LOVACKE PRICE- Generalni remont u toku na dan 04.06.2005

TRIBJUT TU SL :lol: :lol: :lol:
Stari Lisac:
Ma ! uh , moram da se izvinim sto me nije bilo ali bio sam zauzet nekim reziserskim poslovima tamo u onoj Ameriki Kao sto vam je Buki ispricao posle tog Bukijevog debia dobili smo mnogo ponuda .Ja sam u pocetku bio njegov menadzer , ali kasnije se ukazala prilika da osnujemo svoju filmsku kucu "21 century Old Fox " A niste znali da je to moja filmska kuca Eto sad znate .Elem da se vratim na pocetak price i da se izvinim sto me nije bilo ali biznis je biznis.
U proslih par dana sam se video bre sa mnogo filmskih i muzickih zvezda , kao sto su Lepa Brena , Boba joj , Mica Trofrtaljka , Dzon Travoltin ujak(LiCNO) da ne bude zabune , Bred & Bull Pitt i drugi.E sad zenske ne bi spominjao jer kao sto znate ja se o tome ne hvalim a i ne pisem nista na tu temu , jer kad radim , radim , kad pisem auuuuu ... sad sam se setio , pa jesam pisao malo , ali sta je to samo nekih tricavih 576 prica , nije to nista narafski.
Evo neki inssitiraju koji mi gledaju preko ramena da spomenem da li sam bio na nekoj zurci ....iiiiiiiiii
na nekoj ? ma na SVIM zurezama u holibludu ali najbolja ubedljivo najbolja je bila kod Madonine kuvarice , ma sve sam jet set , nijedan vidjeniji bastovan i kuvar nije izostao , zvali i mene jer kako da me preskoce cene ljudi moj rad red i izgaranje na zabavi ljudi sirom sveta.
Buki je bio isto samnom tako da ona prica koja je objavljena to je islo putem NASINOG satelita direktno za Krstaricu. Nas dvojica drugara smo se ludo zabavljali .E sad poznato je da je Buki u poslednje vreme redovan, pa je samim tim vredno obradjivao Americki jet set i pisao u pauzi price za vas(lako je njemu kad ima veze u NASA-i 0 )
I kao sto rekoh zurka kod Madonine kuvarice , Buki ja kuvarica ....kuvarica ....pa sta ces vise troje dosta
Ulazimo mi u njenu kucu a Buki pita mene : jeli Lijo jel ovi Amerikanci imaju kis'o kupus u junu?
A bre Buki nemaju nisu oni ko nase majke koje leti ture kupus na sunce pa imamo sarme preko cele godine .Bolje da nisam spomenuo famoznu rec ( SARMA)
Buki nestao ...okrecem se trazim ga nigde ga nema ...hmmm...i setim se ja, pravac u kuhinju kad Buki nasoj kufarici ubrao cvet i taman udjoh kada je na tecnom engleskom doslovce upita :
Sori kuk-ledi hev ju in jour kicen maj fejvorit dish SARME wit kis'o kupus ?
Kufarica ga odmna sve razumela i rece da nema ali da moze da se raspita kod Brenine kufarice da joj da recepat Gledam ja Bukija , gledam kufaricu , i odmah zaboravih na njega kad sam video kakva je bre to ribetina bila .Oblo gore , oblo dole , obrazi malo bledi(a to je jer ne jede zdrav srpsku 'ranu) , ali sve ostalo na mestu .Bela haljinica , ispod vire halteri ...Jaooo , pomislih bice belaja , em ce mi Buki ostane gladan jer sarme koje smo poneli iz Juge pojeo za dva dan , em se meni kufarica pocela pricinjavati kao lepa mala slatka patkica.Patkica ...mmm...pridjem ja i zapitam je isto kao Buki samo ja nisam pricao engleski tako dobro , pa ja na tecnom americkom upitah :
Sori maj ledi vi ar veri hangri kan vi it sam fet ful dak
Se izvinjavamo moja i samo moja zenska nas dvojica smo bre mnogo da crknes ogladneli, jel moze se nas dvojica najdemo neku punjenu debelu pacetinu ovdi kod vas(prim prev. za oni koji neznaju americki jezik)
Obradovala se kad je cula moj parlevu franse , tj americki jezik i pozva nas u neku drugu prostoriju.
Podjosmo bez pogovora jer smo mnogo bre gladni bili mi jadni pa smo ocekivali da ce nas narani k'o ljude.
Uvede nas ona u kujnu i poce da se skida , ja gledam , pa sta ce ona sada ? ...Buki me gura laktom kaze : Lijo ce da ebemo bre kufaricu za kaznu sto nema sarme ? Ja mu rekoh da ja ne mogu da ebem kad sam gladan , oma padnem u nesvest cim mi se digne , sva mi se krv sjuri u stojka i zamnta mi se i gotovo.
Dok sam ja Bukiju pricao svoje zdravstvene tegobe ova se vec skinula skroz i pocela Bukiju da odvezuje kanpce od bermuda ...ooooop . gotovo ....odose bermude ....dopuza do mene , oppppp, odose bermudeeee, ali cvrc imao ja jos jedne , pa jos jedne gace , ja se dobro obukao jer sam cuo da tamo zna da bude jako zima
Kad se konacno izborila sa moj donji ves krene ona da se igra sa nase dve ljute zverke , malo meni , malo vise Bukiju (sta ce jadna nije to do sad avidela u svom zivotu )... meneeeee pocela da fata nesfestica ...gotovo ...on se popeo na pupak a ja krenuo da padam ...u poslednjem trenutku videh frizider i korak po korak se polako priblizismo tom divnom belom komadu bele tehnike
Ona dole se gadno namerila na nase oruzje a ja u frizu nasao sremske i cajne Carnex-ove kobasice samo na njima pise ono for eksport onli
I takoooooo....ja i Buki zvacemo sremsku i cajnu a ona dole zvace nase dve srpske kobaje
A lepo nam bilo em jedemo em nas ona kufarica "dinsta" i podgreva odozdole.
U jednom trenutku kaze ona nama da li bi zeleli patkicu ?
Nas dvojica u glas odgovorismo (opet na Engleskom i Americkom , slicno se kaze i kod ovih i kod onih)

O JES KAKO DA NOU!!!!
I tada nam ona rece da ce ona biti nasa punjena patka
Auuu Bukiii...e ovo jos nismo radil zajedno...okrenem se ...a Buki zabio dupe u frizider i nista nije cuo a ni shvatio .
Dodjem do njega i objasnim mu da kufarica oce da nam bude patkica ali da moramo da je napunimo srpskim kobajam , jer americkih nije bilo na vidiku
Gleda Buki bledo i kaze : Lijo ebes patku ajmo odavde , proverio sam u frizideru stvarno nema sarme a vise nisam ni gladan, sta ce nam patka posle sremske i cajne ce nam skoci pritisak
Alooooo Buki ma to ona figurativno sad ce ti prevedem , ona oce da je nas dvojica stavimo na nas razanj i da je malo okrecemo.
Kad je to cuo vratio mu se osmeh na lice uz bledilo koje ga je obuzelo jer mu se razanj bas onako izduzio i zasiljio
Pita Buki mene gde bi ja da se uvucem pa pokaza prstom i malo razgrnu zbuncic
Ja rekoh da je meni sve jedno i opalismo ti mi americku kuvaricu i nauzivasmo se puneci patkicu edno dva ili tri sata , ma da ne lazem tu je bilo negde oko 02:45.32,21 .
Kad smo zavrsili nama se vratio osmeh na lice a kufaricu je malo zaboleo zeludac jer se Buki malo vise zaneo pa zaboravio da veze peskir negde na trijes santima , pa usao malo vise. a znate ono da je sve to povezano sa zelucem (cista anatomija)
Buki valja nam poci dug je put do Srbije , a znas da imamo samo jos 100 dolara , ako nam pobegne ona brod sa Kubancima koje deportuju , moracemo da ostanemo ovde jos nedeljama , a znas da nam Taja spremila sarmice i da se krcakju od prekljuce.
To je bilo dovoljno , Buki me zgrabi baci me na krkache i odjurismo na brod , pa pravac kod naseg malog Taje na sarmice koje su se krckale u vojnickom kazanu koji je Buki taji poklonio za rodjendan da moze da spremi hranu za svoje feeelikooo drustfoo u sfojoj kucici maloj na kraju grada.
Usput pokupismo Petu W. i Jovancheta u Osterajhu i Stigosmo srecni i zadovoljni.

PS A sam vam reko koji sam film snimao tamo u Ameriki ?
Nisam ...
A snimao sam nastafak " Doslo doba da se sarma proba" 74-ti deo.Ako se posreci ima da namlatim pare jer je Buki bio izvaredan u uslozi terminatora u istom gore-sponeutom naslovu .
Poz
S.L.
 
Dobro, de, Peto..Nastavljam pricu..

Sta je brak u zivotu jedne zene?
To je dosanjani san o dolasku princa na belom konju.
A u zivotu muskarca?
To je siguran znak da si konacno lupio qrcem o ledinu.
E, pa kad sam vec lupio ku.. o ledinu, hocu da sto manje boli.
Aj, razmislite, onako, zrelo, koje zene najmanje povezujete sa seksom?
Pa, naravno: mamu, casnu sestru i uciteljicu.
Tako sam i ja, nekako, razmisljao. Mamu i casnu sestru ne mogu da ozenim. Pa dobro, ozenicu uciteljicu.Nju necu morati ni da ebem. Ili cu morati, ali vrlo retko. Moja uciteljica, Spasenija, se ebala samo dvaput i iz ta dva ebanja dobila dva sina.Nije se ona ebala sto voli da se ebe, vec zato sto voli decu. A moja mama se nije ni ebala. Samo se malo vise najela pasulja, narastao joj stomak i...Al' dobro, to nije vazno.
I tako, upisem ti ja vecernju skolu, peti razred.Posteno se potrudim da zablistam na casovima nastavnice srpskog, Perside. Citao sam lektiru, ucio pesmice, dizao dva prsta, vikao: "nastavnice, nastavnice..", ali ona je ostajala hladna. Vec sam bio potpuno obeshrabren, kad dodje na red lektira "Magarece godine", od Branka Copica. Knjigu sam procitao u dahu i napisao citavih 323 strane za domaci.Mislio sam:"Sad ili nikad"..Svu noc nisam mogao da zaspim, cekao sam cas srpskog da konacno fasciniram Persidu.
Ne moram ni da vam kazem kako sam na njeno pitanje:"Da vidimo, ko je uradio lektiru?", podigao dva prsta i, kao da me deru, povikao:"Nastavnice, nastavnice!".Posto se niko drugi ionako nije javio, nije mogla da me ignorise."Dobro, Bundeva, hajde ti". Ni dan danas ne mogu sebi da objasnim sta se u tom trenutku dogodilo u ovoj mojoj bundevi.Kurshlus li je, djavo li je, ebem li ga..Samo cuh sebe kako, umesto da procitam sta sam napisao, pocinjem da pricam kao u transu o magarcima.A znao sam o njima, zaista, mnogo..Ispricah joj i kako magarci imaju ooogrooman ku... i kako kad ebu to i ne lici na ebanje, vec na strasni sud..(Deo ove price sam izneo i na temi "Zasto su obicno konji simbol muskosti kad magarci imaju vece qrceve od njih", str.3402. na "ljis"). Kad, najzad, zavrsih svoje izlaganje pred kraj casa, u momentu se 'otreznih'. Do ove moje bundeve dopre, kao odjek, sve ono sto sam ispricao.Osetih kako bih voleo da me nema. "E, sad si usro motku, Bundeva! Sutra cu pokupiti djacku knjizicu i ispisacu se iz skole, nema mi druge..". Podigoh polako pogled ka Persidi. Da je vidim jos jednom, poslednji put.A u grlu mi se steglo..Persida je stajala nepomicna.Samo je izustila:"Divno."



Dosta za danas, a?
 
Shag Ivory:
… e, to je bio lov za sećanje. Nije se ni znalo ko je tu koga ulovio. A i čudna šuma beše to, zayebana i puna zamki, normalan čovek bi se tu odmah izgubio, ili bi ga zveri rastrgle dok si reko 'seks' :-) ... No, grupu iskusnih lovaca nisu plašile ni zverke (imali su oni aždahu), ni ulice sa čudnim nazivima i lavirinti, znali su oni dobro svaki kutak te šume. Shag je bila lovac-pripravnik, na probnom stažu. Ja, bre! :mrgreen:

A kaže meni Joka, kao najiskusnija :razz: : Drž' se ti samo mene i Starog Lisca i niš' ne brini... Reko' ne znam ti ja tog Starog Lisca... (to znači da je oženjen, čim ga ja neznam... :rolleyes: ) Al' ajde…
Pošto taj Lisac nikako da se pojavi, a ja nestrpljiva, krenem ja da se šunjkam po šumi, u potrazi za plenom. Upravo sam bila pojela čokoladicu iako na dijeti, pa sam bila dodatno razdražena…

Tek što sam zamakla malo, zaskoči me nešto i obori na zemlju. E, reko' nećeš bogami, da mi neslavno prođe debitantski nastup kao lovca, pa da mi Joka i ostatak bande posle mast vade... Tu počnemo da se rvemo, čas ja gore, čas on... bogami je to trajalo, sva sam se bila zajapurila, a i dotični ucaklio okicama, dok nas ne trže glas:

- Šta to radiš kumo? :D

Bila je to Joka, nasmejana kao da je videla Bukija u tigrastim tangama...

- Ništa ne brini, rekoh zadihana i raščupana... – Situacija je pod kontrolom...
- Alo bre Shag... jeste da je zverka, ali to je Stari Lisac...

Auuuuu...
c046.gif

pa dobro, živi smo ljudi. Eto, tako je proteklo moje vatreno krštenje i prva lekcija iz lova. Posle me je Lisac još obučavao i otkrio mi sve tajne lovačkog umeća, finese neke i taaakooo....
c066.gif

Video je on odmah da sam ja prirodni talenat, pa me je pitao posle dal' mi je on bio prvi... Ne znam, može biti, nešto mi je poznat... :mrgreen:

Sve u svemu, uskoro sam ovladala tehnikom, te reših da uzmem (onu) stvar u svoje ruke...
:wink:

Eto sta ti je mlad lofac :) Opste poznato je da se mi prafi lofci ne zenimo bre :) U profesionalnom smislu bilo bi nemogutje voditi i zenu lov. Ne bi mogao da se razmases kako treba jer bi te ona stalno nesto pitala a verovatno bi i rasterala sve zferke oko tebe. :)
Elem da obradimo ovaj sluchaj.
Sakrio ti se ja u zasedu, sedim, cekim... Kad! naidje neka curica kroz shumu. Krenem da je pratim. Stigli na livadu. Ona poche da bere cvetje, i taman kad je skupila lepu kitu cvetja, ja izvrshim napad s-18/987a (iz udzbenika starog lisca, vrste napada na plen. prim prev) s ledja i dok si rekao multipraktik ja ti plen oborim na zemlju. U pocetku se bunila ali kad je videla moje tigraste lovachke gatje malo se opustila i uzela ponovo kitu u ruke. Steta da tek sveze ubrano cvetje ostane bez vode.
I tad naidje Joka :) pile moje, i ja pustim plen da se ne rasplache. Ona uvek tako kad je nesto mlado trazi da ga pustim da se vrati u shumu. I kako onda da se zenim recite vi meni ?
 
Dok sam trazila sebe,radila sam u jednom mini marketu 20 dana,i tu je sa mnom radio jedan decko.Nije bilo nista,imali su ogromni razlozi,nije ni moglo da bude nista zato i nije ni bilo,ali meni se u nekim trenucima cinilo kad bismo se dohvatili pocepali bismo se.A bilo je tu jos nekih koji su se vrteli.I jednom je jedan od tih koji su se vrteli upao i kad je video jednom da radimo zajedno rekao "jao sto ste mi vas dvoje slatki kad radite zajedno".Meni je to ostalo u secanju,pa sam se sad prisetila zato sto ste pomenuli ovu pricu o prodavacici,a ne znam zbog cega sam ovo ispricala,nije lovacka prica.
 
Peta W.:
Aaaa...neka,neka.... za pochetak je ok....slobodno se pridruzhi loFcima...ali,ne znam da li josh uvek mora da se prodje obuka kod bundeve i Lije... :? Joka,Nesi i ja smo morale... raspitaj se... :)

Logor za predvojnicku obuku je spreman. Jos neke sitnice kao sto su: restoran drustvene samoishrane, kreceraj i zidanje nekih objekata, sve ostalo kao sto su platz i ograda istog smo obezbedili.
Naravno da je obuka neophodna da bi bio dobar lovac. Pre obuke mora se poslati biografija oja mora da sadrzi :
1. Sliku (portret)

2. Jos jednu sliku ;) (cela figura)

3. Kratka biografija (koja sadrzi, koliko si ih imala do sad)

S obzirom da je proslo dosta vremena Buki i ja organiuzjemo vezbu, tj manevre pod imenom : "Chuvaj gooozu" mole se sve stare chlanice lovne druzine da se jave kod nas dvojice da bi poceli sa kondicionim treninzima.
Sa sobom poneti sebe, licno naoruzanje i staru lovacku knjizicu.
 
E a necete da verujete sta se meni zbilo......


.....dok je jos mesec sijao i smeskao mi se....vracao sam se otuda ...da bi stigo.....no medjutim ... ne lezi vraze.....iskoci ti jedna devojka iz grma...sva zadihana...i uplasena...povika " AUuuu "....nerazumeh odma sta je htela reci...ali je pridrza i nekako po instiktu sakri u dzep....nastavio sam da se vracam otuda....i razmisljah sta je htela devojka da kaze....zadjoh kod kumove krcme sedoh na konja i krenu lagano kasom....trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk....vidim jednu prelepu kucu usput ...stanem da je bolje pogledam i nastavim opet kasom....trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk........trk trk trk trk....ako znate gde je onaj most sto ga rucno pravili...eeeee tu ti ja predjem u ...galop...galop....galop...galop....galop..
.galop....galop......galop...galop....galop......galop...galop....galop....
..galop...galop....galop......galop...galop....galop......galop...galop....galop...
...galop...galop....galop... ...galop...galop....galop... ...galop...galop....galop... ...galop...galop....galop... ...galop...galop....galop...
i tu se moj put zavrsi.....umori se konj i stade.....a znate li koliko mi treba da stignem da bi stigo.....mnogoooo....nego da mi sacekamo konja da se odmori...................
 
Daj sta das

--------------------------------------------------------------------------------

...i takooooooo

Razmisljam dugo da li da vam ispricam i ovu lovacku istinitu pricu i tako se lomim mesecima, danima i satima, ali eto u ovom minutu mi se slomilo i resio sam da vam ispricam nesto veoma licno.
Kao sto i sami znate dragi lovci i lovi...lovacice(jel se tako kaze zenski lovac?), nekad je lovna sezona uspesna, nekad nije, neki put ima da se prezimi a neki put i previse pa se lovina pokvari i nista od zimnice. Bila je to jedna od onih godina kada se sve zivo od plena sakrilo u neke rupe i sanse za ulov su bile minimalne. Lutao sam po sumama i gorama nase zemlje ponosne (idu cete partizana i slavu pronose, nina-na-nana-nana nah...) i nista, ali bas nista da padne pod brk.
I tako iz dana u dan iz meseca u mesec. Udarila kriza, palo samopouzdanje a oruzje sve jace i jace udara u glavu u predelu brade.
Vec sam poceo da gubim samopuzdanje. I tako sedim ja jedan dan pijem kafu i citam neke lovacke novine sa golim tetama, po kojima skakukucu lovci i pune i prazne oruzje, kad ti ja tu naletim na jedan oglas sledece sadrzine: Seksi sop nudi (pa tu oni nabrajaju sve sto nude) a cene, ah cene ...bagatela.
U tom celom oglasu je meni bilo sve nekako cudno ali ajde 21. je vek treba biti savremen. Nije mene bilo sramota da udjem u tu radnju tako da sam ja u po bela dana negde oko 19:30 zakucao na njihova vrata. Bilo mi je nekako bezveze, jer ipak sam ja navikao na svezu krv i svez plen a ovo ovde sve mirise na gumu i imao sam utisak kao da sam u nekom drakulinom magacinu gde stoje uskladisteni delovi tela muskih i zenskih ulovljenih komada. Pomislio sam kako li su se samo setili da stede za crne dane i konzerviraju te fine stvarcice. Ali naravno pogresio sam, to je bio cist biznis, nista tu nije bilo ulovljeno, nego opravljeno od gume i plastike.
I dok sam ja tako zbunjeno gledao po policama, obrati se meni prodavac i rece mi da slobodno razgledam, a ako me nesto zanima da mogu da ga pitam.
Ucinjeno. zapade mi za oko jedna kutija na kojoj je pisalo : "Pichka na struju" e sta sve ljudi nece da izmisle, kako moze sama da bude na struju kad joj je potrebno i musko parce da bi se stvorilo energetsko polje, pomislih i uzdahnuh (izgleda previse glasno) a nekoliko ljudi se okrenu prema meni pogledase me zabrinuto. Kada sam to video, izvinuh se na ometanju u razgledanju. Dobro, na struju, zamolim ja prodavca da dodje i upitah ga da li imaju kabinu za probu da ja probam tu elektricnu napravu. Covek pade u jeziv delirijum od smeha i rece mi da nema probanja u radnji nego da mora da se kupi. Pa kako da kupim, upitah ja kad neznam da li je moj broj, da li je dovoljno elektricna, kojom brzinom radi, da li cemo se slagati, sta voli, sta ne, a shta tju ako mi je tesna ili ako landara-pishore...i jos milion pitanja me mucilo u tom trenutku, a bila mnogo skupa ta elektricna pichoka, celih 100 maraka bre.
On mi rece da je bolje ako prvi put kupujem, kupim lutku na naduvavanje jer ona nije na struju a i rastegljivija je od ove elktricne, a kaze ako mi bude odgovarao broj mogu da dodjem kasnije i da kupim takodje jednu drugu koja je na elektricni pogon, sve sa grejanjem ...itd.
OK rekoh ja i odoh na odeljak sa lutkama.
A tamoooo, sve neke izbecene sa otvorenim ustima i sa rastrkanim kosama, came ispuvane u kutijama i cekaju svoje princeve na konju sa uzdignutim kopljem.
Gledam...i gledaaaaam... ma nesto mi ni jedna ne zapada za oko, kad bi bila neka kao sto je barbika lakse bi mi bilo da se odlucim, ali bas ni jedna.
I taman kad sam hteo da odustanem, snimim ja jednu cokoladnu varijantu lutkice, i resih da je ulovim tu u radnji, a sto jes-jes nikad nisam ulovio nista cokoladno, pa ajde da probam pomislih. Imala je i ime zvala se : "Kunta Ki(n)te" a bilo mi njeno ime poznato, ali bio sam siguran da se nismo nikada upoznali, ali bilo je vreme pred nama, upoznacemo se.
Platim, stavim u kesu i krenem polako kuci.
Nije jos pao mrak, bilo tu negde oko 20:00 h zimsko vreme ma znate i sami da se ne smrkava tako brzo.
Ali ipak iz opreza ja uz fasade kuca sa kesom da me ne vidi neki lovac , pa da mi se ne smeje. Polako se priblizih kuci smotam ti ja moju Kunta Ki(n)te ispod jakne i prosvercujem se do moje sobe.
Raskomotim se ja, onda nju raskomotim iz kutije i umalo da je pitam sta pije kad ti se ja dosetim da ona ne trosi tecnost jer nema digestivni trakt nego samo neke elemente istog, usta jedna i usta druga druga, sto je kad saberes dva komada usta (mi lovci moramo dobro da sabiramo)
Posle tog zamornog brojanja , krenem ja da se zblizavam sa svojom novom prijateljicom. Dosadilo mi da je gledam tako pljosnatu na krevetu pa resih da je malo napravim da bude u 3D. Pogledam uputstvo i nadjem ventil na njenoj siki i krenem da je duvam.
I takooooooooo....duvam ja duvam i pomislih : "E moj lisac na sta si spao da ti duvas njoj, ane ona tebi " ali sta je tu je, takva tura.
Kada sam joj naduvao sistem do znacajne mere, sednem ti ja malo da dodjem do daha i da je osmotrim u novom izdanju, nije losa pomislih i ugasih ja veliko svetlo, upalim lampu i iz sve snage skocim na nju ali se setim u trenutku skoka da moram da je malo podmazem inace ce ***** da mi se raspadne u trenutku .
Otvorim fijoku kapnem koju kap masinskog ulja i krenem ja da "deljem" svoju novu draganu. Auuu ljudi sto se crnkinje dobro kara*ju pomislih...i tako pomislih nekoliko puta i taman kada sam je uhvatio za nejno slatko plasticno dupe krenuh da je dopunjavam sa malo zivotne tecnosti i svrsih kao konj.
I sta sad : kako se prazni ova lutka pomislih ?
i dok sam gledao u uputstvo za upotrebu naletim na deo gde je pisalo da je za jednokratnu upotrebu i da je to promo model koji se na zapadu deli dzabe da bi kupio pravu verziju te iste lutke samo sa magacinom za praznjenje i na elektricni pogon. Te "prave verzije" cak i govore, majke mi tako je pisalo. Kazu da imaju fond od cetiri recenice, a to su :
1. AH
2. OH
3. FAK MI BEJBI
4. JU AR D BIST
Hmmmmmmm nije lose pomislih, ali sva sreca da sam se dozvao pameti, obukao lovacko odelo i nekoliko dana i noci lovio, sve dok nisam ulovio pravu i zivu lutkicu koja je imala prirodni magacin za praznjenje i malo veci fond reci od ove od plastike. To je bila cura koja je imala plavu kosicu, nezan ten i fond od 3 recenice za razliku od onog sintetickog modela. Pa sta ce ti vise od 3 recenice pomislih. Bitno je da ih samo pravilno rasporedi kada mi se obraca. A ono sto je nama s p e r m o homosapiensima potrebno to je :
"Ah ti si najbolji yebach na svetu",
"Jao sto ti je veliki",
"Niko me nije yebao bolje od tebe",
Opciono cetvrta recenica, kod savremenijih modela je:
"Stavi mi ga dragi u gu*zu"
Ma sta da vam kazem, od tog iskustva sa Kunta Ki(n)te, svaki put proverim da li je lovina ziva ili je mrtvo-puvalo, ako je ziva vodim je kuci, ako je mrtvopuvalo, pravac vulkanizer da joj lupim fleku tamo gde bi trebalo da piski, da se niko ne prevari kao ja i zameni zivo meso za komad plastike.

Poz svima SL
 
Bila je to jedna od onih noci kada kao u filmovima odabrano drustvo odlazi kod nekog bogatasha u dvorac, u goste.
Skupilo se drustvo i krenuli kod Lilje i Pedje u dforac. jedva se nekako potrpasmo u nekoliko automobila i truckavim putem krenusmo veseli i puni iscekivanja. Ako niste znali Pedja se obogatio putem interneta jos davne 1971 godine kada ni sami tvorci istog nisu znali da tje ga izmisliti. Kao i svi bistri momci prilikom jedne sedeljke sinu mu na pamet da bi mogao da ima cyber sex sa jednom curom koja je isto kao i on bila clan hipi pokreta. On je to uradio ovako: notes kod njega, notes kod nje i usredini mladja sestra njegovog ortaka koja je prenosila ceduljice. Verovali ili ne upravo je ON postavio prve korene chata. Narafski nije je opalio nego su samo vodili vrutju prepisku zvanu : "let's go cyber in" a posto su oboje bili pod uticajem nekih opijata taman kad su trebali da se kresnu oni zaspashe tvrdim snom. E tada, upravo tada je Pedja usnio san i pojavila mu se vizija chata. patentirao, ushao u lovu i kupio zamak u Skotskoj odma pored Mike Oldfield-a. Ljilju je kasnije upoznao
I tako mi ti putujemo, prosli Pozarevac i zezamo se ko ludi. U jednim kolima idu, under_presure, umiljato_nezna_machak_from_chachak, beba, zena_zmaj, Domingez vozi, a u krilu mu sedi mazaNs_79, chudo koliko ih je stalo u Yuga 45 a bilo josh dva mesta. U drugim kolima Mali_ShaReni_Zeka, invisible_lady, Trivialna, tahsa_72, Tanja, PipiDugaCharapa, AquaWoman, Pandora vozi, i jos njih pet shes
Ja naravno kad putujem obuchem svoju trenerku i nikad ne koristim prevoz nego jogiram do mesta gde sam krenuo. Voze oni tako celih 73 na sat ja ih pratim u stopu. KAd smo bili negde blizu Belfasta, zamolim ih da stanu malo da napravimo prvu pauzu jer mi se pripishalo.
Stali mi ja pisham a oni gledaju ruzne Engleske cure i polupijane Irce kako tumaraju ulicama i pefaju u glas "Belfast child" od U2.
I tako dok sam se ja olaksavao dame otisle u shoping i po poklone za Pedju & Ljilju.
Negde oko 3 sata krenemo ti mi dalje na put. Oni se voze ja trchim, mashu mi iz kola Mali_Shareni_Zeka i fiche kako sam difan i da pazim da mi se ne smrzne njuskica, iz drugih kola Trivialna i Tanja na zadnem sedistu mi pokazuju neke tajne adute koji mi daju energije da ih pratim pa a bogami i da ih prestignem. Ja ipak polako, trckam za njima u vokmenu mi svira pesma : u mojega rajka golema sviraljka....lele nano za njega da me dash ako boga znash....tral-lalalalla....
Stigosmo do zamka, Pedja nas docekao onako gospodski oko njega sve oni HRTovi, i dfe male pudle koje je silom primio jer je Ljilja rekla da netje da mu da vishe nikad da njuska oko njene ribitze ako ne primi ta dfa mala dlakafa stfora. Izlazimo iz kola a on kao slucajno nagazio jednu pudlu i posto od monokla nije video pomisli od nje da je njegova engleska trava malo vishe porasla od normalnog.
Izljubimo ti se mi tu sa njima, ja onako sav znojav, mushice mi se zalepile po licu, al' ljubim ipak, sto je red red je.
Pa kome moze da smeta oznojana muskarchina i to josh zadihana
Narafno kao i svi bogatashi i Pedja je imao batlera, aj pogodite ko je bio ?
Daky bre glavom i bradom, onako lep obrijan u crnom smokingu i pun manira.
Udjemo ti mi u predsoblje od dforca kad ja osetim da me neko ushtinuo za dooope, okrenem se ali ne vidim ko me dira za moje znojavoooo maratonsko doope.
Kad smo usli u salon prvi se zacuo Mali_Shareni _Zeka, zamislite nije rekao triputa gundj, nego je stalno ponafljao kako je difno ovo, te difno ono, te kako bi bilo jos vishe difno kad bi samo tu nesto bilo malo drugacije ili bar u nekoj drugoj boji, ali sfe u sfemu Mali_Shareni _Zeka je bio u difnom raspolozenju.
Ushao im i ja isto i divim se ukusu domatjice kako je sredila zamak kad opet neko mene tjapi za doope, eh pomislih, samo da je zensko pa nek tjapa koliko mu volja, jer znate ako trcite od Panceva do Irske, doope vam se bash zategne onako po PS-u. Okrenem se brzo i vidim Tanju i TrIvilanu kako se kikotju. Hmmm... je bilo sve sto sam u svojoj bistroj glavi mogao da smislim ali i to je bilo dovoljno da shvatim kome tju sa notjnom kapom i svetjom pokutzam na vrata i predstavim se kao kutjni duh koji je doshao da im pozeli dobro-doslicu.
Jel Mali_Shareni _Zeka sta da radim ofe dfe me shtipaju za dooope ? Zeka mi reche samo gundj ! i shta tju ja kao i svako dobro dete poslushah sta mi reche Zeka i ja rekoh Gundj i to puta tri
Nego Pedja 'el ima ovde nesto da se jede upitah ja zakrvavljenih ochiju jer nishta nisam jeo jer mi je neko ukrao moju srpsku kobasicu koju sam uredno spakovao za put.
Kad zacuh neko kikotanje u gomili i jedan zenski glas koji je saputao onom drugom da su se zeznule i pomesale moju kobaju sa "gumenkom" kojeg su poneli za svaki sluchaj jer su chule da ofi Irci slabu ketzaju.
Dobrrrrrooo.... maznutju ja vama taj vibrator pa se ebita sa srpskom kobasicom i nakezih se zlobno u odredjenom pravcu....
 
Drugi Deo(prvi put)

I naravno kako tako dobrom domatjinu pristaje pozva nas da sednemo za sto. Pojurismo onako Balkanski vaspitani i zamalo da polupamo prelepe izvajane statue koje je Pedja dobio kad je onomad pomagao vlasniku America Online da postavi svoj prvi server u juznoj sumadiji.
I taman da krenemo da jedemo akd evo ti Ljilje. Dosla do Pedje i kaze mu da je vreme da malo kuche povede u setnju, jer znash da su mali ali imaju potrebe. Pedja je pogleda tuzno i upita ? Dusho (krene da joj saputje na uvce) pa doshli nam gosti pusti kutjitje da overavaju nase eng. travnjake bez mene a i ako me vide kako ih setam ima da mi se svi smeju, znas da heart_line jedva ceka da M.Oldfieldu isprica neki trach iz nashe avlije.
Dobrrrro reche lilja i ode do kujen da pita kad tje te sarme vishe da budu postavljene na astal.
i tako sedimo kad se niotkud pojavi U-kandzama-kisne-gliste onaaaako bash u elementu. Pa di si U-kandzama-kisne-gliste pitam ga, nema te bre ko biksni za Fitju 750 kubika, i tu ti meni on kaze kako je zakupio ono jezertze gde je ona ala iz Loh Nesa i da je otforilo kafanche sa domatjom srpskom 'ranom.
Tu ti ja skochim ko oparen reshen da odem i vidim kako su opremili kujnu
Al' Mali Shareni Zeka me povuche dole na stolicu i reche da sam nefaspitan i da nije lepo ustajati od stola gde se fecera posluzuje. GUNDJ ! aj kad kaze zeka... tje odem kasnije...ioanko ova sarma ima da stigne.
I taman kad sam vetj teo da pojedem dekoraciju sa astala kad u salon udje Daky i najavi novu gostju koja je stigla pravo iz Francuske, direkt iz Luvra.
U bok te ko li je to pomislih, hmmm....da nije tandrrrrrcak ? ma jok nije mogutje ona zifi u Valjevu i predaje likovno u srednjoj skoli, bas sam je sreo kad sam isao u lov u te krajeve.
Nisam ni zavrasio misao kad u salon udje niko drugi nego tandrrrrrcak, sa velikim crvenim kisobranom, prelepa fisoka elegantna a iza nje svita umetnika. Prvi je za njom kaskao Salvadore Dalijevski, mladi slikar koji tje se verovatno proslaviti ubrzo jer covek slika sve neke ufrnute satofe, ali odlican je, to sam posle video. Rembrantov sin joj je nosio torbe, a Mona Lizina ujna joj je bila dadilja. Ebote zeko kazem ja, kako je elegantna i lepa tandrrrrrcak, a zeka se slozi i reche : Difno
Pedja da te pitam ko ti je bre glavni kuvar tamo ?
Tju da crknem bre gladan !
I tu Pedja ustade onako visok vitak, lep i plav sa zulufima kao i svi plemitji i kaze sad tju ja da vidim gde je problem. Naravno usput se opet saplete u Ljiljino kuche i odtumara u kujnu.
A u kujni Zena_ZMaj se rve sa velikim junetom i zadaje mu finalni udaratz u predelu buta i brzinom munje dinsta gulash od istog. Lonatz od 30litara pun sarmi vetj stavila na kolitza ali joj pukla guma na kolitzima pa usput krpi gumu i sprema sve te difne djakonije. E sad, kaze ona izvinite g. dine Pedja ali kako pred goste da guram sarmu na tri tocka. Zalepila ona fleku na pravo mesto i za to vreme umutila shlag stafila tresnjicu na vr' torte i sve spremila za transport. I pozva ona shefitzu transporta koja je momentalno organizovala prevoz do gladne i razularene gomile koja je vetj pojela svu dekoraciju sa stola.
Vratja se Pedja za njim ide booooki kao shef transporta, Domingez ustao od stola i kao najjachi driver upravlja kolonom koja polako ali sigurno stize do nas. Zena_Zmaj naas pozdravi i pozele nam prijatnu veceru.
Kada je 'rana bila na pristojnoj udaljenosti ja prvi skocih oborih booki na zemlju, nije namerno rekoh boooki al' am gladan ki pas, trcao bre do Irske a niko da me narani ovdi.
I takoooooo....tu mi udarimo specijalitetima i casica po casica i polako jezici krenuse da se preplitju. Uh kako je covek uvek nezadovoljan pomislih...eto sad sam se nazdrao napio i sad bi nesto "stisnem" koga tju razmisljam...nezgodno....vrlo...ali krv lovca u meni vri sve jace i jaceeee...Nezgodno je sto se izbor jako suzio jer su mnogi vetj pre mene otishli gore kao da spavaju.
i tako sedimo nas nekoliko za stolom, Pedja, Domingez, U-kandzama-kisne-gliste, machak from chachak, i pijemo irsko tamno kad u salon usetase Paja i Jelena, izvinuli se kaze furno im voz pa eto zakasnili. Pa pajo ebem mu sunatz cekao sam te pola sata da krenemo gde si bio ?
Paja reche da je Jelena imala tezgu pa je cekao da je zavrshi i da su zato zakasnili. Pa ebote Pajo mogla je i sama da dodje kad ti meni tu Paja nije ochi iskopao !
Di moja Jela da ide bez mene si ti blesaf L|jo. Dobro pajo mojne se ljutish, aj sedi popi pivce sa nama, a on reche da ne moze da mora da ide da Jeleni opere ledja od puta. Dobrrroooo...ostadosmo mi sami za astalom i pricamo sa Pedjom o njegovom uspehu i kako je bilo tesko dok nije zaradio prvi milion, kasnije kad je je to uspeo bilo je mnogo lakse.
Pa jel Pedja bwe kako si zaradio prvi milion pita ga Domingez.
E Domingez pa znas ono oko interneta, to je bio samo pocetak, posle nekoliko meseci sam upoznao nekg amera mislim da se zvao Bil Gejtz u to vreme radio kod mog ujaka i radnji kao elektricar, i kasnije dobio neke pare na loto-u pa nije znao sta tje sa njima pa mene pitao da li imma neku ideju za biznis, gledam ti ja njega i razmiljam na trenutak mi pogled odluta u daljinu kroz WINDOWS i sta dalje da vam pricam, prva verzija, 3.11 pa95, 98, dalje znate, napishem mu ja te programe i uvalim za milijonce, dam mu sva prava i on se sada kurci po svetu kako je on to napisao, a ja da vam kazem taj ni u DOS-u nije znao da napise c:\error...
I tako samo saznali tajnu do kraja.
Za trenutak sidje invisible_lady da pita Pedju da nema malo mastike, ne ide joj san na ochi, i pedja joj dade litricu za slatke snove.
Vetj je bilo oko 11:55 kad se zacu zenski vrisak
Pa jos jedan...pa onda simptomaticno u ritmu sevdaha !
Eeeeeeeeeeeeeee ljudi pa gore se neko Qara bwe rece Domingez.
Ma jok Domingez nema ko svi muski su dole... ko bi mogao...mozda je Paja rece macak from cacak.... Ma nije rece Pedja sad sam bio gore kod njega spava ko zaklan a Jelena vezba neku solo deonicu. Hmmmm ko li je ?... muk za stolom....pocinje kisha ...svetlo se smanjuje... lupaju prozori zavese se pomeraju, u tom casu Beba strca niz stepenice i skochi pravo kod mene u krilo i kaze : Ja se gore ne vratjam ako imash nesto da popijem da se smirim !
Ok, zaebano, neko ebe a nemamo pojma ko i koga.
Samo da nije ovako mrachno...pomislih i osetih kako me neko vuce za nogavicu kad ono Mali Shareni Zeka dopuzao isto iz svoje sobe i sakrio se ispod stola. Yoooy zeko ajd i ti u krilo kod lije
Jel Pedja el imash duhove u zamku? Imam lijo nekoliko komada! PA sto ne reche tje nam pokoka sve zenskinje bwe rece glista. Ma ne brinite impotentni su ne dize im se....hmmmm pa ko ebe ebote bwe ?
I koga pita Beba. Ja ne prepoznajme glas , mnogo ushitjen rece macak from cacak...Zaebato rekoh ja i krenuh da cupkam Bebu i Zeku u krili da ih smirim
Opa& tzupa i takoooooo
Jao ! viknu pedja i lupi se po glafi.
Sta je bilo ebote upitasmo u glas?
Zaboravio sam da vam kazem juche doshao Ringe ja zaboravio da vam kazem, napio se i ostao da spava tzeo dan, mora da se sad probudio i ebe sta stigne!
Uh zaebato, sta tjemo sada upitah ?
Ma nista Ringe kad otje otje i tu nema zbora.
Dobro, pomirismo se sa sudbinom uz sirok spektar razlicitih zenskih krikova koje su prolamale tisinu kishne veceri
Polako odosmo na pochinak...
I zaspasmo uplasheni i sa sedam brava zakljuchani, mani rece Domingez, kad Ringe ebe i elzet brava putza.
Dobro rekoh ja i sakrih Malog sharenog Zerta i Bebu kod mene u orman. A ako doje u moju sobu netje valjda da me ebe vako pijanog i znojavog rekoh i zaspah ko klada....

E ljudi ...nastafak sutra
 
....Jutro je svanulo uz zvrkut neki IrskiH Pichurina koje su nervozno setkale po simsu i po pleku pravile jezivu buku. Promeskoljim se u krevetu i lenjo otvorih ochi kad ono Beba i Mali Shareni Zertz mi se uvukle u krevet sinotj a da ja to nisam ni znao Auuuu majku mu nisam valjda, ma ne nisam di bi ja Bebanu i Zertza zajedno, aj da je odvojeno pa i nekako ali ovako zajedno ne bi ja imao petlju bez obzira na bogato ofachko iskustvo. Podvirim pod charsav i vidim da je Zertz zaspao u cipelitzama a Beba se umotala ko sfinga u jos jedna carshav.
Hu! pade mi kamen sa srtza i tog momenta od te buke probudih svoje dve usnule komshinice.
Jel Lisatz prva promrmrlja Beba da nemash nesto da se popije ? AAAAA ? pa Bebo a dorucak, di ces bre na gladan stomak, aj da jedemo pa tjemo da popijemo nesto kasnije. Dobro promrmrlja nezadovoljno. Mali Shareni zeka promoli nos ispod carshava i upita da li je bezbedno da se ustane iz krefeta ? Ma jeste Zertz aj ustani sve je pod kontrolom ja sam tu i nista ne brini. Na to Zertz iskochi iz krefeta i ode do prozora i uz tihi uzdah reche nam kako je napolju Difno jutro i kako je sfe tako difno samo se brine da li su svi dobro zbog one lomljave sinotj.
Videtjemo, ajmo da trazimo od Pedje da nam da doruchak. ispratim ja njih dve dso stepenista a ja kao pravi inspektor Kluzo krenem da njuskam po hodnicima gde su bile gostinske sobe. Svugde mirno...vetjina vetj ustala a iz nekih soba se chulo samo duboko hrkanje. Polako nastavih niz hodnik i tada zacuh neko grebanje i lupanje iza jednih vrata. Ops ! tu smo pomislih i reshih da raskrinkam tu situaciju od sinotj, nije da me zanimalo ko je koga ebo nego me zanimalo sto su toliko vrishtali, tj. kako im je poslo za rukom ili cime vetj, da naprave toliko buke za tako malo vremena.
Priblizim se vratima cucnem i tada mi se gatje zavukoshe u doopee. Pu bem ti ovu trikotazu i ustadoh da ih izvucem, kako sam ustajao lupih glavom u kvaku i ona se polomi, ja ostade na zemlji blago omamljen kad iz te sobe istrcha Ringe ko oparen. A bre Ringe razbih glavu i tu krenem da mu pricham kako loshe prave gatje ali on me nije ni saslushao dok sam razradjivao detalej oko tog uvlachenja i zurnim korakom krene ka stepenicama u kojima su vetj svi sedeli.
Hmmmm... koji mu e pomislih. Ustadoh sa patosa i izvukoh gatje i podjoh i ja za njim.
Kad sam sishao dole tamo se vetj uveliko doruckovalo ali su svi tjutali. Sta je bre viknuh sa pola stepenista, nije valjda da ste se uplasili od notjashnih krikova upitah. Svi tjute i zvatju neki tos sa chajem, ebote al' se pretrgo, kakv je to dorucak pomislih, nema slanine, nema svargle, nema cvaraka, nije ni cudo sto se PEdja tako ufitiljio pomislih.
Odem ja do kujne i zamolim Zena_znmaj da mi ispece jednu krmenadlu da doruckujem ko svaki prosechan Srbin. tako i bi. Dok sam izlazio iz kujne sa svojm krkenadlom za stolom je vetj postalo malo opustenije. Svi gledaju u Ringe a niko da ga pita sta se desilo. TriVilana se smeska i kaze da dodjem i sednem pored nje. Hmmm, da netje krmenadlu da mi mazne prvo je bilo sto sam pomislio. Sdnem ti ja pored nje i cvrsto zagrlih tanjir i tada Beba poce da mi se zali kako joj Pedja nije dao nista da cugne pre dorucka pa joj apetit slabashan. PEdja ! bote patak daj curi malo tog viskija puna ti burad dole u podrumu sta si se stisao upitah ga. Pedja slegne ramenima i kaze da bi on malo ali kod Ljlje je kljuc ni on nema AKCES istome. On pridje Bebi sapne joj na uvo da skoci do oblizne radnje pa kad kupuje sebi da kupi i njemu jedno "unuche". Otrcha Beba po pitje a ja zapoceh razgovor, reshen da razbijem misteriju od sinotj.
Ringe se zadovoljno smeshka i jede ko provaljen. Jeli Ringeeee !!? El imash nesto mozda da nam pricash sto ti se desilo sinotj, koga si drao kad je toliko vristao, nismo mogli oka da sklipimo, orio se zamak od krikova koji su prolamali notj.
Ringe se osmehnu i rece: Fauuuuu bote sto sam kara sinotj kao niakd do sada. Oprastam PEdjinom sobaru sto me je greskom zakljucao i sto nisam imao celo popodne nich da popijem ni veceram ali se zato Pedji zahvaljume na one dve male sto mih poslao oko ponotji u sobu. Sve mu oprastam male su kao ajkule karale me celu notj kao da su me pitale kako to najvishe volim. I taman krenu da nam prica kako je maloj kratko oshisanoj radio nesto...
zastade na trenutak i zapita domatjina pa gde su te dve cure.
Pedja : koje bre cure Ringe nema nikog drugog u zamku osim nas koji sedimo za stolom ?
Ringe : kako bre a ko su onda bile ona mala crvenokosa i ona sa kratkom mushkom frizurom ?
Pedja : Hahahahahahahahahaha Ringe pa to su bili duhovi, ebote toliko volish taj seks da si i duhove pocheo da mi karash ovde po zamku, sad kad se vi vratite, moratju ja da nastavim inache tje jako da se naljute. Pu! bem te blesavog pa zar nisi video da suimale bele plashtove?
Ringe : Ebote ja mislio to im spavatjice
I tako razjasnismo i tu pricu i polako krenusmo u vrt da se spremimo za lov.
Okolo sve vrvi od pasa, Mali Shareni Zertz se zalepio za Unicorna koji je jutros stigao i sve ga zapitkuje, da li je bezbedno , da li kuce ujedaju? da li...da li da li ?
Ja pored Trivialne i malo po malo vratjam jo za ono stipkanje za doope. Hehe tje ona mene mucki i pod okriljem mraka da napada, sad tje da vidi sta je zornjak.
Pitam ja sta idemo da lovimo, kad mi rekose lov na lisice je uobicajen u ovim krajevima, AAAAAAAAA pa zaebi netju da lovim lisice rekoh, one su lukafe i tu ti navedem jos nekoliko razloga zasto netju da idem. Dobro ti onda ostani. Ostadoh ja oni odoshe. U medjuvremenu je i Beba stigla vukutji na kolicima gajbu nekog irskog piva
Dobaci mi jedno i otrca za njima. Ja odem da presvutcem one gatje koje su mi se opet zavukle u doope i usput pitah Dakija gde ima mesara da odem da nesto prezalogajim. kaze daky da odem do Zene zmaj ona tje da mi ulovi neko pile pa da pojedem nesto posle dorucka sa puno proteina.
Tako je i bilo. E sad grize me savest ispadoh nedrustven ai pomislitje da sam kukavica jer nisam smeo u lov i ja potrcim za njima. Stignem ih negde posle pet kilometara u shumi i dok sam im se pridruzivao stipnem Trivialnu jos jednom za doopence, to mi se osladilo pa posto je invisible lady isal pored nje stipnem i nju da vidim da li je tacno ono sto je pricala za tangice i nejno zategnuto doopentze. I DA VAM KAZEM NIJE NISTA SLAGALA. pozurim malo napred jer sam video Pandoru i naravno i nju stipnem za doopentze jer i ona rece da joj stoje tange ko zapeta pushka NI ONA NIJE SLAGALA DA VAM KAZEM
I taman sto sam se zadovoljno smehnuo popih shamar iz zasede
Sram te bilo! Nije DiFno stipati drugaritze za doopenze i da budes dobar inace tju kad se vratim kutji da ti grskom izvadim jedno litru krfi.
Ai, vidim ja da je bolje da pozurim ka celu kolone gde je Pedja ponosno jahao svog konja a oko njega ona dva hrta plus Liljine dfe male dlakafe zferi koje je morao da nosi u krilu da ih ne bi izgubili u visokoj travi.
Ringe je bio tu odma pored i nesto zabrinuto gledao u daljinu. JELI LISac el moze se dobije sida ako ebesh duhove upita me zabrinuto. Potapshem ja tu njega po ramenu rekoh mu da se sida ne moze dobiti jer su one vetj umrle odavno tako da ti je to isto kao da si kresnuo portret kraljice Elizabete. Ali LIsac one su bile od krvi i mesa, vatao ih ja za doope za grudi... radile mi blooooooowing in d vind (verovatno teo da kaze onal BLOU DZOB)
i da su se kikotale vristale i da ima i masnicu na vratu.
Au! Ringe to onda nisu bili duhovi. Jutros kad ste vi otisli ja svratio od heart_line na kafu i M. Oldfield mi se pozalio da su mu pobegle dva back vokala i da ih celo jutro trazi, nasta mi heart)line rece da nije ni cudo sto mu beze muzikanti kad je cicija kao da je Shkot a ne Iratz.
Pa to je josh bolje Ringe kresnuo si prave i zive zenskinje a ne tamo neke bajate duhove rekoh mu ja.
Da lisatz ali zakljucali me bez kurtona i rakije i sta ako sam sada zaglavio sidu? Ma ne brini ringe sfe te pevaljek nose svoje komplete kurtona mora da su ti stavile a d anisi ni osetio. To su oni rebrasti ultra thin rekoh mu i tu se on smiri skroz.
Odjednom se zacuse pucnjevi jer smo mi zaostali i videsmo kako Mali Shareni Zeka trchi i viche: StrashnO ! StrashnO! , sta je bre zertz upitah je a ona mi reche da su ONI tamo ubili dfa zertza i jednu teta liju i da ona netje da bude deo tog zferstva. Slozim se sa njom i nas troje u znak protesta krenusmo nazad ka zamku.
Stigosmo oni za nama posle jedno sat vremena nalovili pola shume i sve odneli kod Zene Zmaj da im skuva rucak.
E ja to netju da jedem, ebes taj fensi lov. Meni lepse da kupim nesto vetj gotovo pa makar to bila i konzerva tune. Ne folim krf sapnu mi Mali Shareni Zeka u poverenju ...
 
Chetfrti deo

... ma znam Zertz da ne folish krf, osim u humanitarne svrhe i potapshem Zertza narafski po ramenu Udejm unutra a tamo prava umetnicka atmosfera. Tandrrrrrcak pocheo da raspakuje svoj shtafelaj i svi se neshto uzmuvali po salonu. Zbunjeno gledam shta se dogadja i tad naidje PiPiDugaCharapa, jel bre cejo shta se dogadja ovdi da ne dolazi neki politichar mudonja iz eng. jet-set-a upitah je. Ona se nasmeshi i reche da tandrrrrrcak ima zadatak da slika nasheg Pedju kao i sve velike lichnosti, mora i on da bude okachen tamo u nekom muzeju u Parizu. Oh-ho pomislih to mora da gledam, i tek shto sam to pomislio chujem Ljilju kako vrishti sa sprata i pravi neki lom. Pedjaaaaaaaaaaaaa ***** li ti sunac vratjaj taj novi carshav to sam bre kupila prosle nedelje od onih Kineza na buvljau u Panchevu. MA ! odbrusi Pedja kratko i reche da mu treba carshav za slikanje. Ebem te reche Ljilja uzmi neki stari taj mi bre brand-new u njega si nashao da se umotavash, da nisi pomislio da si neki Rimski imperator??? MA! bre zeno idem dole eno tandrrrrrcak se sprema da slika moj AKT sta si se stisla za jedan carshav kupitju ti drugi, odbrusi i ode umotan u njega kao Demis Rusos.
Ququ pa gde tjes go da se slikash, to je bre nemoralno, sta tje nam kaze rodbina iz sela ako izadje u novinama? i tu ti Ljilja uze sfoju maramitzu i rasplaka se i usput tri puta snazno izduva nos tako da su neki kristalchitji sa lustera popadali na nas.
Tako i bi sidje Pedja a tandrrrrrcak mu reche da se namesti pored kamina i da iskorachi jednom nogom tako da mu se vidi cela butkiza. Mi gledamo, Pandora, invisible lady, heart line, snezza, PipiDugaCharapa, TrIvialna, Tanja i Beba ispustishe teski uzdah kad je Pedja izbacio batak i ostatak sto je ispao pored bataka. Mali Sharen Zeka se zagnjurio u mene i sve ubrazno dishe i saputje : Oh boze, oh boze, sramota, sramota. Ma zeko to je umetnost rekoh joj ja i navukoh joj moju kapu preko ochiju da ne gleda. A jes ljudi bilo nezgodno, aj sto izbac batak nego mu se bre ona stvar otkotrlja na patos. Ma nije covek dzabe uspeo prosaputa neko iz gomile, ima muda rece neko, a ja dodah na glas (otelo mi se, nisam teo majke mi) I t o do zemlje dobacih tako da su chuli svi.
Ljilja zadovoljno gleda i kao svejednojoj a sve enrvozno stiska ono svoje kuche akuche samo sto nije ispustilo dushu.
U tom trenutku ulazi misty i kad je videla Pedju u toj ebozovnoj pozi u znak samo se okrenu i ode kod Zene zmaj u kujnu.
I takooooooo zavrsi tandrcak posao zavrshio. Pedja ode da se obuche a mi seli da popijemo kafitzu. Domingez kao nesto be;ezi u neko tefterche ali nikom neda da vidi o chemu pishe. Hmmm...shta ti je Shpanska krv, kao u seriji milion zapleta i uvek tako tajnovito ekspozivno motjan chovek. Nisam josh ni zavrshio te misli o Shpanskim i meksichkim misterijama kad se zachu zfono na vratima.
Ulazi Daky i najavljuje Lorda po imenu Dzon Long... udje covek ...hmmm...pa nizak je sta je tu long upitah se.
Sede pravo kod izmedju Bebe i Pedje i na glas pred svima kaze da je doshao da prosi nashu Bebanu . AAAAAAAAAAAAAAAA gosn dugi da ti kazem nasha Beba nije za udaju josh je mlada i jos nije zavrshila faks, a i ne voli tako plafe kao sto si ti, evo gledaj mene ovaki da si i da dodjes za jedno 5- shes godina pa mozes i da racunas za pocetak samo na njenu ruku, ostalo ima da zasluzish. Nich pre brako bato moj Irski. Tz tz reche Pedja i onako kulturno objasni choveku da sam ja saljivdzija i da me ne uzima za ozbiljno. MA! shta...taman skochim da se bijem , kad me Mali Shareni Zeka povuche i tiho mi reche da budem fini jer smo u gostima. Aj, netju u pravu je zertz, da smo bre u Srbiji pokazao bi ja njemu onako ruznom i crfenom kako L|sac dere |rca. Tada u salon udje Daky i najavi Glavom (bez brde) Heart Line i Miketa Oldifild-a. OOOOOOOOO di se bre Mike ebem te u uvo pozdravi ga Ringe a Domingez ga lupi onako po Srpski po ramenu da je Miketa skoro pao na zemlju.
Pa di si Miketa ebote patak pita ga Ringe. Tuj sam maj frnd Ringe, haou do ju du upita ga Miketa. Ringe mu odgovori na chistom engleski izbrushenom akcentu: thenks ajem fajnd... nego Miketa ebesh li neshto sa strane ?
Miketa ga munu u rebra i kaze da tjuti inacche tje Herat line oko da mu izvadi i odseche josh jedno uvo (prvo mu odsekla posle jedne avanture sa seljanchicom sa kojom ga uhvatila u ambaru kod upravo ovog probisveta Dzona Duguljastog koji dosao da nam prosi Bebanu, majku li mu, tu se ja podsetim i opet skochim, opet Zertz, i opet ja dobar. Chudo kako me taj tako mali Zertz obuzdava pomislih.
Za to vreme Beba pricha sa Ljiljom a kao nehajno joj nesto tjarlija rukom i to bash oko onog dzepa gde je kljuch od podruma sa buritjima od alkooola. I dok si rekao lagana alkoholna konzumacija bez posledica, Beba joj ukrade kljuch i kao izvinu nam se reche da mora da ode da napudersihe nositj, jer nema smisla da je buditji mladozenja vidi sa njonjom koja se cakli kao pasje yayce.
Ustade ona a onaj Dugonja ispusti dah za njom. Beba nestade iza neke zavese a mi ostadosmo da tjaskamo za astalom. Dugo se nismo videli i svako pricha svoju prichu, i svako pricha, i svako pricha, al ebote niko nikog ne slusha. Ringe stipka za dope osoblje koje nam donosi razn-razne djakonije, Domingez otishao u garazu da vidi Pedjine modele automobila. Pricao nam Pedja kako je kao i svi bogatashi napuni garazu kolima. Eh pomislih koliko Aston Martina ima? U tome trenutku Domingez ulazi i dolazi do Pedje i pita ga onako razocarano: Eli bwe sti lud ?
A ? mudro zapita Pedja. Sta "a" kaze Domingez, tu se umesha Ringe i kada je Pedja rekao "A" on mu reche apish muda hahahahaha... i izvalja se od smeha.
Bre Pedja reche Domingez, pa sa tolikim parama tebi garaza puna Fitja 750 i 850 i Yugitja, Pezejaz-a, Tristaj-a, u svim bojama ?
Pored tolikih para ti napunio garazu celim Zastavinim programom?
I tu ti ga Pedja pogleda oanko tuzno i briznu plach, tada je otvorio dushu kao nikad i priznao mu kako mu nedostaje rodna gruda i da mu "dzabe bilo konja vrana na livadi razigranihhhhhhhh..." jer u dalekom je svetu i zeljan je domatje grude.
Ma daj bre Pedja skocih ja i otkinuh parce svilenog stolnjaka i dadoh mu da izdufa nos. Smiri se on jer sam ga podsetio da u Srbiji ne bi mogao da ima 8 komada Fitje u odlichnom stanju nego samo jednog i to jedva pokretnog. E uvek sam znao tom choveku da kazem pravu stvar u pravom trenutku pomislih.
NEgo, hmmm.... di li je Beba pomislih nema je vetj po' sata ? Onaj Dzon Long reshi da se zeni netje da ode. Odem do njega i kazem mu da je "Free" All right now i tada zapevasmo svi u glas staru pesmicu iz maldos'.
Shvatio chovek ali netje bez Bebine ruke da ode kaze. Ebem ga sto je glup kaze Ringe, od tolike tzele devojke on otje ruku, evo da se ja pitam ja bih prvo uzeo pi... i tu mu ja zapushim usta i kazem mu da ga ono aerozagadjenje izgleda najvishe opichilo u "mudni sistem" njega dole a mene u glavu. Eh ebem ti tu Azotaru pomislih i usput ufatih Trivialnu za batak, slucajno majke mi. Mali Shareni Zeka me opauchi onako od pozadi po glavudzi i kaze da budem pristojan inache tje da me batzi u onaj kanal gde pilfa onaj strashni Pedjin zmaj koji cufa dforatz. Dobro Zertz netju i ja ti se tu smirim kao bubitza. A nezgodno kod nas Panchevatza shto nam od tog zagadjenja to nashe loodilo sheta od mooda do glaaave...nikad nemamo pojma gde tje da nas udari. Evo ako mi ne verujete pitajte Ringe on tje da vam kaze, on je chovek funkcijoner u nashoj zajednici, pa gde tje jedan chuvar reda da laze ?
I takoooooooo...sedimo srtchemo chaj ijedemo vetj treju kilu finih Eng. biskvita kad se pomeri zavesa i promoli se samo jedan mali nos iza nje. Hmmm...mora da su spijuni, puna Engleska tih Dzemsova Bondova chitao ja u "Zoni sumraka" (a tamo sve istina, nemo neko da mi kaze kako nije srustje mi moj dosije-x virtuelni svet) ali sam se zaebao, nije Djemso Bondoje nego nam se Beba vratila, ali je nisam odmah prepoznao jer joj nositj pocrveneo. Jadna Bebana pomislih naivno, pobegla od ovog Dzona Dugonje pa se smrzavala sama u shumama i gorama irskih pokrajina, i tu ti ja opet skochim da ubijem skooota. Opet Zertz i ja opet MIRAN. Eh taj Mali Shareni Zeka kako li samo zna gde se iskljchujem.
Ajde Bebo dodji vamo netje ti ovaj ruzni Iratz nishta rece joj Domingez, i ona se okurazi i dodje do stola i poche da pricha.
Da vam kazem ... missim imam nesto da kazem...ali...jako... vazno.... missim ovaj-onaj... HIK !
A ? Hik ! shtucnu ona i nastavi.
Zamislite sanjala sam jutros kako sam zalutala u Pedjinom podrumu pitja i kako me je tamo napao zli g. Whiskey i kako je atakovao na moj psiholoshki sklop i kako mi je dirao enzime i neke tjelije, svva sam se isprepadala i uz vrisak sam se probudila zamislite i to ne u krevetu nego u podrumu ! El zna neko shta mi se dogodilo ?

.... nastavak chim odem do ortopeda da mi ugradi novih deset komada prstiju i da stipnem jednu sestritzu tamo za doopenze, nadam se da tamo Zertz netje da me nadje.

Poz SL
 
Ortoped nije bio tu ali je bila jedna slatka setra koja mi je zgrejala prste na vrlo originalan nacin. Da nastavim...
Elem Dzon Dugi se zaljubio u Bebu i zaprosio je i ona posto se malo nacvrcala reche da i rece nam da nije red da odbije son' dugog On je zagrli i odvede je u svoj zamak odmah pored Pedjinog. Eto jos jedna komsinica rekoh Pedji. Ebote daj el imash neku zensku komsinicu koja ima zamak pa da se i ja preselim ovde, svidja mi se klima rekoh mu. Tu se umesha Ljilja i rece da ima jednu koja je kao stvorena za mene i da tje da je zove putem mobilnog aparata ali da ona nema kredita pa da ja dam moj. Pa di da ti dam moj rekoh, tje me ubije roming, nego da skocish do plota od zamka pa je ti onako ko u nashim krajevima lepo zovi
OoOoOoOoooOooooooooo Lady yyyy Krofnoooooo, pozove ti nju Ljilja koliko je grlo nosi. U krofna...hmmm, pa ajd mada se to lepse kaze na engleskim jezicima kao nesto Dounat I ne prodje dugo stize moja budutja mlada, Ljilja me predstavi a ja kad sam je video pobegoh ispod stola. Ebote sto je ruzna, mogla je bar zulufe da obrije pomislih. Sitnog rasta tu negde oko 1.90 i mrsava nije imala vise od 120 kila. Neuhranjena ta gospoda pomislih viretji ispod astala Nije vredelo Ljilja me pozove da izadjem ili da donese sfilenu maramu pa da Krofna sedne ispod stola samnom. izadjem ti ja i sednem pored Domingez-a, ma on tje da me brani pomislih.
Ali sam se zaebao, dok je ona pipkala i stipkala moje mlado ekonomskom krizom namuceno telo Domingez otishao da proveri karburator na pezejcu. Pi bem ti drugarstvo i pomislih da sam sad gotov. Ko me i terao da pitam za mladu kad su mi doveli ovu koja je u cvetu kome su poodpadale sve latize , samo se na drsci drzi propali tucak na koji godinama nijedna pcela nije smela da sleti.
Pogledam Zeku… moletjivo ga pogledam ali Zeka bio zauzet rasprafom o ljiljinom frtu i nekim lepim latizama koje su bas ovih dana provirile svoje glafice. Difno ofo Difno ono...bre zertz i ja ti tu njoj skochim u krilo i onoj Krofni kazem da sam vetj ozenjen i da mi je ofaj zertz zena i da netje da me da drugoj. Nije vredelo Krofna izvadila gomilu funti, zlatnih poluga i otje da me kupi jer je cula da sam pun kondicije i da otje da joj produzim lozu pa da joj deca budu puna snage. Ja joj kazem da ja ne umem da produzavam lozu nego mogu samo ponekad da nesto okrpim i da samo vadim fleke , bla, bla... i tada briznuh u plach i bacih se pred tudjinska kolena i rekoh eto ako treba mogu i da vas kresnem da vidite da netje ni da mi se digne. I tu se zaebem, uhvati ti ona mene pod msiku i odnese me u kujnu. Zena Zmaj, TrIvilana, umilajto nezna pobegose glavome bez obzira iz kuje i ja ostadoh sam sa Krofnom i gomilom sherpi i povrtja nekog na astalu. I tu ti ona meni na oanko gospodski nacin naredi da . citat: "Put jour kok in mi end satisfajd mi after meni jiars" Kad je rasirila noge kad se nisam srusio tu ti se ja setim sta se radi u slucaju elementarne nepogode, tj. polava i primenim pravilo No 1. iz uzbenika za Opstenarodnu odbranu i samo zastitu, a ono je da ako negde curi treba pronatju rupu i zapushiti je na siguran nachin.
To i uradim taman kad je zazmurila u trenutku sladostrastja ja skinem gatje one vunene sto mi majka strikala za put i Irsku i ... i zrabim veliku zeleni krastafac sa stola i zapushim rupu da me ne bi progutala. Tada zacuh krik kao da zmaju vadish zub i pobegoh sve sa gatjama na kolenima i utrcim u pun salon. KAd su chuli krik, i videli mene kako izletjem sa gatjama na zglobovima, prolomi se zestok aplauz i zacuh kako neko u gomili govori kako sam profi i da se drzim uvek svoje parole kako ni jedna zena nije ruzna nego je u pitanju samo nedostatak alkohola. Nije takoooooooooooooooo viknuh i pobegoh i sakrih se u kanal pored Pedjing zmaja. Sedim tako u kanalu a zmaj me gleda tuzno i kaze: A bre L|jo koji ti **** bio da trazis zenu ovde, pa gle mene, ja sedim u ovom kanalu vetj vekovima i plivam solo, znas li zasto upita me ? Ja slegnuh ramenima a zmaj mi oda tajnu, kako su sve zene ovde ruzne ko lopovi pa zato ovi lordovi odavde uvoze najlepse zene upravo iz daleke Srbije. Ma znam zmaju nego ja to teo zbog para da se udam i tu ti on meni pusti sa svog vokmena pesmu o Vasi Ladackom. Sedimo tako u kanalu i zmaj i ja lijemo gorke suze (mnogo nas pogodila ta pesma) i tu ti meni zmaj obetja da tje da je sprzi kad bude izlazila i da zauzvrat moram da mu ucinim jednu uslugu ali na slepo. Ebote sta li tje zmaj da trazi?
Pristanem. I u tom trenutku ona Krofna ljuta je bas ilazila iz pedjinog zamka i zmaj dunu i vatru sunu i Krofna se pretvori u pregorellu loptizu koja se otkotrljala niz padinu.
Hvala zmaju rekoh ja i onako mokar vratih se medju drustvo.
Prva mi pridje umiljato nezna i nezno me zagrli i rece da moram da se presvuchem jer tju u suprotnom da zaglavim upalu plutja.
Ja slegoh ramenima i rekoh da sam sirotinja i da imam samo ovo sto je na meni i tju morati da sedim go uz kamin dok mi se sushi moja odetja.
Podjoh gore tako tuzan i sam gole guzitze rasirih vesh da mi se sushi i zaboravih da zakljucham vrata, ma sta i da zakljucavam posle onakvog blama ni jedna cura iz drustva netje hteti da mi da ni da Cyber opletemo seks a kamoli uzifo. I taman to pomislih kad zacuh shkriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip i vrata s do pola otvorishe i videh prelepu zensku nogu kako je krocila u sobu.....

Nastavak kad mi se osushe gatje
 

Back
Top