Ljubomora je ljubav, je li

Zavisi.
Nije normalno da vašeg partnera zabole neka stvar hoćete li biti s drugim ili ne. Ako ga zabole, ostavite ga, ionako ga baš briga za vas.
S druge strane, ako vam pretresa džepove, čačka po telefonu, stavlja vam špijunske programe na komp (ne sekirajte se, ima i takvih), onda ima žestoke probleme, i vaša je veza u k.urcu, jer vam čovek ne može reći šta ga muči, odnosno niste u stanju komunicirati, iz bilo kojeg razloga. Ta vrsta ljubomore je razlog ili za krajnje konstruktivnu preraspodelu veze, ili ako to nije moguće, razlaz.
Mada bih ja glasala za razlaz sa svakim ko vas špijunira na bilo koji način. Ljudi koji prisluškuju, nikad ne čuju ništa dobro o sebi, jel tako @Nina ?
 
Pa ne znam, malo mi je lažno potisnuti svaki impuls koji se javi samo zato što nam se ne uklapa u sliku savršene nonšalancije koju želimo neprestano da projektujemo.

Ako sam ljubomorna, pustiću sebe da budem ljubomorna.
Ako moja ljubomora nema utemeljenja, neću smarati partnera projekcijama, videću gde u mojoj ličnosti leži rascep.
Ako ima utemeljenja, videću da rešim konflikt sa partnerom, zato čini da se osećam neželjeno, itd.

Ne smeta mi da je partner zdravo posesivan, ipak smo ispod svega živuljke koje žele da pripadaju i da označe svoje. Meni se to dopada.
Slazem se sa ovim da ne mozemo stalno biti nonsalantni. Nekad se prosto desi situacija kad je nemoguce da ne osjetimo makar zrnce ljubomore, partner uopste ne mora biti krivac tu. Tu ispadi i svadja po meni naravno ne cine dobro, samo razgovor.
Posesivnost i preveliku ljubomoru ovim ne obuhvatam, jer ako je bezrazlozna onda je bolest, a ako je sa razlogom onda je znak da vezu treba prekidati, po meni.
Sa ovim poslednjim pasusom se slazem, i podvlacim, ok ako je izrazena u malim kolicinama. :mrgreen:
 
Ima dosta tema o ljubomori ali ono...
Mislite li da je to dokaz ljubavi? Da li to čini da se osetite bitnije? Da li se igrate sa onim ili plašite onog ko je ljubomoran? Da li praštate uvredljive reči i nastupe jer ih pravdate ljubomorom? Iskustva.

Ja sam samo jednom osetila ljubomoru i registrovala sam je kao strano telo koje se mora napujdati iz organizma. To sam uspešno i uradila. Hodala sam do kuće jedno sat vremena, pre toga se odjavila društvu i išla sama kroz veliku masu (koncert). Onda sam legla u krevet i rekla, kuuul. I nikad je više nisam osetila. Da sam ostala da se pravim blesava i družim s ljudima mislim da je nikad ne bih izbacila i možda bih postala pakosna, a ovako, mirna Bačka.

Kako se nosite sa svojom ljubomorom?
sad ne ali kao mlad jesam bio itekako mada vise u sebi nisam mnogo to ispoljavao na njoj-evo mog rezona za to
ne zena, ali devojka, moze da prevari muskarca nenamerno i da sama nije svesna sta je uradila dok ne prodje to. pa cuvena postapalica koja se sad vise u sali koristi kad devojka nekom tipu kaze pre seksa"nemoj nikom da pricas,imam decka". ili recimo zenska osoba ima neko dekadentno drustvo i onda se plase muskarci da je moze povuci sa sobom.ne mora ni tako, moze da ima drustvo gde su sve devojke slobodne sem nje i onda se plasi da je ne povuku sa sobom da uradi nesto lose. a s obzirom koliko je varanje cesto sad mislim da je to sasvim legitiman strah i izraz ljubavi. ili se mozda plasi da mu nece reci ako ga prevari. ja mislim da ako muskarac ima sigurnost da ce mu zena reci da ga je prevarila on nece biti ljubomoran. ali jednom da mu zena nesto ne kaze i nema sanse da ocekuje da ce mu reci. zato ako ima 100% poverenja nema ljubomore. a mogu da mislim kako je kad neko ima nekog partnera u velikom gradu punom tipova koji ce da je salecu. ali je istina i sto kaze @Nina da je to stvar licnih kompleksa.

naravno bilo bi glupo da budem ljubomoran sad u ovim godinama, ali razumem one koji jesu. i musko i zensko.
 
Ima dosta tema o ljubomori ali ono...
Mislite li da je to dokaz ljubavi? Da li to čini da se osetite bitnije? Da li se igrate sa onim ili plašite onog ko je ljubomoran? Da li praštate uvredljive reči i nastupe jer ih pravdate ljubomorom? Iskustva.

Ja sam samo jednom osetila ljubomoru i registrovala sam je kao strano telo koje se mora napujdati iz organizma. To sam uspešno i uradila. Hodala sam do kuće jedno sat vremena, pre toga se odjavila društvu i išla sama kroz veliku masu (koncert). Onda sam legla u krevet i rekla, kuuul. I nikad je više nisam osetila. Da sam ostala da se pravim blesava i družim s ljudima mislim da je nikad ne bih izbacila i možda bih postala pakosna, a ovako, mirna Bačka.

Kako se nosite sa svojom ljubomorom?
Dokaz nesigurnosti
 
Ima dosta tema o ljubomori ali ono...
Mislite li da je to dokaz ljubavi? Da li to čini da se osetite bitnije? Da li se igrate sa onim ili plašite onog ko je ljubomoran? Da li praštate uvredljive reči i nastupe jer ih pravdate ljubomorom? Iskustva.

Ja sam samo jednom osetila ljubomoru i registrovala sam je kao strano telo koje se mora napujdati iz organizma. To sam uspešno i uradila. Hodala sam do kuće jedno sat vremena, pre toga se odjavila društvu i išla sama kroz veliku masu (koncert). Onda sam legla u krevet i rekla, kuuul. I nikad je više nisam osetila. Da sam ostala da se pravim blesava i družim s ljudima mislim da je nikad ne bih izbacila i možda bih postala pakosna, a ovako, mirna Bačka.

Kako se nosite sa svojom ljubomorom?
ubijes ljubav u sebi i zavrsis sa ljubomorom
 
sad me pitase a kako se to ubija ljubav u sebi :lol:

da rastegnem sifon malo vise... samo fuxa ili muski pandan koji se qurwa u vezi ili manipulise osecanjima partnera moze da izazove ljubomoru. psihicki normalna osoba tesko da moze biti patoloski ljubomorna.
 
Ne znam, tako osjetim nešto ali ne znam šta. Neku vrstu zdrave ljubomore jer ne smeta psihi. Sjećam se prije godinu dana sretoh par...ona zgodna, baš zgodna, 30ak godina...a pored nje starac, onako vidi se rastežen, mlitav, pa nekih 60+ i odoše u hotelsku sobu zajedno. Srce me zabolje u trenutku, nisam bio ljubomoran na starca, ali mi je bilo žao nju. Samo mislim je li moguće da je ovo dozvolila sebi, ovako zgodna djevojka...šta ovo radi od sebe...onda razmišljam zašto sam ja to osjetio, ko je ona...da je na neki način ne poznajem, makar njenu dušu kad mi je to zasmetalo...a sretao sam tako kurvica koliko hoćeš i nikad ništa ne osjetih.
 
Ima dosta tema o ljubomori ali ono...
Mislite li da je to dokaz ljubavi? Da li to čini da se osetite bitnije? Da li se igrate sa onim ili plašite onog ko je ljubomoran? Da li praštate uvredljive reči i nastupe jer ih pravdate ljubomorom? Iskustva.

Ja sam samo jednom osetila ljubomoru i registrovala sam je kao strano telo koje se mora napujdati iz organizma. To sam uspešno i uradila. Hodala sam do kuće jedno sat vremena, pre toga se odjavila društvu i išla sama kroz veliku masu (koncert). Onda sam legla u krevet i rekla, kuuul. I nikad je više nisam osetila. Da sam ostala da se pravim blesava i družim s ljudima mislim da je nikad ne bih izbacila i možda bih postala pakosna, a ovako, mirna Bačka.

Kako se nosite sa svojom ljubomorom?
Nope. Ljubav nije ljubomora.
 
Ima dosta tema o ljubomori ali ono...
Mislite li da je to dokaz ljubavi? Da li to čini da se osetite bitnije? Da li se igrate sa onim ili plašite onog ko je ljubomoran? Da li praštate uvredljive reči i nastupe jer ih pravdate ljubomorom? Iskustva.

Ja sam samo jednom osetila ljubomoru i registrovala sam je kao strano telo koje se mora napujdati iz organizma. To sam uspešno i uradila. Hodala sam do kuće jedno sat vremena, pre toga se odjavila društvu i išla sama kroz veliku masu (koncert). Onda sam legla u krevet i rekla, kuuul. I nikad je više nisam osetila. Da sam ostala da se pravim blesava i družim s ljudima mislim da je nikad ne bih izbacila i možda bih postala pakosna, a ovako, mirna Bačka.

Kako se nosite sa svojom ljubomorom?
Znas kad majka pokusava da nahrani dijete, Ono nece da jede. Cim majka usmjeri kasiku Prema nekom drugom Ono place oce Ono kasiku......tako da...

Sa druge strane, pojedine osobe su posesivne, zelendabte posjeduju, Ali to ne znaci da vole.

Lijepo je biti malo I zdravo ljubomoran Ali kroz neku salu.
Opet ako se tebi neprestalno javlja ljubomora zbog nekoga , ako te Neko najmerno pravi ljubomornim, onda definitivno treba da ga se otarasis
 

Back
Top