Ljubav

e ne lupetaj molim te samo da bi ispala pametna...
nidje veze
e al opusteno mozda cu sutra naci lek za rak otici na mesec skinuti zvezde sa neba zaustaviti sve ratove i uciniti da vise niko ne bude gladan i bolestan i da pati :zaljubljena:
mislim otkud ti znas sa sigurnoscu da to nije moguce
...da skratim,pravi si kontraš...
...eeee glupo je da rušiš nešto samo zato što u to ne veruješ...:roll:
 
e ne lupetaj molim te samo da bi ispala pametna...
nidje veze

govorim joj ono sto su i meni stariji govorili i jednostavno je tako ne zato sto su bili pametniji vec zato sto su imali vise iskustva
mislim sva deca kad su mala veruju u deda mraza a onda porastu i shvate da ne postoji
i dalje niko im ne brani da mastaju i treba da mastaju inace postaju roboti...ali masta mora da ima neke granice
previse pepeljuge snezane i sedam patuljaka i ostalo dovodi u zabludu zensku decu da ce sa nekim sa kime su mogle sa dvadeset moci i sa sezdeset..to bi podrazumevalo da postoji jedna konstanta u odnosu dvoje ljudi koji nikada nisu potpuno isti, koji prolaze i uticaje raznoraznih spoljnih fakotora odvojeno jer nisu sijamski blizanci...to bi znacilo da se istovetno menjaju...vidis li ti ista oko sebe sto je konstanta
kada na sekundu pokusas da obuzdas svoj bes jer ti neko rusi slatku iluziju govoreci ti da zivot nije iluzija, probaj da se setis koliko tacno znas licno i to jako dobro ljudi koji su proveli citav zivot sa jednom osobom i probaj malo ozbiljnije da se zagledas, a ne samo da progutas slatke price koje ti sloze, da li su zaista tu ostali iz pravih razloga ili su recimo kao nase bake ostale jer drugi izbor nije postojao...tada je to bio nacin zivota razvodi nisu bili bas uobicajna stvar..ili masa ljudi koji su ostajali zajedno da ne bi rasturali porodice..ili masa ljudi koji jednostavno nisu imali snage niti volje ili cega vec da nesto promene pa su ostali gde su tu su
i imaj na umu da obicno parovi ljudima sa strane deluju idilicno ili barem normalno i prosecno...samo dvoje ljudi znaju sta se zaista desava u njihovom odnosu
plus verujem da ljudi koji ljubav svode na "dizni kocept" nikad ni ne vole osobu sa kojom su, jer su previse zaljubljeni u koncept ljubavi a ne u osobu...realni ljudi ne se.ru ljubicice
ne postoji koncept "idealno poklapanje, jedna osoba, ceo zivot" to je jednostavno mit
sta je propali brak ili ljubav? nesto sto nije ispunilo "dizni koncept" ? :hahaha: nije ljubav duso draga biznis pa da u njega ulozis i ocekujes da profitiras pa ako ne profitiras onda je propala...svaka ljubav koja je iskrena je prava ljubav...nego sto ljudi ne veruju da moze da ima kraj pa im je lakse da kazu da to u stvari nije ni bila ljubav

joj smorila si me
e al opusteno mozda cu sutra naci lek za rak otici na mesec skinuti zvezde sa neba zaustaviti sve ratove i uciniti da vise niko ne bude gladan i bolestan i da pati :zaljubljena:
mislim otkud ti znas sa sigurnoscu da to nije moguce

Uf..mogo smo nesto nadrk...nisam ni citala sve..smorio me sam nacin obracanja :roll:...da bi nekoga voleo dugo vremena i sa njim imao lep zivot ne znaci da je sve idealno i idealizovano...
Drago mi je sto u mom okruzenju takvi parovi postoje...u svakom slucaju ne dajem sebi za pravo da ikoga "spustam na zemlju" jer toboze imam iskustva...:)
 
To što ona unosi emocije u sve što radi je odraz njene mladosti, naučiće vremenom gde treba da ih unosi, gde ne ali joj zbog toga ne traba zamerati...svi smo mi drugačiji...ali savetovati je da skriva emocije je čista glupost.... hebo te kako se svi plaše padova ali nije sramota pasti, već ne ustati i sve je to život... bilo bi lepo da nam se ništa loše ne dešava u životu ali bi nam isto tako bilo i dosadno jer život je satkan od vrlo tankih niti,dobra i zla, a na nama je da ih održavamo da se ne pokidaju.

j.b.t. zvocalo,pa kako ovo bre izvuce ovako iz kontexta?? :p nisam rekao da treba da skriva emocije,daleko od toga,vec da manje unosi sebe,a vise razum i racionalnost... ;) i sama znas da je ovaj svet mnogo siv i taman,a ne ruzicast i savrsen,koliko god pokusali da budemo idealisti i optimisti... realno,unoseci i predajuci sebe u svemu,moze doziveti pad posle koga se veoma tesko ustaje ili cak ne ustaje,ako nije psihicki i fizicki izuzetno jaka i stabilna osoba... znam dosta takvih primera,i dan-danas mi je zao takvih ljudi... :sad2: prosto ne bih zeleo da se to ikome dogodi... :super:
 
Uf..mogo smo nesto nadrk...nisam ni citala sve..smorio me sam nacin obracanja :roll:...da bi nekoga voleo dugo vremena i sa njim imao lep zivot ne znaci da je sve idealno i idealizovano...
Drago mi je sto u mom okruzenju takvi parovi postoje...u svakom slucaju ne dajem sebi za pravo da ikoga "spustam na zemlju" jer toboze imam iskustva...:)

pa da bi se tebi neko normalno obracao moras i ti da se obracas normalno drugim ljudima
a posle koliko vremena se nesto naziva ljubavlju? pet deset dvadeset godina?
zato i nisam rekla ja cu je demantovati vec da ce je zivot demantovati
ali stvarno ne mogu dalje da se natezem s tobom imam osecaj ko da razgovaram sa debilom
 
To što ona unosi emocije u sve što radi je odraz njene mladosti, naučiće vremenom gde treba da ih unosi, gde ne ali joj zbog toga ne traba zamerati...svi smo mi drugačiji...ali savetovati je da skriva emocije je čista glupost.... hebo te kako se svi plaše padova ali nije sramota pasti, već ne ustati i sve je to život... bilo bi lepo da nam se ništa loše ne dešava u životu ali bi nam isto tako bilo i dosadno jer život je satkan od vrlo tankih niti,dobra i zla, a na nama je da ih održavamo da se ne pokidaju.

Zvoco :heart: Ovo cu prepisati u blokce :manikir:
Stvarno sjajno :super: Magnifique!!! :klap:
 
haha,ok... ;) mada ja smatram da ti previse unosis sebe i emocije u sve sto radis,zakljucujuci na osnovu tvojih postova,nzm,mozda gresim... ali to svakako nije dobro za tebe,jer tako previse sebe izlazes ranjavanju i razocaravanju... vise misli glavom i razumom,a manje srcem i emocijama... ;)

Svesno i zrelo preuzimam odgovornost za svaki rizik i spremna sam da snosim posledice, ali ja imam srce koje volim da dajem i imam ljubav koju volim da pruzam, volim ljude, volim zivot, studiram srpski jezik i naucili su me nesto stvarno jako lepo, a to je i da se zrno peska i gomila peska nazivaju peskom, dakle, meni je jedna osoba koja ce mi uliti veru i nadu dovoljna da grlim svet, a imam ih nekoliko kraj sebe.

Nije sve kao cvece u prolece, losih iskustava imam dovoljno da mrzim i budem negativna, ali necu jer ne zelim. :heart:
 
kada na sekundu pokusas da obuzdas svoj bes jer ti neko rusi slatku iluziju govoreci ti da zivot nije iluzija, probaj da se setis koliko tacno znas licno i to jako dobro ljudi koji su proveli citav zivot sa jednom osobom i probaj malo ozbiljnije da se zagledas, a ne samo da progutas slatke price koje ti sloze, da li su zaista tu ostali iz pravih razloga ili su recimo kao nase bake ostale jer drugi izbor nije postojao...tada je to bio nacin zivota razvodi nisu bili bas uobicajna stvar..ili masa ljudi koji su ostajali zajedno da ne bi rasturali porodice..ili masa ljudi koji jednostavno nisu imali snage niti volje ili cega vec da nesto promene pa su ostali gde su tu su
i imaj na umu da obicno parovi ljudima sa strane deluju idilicno ili barem normalno i prosecno...samo dvoje ljudi znaju sta se zaista desava u njihovom odnosu
plus verujem da ljudi koji ljubav svode na "dizni kocept" nikad ni ne vole osobu sa kojom su, jer su previse zaljubljeni u koncept ljubavi a ne u osobu
...

Sa ovim se slazem...
 
pa da bi se tebi neko normalno obracao moras i ti da se obracas normalno drugim ljudima
a posle koliko vremena se nesto naziva ljubavlju? pet deset dvadeset godina?
zato i nisam rekla ja cu je demantovati vec da ce je zivot demantovati
ali stvarno ne mogu dalje da se natezem s tobom imam osecaj ko da razgovaram sa debilom

Izgleda da te je ono sto sam navela kao primer povredilo...ne znam zasto posto se nije odnosilo na tebe direktno, vec kao primer...inace ne vidim gde sam se nenormalno obracala..:eek:
Sto se tice demantovanja ispravno sam ga shvatila, kao sto je i napisano..i jos uvek ne kontam kako mozes sa sigurnosu da znas da ce je zivot demantovati..mozda hoce, mozda nece..znas onu "nekome je zivot majka a nekome maceha"..Neko iskusi u zivotu mnogo razlicitih ljubavi, neko nijednu a neko mozda jednu pravu..

I bolje je da se ne natezes samnom i gubis energiju...ne volim da komuniciram sa nervoznim ljudima..:confused:
 
Svesno i zrelo preuzimam odgovornost za svaki rizik i spremna sam da snosim posledice, ali ja imam srce koje volim da dajem i imam ljubav koju volim da pruzam, volim ljude, volim zivot, studiram srpski jezik i naucili su me nesto stvarno jako lepo, a to je i da se zrno peska i gomila peska nazivaju peskom, dakle, meni je jedna osoba koja ce mi uliti veru i nadu dovoljna da grlim svet, a imam ih nekoliko kraj sebe.

Nije sve kao cvece u prolece, losih iskustava imam dovoljno da mrzim i budem negativna, ali necu jer ne zelim. :heart:

SVAKA CAST NA HRABROSTI,CURO,OD SVEG SRCA!!! SVE NAJBOLJE!!! :heart:
P.S. sreca prati hrabre,samo napred,ti to def jesi... :zag:
 
Kada sam se poslednji put vracala kuci putnickim autobusom, nisam mogla a da ne cujem razgovor izmedju dvojice deka koji su se tom prilikom i upoznali (seli su jedan pored drugog i ubrzo zapoceli pricu). Bili su toliko glasni da su nadjacali zvuk mojih slusalica, a i njihova prica je, izmedju ostalog, bila jako zanimljiva.

Naime, jedan je bio veran i imao samo jednu zenu, ostao je samac nakon sto ju je izgubio i nije sebi trazio novu zenu, a drugi je tokom celog svog zivota imao ljubavnice, cak se i taj dan zaputio da se vidi sa nekom, ako sam dobro razumela, jer su cesto skakali sa teme na temu, a li ipak su se vracali na tu primarnu-ljubav.

Zakljucili su da je ovaj koji je ceo zivot imao druge zapravo sve vreme bio sam, a da je ovaj koji je voleo samo jednu zaista doziveo veliku ljubav i ne kaje se niti zali sto nije postupao drugacije, a njegov sagovornik se slozio sa njim da postoji samo jedna istinski prava i vredna, i da su sve te svalerke koje su mu prijale ubrzo gubile na svojoj ulozi kada su u pitanju njegove veze sa njima.

Sta mislite o tome? Mene je bas dirnula prica ovog dekice koji jos uvek pati za svojom ljubavlju i voli je iako fizicki vise nije prisutna u njegovom zivotu. Da znate samo kako je lepe misli na temu ljubavi izgovarao... Dosta puta sam se sama za sebe nasmesila slusajuci ih i drago mi je da jesam. :heart:

Imam samo jedan komentar na ovu divnu temu draga moja..to me je podsetilo na vladara koji je sagradio Tadz Mahal za svoju dragu i neprezaljenu ljubav koja je umrla...Njihova je sreća bila smrtna ali je ljubav bila večna...:heart:
Tako ću i ja. :cmok2:
 
Kada sam se poslednji put vracala kuci putnickim autobusom, nisam mogla a da ne cujem razgovor izmedju dvojice deka koji su se tom prilikom i upoznali (seli su jedan pored drugog i ubrzo zapoceli pricu). Bili su toliko glasni da su nadjacali zvuk mojih slusalica, a i njihova prica je, izmedju ostalog, bila jako zanimljiva.

Naime, jedan je bio veran i imao samo jednu zenu, ostao je samac nakon sto ju je izgubio i nije sebi trazio novu zenu, a drugi je tokom celog svog zivota imao ljubavnice, cak se i taj dan zaputio da se vidi sa nekom, ako sam dobro razumela, jer su cesto skakali sa teme na temu, a li ipak su se vracali na tu primarnu-ljubav.

Zakljucili su da je ovaj koji je ceo zivot imao druge zapravo sve vreme bio sam, a da je ovaj koji je voleo samo jednu zaista doziveo veliku ljubav i ne kaje se niti zali sto nije postupao drugacije, a njegov sagovornik se slozio sa njim da postoji samo jedna istinski prava i vredna, i da su sve te svalerke koje su mu prijale ubrzo gubile na svojoj ulozi kada su u pitanju njegove veze sa njima.

Sta mislite o tome? Mene je bas dirnula prica ovog dekice koji jos uvek pati za svojom ljubavlju i voli je iako fizicki vise nije prisutna u njegovom zivotu. Da znate samo kako je lepe misli na temu ljubavi izgovarao... Dosta puta sam se sama za sebe nasmesila slusajuci ih i drago mi je da jesam. :heart:

Shvaler i Lover :)
Neam pojma,ovaj Shvaler,pa njemu je stalo samo do sebe, dok dekica Lover on je romatikus :)

Mislim,ne znam,ko je iskusio oboje zna kakav je osjecaj i sta je vrijednije....Samo stvar je u tome koliko si sebican i sto ti je draze,osoba sa kojom si ili sam sebi....Pritom ima jos mnogo drugih parametara koji determiniraju jedan ljubavni odnos,uzajamno postivanje,jednak odnos pruzanja paznje,potrebe itd...itd....
Dekica Lover se usrecio i shvatio to ,svaka cast ako nije prije mijenjao i trazio :) Jer ja jesam....
 
Kada sam se poslednji put vracala kuci putnickim autobusom, nisam mogla a da ne cujem razgovor izmedju dvojice deka koji su se tom prilikom i upoznali (seli su jedan pored drugog i ubrzo zapoceli pricu). Bili su toliko glasni da su nadjacali zvuk mojih slusalica, a i njihova prica je, izmedju ostalog, bila jako zanimljiva.

Naime, jedan je bio veran i imao samo jednu zenu, ostao je samac nakon sto ju je izgubio i nije sebi trazio novu zenu, a drugi je tokom celog svog zivota imao ljubavnice, cak se i taj dan zaputio da se vidi sa nekom, ako sam dobro razumela, jer su cesto skakali sa teme na temu, a li ipak su se vracali na tu primarnu-ljubav.

Zakljucili su da je ovaj koji je ceo zivot imao druge zapravo sve vreme bio sam, a da je ovaj koji je voleo samo jednu zaista doziveo veliku ljubav i ne kaje se niti zali sto nije postupao drugacije, a njegov sagovornik se slozio sa njim da postoji samo jedna istinski prava i vredna, i da su sve te svalerke koje su mu prijale ubrzo gubile na svojoj ulozi kada su u pitanju njegove veze sa njima.

Sta mislite o tome? Mene je bas dirnula prica ovog dekice koji jos uvek pati za svojom ljubavlju i voli je iako fizicki vise nije prisutna u njegovom zivotu. Da znate samo kako je lepe misli na temu ljubavi izgovarao... Dosta puta sam se sama za sebe nasmesila slusajuci ih i drago mi je da jesam. :heart:

NEKAD SE SRODNE DUŠE NE SUSRETNU U ISTOM INTERVALU ŽIVOTA ..:)
Mada ima ljudi koji vole bit sami , tu i tamo zacine vegetom ..i sretni su ..

Al daleko od toga da ne bih voljela ostarit uz ljubav svog života ..:heart:
 
NEKAD SE SRODNE DUŠE NE SUSRETNU U ISTOM INTERVALU ŽIVOTA ..:)
Mada ima ljudi koji vole bit sami , tu i tamo zacine vegetom ..i sretni su ..

Al daleko od toga da ne bih voljela ostarit uz ljubav svog života ..:heart:

Vidjala sam stare parove kako sede na kupama u parku zajedno, sale se i smeju dok paze na unucice koji se igraju...

Vidjala sma ih i kako setaju ljubimce, piju kafu, biraju zajedno voce i povrce na pijaci...

Svako zivotno doba ima svoje cari :heart:
 

Back
Top