Ljajić: Žene i dalje u podređenom položaju

I da, naravno da neko treba da ženama započne biznis, jer su u proseku 3 godine izgubile na čuvanje deteta koje nije samo njeno. Za te tri godine su mogle čudo napraviti.
Da imaju neku imovinu na svoje ime, pa da na osnovu nje započnu nešto. Dok bi im se ceo svet cerio u lice što nisu dobre majke jer započinju svoj biznis. Trebale su to prepustiti mužu, naravno.....

Žao mi je što u onom tekstu, sa onako šturim i besmislenim ciframa, nisu naveli koliko žena zapravo poseduje nekretnine ovde. A koliko njih ima i automobil na svoje ime.....
 
Dis... za udavače iz južne Srbije - slučaj o kome ja pišem je malo ekstremniji od roditeljske brige da li će im dete ostati "usedelac". Ali me iskreno mrzi da objašnjavam.
Dobro, ako te već sada mrzi, a i udaljili bi se od teme. Možda da započneš novu o ovom fenomenu, da malo razgovaramo o tome? (imao bih tu još koju da dodam, bez namere da omalovažam pojavu ni učesnike)

@Julian: A za šta da se izvinjavamo? Mogu da se izvinim svojoj majci ako nisam (a nisam) dobar sin kakvog je zaslužila, drugom i nemam kome. A ne mogu, sve i da hoću, da se izvinjavam nekim tamo ženama za svaku nepravdu koju su progutale rekavši sebi da je sve zbog toga što su žene.
 
:lol: čekaj,NAPISALA je da su joj rekli da je odbijaju jer je žena. Sad jedino možeš da napišeš da laže.
Valjda bi izmislili neki bolji izgovor, da su unapred znali koga da zaposle.
Ili ne bi ni započinjali konkurs.....
Kakva Aca_Banovani paranoja.....

Znaci ti si stvarno mentol..nikad zena nije radila ni na bageru..na skeli..ne moze nositi dzakove od 50 kila..pa sta..to nije izgovor..politika firme..kao sto zene rade kao prodavacice u butiku..moze muskarac prodati cipele takodje..zasto to onda samo zene rade..i neka se javi zenska osoba koja zna podici sistem na racunaru.
 
June, TI si zaista... ma da ti objasnim: žene mogu da rade, i na skeli, i da nose džakove i mnoge teže fizičke poslove na kojima bi par bildera slomilo leđa. Bio, video, radio sa tim ženama. Nikada se nisu žalile na svoj posao, i šta moraju, jer su same izabrale. Ali su tu uvek bile neke čistačice i sekretarice koje bi kukale i u njihovo ime. A usput i da sebe uklope (potpuno nezasluženo) u istu priču.

O podizanju sistema bolje da ćutiš, po gradu masa devojaka to radi, i to ne samo na PC-ju po kućama, već servere i mreže po bankama i preduzećima, automatizovane sisteme u proizvodnji, sigurnosne sisteme,... devojke (žene) koje su pre toga i završile odgovarajuće fakultete, i dalje se usavršavaju u svojoj struci, a ne ko gomila klinaca koji misle da su hakeri ako znaju da instaliraju windovz.
 
Zena da servisira racunar..ajde uozbilji se jednom i ne pricaj licno u jednini..
Ko zna i hoce da radi..ccc..gde ti zivis..zasto svi onda ne rade..niko nece jel..voli da gladuje.

i nisam mislila na zenu da serivsira racunare (mada moja drugarica radi upravo to - administrator je male mreze u svojoj firmi, mrezu im je sama podesila i radi manje intervencije na tim racunarima - i to joj nije glavni posao, niti je za to zavrsila fakultet - vec se sama skolovala po kursevima kako je stigla), nego na tebe, kad vec kukas da od hobotnice delte ne mozes nigde da nadjes posao.

vidi ovako, od ljudi koje poznajem samo 2 materijalno lose prolaze u zivotu u srbiji.
ona radi po trgovinama i pekarama, zavrsila je samo gimnaziju i odustala od fakulteta, kuka na svetske nepravde bas kao i ti, nije iskoristila NIJEDNU PRILIKU da nauci nesto novo (kurs na racunarima, unapredjenja koja su joj nudjena, strane jezike, daktilografiju -ama bas nista).
on se razvlacio deceniju i po na fakultetu jer su mama i tata smatrali da dete ne treba nista da radi nego da samo studira, nije odmakao dalje od druge godine, nikad nije naucio nista da radi. nista.

i jos jednom - ko zna da radi i ko hoce da radi - za njega posla ima.
a sta ti znas da radis?
 
Naravno da skoro nikada žena nije radila na bageru..... do pre koju desetinu godina nikad žena nije radila ni u banci ni u poslalsičarnici.... ovaj, nigde.

E, što se mene tiče slobodno mi uzmi sve šanse da se zaposlim kao spravljač hamburgera. A ja odoh da upravljam kranom. Stvarno mi ne bi smetalo, a i ne deluje kao nukelarna vizika.

Sve što prosečna žena danas ne može da radi svedeno je na retke krajeve gde taj posao nije već mehanizovan. Čuj, nosi džak od 50 kila :lol: kao, to je "posao"..... "profesija"..... ima škola za to :lol: uhvatio se June za sve same kvalifikovane radnike :lol:
Moja majka od 1.56m jednu nedelju u mesecu istovara koturove materijala jer za mašinama, zamisli, ionako rade samo ženetine, a ne mogu da rade ako im Turski "pamuk" odveze kamionče pre nego ga iko istovari.....

Ne negiram da se malo koja opredeljuje da fizikališe. Ali, dragi, predragi kolega forumski, FIZIKALISANJE u pekari nije stvar za potcenjivanje i ne znam da li da ti poželim da se malo oprobaš u 8 sati i vikendom, pored usijane peći na 40 stepeni, ionako vidim da si bacio oko na pekare i butike..... nešto ti se i ne istovara kamion, a? :lol: A znaš, to je dobro za održavanje linije, možda nabaciš još koji mišić na tvoje zmijsko telo. Bolje to, nego teretana, teretanu plaćaš, a ovde zarađuješ :D
Još jedan od posebno divnih poslova koje skoro uvek rade žene van struke (srednja škola je struka, znate) jeste prčkanje po proizvodima na pogonskoj traci, užasno dinamičan posao koji zahteva puno angažovanje mašte i kreativnosti..... a pri tom je i izuzetno lak. I super je što posle svake crvljive čokolade mogu da popuše cigaretu :D

Poslednja ponuda za koju sam čula, što se unosnog posla prodavanja kifli tiče, jeste 12000 mesečno + 2 hleba dnevno :lol: jedan dan mesečno slobodan..... ili možda dva, da ne grešim dušu :)

Da te preporučim?
 
Meni ne dodje da pitam vas gde zivitie posto vidim..prvo kazete da trazite izvinjenje za to sto niste dovoljno strucne i priznate a sad sve imate u malom prstu..i ima posla za sve..smesne ste.:lol:
svasta. ja sam rekla upravo suprotno.
citaj postove kad vec repliciras.
za promenu.

p.s. takodje sam rekla da ima posla za one koji hoce da rade i znaju da rade. ne za sve.
 
svasta. ja sam rekla upravo suprotno.
citaj postove kad vec repliciras.
za promenu.

p.s. takodje sam rekla da ima posla za one koji hoce da rade i znaju da rade. ne za sve.
Citirao sam jedan jedini tvoj post koji se odnosi na racunare..zao mi je sto sam ulazio u pricu sa doticnim kompleksasicama..cela drzava tako se i drzi na rekla kazala..takodje imam uglavnom primere oko sebe menadzera koji umeju i zele da rade ali nisu dupeuvlakaci sa vezom.
 
Pa da krajnost..inace ima ljudi koji zive u zlatnoj sredini..ccc:rolleyes:
Dismisal ne kapira svako sarkazam..shvatice te neko ozbiljno :D

Hmmm,pa zar ti nije sve iz krajnosti u krajnost...i ne rekoh nista pogrdno,mislim da uopste nisam nepristojna...nek izvine bilo ko ako tako shvata,nisam taj tip....:D
Zapeo si za svoje teorije kao jedine tacne,a ja ni jednom ne rekoh da nisi u pravu...ti za sebe jesi...to ti pravo niko ne moze uskratiti...;)
Ali postavljas se kao sveznalac cak i u mojoj prici iako tim ljudima oci nisi vidio...

Ja sam samo dala par primjercica da su zene i dan danas u podredjenom polozaju...samo to....i bas zbog obicnog ne razumjevanja u ovakvim raspravama,trudila sam se da dam argumentovane primjere,sad nekima su banalni i za podsmjeh...ali zato takvih primjera ima mnooooogo i zbog svoje banalnosti se i ne primjecuju u rl...ono to je sitnica,i samo se mahne rukom...
 
Nisam ni pomislio da si nepristojna..samo sam na tvoj post odgovorio da si se uhvatila za to sto je muskarac dobio posao i dao primer malo logicniji zasto je odbijena..ja nemam teorije i nisam zapeo..vec imam oci..usi..dokaza tonu koji nikome nista ne znace..onda se javi neko ko nije iz beograda i prica bajke.
Nesto napisi 1 jedini post gde ne lupas nesto o meni.
 
Opsednuta sam tobom. Sanjam te noću i probudim se vlažna. Mogu misliti kako bi tek bilo da si stavio sliku :shock:

Žao mi je što te ovi ljudi doživljavaju ovako ozbiljno. Ti uistinu jesi teško iskompleksirani ženomrzac. Ne želiš to da budeš, ali jesi. Činjenica da ne vidiš dalje od pekare u ovoj temi govori dovoljno.
 
Opsednuta sam tobom. Sanjam te noću i probudim se vlažna. Mogu misliti kako bi tek bilo da si stavio sliku :shock:

Žao mi je što te ovi ljudi doživljavaju ovako ozbiljno. Ti uistinu jesi teško iskompleksirani ženomrzac. Ne želiš to da budeš, ali jesi. Činjenica da ne vidiš dalje od pekare u ovoj temi govori dovoljno.

a pa falim te boze da je (jos) neko provalio....mislim, vidi se lijepo na google maps, al spor internet po srbijici majku mu...:mrgreen:
 

Back
Top