LOVACKE PRICE- Generalni remont u toku na dan 04.06.2005

hehehehehehehe, sto je milo meni lovcu kad vidim da je i lovina uzivala u poslednjem lovu.......ljubi vas vasa joka8)

a ti cupavi, jos bi i zulufe i gitaru da ti reklamiram. da si se poneo ko ostala lovina uplatila bih ti reklamu i na pinku:lol: ako oces, al ovako...i ovo ti je mnogo:wink:

a moze, moze lov....na sta god oces! kakav bi ja lovac bila kada bih odbijala ovakve ponude:lol:
 
… e, to je bio lov za sećanje. Nije se ni znalo ko je tu koga ulovio. A i čudna šuma beše to, zayebana i puna zamki, normalan čovek bi se tu odmah izgubio, ili bi ga zveri rastrgle dok si reko 'seks' :-) ... No, grupu iskusnih lovaca nisu plašile ni zverke (imali su oni aždahu), ni ulice sa čudnim nazivima i lavirinti, znali su oni dobro svaki kutak te šume. Shag je bila lovac-pripravnik, na probnom stažu. Ja, bre! :mrgreen:

A kaže meni Joka, kao najiskusnija :razz: : Drž' se ti samo mene i Starog Lisca i niš' ne brini... Reko' ne znam ti ja tog Starog Lisca... (to znači da je oženjen, čim ga ja neznam... :rolleyes: ) Al' ajde…
Pošto taj Lisac nikako da se pojavi, a ja nestrpljiva, krenem ja da se šunjkam po šumi, u potrazi za plenom. Upravo sam bila pojela čokoladicu iako na dijeti, pa sam bila dodatno razdražena…

Tek što sam zamakla malo, zaskoči me nešto i obori na zemlju. E, reko' nećeš bogami, da mi neslavno prođe debitantski nastup kao lovca, pa da mi Joka i ostatak bande posle mast vade... Tu počnemo da se rvemo, čas ja gore, čas on... bogami je to trajalo, sva sam se bila zajapurila, a i dotični ucaklio okicama, dok nas ne trže glas:

- Šta to radiš kumo? :D

Bila je to Joka, nasmejana kao da je videla Bukija u tigrastim tangama...

- Ništa ne brini, rekoh zadihana i raščupana... – Situacija je pod kontrolom...
- Alo bre Shag... jeste da je zverka, ali to je Stari Lisac...

Auuuuu...
c046.gif

pa dobro, živi smo ljudi. Eto, tako je proteklo moje vatreno krštenje i prva lekcija iz lova. Posle me je Lisac još obučavao i otkrio mi sve tajne lovačkog umeća, finese neke i taaakooo....
c066.gif

Video je on odmah da sam ja prirodni talenat, pa me je pitao posle dal' mi je on bio prvi... Ne znam, može biti, nešto mi je poznat... :mrgreen:

Sve u svemu, uskoro sam ovladala tehnikom, te reših da uzmem (onu) stvar u svoje ruke...
:wink:
 
Sto mu prasinara i gromova...Taman se sve bilo smirilo i sleglo kad neko opet podize prasinu...Vidim ja da je to posao za mene-lovca na ucene...Do duse ne za ucenjene glave, nego guze, nemoj slucajno da mi neko lovinu pre mene pomuze...:lol:.
Stala azbaha na prerijsku raskrsnicu pa se ceska prsticem po glavi. Nekako mi cudni oni putokazi:--->KANJON TRULE (ja sam do sad cula samo za kobile al ajd :?)BUNDEVE, --->EL PAS`O LISAC (ja opet cula za kobile da pasu, al sta znam...)--->, KOD PETE WINCESTERKE (e dobro to vec znam sta je wincesterka)---> JOKA BEZ MESECA (e tu sam se stvarno zbunila, kako bre bez meseca?!)...i resim ja da podjem bas tamo da ispitam u cemu je stvar...Pratim ja strelicu kad ona vodi pravo u SALOON. Ja upadnem onako ozednela, reko bas dobro da sperem prasincinu jednim wyskyjem, kad tamo JOKA glavom i bradom glanca svoju dvocevku :shock:...Ma kakva dvocevka covece, top kalibra 77...UUUUUUU sinu meni odma sto je Joka bez meseca...kad opali iz tog kalibra i mesec se sroza...Jao, viknu Joka, kad me vide ispod oka :), pa to je Kalamiti Azdaja naoruzana do jaja! Te ti se mi tu izgrlismo i izljubismo. Samo u obraze naravno. Nemogah ja da odolim pa je priupitah sta ce joj tol`ki kalibar, al kaze Joka: Ja kad gadjam odma bulja strada, ne sme da bude promasaja, sto, da neces mozda da kujes konja po mesecu? Tja, razmislih se i u pravu je, vec sam potkovala moga Rza Brzotrza (pastuha nad pastusima, da se zna da njega jasi Azdaja...do jaja). Tako sam ga potkovala...znanjem and umecem...da tehnicki lako doskoci i manjem i vecem 8). Nego Joko, rekoh ja posto smo sunule po desetinu wyskyja i iskazale svoju srecu (za tu srecu do duse moram donekle da zahvalim i Rzovom umecu 8)...), sta je ovo, sto se digla ovolika prasina...A kaze Joka, drznuo se neki bandit sto je cAkao Kuma da mazne kumu kesu, prvo je potpalio i bi: Kume izgore ti kesa...I dok se ovaj snasao jadnik, ode bandit s vaskolikim blagom...Pa sad skupljamo nasu cuvenu druzinu "Duge cevke velikog kalibra" da mu potprasimo tur. Zbor je kod OK korala tacno u podne, pa sad eto glancam, svoje naoruzanje. Kruze price da se taj bandit samo pravi naivan, al kad ga mi propustimo kroz sake, pozelece da nikad nije k(a)rao u nasem rejonu. Milence the serif je vec uglancao koplje i limenu zvezdu. I sve poskakuje (bogami i soplje :lol: )kolko ga zizi da krene u lov.
HM pomislih se ja...onda da pozurim ako hocu da ga stignem pre njih. Nagradu dobije samo prvi koji ga u`vati...zivog ili mrtvog...mada prema Alinom iskustvu, kad im se ja primaknem nekako i mrtvaci postanu vrlo zivahni :?. Zahvalih se ja lepo Joki pa na MOME Rzu odjahah prema suncu. Al sunce nikako da zadje. Sve je vislje i vislje i opali me u glavu. Dal je sunce ili onaj wysky, tek prileze Ala da odspava...Jos se nisam ni pruzila kako treba, kad me nesto zagolica...Sta li bi to moglo biti...Gledam ja, gledam, kad...zalutao stranac u Azdajin klanac :lol:. Zapeo pa kopa! Osvanula rupa sred Alina klanca, malo rucicama, malo s pomoc asova i lanca...:shock:. Meni nesto oko...klanca lepo :lol:...od prasine pipamo na slepo. Pipa Ala a pipa i stranac, a u Ale sve je veci klanac...Rukom trazim moga vernog hata, al pod miskom osvanu LOPATA :shock:. Cini mi se ko da je sve veca, kad u rupi osvanula vreca. Posle malo, prasina se slegla, a u guzvi Ala na kopaca legla :twisted:...Tu se Ala kad ga vide trznu: Ko si brze priznaj? Hocu da znam ko se, da kopa po mom klancu u sred bela dana, drznu!
Ma ja sam samo...Cekao kuma...promuca on...Aaaaaaa...ti li si vucibatino (bar sam onako obnevidela od prasine mislila da je to sto se vuce iza njega batina)...Pa ko te terao da Akas kuma (sve se bre to iskvarilo...pu pe.deru jedan...:twisted: )...Sad ce da te stigne nepravedna kazna :lol:. Kad te capi Azdaja za...rec...imas odma da priznas gde si sakrio blago. Sve pocelo koleno da mu kleca, a batina pulsira i streca, i u oku skupila se suza...vidi jadan da mu ode guza. Jer je Ala na cuvenom glasu po brzini a bogumi i po stasu. Najbrzi spric Divljeg Zapada! :lol: Vidi jadan da ce biti boden, pa primako guzu iskapao suzu...pa kroz suze pusti glasic placan: Sve cu da ti kazem! Dobro ajde...(bi mi malo zao). Priznaj gde je blago? Ja sam blago stavio...cisto, suvo zlato...Gde bre? Brze pricaj! Sve u tvoju rupu! :shock:
E tu Ala ostala bez glasa. Sve je ocekivala, al ne da je takav dasa 8) :D.
Imidza mi moga, od neznosti, i Azdaji klecnula je noga. A u oku skupile se suze, pa kroz talas vlage, i nju neznost uze: Ondak bezi brze! Uzmi moga hata vec radosno rze (mada mi posle bi malo diskutabilno ko je tu koga jahao, nisam dobro videla od suza...)...Dok te tako zlatnog od miloste gledam, nemam srca njima da te predam...Jer ako te stignu, onda dzabe suza...ima da ti strada ta banditska guza...:P
 
Tek {to se oprostih od razne`ene ale,

Na um su mi opet gre{ne misli pale,

Meni ono zlato prosto ne da mira,

Kad znam da }e neko drugi da ga dira,

Pobodem ti ata, ne|e oko tri sahata,

Sunce pr`i, usij’o se pesak,

Kad ti spazim u daljini bljesak,

Na vidiku nigde `ive du{e,

Ve} sam crko od ovol’ke su{e,

Kad spazih alu na dnu klanca,

Kako svoju dvocev~icu glanca,

Jedva sam je stigo, mnogo brzo hoda,

Re{ila po pustinji `ednog da me voda,

Sedi ala na kami~ku, usred bistra potoka,

ladi noge i vidim da se pati zbog otoka,

(na{la oazu, pa napravila bazu…prija joj vla`na sredina)

^im me vide od besa sko~i sa kami~ka,

“Ja mislila da si ~ovek, a ti obi~na…,”

^ekaj alo ne bilo ti mrsko,

{to nastupa{ sa mnom tako drsko,

Nisam, do{‘o da ti kvarim sre}u,

Al’ ja onakav dogovor ne}u,

Il’ mi vrati vre}u il’ poslu{aj {to zborim,

Prevarit’ te ne}u, u paklu da gorim,

Potera je blizu, a vremena malo,

Otkri}u ti tajnu, gde je blaga jo{ ostalo,

U dnu klanca postoje skrivena vratanca,

Kopa~i su mnogi prolazili tuda,

Al’ niko jo{ ne zna gde se krije ruda,

Zato mi pomozi , zarad na{e sre}e,

Pusti me da pro|em gde se `ila kre}e,

Ali bilo milo, {to joj otkrih tajnu,

Vrebala je celog `ivota ovu priliku sjajnu,

Krenusmo u avanturu, u pustinjsku fiskulturu,

Malo na snagu, malo uz pomo} alata,

Iskopasmo, brat bratu, tri tovara zlata.(eej!)































 
Negde pred kraj Avgusta,tacnije pocetkom septembra,uputim se u Pancevo,ne bi li konacno susrela poznate lovce i naravno,postala clan,te,toliko poznate l.d.Stigoh ja,ali prekasno,jer na ulazu bese cedulja sa natpisom*Godisnji Odmori".Sta sad` da radim?!Nekako mi do usiju dopre zvuk aviona u sletanju,pa pomislih.kad sam vec tu,mogla bi i da vidim znamenitosti Panceva.A,i nesto sam nacula,da se S.L bavi pilotiranjem,jahanjem i t.s.l.Kad se priblizih aerodromu,videh na poljancetu stolove i stolice,zasedoh,a uskoro stize konobar.Narucih pice i poceh da razradjujem plan,kojim putem da krenem...Utom,,naidje neka grupa,obucena u zeleno,sa zadenutim percima na sesirima.Oko pasa imali su specijalni pojas,sa lezistima za lovacke patrone.Iz grupe se izdvoji tip 50-ih,uctivo pitajuci da li su ostale stolice za stolom slobodne.E,tu mu ja malo drsko odgovorih,kako je u ovoj zemlji sve slobodno(ubo me u Ahilovu petu).Ma,mislila sam ja da se malo podkacim s` njim,ali on uze stolice i ode..Narucio je pivo za celo drustvo,i ja onako na pola uveta razabrah da su isli u lov na lisice.E,tu me probode ispod levog rebra i ja pomislih na sirotog Lisca:(Odlucih cvrsto da se usunjam u drustvo,onako oprezno,pa kud oni,tu i ja;);)Za mene su valjda mislili da sam clan,pa se ja tako zajedno s` njima ukrcah.Smestih se do prozora,za svaki slucaj,ako treba da iskocim :);)Mali debeljko na susednom sedistu rece mi kako je to mesto specijalno rezervisano za mene.E,tu sam po njihovom razgovoru saznala da letimo za Kazablanku,i tu sam ja prvi put progovorila kazabalkanski?!Ni sama neznam,kako,bre:DIskrcase nas na jednom poljancetu,ja malo sacekah da vidim,viri li neki rep iz nekog kofera,bez nalepnice :DA,mozda su oni svoju lovinu samo malkice uspavali,pa ce je pustiti da vide kako uspeva u ovim uslovima...po brdima...E,a kuda cu sada ja?!Odlucih da krenem prema najblizem brdu i vidim kakve su njihove lovacke kucice.I dok sam stigla do prvog brda,pade mrak,te odlucih da konak potrazim u prvoj od tih kucica.Pokucah na vrata,prve na koju naidjoh,a onako u polumraku,razaznah natpis "Koliba".Pa vidim da je koliba,nije valjda hotel,pomislih.Niko ne odgovori,pa se odvazih da gurnem vrata.Gurnuh ih sa ono preostale snage,i ona se otvorise.Drzala ih je samo mala drvena reza.Pritvorih ih polako i osvrnuh se po kolibi.Na ognjistu je pucketala vatra,a iznad necete verovati,krckao je bakrac sa sarmom.Miris sarme golicao mi je nozdrve,osetih glad,i pmislih na mog Bukija,kako samo on voli sar mu...:)E,da mi je jos i vruca proja...Tek pomislih,pogled mi pade na ognjiste,ugledah sac,zapretan u pepelu,a ispod saca,pogadjate,proja BRE :D:D:DTu se lepo ugostih i zahvalih nepoznatom domacinu(u sebi naravno):)Kako je ona vatra pucketala,poce da me hvata san i ja u cosku kolibe razaznah lezaj od slame.Tu napipah i neki pokrivac,zamotah sei ubrzo zaspah.Neznam koliko sam spavala,tek u neko doba cuh sapat.Nesto me zagolica po tabanima(kasnije sam se setila sta je) :D;)a seticete se i vi.Ne smedoh da mrdnem,da ne bi primetili da sam budna,dok ne saznam kosu,pa kad saznam,ako treba,necu ni da se budim:D:D;)
"Da je budimo",rece jedan glas."Ma,ne ,neka je nek``spava,vidis kako joj vatrica ugrejala obraze,pa crveni ,k`o ruze;)Pa taj crvenkasti odsaj vatre u njenoj kosi,pa prcasti nosic,tako bih je sad` ...;)mmmmmmmm;)ma,zagolicao,bre...da vidim kako se smeje...E,tu ja ne izdrzah,nasmejah se :D))))))))).pa kud puklo,da pukne,jer,on je mene golicao tamo gde sam najosetljivija :):):) po tabanima:D)))))))) BRE...
"Ha,pa ona je budna!A,ko je dama,ako smem da pitam?Pa ja sam Sonja,zar me ne prepoznajes,bre?!"Aaa,ti si to,pa sta ce ti taj zbun na glavi?"Ma,nije bre to zbun,to je moja bujna kosa,samo tako izgleda...;););) Slucajno sam prolazila ovim putem,pa zalutala,pa mi je trebao konak..",Slucajno hehe...pa u nasu kolibu..."Pa,odkud sam znala da je vasa?I tu im ja ispricah kako sam dospela doovde.A,sta vi ovde radite?
"Eee,a ona se zabrinula za mene hehehe...Mi,trazimo Dona;)Od kad` je otisao u lov na Jelene,nema ga da se vrati":(Rastuzise se oni,i meni krenuse suze,Lisac skide carapu i poce da ih brise,a ja jos jace udarih u plac:(((((((((;)))A Don je mozda srecniji u lovu na Jelene,pa nek` uziva;))Ja,inace,uopste ne volim da lovim,ali,volim lovce i lovacke price.Nekako me golica sta to oni misle dok love,sta osecaju dok pucaju...postoji li neko zadovoljstvo kad ulove nesto,ili je samo zadovoljstvo dok lovina bezi...:):)Dokle cemo mi u ovoj kolibi ostati neznam?!A meni se bas nesto i ne zuri...Lepo mi je...a mozda za to vreme i saznam sta osecaju...a i golicanje mi prija he he he...;););)
 
PROSTOR: KAFANA
ULOGE: JA
ĆELAVA SPODOBA: X
OSTALE ULOGE: PUNA KAFANA

RADNJA: JA PRIČAM OSTALI ĆUTE

PUNA KAFANA: “ PRIČAJ,PRIČAJ….

JA: IGRAM JA NA “PARKU PRINČEVA” (PARIZ). TRAVA DO KOLENA A JA U GUMENIM ČIZMAMA.CEO STADION VIČE “ALLE, ALLE”. NJIHOV GOLMAN STAVIO KOMPRESOR IZA GOLA, NEMO’Š MU NI PRIĆI.AKO NE DAM GOL OD SEXA NEMA NIŠTA!OBOŽAVATELJKE OVLAŽILE GRICKAJU SEMENKE, ISPIJAJU KLAKER I KABEZU I MAŠTAJU: KAO JA U NJIHOVOM ZAGRLJAJU SVE U KRATKIM PANTALONICAMA.(SVI SU ZNALI ZAŠTO MI JE SHORTs UVEK BIO DUŽI –(PA VEZIV’O SAM GA NA DVA MESTA) OD ONOG KAD JE MARADONA DAO ENGLEZIMA GOL RUKOM SUDIJE NE PRIZNAJU TREĆI UD. A SUDIJA (ĆELAVI) MOJ ČOVEK, IŠ’O JA S’NJIM U LOV.

RADNJA: LAGANO NAGINJEM ČAŠICU A KAFANA UZDIŠE

JA: KRENEMO TI TAKO MI U LOV, JA PUŠKU, ON PUŠKU.JA LEVO, ON DESNO.KAD ONO SRNDAĆ.RASPALIM TI JA RAFAL I PRAVO U SRCE.UZMEM TROFEJ PA GA BACIM PREKO GLAVE, A NOGICE PREKO RAMENA.

RADNJA: GAZDA KAFANE ULAZI JAVLJA SE I ŠALJE KONOBARA DA DONESE PIĆE GRATIS

JA: GDE SAM ONO STAO?

PUNA KAFANA: …” A NOGICE PREKO RAMENA”….

JA: …..” I STAVIM JOJ JA NOGICE PREKO RAMENA…”, PA KAD SAM POČEO DA JE SABIJAM,DA JOJ LOMIM KIČMU” UTOM ULETE NJEN MUŽ I VIČE “ UBI MI ŽENU”.POSLE JE NA SUDU ON ODGOVARAO ZA POKUŠAJ UBISTVA (MENE,)…A NE JA.

RADNJA: ČUJU SE VRATA.NEKO ULAZI.ĆELAVA SPODOBA.KAFANA UZDIŠE I OSTAJE BEZ DAHA.

JA: SEDI KOLINA, ŠTA PIJEŠ? MOŽE PIVO?

ĆELAVA SPODOBA: PA ZAR TI JA LIČIM NA KOLINU? JA SAM DŽEJ!!!
 

Back
Top