Kriptovalute

Ako potražiš moje poruke iz tog perioda videćeš da sam tada pisao suprotno od "tihoglua".

Da si malo bolje pratio šta pišem takođe bi shvatio da bitkoin ne smatram "konačnim rešenjem", daleko od toga.

Ali ti ne čitaš, ne pokušavaš da razumeš, da razmotriš drugo gledište, da uključiš mozak. Ti samo teraš kontru, ćutiš kad raste i likuješ kad pada, držiš se svojih mantri po svaku cenu. Tvoj problem.
 
Oni koji "zasigurno znaju" su najgori i najgluplji od svih, ne može tu ništa da se "zna", u pitanju su neistražene teritorije koje treba pratiti.
Niko od nas ne zna šta će biti i u kom pravcu će se ovo razviti, ali ima onih koji su dovoljno ograničeni da misle da znaju.

Ja to zovem "sindrom predzadružnog eksperta", stručni naziv je Daning-Krugerov efekat. Samopouzdanje iz neznanja.
 
Oni koji "zasigurno znaju" su najgori i najgluplji od svih, ne može tu ništa da se "zna", u pitanju su neistražene teritorije koje treba pratiti.
Niko od nas ne zna šta će biti i u kom pravcu će se ovo razviti, ali ima onih koji su dovoljno ograničeni da misle da znaju.

Ja to zovem "sindrom predzadružnog eksperta", stručni naziv je Daning-Krugerov efekat. Samopouzdanje iz neznanja.
Ne, ja sam ekspertom.

Evo probaću da napišem dokaz.

1. Za razliku od npr. zlata, bitkoin nema direktnu primenu, za pravljenje zlatnog zuba.

2. Iako dolar takođe nema tu primenu, on međutim služi za podmirenje poreske obaveze.

3. Zlato, istina, ne služi za podmirenje poreske obaveze, ali ima primenu u zubu.

4. Biti ograničen u količini, nije dovoljno.

5. Usled nerazumevanja tačaka 1-4, neki su poverovali u zabludu da bitkoin ima vrednost.


Eto znači morate svih ovih 5 rečenica držati u glavi odjednom, da biste shvatili.
 
Ja bih da ponovim pitanje od ranije

Do koje granice se isplati da se to "kopanje rudnika" nastavi"

Kad potrosnja struje, cena radne snage, renta za poslovni prostor i ostali troskovi postaju veci od "cene" buttcoina u $/€/£/¥

Pa se stavlja katanac na vrata firmi

Jel 4000
Jel 5000
Jel 3200
Jel 4444
Jel 1890

Ima li neka granica kada firma nema podsticaj da se bavi ulaganjem para u troskove koje se nece vratiti jer je ponestalo naivnih kupaca ili postoje neki planovi da se bazen ovaca nekako poveca

Sta kaze Djankarlo, kad ce finansijski audit poslovanja i koliko vas je odrao djuture, bice cifra masala obezbedio je i praprapraunuke
 
Ako je ovaj sajt merodavan tu pise da je u 3 AM cena dotakla 3950
Ti si poruku izbacio u 5 popodne
Dakle za cirka 10h efektivne trgovine cena, opet po stoti put da naglasimo, efektivno skace ko PingPong

Stabilnost zlata je sa druge strane uzasavajuce nepredvidiva. Onog pravog. Ne ovog, digitalnog.

Kontam da u ponedeljak ulecu Goldman saks i CejsMenhetn i kupuju sve za cent na dolar
 
Nemoj pogresno da me razumete
Nije ovo podsmeh
Ovo je sjajna prilika za nauciti lekciju iz tudjeg plitkog razumevanja i psihologije trzista u celini

Kako ne praviti slicne greske i padati na ponzi seme

Prevedeno na srpski i balkanske jezike, lekcija je "otvori oci i ne budi ovca za sisanje vune"
 
Sve bi to bilo ok da se pad kripta odigrava samostalno, ali on se mora gledati u kontekstu koji je aktuelan - sve pada, kripto deli sudbinu akcija, zlata itd. On je samo volatilniji od drugih.

Sto se konkretno bitkoina tiče, on je blokčejn 1.0, moj stav je da nije btc ono što će steći adoption. Ne znam ko će od postojećih koina (ili će se pojaviti neki nov), trenutno mi je xrp najperspektivniji ali je i on rizik.

Jednako je glupo tvrditi da će btc uništiti banke i da kripto nema budućnost, to pišem na ovom forumu još od 2017.
 
Pazi,
Pricali smo vam jos ranije o korekciji berze
Ciklicna korekcija spekulativnih cena je potpuno zdrava korekcija i to je za pametne ljude prilika da se obogate na onima sa manje razumevanja dal nesto vredi i koliko

Da naglasim prava berza, frankfurt, tokio, volstrit itd
Ne virtuelna


A pisali smo ovde na temi, na vreme, da ce doci do ove korekcije
Medjutim ovo je samo vrh ledenog brega. Korekcija mora ici bar na 40, mozda i 50% da bi donela zeljenu zdravu osnovu trzista
A onda, cheap almost free money i krecemo ponovo
 
To što ti ne razumeš njegovu intrisinčnu vrednost je samo tvoj problem. On je u konstantnom bulu sa normalnim povremenim korekcijama. Tokom njegovog postojanja je zlato u konstantnom bearu i za oba postoji dobar razlog.
Ne treba da brines
Prevare su istorijski uvek na visokom nivou kako se krivulja ekonomije krece na gore
I lale su imale trziste i vredele ko kuca, ko dve kuce, ko cela ulica komad
Recesija je vrlo blizu, i ona ce pocistiti sve nezdrave idiotluke sa "trzista" ostace samo ono sto je zdravo i odrzivo
55.932 kripto "valute" su samo odraz masovnosti prevara
Ou yeah
 
Jel ste spremni drugari


Stize momenat istine za vas a i za nas sa druge strane

Recesija je pocela, svi faktori koje je Blackwater predvideo su na mestu, kljucne prekretnice su se desile ovih par nedelja, plus FED je uradio ono sto nije smeo sa kamatama na zaduzivanje, i spirala je krenula nista vise ne moze da je zaustavi.

Efekte necemo moci da vidimo na chartovima bar 6 meseci do 1 godinu jer je ekonomija glomazna i poprilicno inertna, trgovci ce bez obzira na minuse pokusavati da budu full investirani i tu ce mi koji imamo kes likvidnost masno da zaradimo, ali zapamtite ovaj post, i citiracete ga, potop na trzistu ce biti veci od onog 2007 i 2008 u ukupnim ciframa. Podsetimo se, tada je isparilo vise od 50% cene skoro svega.

Kad ponestane para u realnoj ekonomiji, tada ce sve ove egzoticne pojave kao virtuelni novcici da ociste.

To vam kazem prijateljski, ne sprdam se.
Post od avgusta
6 meseci mu dodje zadnjeg meseca u godini 2019e i ovo je prvi vezani kvartal kada dolaze full izvestaji
Koji uzgred potapaju berzu u real time maniru
Znaci tek smo na pocetku potopa
 

Back
Top