medenjaci

Devojkeeeee, gde ste kada ste mi potrebne??? :(

Prevrnula sam ovu temu naglavačke, i vidim da je dosta vas ukrašavalo medenjake rojal masom, bez obzira na živo belance. I niko nema negativno iskustvo. Šta da radim, nisam pametna?

domacice jasam radila sa rojal icingom sarala mdenjake i super je i nikakvih problema nije bilo (nemam sliku da ti pokazem) a salmonela je u zumancetu koliko sam ja obavestena ali ipak javice ti sse neko ko je strucniji
 
Ja sam kao dete jela umuceno zumance sa secerom nikad mi nista nije bilo ali opet treba paziti zavisi verovatno je sada sve to drugacije ko ce ga znati sta sve jedemo:bye:
 
etfcjo.jpg


6zv884.jpg


Medenjaci za humanitarnu akciju prikupljanja sredstava dečaku obolelom od cerebralne paralize. :( Nadam se da će biti prodati.
 
Pre neki dan sam pravila posne medenjake na vodi. Nisam stigla da ih slikam posto smo ih odmah smazali. Naravno, ukus nemojte porediti ako u isto vreme jedete i neki uobicajen kolac, ali da nisam znala nikada ne bih provalila da su na vodi. Napisacu recept da se nadje, ako nekom nekada zatreba, u svakom slucaju ne moze da skodi.

Posni medenjak, kolac

1.5 solja secera, 2 solje brasna, 1.5 solja kisele vode, 3 kasike kakaa, 3 kasike dzema, 1 kasicica sode bikarbone, cimeta po ukusu.
 
Pre neki dan sam pravila posne medenjake na vodi. Nisam stigla da ih slikam posto smo ih odmah smazali. Naravno, ukus nemojte porediti ako u isto vreme jedete i neki uobicajen kolac, ali da nisam znala nikada ne bih provalila da su na vodi. Napisacu recept da se nadje, ako nekom nekada zatreba, u svakom slucaju ne moze da skodi.

Posni medenjak, kolac

1.5 solja secera, 2 solje brasna, 1.5 solja kisele vode, 3 kasike kakaa, 3 kasike dzema, 1 kasicica sode bikarbone, cimeta po ukusu.
I med je postan a ne vidim ga u receptu, ja inače pravim isključivo posne medenjake, a glavni fazon je u tome da odstoje zamešeni desetak dana.
 
Ovo je zapravo kolac koji ima ukus medenjaka kupovnih. Stavila sam ovde recept zato sto mi se ucinilo da mu je pre ovde mesto nego na kolacima. Ako sam pogresila neka moderatori premeste. Ucinilo mi se da je zanimljivo posto je bez ikakve masnoce.
 
Daaaaaaaa. :D

Nisam ih ja prodala, poslala sam ih udruženju koje je organizovalo humanitarni koncert za tog dečaka, i oni su prodali sve. Bilo je 86 komada, po 20 dinara su ih prodavale, i eto, moja ideja i moji medenjaci su doneli 1700 dinara. Pravim novu turu za četvrtak, jer do 12. moraju da uplate pare da bi dete 19. putovalo u Beč na operaciju. Nadam se da ću prodati bar još toliko.
 
Daaaaaaaa. :D

Nisam ih ja prodala, poslala sam ih udruženju koje je organizovalo humanitarni koncert za tog dečaka, i oni su prodali sve. Bilo je 86 komada, po 20 dinara su ih prodavale, i eto, moja ideja i moji medenjaci su doneli 1700 dinara. Pravim novu turu za četvrtak, jer do 12. moraju da uplate pare da bi dete 19. putovalo u Beč na operaciju. Nadam se da ću prodati bar još toliko.

jao bas mi je drago! svaka ti cast

e a ko je to odredjivao cenu, pitam jel sam ja na sajmu kupila mom sinu licidersko srce ( otprilike velicina 10x8 cm) 150 dinara
 
Pa ja sam odredila cenu samo da bi se prodali. :( Ako pratiš šta ja pišem, morala si primetiti kako samo kukam na besparicu ovde, i kako mislim da je to glavni razlog što nemam posla sa tortama, iako zaista pravim veoma ukusne torte. I plašila sam se da ako kažem da koštaju više, neće ih prodati. Jer nekoliko dana na FB na zidu grupe za pomoć tom dečaku sam objavila da ću pare od porudžbina donirati za njegovo lečenje, jednu porudžbinu u celosti, druge delimično, i niko se nije javio. Pa sam mislila šta vredi da budu 50 dinara pa da se proda 20 komada, bolje da se po 20 prodaju svi. I ulog (finansijski) u njih mi je bio stvarno minimalan. Mnogo duže no što sam ih pravila sam ih šarala, a ubedljivo najduže sam ih pakovala. Tako da su troškovi stvarno minimalni, možda 300 dinara, a doneli su 1700 dinara.
 
Pa ja sam odredila cenu samo da bi se prodali. :( Ako pratiš šta ja pišem, morala si primetiti kako samo kukam na besparicu ovde, i kako mislim da je to glavni razlog što nemam posla sa tortama, iako zaista pravim veoma ukusne torte. I plašila sam se da ako kažem da koštaju više, neće ih prodati. Jer nekoliko dana na FB na zidu grupe za pomoć tom dečaku sam objavila da ću pare od porudžbina donirati za njegovo lečenje, jednu porudžbinu u celosti, druge delimično, i niko se nije javio. Pa sam mislila šta vredi da budu 50 dinara pa da se proda 20 komada, bolje da se po 20 prodaju svi. I ulog (finansijski) u njih mi je bio stvarno minimalan. Mnogo duže no što sam ih pravila sam ih šarala, a ubedljivo najduže sam ih pakovala. Tako da su troškovi stvarno minimalni, možda 300 dinara, a doneli su 1700 dinara.

naravno da pratim sta pises...mislila sam da su oni odredjivali
...nemoj pogresno da me razumes...ja mislim da je 150 dinara za malo licidersko srce malo bezobrazno...a isto tako mislim da su ljudi za takvu stvar mogli da daju bar po 50 dinara
u svakom slucaju ti si uradila pravu stvar i treba da si ponosna
 
.ja mislim da je 150 dinara za malo licidersko srce malo bezobrazno

Pa to ti je ona priča da neću da radim za džabe, da neću da podcenjujem svoj rad, i rasipam svoje slobodno vreme, i to...I meni je mnogo 150 dinara za licidersko srce, i meni bi bilo skupo da platim kg torte 700 dinara koliko je kod mene, a ne 1000 i više...ali to sam ja...Htela sam da im kažem da nemaju cenu, nego koliko ko da, ali sam se plašila da će ostavljati po 10 dinara, ili čak i 5 dinara, pa mi je to bilo baš bez veze.

I jesam ponosna zato što sam to sama smislila, i realizovala uz pomoć nekih dobrih ljudi, i bar za korak približila to dete Beču.
 
Inace, samo da pohvalim temu, evo tek sad sam uspjela da je iscitam citavu, iskopirala sam sve recepte u Word fajl, pa ako bude prilike (citaj - vremena!!!) onda cu da ih pravim pred odlazak na raspust drugara iz razreda mog sina. Ma razne ideje mi padaju na pamet kad vidim sve ove vase divote, a njima bih probala sablonom za slova izrezati medenjake, svako dijete da dobije medenjak sa pocetnim slovom svog imena a negdje sa strane onim alaticem utisnem i ime, upakujem i svako ima kolacic samo za sebe. To mi se cini simpaticno, ali posto zaista slabo stojim sa vrmeenom, interesuje me koliko dana prije planiranog konzumiranja je najbolje napraviti medenjake, da kad se jedu budu fini mekani
 
Čime da zalepim fondan na medenjake? I da li da se usudim da ih šaram rojal masom, zbog belanceta neobrađenog termički? Pomagajte.

ZD, iscitah tvoje nedoumice koje si imala pred pravljenje ove prve ture humanitarnih medenjaka, pa da ti odgovorim ono sto je Daca_011 napisala negdje na temi, evo nadjoh, napisala je na 8 strani gdje je postavila i svoje proslogodisnje Uskrsnje medenjake koje je dekorisala fodnanom
ja sam lepila vodom i cetkicom i evo stoje ne mrdaju,drago mi je da vam se svidjaju i da i vi mesite.

Tako da slobodno mozes da se upustis u te igrarije i sad kad budes pravila drugu turu za tog malog djecaka! DIvna si, nista manje humano od tebe se nisam ni nadala, svaka ti cast :super:
 
Cek, cek, znaci umjesis tijesto za posne medenjake i onda ga ostavis 10 dana da odstoji, predpostavljam u frizideru, u najlon kesi i onda peces?!
Da, imam poznanike licidere, naravno, neće da odaju recept za medenjake, ali kažu da su posni, znači bez mleka i jaja i da je stvar u tome da moraju dugo da stoje, pa sam ja probala desetak dana da ih ostavim, tek onda pečem i mnogo su bili ukusniji. Ostavim ih u špajzu, nije prehladno, ali nije ni toplo tamo.
 

Back
Top