MEDIOKRITET, tražim definiciju i pojašnjenje...

Mediokritet i copor !!!! Jeste,mediokritet,na neki nacin nus produkt copora,zasto?
Veoma jednostavno!!!Artikulisanje mediokriteta nastalog u coporu sagledava se ne samo kao njegovo sigurnosno opstajanje,nego kroz najbanalnije postupke koji nisu nista drugo do njegova potvrda postojanja.U coporu mediokritet jedino moze eksponirati svoju superiornost i to sopstvenim dodvoravanjem vodji copora.To su uglavnom bezazleni i bezopasni potezi koje mu dozvoli vodja copora,kojem mediokritet ponosno stoji skrivajuci se uglavnom iza vodjine rektalne strane tela..
Vodja je svestan da mu mediokritet “duva” iza vrata i spreman je otrpeti “snagu i moc” mediokriteta svestan njegove bednosti,ljigavosti i nemoci.Naprosto omogucice mu samozadovoljavanje na taj nacin kako bi mediokritet uspeo dokazati svoju snagu,ali na nacin da mu dozvoli da ovaj,recimo pokusa da mu ispravi krive rogove cak na nacin da ih mediokritet pokusa ispraviti duvajuci u vodjin rektalizam.
Svestan ubrzane sopstvene nemoci u pokusaju ispravljanja rogova,mediokritet ce u kontinuiranom stanju blazene nemoci,riknuti vapajem prizemljenosti na nacin da ce se povuci u poslednji esalon copora,cuceci u zagarantovanoj mu poziciji.Cuceci,cvileci i skrguceci zubicima, sacekace sledecu priliku,dok se vodja ne smiluje i ne dozvoli mu priblizavanje propustenoj poziciji za sledeci pokusaj ispravljanja vodjinih rogova.!!!!
A vodja,kojem imponuje imbecilna snishodljivost pridruzenih clanova copora,posle infantilnih postupaka pratecih mediokriteta, ne preostaje nista drugo nego da se okrene njima i sa ushicenjem zacuje hor: “Dobar dan vodjo,povikase mediokriteti,skinuse gace i izljubise se !!!! “
 
Mnogo su mi se dopali mnogi od tekstova, izuzetno uspesni odgovori na uvodni post. U tom smeru samo sam mogla saznati nesto novo o mediokritetskom rodu, i prosiriti svoj oskudan recnik naravno:)
No, koliko vise uzivala u detaljnim opisima ovog dela ljudskog roda to vise imala zelju da kazem nesto u njihovu odbranu. To zaiista jesu obicni ljudi. Ako covek posmatra jedan grad, ljude na ulicama na pijacama u prodavnicama, ljudi su slaba bica; mediokriteti pokusavaju da prezive. Mozda je veca "muka" na onom ko jednog mediokriteta prepoznavsi ga, ne zgrabi ga za gusu i ...
ps.iz vasih recenica sasvim mi je jasno da su vase misli daleko iznad ovog sto pisem i da verovatno mnogo bolje vidite stari, i da ovo sto sam reka se podrazumeva pa se zato ne navodi, samo da dodam
 
Poslednja izmena:
mediokriteti pokusavaju da prezive

...odlicno si ti razumela - zivimo u svetu u kome su ljubav i prisnost nemoguci ili kako kaze frojd "ljubi bliznjeg svog kao samog sebe" je najnemogucnija zapovest ikad napisana... mi se nikad ne mozemo spoznati medjusobno na bilo koji fundamentalni nacin, a vrednosti kao ljubav i prisnost nas cine bolesnim i neuroticnim... covek da bi se oslobodio takvih nerazumnih principa zato i sledi princip svako za sebe i opstanak najsposobnijih i najbrzih
 
Malo smo se igrali , ali ako ikad pokusamo da se uozbiljimo , onda mora mnogo da se pazi....
Onda nije dovoljno da se ,kao filozofi , igramo mudrovanja....
Pa svako iznese neki segment pa posle ljudima svasta pada na pamet....

Zato sam i zamolio da se pazljivo gleda, autor, a mene interesujem samo ja, da li vuce na neku stranu...i prisvaja i gresi....

Vidim da dobar deo forumasa ima neku viziju mediokriteta kao stava prema zivotu, iz kojeg dalje ide i sposobnost i ponasanje i divljanje i opstruiranje drugih itd....A stav krece iz ideje, tj ideologije....

Ne znam da li smem da vam iznesem jednu vrlo vaznu posledicu takvog definisanja i posmatranja mediokriteta....Ali iznecu dve u paru, pa ce valjda manje da boli....

Onog trenutka kad je tehnologija dovela do nepotrebnosti fizicke snage radi prezivljavanja, tog trenutka zenama vise nije potreban muskarac....(naravno inercija nije dozvolila da se to odmah pokaze...).
Tj za odrzanje i produzenje vrste , narocito pod ogranicenim resursima , najpogodniji je sistem kosnice....dakle mali broj muzjaka koji generisu veliki broj potomaka , a potencija reprodukcije pripada zenama....

Jedini iole valjan razlog zasto su muskarci potrebni u vecem broju je upravo mediokritet....

Ako uzmete dva drustva, jedno optimalno sa malim brojem muzjaka i drugo sa standardnim odnosom M i Z, onda ce drugo drustvo vise da napreduje ka razlikama.
To se moze uzeti i kao da ce vise tehnoloski da napreduje , jer je muskarac po prirodi manje sklon mediokriteskom....(ako postoji pridev, onda je manje mediokritetan).

Nema to veze sa mentalnim sposobnostima, sa inteligencijom , jer mnogi muskarci cesto prebacuju zenama generalno da su povrsne i onda zakljuce i glupe....
Ima veze upravo sa reprodukcijom , tj sa odgajanjem dece...

Jer svaka zena trazi sadasnjost i obezbedjenje u sadasnjosti i po pristupu je mediokritet tj maksimalizuje sadasnje svoje mogucnosti....Tj koncentracija i volja su joj mnogo vise usmerene ka dnevnim zeljama i potrebama , ako je bitno , a bitno je i hijararhiji , nego ka strateskim i neprakticnim u prvom trenutku zeljama , problemima i zagonetkama....

To bi dovelo prvo drustvo do neke prohedonisticke orjentacije, mada daleko od toga da ne bi bilo teskog rada i angazovanja i hijararhijskog dokazivanja.(copor ili ne copor)
Dok bi drugo drustvo izgledalo haoticno , heterogeno, ali u toj razlicitosti bi uvek brze napredovalo.

Problem i pitanje koje se javlja....koje je sposobnije drustvo za opstanak, za evolucioni test....ili drugo zalosnije pitanje u sukobu ta dva drustva koje bi prezivelo...da je stani pani.....
Pri tome ne uzimam vecu inventivnost i prirodnu inteligenciju (povezivanje prirodnih i prostornih detalja u sliku ) koja je po polnoj ulozi vise uvezbana od strane muskaraca danas, ali to bi se mozda promenilo kroz nekoliko stotina godina u tom kosnica drustvu....
Uzimam samo reproduktivnu raspodelu u homosapiens vrsti...

Vaznost almanaha razlicitosti u evolutivnom prezivljavanju vrste je nesto sto ne ocekujem da homosapiens shvati....Ovde je samo pokazano kako definicija mediokriteta stvara odmah razlicitu sklonost ka mediokritetu (zavisno kako je definisan).

Posto svako ima sklonost ka samoodrzanju , postavlja se pitanje ko nije medokritet po stavu....
Pa na neki nacin prvi pokusaj da se stane na rep mediokritetima je bila komunisticka ideja , i posto je odmah posle lenjina to puklo u SSSR, mnogo blazi pristup je bio u SFRJ...
Medjutim znacaj i snaga mediokritetskog je ogromna, jer niti ce obrazovanjem moci da se brzo smanji opredeljenost ka mediokritetnom (uvek ce postojati neobrazovani, a i nevaspitani), niti se oni koji su na vlasti uvek odgovarajuce sete moci mediokritetskog u narodu....
Osnovna destruktivna misija mediokritetnog u narodu , je "rusi sistem" koji je mozda i najbolji , ako ti nisi najbolji i najuspesniji u njemu.....

Otuda precutah da u kosnici reproduktivnu moc sme da ima samo matica, a ako se neka pcela prevari i polozi jaje ( a to cesto cine) bice uhvacena ubijena, a jaje pojedeno....od strane radilica , ne od trutova....
Efekat drzanja za gusu , ili poznatiji kao Srpski lonac bez cuvara, gde svako svakog ko odskoci uhvati za noge....

Zato pazljivo sa mediokritetom i sa definicijom mediokriteta...jer za razliku od inteligencije i pameti gde svako misli da je pametan i inteligentan, ovde se svako nada da nije.....i vrlo je osetljiv po tom pitanju....
 
mediokritet (lat.) - prosecnost, osrednjost, covek osrednje sposobnosti i vrednosti....


eto....

Da, ali šta je prosečnost i ko je određuje?
Mislim da ne može u zbilji jasno da se ukaže ko je mediokritet. U suštini smo svi mediokriteti osim velikih naučnika koji menjaju nešto vezano za opšte dobro. To što je neko bolji od nekog u nečemu, ne znači da je bolji od njega u nečemu drugom. Drugo, nemamo svi iste polazne tačke. Ne znam definiciju. Ipak, mislim da je malo onih koji nisu mediokriteti. To su oni koji su se istakli svojim intelektualnim radom i pronašli nešto novo, bitno za čovečanstvo. I samo oni. Barem u mom svetu je tako.
 
"mediokriteti.... zene ili muskarci.... mladi ili stari... kao pojam ili crta lichnosti.... obicno je vezano za mushki rod ali danas zene preuzimaju tu palicu kao americka stafeta na olimpijadi i cesto stoje na njenom pijedestalu ovenacani lovorikama gluposti... razlog je jako prost. oslobodjenjem od muske dominacije emancipacija zena na povrsinu izbacuje sve duhovne atavizme njenih neurastenija, nezadovoljstava konstantnim sopstvenim neshvatanjem sebe, svoje mizantropije, licemerja i sveta u kome zivi gde ne ume da prepozna koji joj je drustveni polozhaj najprimereniji a koji ne zheli da prizna...vezano je obicno za menopauzu i nedostatak svega... od strasti, ljubavi, prave duhovnosti na ime one lazhne tj. vestacke koju gaji u sebi i promovise je u formi laudator temporis acti ne shvatajuci da tim svojim ponasanjem drzi samoj sebi i svom sirotinjskom duhu najcistiji laudatio funebris. muskarci pak globalno gledano savrseno dobro prihvataju stvarnost kao odrednicu i putokaz u kome se krece danasnja civilizacija i normativni red gde je onaj ko je inetligentniji povlasceniji za razliku od onoga ko je duhovno obogaljen. problem nastaje kad neuroze pocnu da lece pivom ili rakijom i deformacija telesnog pocinje pogubno da deluje na rastroshnost njihove egzaltirajuce duhovnosti koja se valja u kalu prostakluka u kome se oseca sigurno bas kao svinja u valovu.

mediokriteti se najbolje prepoznaju kada im dash malo vlasti... sve ono skriveno, gajeno, mazheno i pazheno godinama kod oba pola vezano za nihilistichko zlo pogubne samoobmane pocinje da buja ako pored njih u blizini i tu na dohvat ruke primete nesto sto je sushta suprotnost njihove zidom plača omedjene duhovnosti.onda na scenu stupa filozofija tipa noli turbare circulous meos koja za za razliku od arhimeda koji je sushtinski imao viziju neceg kontemplativno filozofskog dok je crtao chuvene krugove u pesku sirakuze, mediokritet tj. vlast, a u ovom slucaju vojnik, stavlja se u poziciju sudije koji gazi ono sto njegova svest nikad nece razumeti i ubija ispoljenu inteligenciju kod drugoga koju u sebi naravno nikad nije uspeo da razvije jer zaboga on je samo vojnik, on odredjuje pravila igre gde svoj debalans razuma stavlja u diskurs podsvesne bujajuce i frustrirane svesti te jednim potezom macha eliminise uzrok svoje nervozno naopake orgazmicke samodopadljivosti.

inteligentni ljudi zive svoje fantazije...mediokriteti ih samo sanjaju...inteligentni ljudi stvaraju... mediokriteti im to brishu ili rushe... inteligentni ljudi misle... mediokriteti kopiraju njihove misli i predstavljaju ih kao naopake prozvode svog bezumlja... inteligentni ljudi imaju svoju intimu koju ne dele ni sa kim a pri tom ceneći tudju .... mediokriteti trachare o tudjoj na sav glas i uz zvuke deformisanog schlendorfovog limenog dobosha pri tom posprdno poskakuju uz kakafoniju krikova svojih pristalica koji im aplaudiraju na samo za njih otvorenoj sceni.... inteligentni ljudi ne zele vlast u bilo kojoj formi jer im je duh deus ex machina... mediokriteti su u stanju da se za gram vlasti bore do zadnjeg trzaja svog bolesnog patoloshkog kvazi duha koga je veliki ciceron kanalisao kao jedan obichan i zastareo gnev koga od miloste mi srbi nazivamo mrzhnja.... odium est ira inveterata.... za inteligentne bez obzira na pol ceo zivot je in baccho et in venere... za mediokritete je ceo smisao postojanja jutarnji uzvik salve rex ili pak salve regina kada ugledaju svoje bestidno, lazhno i prazno lice u iskrivljenom jutarnjem ogledalu gde su sami sebi najlepshi, najpametniji, najmudriji, najposteniji, najobjektivniji, najmilosrdniji a svojim svakominutnim postupcima potvrdjuju opravdanost ovakvih tema i to bas na ovom mestu."


p.s. Pozdrav od Marlona!!!

Marlončino! Izgleda da si opet ubo na pravo mesto!
 
A vodja,kojem imponuje imbecilna snishodljivost pridruzenih clanova copora,posle infantilnih postupaka pratecih mediokriteta, ne preostaje nista drugo nego da se okrene njima i sa ushicenjem zacuje hor: “Dobar dan vodjo,povikase mediokriteti,skinuse gace i izljubise se !!!! “

Voleo sam najviše Vaše postove o ženama sa velikim grudima ali i ovo je za reputaciju!
 
"mediokriteti.... zene ili muskarci.... mladi ili stari... kao pojam ili crta lichnosti.... obicno je vezano za mushki rod ali danas zene preuzimaju tu palicu kao americka stafeta na olimpijadi i cesto stoje na njenom pijedestalu ovenacani lovorikama gluposti... razlog je jako prost. oslobodjenjem od muske dominacije emancipacija zena na povrsinu izbacuje sve duhovne atavizme njenih neurastenija, nezadovoljstava konstantnim sopstvenim neshvatanjem sebe, svoje mizantropije, licemerja i sveta u kome zivi gde ne ume da prepozna koji joj je drustveni polozhaj najprimereniji a koji ne zheli da prizna...vezano je obicno za menopauzu i nedostatak svega... od strasti, ljubavi, prave duhovnosti na ime one lazhne tj. vestacke koju gaji u sebi i promovise je u formi laudator temporis acti ne shvatajuci da tim svojim ponasanjem drzi samoj sebi i svom sirotinjskom duhu najcistiji laudatio funebris. muskarci pak globalno gledano savrseno dobro prihvataju stvarnost kao odrednicu i putokaz u kome se krece danasnja civilizacija i normativni red gde je onaj ko je inetligentniji povlasceniji za razliku od onoga ko je duhovno obogaljen. problem nastaje kad neuroze pocnu da lece pivom ili rakijom i deformacija telesnog pocinje pogubno da deluje na rastroshnost njihove egzaltirajuce duhovnosti koja se valja u kalu prostakluka u kome se oseca sigurno bas kao svinja u valovu.

mediokriteti se najbolje prepoznaju kada im dash malo vlasti... sve ono skriveno, gajeno, mazheno i pazheno godinama kod oba pola vezano za nihilistichko zlo pogubne samoobmane pocinje da buja ako pored njih u blizini i tu na dohvat ruke primete nesto sto je sushta suprotnost njihove zidom plača omedjene duhovnosti.onda na scenu stupa filozofija tipa noli turbare circulous meos koja za za razliku od arhimeda koji je sushtinski imao viziju neceg kontemplativno filozofskog dok je crtao chuvene krugove u pesku sirakuze, mediokritet tj. vlast, a u ovom slucaju vojnik, stavlja se u poziciju sudije koji gazi ono sto njegova svest nikad nece razumeti i ubija ispoljenu inteligenciju kod drugoga koju u sebi naravno nikad nije uspeo da razvije jer zaboga on je samo vojnik, on odredjuje pravila igre gde svoj debalans razuma stavlja u diskurs podsvesne bujajuce i frustrirane svesti te jednim potezom macha eliminise uzrok svoje nervozno naopake orgazmicke samodopadljivosti.

inteligentni ljudi zive svoje fantazije...mediokriteti ih samo sanjaju...inteligentni ljudi stvaraju... mediokriteti im to brishu ili rushe... inteligentni ljudi misle... mediokriteti kopiraju njihove misli i predstavljaju ih kao naopake prozvode svog bezumlja... inteligentni ljudi imaju svoju intimu koju ne dele ni sa kim a pri tom ceneći tudju .... mediokriteti trachare o tudjoj na sav glas i uz zvuke deformisanog schlendorfovog limenog dobosha pri tom posprdno poskakuju uz kakafoniju krikova svojih pristalica koji im aplaudiraju na samo za njih otvorenoj sceni.... inteligentni ljudi ne zele vlast u bilo kojoj formi jer im je duh deus ex machina... mediokriteti su u stanju da se za gram vlasti bore do zadnjeg trzaja svog bolesnog patoloshkog kvazi duha koga je veliki ciceron kanalisao kao jedan obichan i zastareo gnev koga od miloste mi srbi nazivamo mrzhnja.... odium est ira inveterata.... za inteligentne bez obzira na pol ceo zivot je in baccho et in venere... za mediokritete je ceo smisao postojanja jutarnji uzvik salve rex ili pak salve regina kada ugledaju svoje bestidno, lazhno i prazno lice u iskrivljenom jutarnjem ogledalu gde su sami sebi najlepshi, najpametniji, najmudriji, najposteniji, najobjektivniji, najmilosrdniji a svojim svakominutnim postupcima potvrdjuju opravdanost ovakvih tema i to bas na ovom mestu."


p.s. Pozdrav od Marlona!!!


Svaka čast.
 
...niko nije savrsen, svi smo mi mediokriteti jer samo kao takvi mozemo uspeti.... zivimo u svetu koji je neprijateljski raspolozen prema onima koji ne postuju pravila....mediokritet ce uvek lakse stici i do novca i do moci i do slave i uspeha... zato ih ima svuda, u svim slojevima drustva i na svim polozajima - jedno govore, drugo misle a trece rade... i uopste nije bitno kako su stigli do vrha, bitno je da igraju po pravilima sredine... ljudi su izgubili sposobnost da razlikuju istinu od lazi.... koliko je prosecnih ljudi koji svojim narcizmom, agresivnoscu, pijancenjem i skandaloznim ponasanjem dospevaju na naslovne strane i postaju vodeci ljudi svog vremena.... uz njih je i gomila raznih menadzera i markentiskih strucnjaka zainteresovana za njihov uspeh i kad se to desi prosecan covek ce lako poverovati u sve sto kaze... svako ljudsko bica dozivljava sebe kao kapital koji treba uloziti na trzistu radi najostvarljivijeg profita ili uspeha, unutrasnja vrednost ljudskog bica ne ceni se nista vise od vrednosti paste za zube ili deterdzenta... i malo je vazno da li je neko prijatan, pametan ili radan ako mu sve te osobine nece pomoci da postane uspesan


Da. Mediokritet je prosečnost I osrednjost u duhovnom pogledu,u delima koja proističu iz osobina i shvatanja samog čoveka. U onom pogledu koji jedinku ne izdvaja iz gomile već je ukalupljuje I stvara lapidarna shvatanja I duhovne stavove koji nisu izgrađujući,koji ne vode ka ljubavi,ne vode ka stvaranju duhovne svesti,već usmeravaju svu životnu energiju ka samom čoveku,vode ka sebičnosti I posesivnosti. Kada čovek postaje introvertan,što je u suprotnosti sa ljubavlju.
Da,ni mnogi proroci Biblijskog doba ni Isus nije bio mediokritet jer se uzdizao iznad svih društvenih ustaljenih formi,jer je živeo po načelima ljubavi I jer je bio svestan apsolutne istine,jer je on sin Boga koji je Apsolut.
Činjenica je da mediokrotete karakteriše niska svest,samocenjenje I poštovanje u kvalitativnom –duhovnom-smislu. Povodljive osobe kojima je potrebno odobravanje gomile,zarad opravdanja pred samim sobom I pred svetom od odgovornosti prema svesti I razuma koji imaju.

Kako se može izbeći mediokritet?
Isus je rekao: ,,Volite druge kao što volite sebe’’.
Ali treba znati šta znači ljjubav prema sebi:izgrađivati sebe duhovno,podići svest o sebi I prihvatiti istinu,suočiti se sa njom,ne bežati od sebe,poštovati sebe ali ne biti ohol,postati svestan svojih vrlina I mana kao I potreba.
A voleti drugog znači davati. Ali ne bilo čega već onoga šta mu je potrebno. Postati toliko duhovno svestan I moći pronići u nečiju bit ličnosti I uvideti nečiju potrebu,nečiju želju I razumeti tuđu slobodnu volju I tek tada usmeriti celog sebe ka tom ispunjenju.

Stvari nisu ostvarive ne zato što su nemoguće,već zato što je lakše stvoriti izgovor za prihvatanje sebičnosti,osrednjosti i laži za norme. A uvek jedinka se uvek može menjati i izgrađivati kroz podizanje duhovne svesti.

I tako…:telefon:
 
Poslednja izmena:
Ako si mediokritet nisi glup. Umeš da razmišljaš i da vidiš razliku između mediokriteta, kao pojave, i višeg i nižeg. Zato kažem da je nemoguće odrediti tačno, osim ovako grubo. Ljudi se razlikuju. Nismo svi jednako pametni i nismo svi jednako pametni za iste stvari. E sad, jedino ako mediokriteti nisu samo oni koji su glupavi i nesvesni svoje okoline i sebe, ali to nije prosek, valjda. A možda i jeste. Ja sam sklona tome da precenjujem ljude, pa...
 
Pa zar mediokritet može biti neko ko je glup? Mediokritet je srednje. :lol: Sad me brineš? :lol: Ma uostalom, presipanje iz šupljeg u prazno. Ja se time ne opterećujem, pošto imam pametnijih stvari o kojima treba razmišljati, a o mediokritetima sam kazala šta sam imala. Mislim da nije na meni da kažem da li sam mediokritet ili nisam, kao ni na tebi ni bilo kome. Problem je što bi svi da budu iznad proseka, a činjenica je da svi upadamo u neki prosek, osim naučnika koji pomeraju granice ljudsom postojanju. Uostalom, kao što sam čini mi se napisala, nemožete sve ljude podeliti u tri grupe: glupake, mediokritete i genijalce. Postoje nijanse. A pošto vidim da svi ovde pričamo o ličnom shvatanju tih pojmova, onda ... Koji je tvoj problem sa ovim?
 
Moze lako biti mediokritet neko ko je glup , jer glupost ima tu nesebicnu osobinu da je glup ne primecuje, pa ima utisak da je kao i svi drugi, prosecan....

Time sto ti ovo pojasnjavam, definitivno te stavljam u tu grupu....ali ti nemoj da se ljutis....kad se ja ne dicim sto takva grupa postoji , vec mi je neprijatno i cak me je strah od moci i uspeha koje imaju...
Nista ociglednije od bosanca koji sve zna , a koristi crevo od masine da sa njim uveze kapiju...(a seljak iz 17 veka bi koristio zicu ili kanap i bilo bi prakticnije....a jos ponosan na to....)
 
"mediokriteti.... zene ili muskarci.... mladi ili stari... kao pojam ili crta lichnosti.... obicno je vezano za mushki rod ali danas zene preuzimaju tu palicu kao americka stafeta na olimpijadi i cesto stoje na njenom pijedestalu ovenacani lovorikama gluposti... razlog je jako prost. oslobodjenjem od muske dominacije emancipacija zena na povrsinu izbacuje sve duhovne atavizme njenih neurastenija, nezadovoljstava konstantnim sopstvenim neshvatanjem sebe, svoje mizantropije, licemerja i sveta u kome zivi gde ne ume da prepozna koji joj je drustveni polozhaj najprimereniji a koji ne zheli da prizna...vezano je obicno za menopauzu i nedostatak svega... od strasti, ljubavi, prave duhovnosti na ime one lazhne tj. vestacke koju gaji u sebi i promovise je u formi laudator temporis acti ne shvatajuci da tim svojim ponasanjem drzi samoj sebi i svom sirotinjskom duhu najcistiji laudatio funebris. muskarci pak globalno gledano savrseno dobro prihvataju stvarnost kao odrednicu i putokaz u kome se krece danasnja civilizacija i normativni red gde je onaj ko je inetligentniji povlasceniji za razliku od onoga ko je duhovno obogaljen. problem nastaje kad neuroze pocnu da lece pivom ili rakijom i deformacija telesnog pocinje pogubno da deluje na rastroshnost njihove egzaltirajuce duhovnosti koja se valja u kalu prostakluka u kome se oseca sigurno bas kao svinja u valovu.

mediokriteti se najbolje prepoznaju kada im dash malo vlasti... sve ono skriveno, gajeno, mazheno i pazheno godinama kod oba pola vezano za nihilistichko zlo pogubne samoobmane pocinje da buja ako pored njih u blizini i tu na dohvat ruke primete nesto sto je sushta suprotnost njihove zidom plača omedjene duhovnosti.onda na scenu stupa filozofija tipa noli turbare circulous meos koja za za razliku od arhimeda koji je sushtinski imao viziju neceg kontemplativno filozofskog dok je crtao chuvene krugove u pesku sirakuze, mediokritet tj. vlast, a u ovom slucaju vojnik, stavlja se u poziciju sudije koji gazi ono sto njegova svest nikad nece razumeti i ubija ispoljenu inteligenciju kod drugoga koju u sebi naravno nikad nije uspeo da razvije jer zaboga on je samo vojnik, on odredjuje pravila igre gde svoj debalans razuma stavlja u diskurs podsvesne bujajuce i frustrirane svesti te jednim potezom macha eliminise uzrok svoje nervozno naopake orgazmicke samodopadljivosti.

inteligentni ljudi zive svoje fantazije...mediokriteti ih samo sanjaju...inteligentni ljudi stvaraju... mediokriteti im to brishu ili rushe... inteligentni ljudi misle... mediokriteti kopiraju njihove misli i predstavljaju ih kao naopake prozvode svog bezumlja... inteligentni ljudi imaju svoju intimu koju ne dele ni sa kim a pri tom ceneći tudju .... mediokriteti trachare o tudjoj na sav glas i uz zvuke deformisanog schlendorfovog limenog dobosha pri tom posprdno poskakuju uz kakafoniju krikova svojih pristalica koji im aplaudiraju na samo za njih otvorenoj sceni.... inteligentni ljudi ne zele vlast u bilo kojoj formi jer im je duh deus ex machina... mediokriteti su u stanju da se za gram vlasti bore do zadnjeg trzaja svog bolesnog patoloshkog kvazi duha koga je veliki ciceron kanalisao kao jedan obichan i zastareo gnev koga od miloste mi srbi nazivamo mrzhnja.... odium est ira inveterata.... za inteligentne bez obzira na pol ceo zivot je in baccho et in venere... za mediokritete je ceo smisao postojanja jutarnji uzvik salve rex ili pak salve regina kada ugledaju svoje bestidno, lazhno i prazno lice u iskrivljenom jutarnjem ogledalu gde su sami sebi najlepshi, najpametniji, najmudriji, najposteniji, najobjektivniji, najmilosrdniji a svojim svakominutnim postupcima potvrdjuju opravdanost ovakvih tema i to bas na ovom mestu."


p.s. Pozdrav od Marlona!!!


Najbolji post ikada napisan!
 

Back
Top