају !
....
И нема Србија проблем са Црном Гором,већ Црна Гора са Србијом !

Je l' to isti onaj Velja, sto se krio u PG kad je Slobo htio da ga likvidira, pa kad Slobo pade, naucio je mayegeri :mrgreen:
 

Back
Top