LDP član evropskih liberala

Ne mora tebe da bude sramota zbog mene...............ja sam kulturan momak sa lepim manirima,patriotski vaspitan..............
.."".i uvek pojedem ceo ruchak i prijavim kad neko kaze ruznu rech '':rotf::rotf:
I manje forsiraj to tvoje srpstvo jer neko sa strane ce bash stvoriti ruznu sliku o nama misleci da su svi Srbi kao ti!
evo ti josh jednom Jery, valjda cesh razumeti
 
LDP član evropskih liberala

Cetvrtak, 30. oktobar 2008. 11:57


Liberalno demokratska partija primljena je u četvrtak u punopravno članstvo Asocijacije evropskih liberalnih i demokratskih političkih partija (ELDR).

Delegati kongresa ELDR (European Liberal, Democrat and Reform Party), koji se održava u Stokholmu, jednoglasno su doneli odluku da LDP u punopravno članstvo te organizacije bude primljena po ubrzanoj proceduri, saopštila je ta partija.



Za prijem LDP u punopravno članstvo posebno su se založile liberalne i demokratske partije iz zemalja regiona i niza zemalja EU, uključujući i predstavnike Holandije.

Delegacija LDP, koju predvodi lider te stranke Čedomir Jovanović, će u Stokholmu na kongresu ELDR, koja je jedna od najuticajnijih u institucijama EU i ima pretežan uticaj u okvirima Evropske komisije, razgovarati sa brojnim evropskim političarima o ubrzavanju procesa evropskih i evroatlantskih integracija Srbije.

ELDR okuplja političke partije iz čitave Evrope koje dele zajedničke liberalne, demokratske i reformske političke ciljeve i programe, a Kongresu koji se danas i sutra održava u Stokholmu prisustvuju, između ostalih, i premijeri Danske i Finske, zamenik premijera i ministar obrazovanja Švedske Meglena Kuneva, komesar Evropske komisije i više od pedeset lidera stranaka iz čitave Evrope koje su članice ELDR.

Očekuje se da će danas na kongresu biti usvojene dve hitne rezolucije kojima se pruža podrška ubrzavanju prijema Srbije i drugih zemalja u regionu u EU i hitno ukidanje viznog režima za građane Srbije.

U Rezoluciji za ratifikaciju Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju i Prelaznog sporazuma sa Srbijom, ELDR će pozvati Vladu Holandije da omogući hitnu ratifikaciju tih sporazuma.

U rezolucijama se posebno ukazuje da ELDR, usvajajući te dokumente, kao jedan od razloga, uzima u obzir i činjenicu da LDP postaje punopravna članica porodice evropskih liberala i demokrata.

Svaka cast. :D
 

Back
Top