Mađarski pasoš - iskustva

Evo ga još jedan pacijent ...... vidi: kada ulaziš u Kanadu, ulaziš bez vize (to si trebao da znaš). Možeš ostati tri meseca, a immigration office ti produžava još tri meseca ako im se ćefne. Uglavnom puštaju jer ima posla u izobilju. E, nakon toga, tražiš dozvolu za dalje.... (kao ja sada). Pošto moje zubarske profesije ovde manjka, verovatno će mi dati na 3 godine. Ako ne daju, nazad za Novi Sad ili Beč, videćemo.
A inače na sajtu imaš mapu sveta sa svim zemljama da vidiš gde sa mađarskim pasošem ulaziš na večito, ulaziš na 3 meseca, ili uopšte ne ulaziš. Pa vidi sam.

Za to da ulazis bez vize se slazem. To znam. Interesovalo me je kako si sredio stalan boravak. A druga stvar je deficitarno zanimanje, tako u Kanadu mozes doci i sa srpskim pasosem :)
 
Mogao bi prvo da odlucis sta ces da lazes:
1.Tvoj post napisan 02.11.2014.:
Da. ok. izgooglao sam, i evo me u Montrealu. Od sutra na posao.
26.11.2014:
Tako ti mogu produžiti boravak do 12 meseci. Nakon toga ti daju na godinu dana, ne moraš napuštati Kanadu.
11.02.2015.
Možeš ostati tri meseca, a immigration office ti produžava još tri meseca ako im se ćefne. Uglavnom puštaju jer ima posla u izobilju. E, nakon toga, tražiš dozvolu za dalje.... (kao ja sada). ....verovatno će mi dati na 3 godine.
Zasto bi ti opet trazio da ti se produzi boravak ako si tamo manje od tri meseca?
Zasto bi ti dali na tri godine ako se po tvojoj prici daje do 12 meseci?
Montreal/Quebec,sluzbeni jezik nije engleski nego francuski.
Da bi mogao da radis kao zubar u Kanadi potrebno je da zavrsis jos oko 2-3 godine fakulteta,bez toga nisi "skilled migrant".
Da bi dobio radnu vizu potrebno je aplicirati u Kanadskoj ambasadi izvan Kanade.Jedino u slucaju da vam suprug/supruga/roditelji vec poseduju radnu vizu,vi vec imate vazecu radnu vizu ili imate iseljenicku vizu mozete aplicirati u Kanadi.Ovo nisam izmislila nego pise na zvanicnom sajtu. http://welcometocanada.hu/hu/munkavallalaskanadaban.html .Da se to moze tako svi bi isli tamo.Nije da ti ne verujem da si tamo ali tvrdis cudne stvari.
 
Poslednja izmena:
Dobar dan,imam problem u vezi dokumenata,prababa mi je etel gaspar(етел гашпар) rodjena 1908,pa bih preko nje da idem,ali problem ili bolje reci problemi su sledeci,moja baba cerka od ove etel je magdalena,e njoj to ime negde pise,a negde marija i rekli su mi da je to veliki problem,jer je to za njih dva razlicita imena.Sledeci problem je sto je umrlica od ove etel-emilija stojkovic.Savet neki molim vas,hvala unapred.
 
Drzavljanstvo EU ne pruza nikakvu prednost prilikom zaposljavanja u SAD, Australiji ili Kanadi u odnosu na srpski. Rad sa madjarskim pasosem bez dozvole je ilegalan, i ne daju tako olako iste. Mnogi su otisli sa madjarskim pasosem i ostali ilegalno posle toga, sto nije preporucljivo. Ujedno ako nemate radnu dozvolu retko ko ce vas i zaposliti . Kanada je vec uvela vize Ceskoj zbog slicnog ponasanja tamosnjih Roma a Madjarska je bila sledeca na spisku posle Ceske i Meksika kojima su uveli vize. Nas stomatoloski fakultet nije priznat tamo, i mora se polagati brdo ispita da bi se dobila licenca za rad. A sama ta procedura kosta bogastvo. Tako da ne lupetaj. Sestra mi je zubar bas u Montrealu, tako da tvoja prica ne pije vodu.
 
Drzavljanstvo EU ne pruza nikakvu prednost prilikom zaposljavanja u SAD, Australiji ili Kanadi u odnosu na srpski. Rad sa madjarskim pasosem bez dozvole je ilegalan, i ne daju tako olako iste. Mnogi su otisli sa madjarskim pasosem i ostali ilegalno posle toga, sto nije preporucljivo. Ujedno ako nemate radnu dozvolu retko ko ce vas i zaposliti . Kanada je vec uvela vize Ceskoj zbog slicnog ponasanja tamosnjih Roma a Madjarska je bila sledeca na spisku posle Ceske i Meksika kojima su uveli vize. Nas stomatoloski fakultet nije priznat tamo, i mora se polagati brdo ispita da bi se dobila licenca za rad. A sama ta procedura kosta bogastvo. Tako da ne lupetaj. Sestra mi je zubar bas u Montrealu, tako da tvoja prica ne pije vodu.

Meni uopste nije jasno zasto bi neko zeleo da ide u kanadu ili ameriku pored evrope?
 
Pozdrav svima.Ceo proces dobijanja za Madjarsko drzavljanstvo sam poceo u Jan 2014 i sada u Junu 2015 cekam poziv u Bud za zakletvu s obzirom da sam prosle nedelje uspesno prosao proveru jezika u Beogradu.
Ucio sam aktivno jezik malo vise od godinu dana sto ne znaci da moze pre da se savlada ako se zapne.Prvi Put sam predao u gradu KisKunHalas u HU i pozvat na proveru u Bg gde sam odbijen prosle god.Drugi put sam predao u Bu i dobio odbijenicu sa mogucnoscu pokusaja ponovo, i sada trebeg puta sam predao papire u Bu,prosao proveru jezika u Bg i sada cekam zakletvu u Bu/nadam se uskoro. Pisem ovo sa namerom da vas sve OHRABRIM koji ste jos u pokusaju da dobijete Madjarsko drzavljanstvo.Ono sto vam mogu savetovati jer da sedenete i ucite jezik jer je to jedini i siguran nacin da dobijete danas pasos. Moj Madjarski je daleko od savrsenog i jako dobrog ali sam se potrudio da savladam dobro osnove i posle toga je bilo lakse. Niko vam nece pomoci koliko VI mozete sebi i vazno je da ne odustanete nego zacrtate pasos sebi kao cilj koji je neophodno postici.Ne dajte pare nikome jer je to ulaganje u prazno,umesto toga kupite kvalitetnu knjigu/ ja sam ucio iz knjige koja se zove Szia,Jo Napot, Viszat i uzeo nastavnicu Madjarskog da vezbamo/ znaci bilo bi dobro ako to mozete i vi da uradite ili da nadjete nekog ko moze da vam pomogne da savladate jezik da prodjete. A toliko je ljudi savladalo jezik da sam siguran da i Vi koji stvarno zelite Madjarski pasos cete sve uciniti da ga dobijete. Jer zapamtite bez davanja nema dobijanja,zato dajte sebi sansu da naucite jezik koji ce vam korisitti a pogotovu dokument. Pitanja koja sam pitan su bila na proveri- kako sam naucio Madjarski jezik, gde radim i cime se bavim, posto sam ziveo u Inostransvu malo sam pricao i o tome gradu,poslu. Tako da kao sto vidite nije tesko ali treba razumeti i odgovoriti ne savrseno ponavljam ni toliko gramaticki ispravno ali da se odgovori. Neke stvari koje je konzul pricao nisam razumeo i to je normalno pa sam samo rekao rendbensto znaci svakako na Madjarskom. Ne pokusavajte da razumete sve sto vam se prica umesto toga gledajte da razumete par reci koje su vam poznate iz toga izvucete kontekst i odgovorite na pitanje. Zelim Vam uspeh. Pozdrav
 
Meni uopste nije jasno zasto bi neko zeleo da ide u kanadu ili ameriku pored evrope?

Verovatno zbog jezika.. A i ima mnogo vise posla nego u Evropi.

- - - - - - - - - -

Za to da ulazis bez vize se slazem. To znam. Interesovalo me je kako si sredio stalan boravak. A druga stvar je deficitarno zanimanje, tako u Kanadu mozes doci i sa srpskim pasosem :)

A vrv i bez pasosa :D
 
Jasno - ako ne znaš ništa da radiš, i nemaš ništa završeno, i ne znaš lokalni jezik, ostaju samo takvi poslovi - oni koji su plaćeni taman za "stan i hranu i da uštekaš 100 evra".

Za prvu ruku i nije lose to s obzirom da u Srbiji platis stan a za hranu nemas ili obrnuto.A gde su jos 100 evra ustekanih,obicno si toliko u minusu? :rotf:
Mene zabrinjavaju ljudi koji posle dosta vremena provedenog u inostranstvu i dalje stoje na istom mestu iako imaju sanse za poslovno i jezicno usavrsavanje.Vazno da se na Facebook stavljaju slike punih tanjira i Xboxa kupljenog na 48 rata.
 
Moze li neko da mi kaze kakva pitanja su imali u budimpesti? Nameravam tamo da nosim dokumentaciju, pa. Me zanima kakva su iskustva drugih sa pitanjima?

Ko i svuda. Citaj temu.. nece sad tebi specijalno neko da ponavlja sve ovde...

- - - - - - - - - -

Za prvu ruku i nije lose to s obzirom da u Srbiji platis stan a za hranu nemas ili obrnuto.A gde su jos 100 evra ustekanih,obicno si toliko u minusu? :rotf:
Mene zabrinjavaju ljudi koji posle dosta vremena provedenog u inostranstvu i dalje stoje na istom mestu iako imaju sanse za poslovno i jezicno usavrsavanje.Vazno da se na Facebook stavljaju slike punih tanjira i Xboxa kupljenog na 48 rata.

Pa malo je to preseravanje.. u Srbiji se ljudi snalaze i solidno zive jer mahom brate retko ko i placa kiriju. Ovde smo generacijama... vecina ima neku nekretninicu od babe dede, a to ti je direktan stek od nekoliko stotina ojra koje na zapadu dajes za stan. Takvih troskova koji ovde ne postoje ima vise... tako da.. nije ni ovde toliko lose.

Mislim da vecina ljudi ipak odlazi zbog zelje da zivi u uredjenijim i nekorumpiranijim drustvima nego zbog eur steka.
 
Dobar dan,imam problem u vezi dokumenata,prababa mi je etel gaspar(етел гашпар) rodjena 1908,pa bih preko nje da idem,ali problem ili bolje reci problemi su sledeci,moja baba cerka od ove etel je magdalena,e njoj to ime negde pise,a negde marija i rekli su mi da je to veliki problem,jer je to za njih dva razlicita imena.Sledeci problem je sto je umrlica od ove etel-emilija stojkovic.Savet neki molim vas,hvala unapred.

Imam slican, ako ne isti problem. Promena imena usled menjanja vere. Kako si i da li si to resio?
 

Back
Top