Kriptovalute

Nisam ja negativan niti mrzim.
Ja se sprdam. Vec sam jasno naglasio to na ovoj temi ranije.

Kad pisem ozbiljno, onda diskutujem, postavim jasno i precizno pitanje.

Ne treba biti sterilan.

Ali treba razumeti da korekcija svetske ekonomije pracena duzom recesijom dolazi, mozda vec u sledecem kvartalu ili sledece godine zbog glomaznosti i inertnosti ekonomije potrebno je vreme da se formira jasan trend
Kada dodje do toga, desetine miliona ce ostati bez posla sirom severne Amerike i Zapadne Evrope. Sirom sveta, stotine miliona. To ce uticati na jos veci broj ljudi jer su mnogi zaposleni jedini hranioci porodica, narocito u trecem svetu.

Kada, ne ako, nego kada dodje do toga, nece biti para za egzoticne eksperimente, potrosnju koja prevazilazi bitne proizvode itd. To je vec dokazano, svakim novim ciklusom.

To ce biti stres test za kripto, kakav je sada, i zbog mnogobrojnih nedostataka, dooms day is coming.
Ou yeah
 
Ne, ti si samo rekao da će, čim nastupi kriza, kripto da propadne i nestane tj. da će svi koji drže novac u kriptu da ga izvuku i kupe dolare i evre da bi imali da prežive. Neki možda ulože i u akcije :)

U šta ja čisto sumnjam.

Tvoje mišljenje ne bi bilo problem da ti postovi nisu toliko ispunjeni željom da drugi propadnu, neskrivenom mržnjom i vulgarnostima. I to, kao što rekoh, ne samo ovde.
Ovo je sada dnevna doza humora
 
Istorijski, prevare su uvek najvise rasirene pred korekcijom realnog trzista. Posto zastupamo stanoviste, ja, Jami, Voren Bafet, Rej Dalio, Soros i mnogi drugi, a primetices odmah da su ti investitori, koji investiraju milijarde i upravljaju desetinama i stotinama milijardi tudjih para, pa i hiljadama milijardi, i kazu da je kripto bez intrinzicne vrednosti, dakle spekulativni balon, onda tvrdimo da ce kripto fejlovati.
Jel stvarno mislis da jedan Rej Dalio, Boss Bridzvotera, najveceg finansijkog fonda na planeti, okruzen stotinama svojih finansijskih eksperata za sve moguce kategorije trzista, cije znanje nadaleko prevazilazi nase, Voren Bafet Boss fonda od 1000 milijardi, ili Soros, za koga mogu samo da spekulisem koliko ima para na raspolaganju,

Mislis da ti ljudi bezveze kazu bitkoin je dupe?

Jel stvarno imas tu low IQ ideju da te ja mrzim, ili nekoga ili da ti zelim zlo? Ja ti savetujem da izvuces novac, ako mozes sada odmah, i sacekas par kvartala investiran u nesto sto prezivljava stres test trzista prilikom korekcije. Ili da se prebacis u likvidnost, sacekas pad akcija 50 do 80%, al pad od 50% je vec dovoljan, i reinvestiras se u nesto ozbiljno.
Zaista mislis da te mrze i Voren Bafet, i Rej Dalio? Jer kazu isto sto i Jami i ja i drugi koji upozoravaju na ovo.

Da se ipak vratimo na sustinu, dakle ponovo te pitam

Cime da kupe evre i dolare ti koji ce da "izvuku" novac koji drze u kriptu, koji je to novac

I jos jednom, iako smo zvakali to na ovoj temi vec

Dolar i euro se ne kupuju. Valute se razmenjuju. Kupujemo proizvode i/ili usluge. Novac je sredstvo razmene, zato se to zove money excange a ne market

Jer ne ides na pijac i kazes zapakujte mi 4 kile jagnjetine i 3 kile engleskih funti.

U tim finesama se krije nemoc ljudi koji nisu finansijski edukovani, da razumeju. Zato poistovecuju neke stvari, i zato dolazi do konflikta misljenja i fejl u pokusaju da naprave taj korak izvan kutije u kojoj sede. A sustina je ipak prosta.

Uostalom, blizu smo korekcije.
Videces vrlo brzo dal te neko mrzi, ili ne mozes da progutas istinu. Samo si daj malo vremena.
Ou yeah
 
Moram pronaci postove gde sam rekao da je satosijeva ideja dobra al da buttcoin u ovom obliku nema buducnost
Sto je u skladu sa svime ostalim izrecenim
Nema potrebe da citiram ni postove oko krize jer je to bilo vidljivo iz aviona ko sto je vidljivo da sve ovo vredi samo onoliko koliko ima spekulanata
 
Evo pajsera opet
Analogija nikad jaca
Zato buttcoin pada, jer nikad veca potraznja
Bravo bravo
Sedi 1

Pajseru potraznja za BTC je pala zbog svega ovog sto se desava sa korona nvirusom osim toga pale su i akcije i zlato i drugi financijski derivati
Sada je prava prilika za investiranje u Bitcoin jer kupuje se kad je krv na ulicama
Cim prodje sve ovo oko epidemije Bitcoin ide gore ,uskoro nas ocekuje halving
 
Pajseru potraznja za BTC je pala zbog svega ovog sto se desava sa korona nvirusom osim toga pale su i akcije i zlato i drugi financijski derivati
Sada je prava prilika za investiranje u Bitcoin jer kupuje se kad je krv na ulicama
Cim prodje sve ovo oko epidemije Bitcoin ide gore ,uskoro nas ocekuje halving
Da ali vi ste pričali da će ljudi jurnuti u BTC u trenucima finansijske krize, a ne obratno: da će kriza halvovati bitkoin
 
Moram pronaci postove gde sam rekao da je satosijeva ideja dobra al da buttcoin u ovom obliku nema buducnost
Sto je u skladu sa svime ostalim izrecenim
Nema potrebe da citiram ni postove oko krize jer je to bilo vidljivo iz aviona ko sto je vidljivo da sve ovo vredi samo onoliko koliko ima spekulanata
Ideja mu je promašena, jer on nije dobar ekonomista, mada jeste završio 6+ drugih fakulteta pa zna štošta
 
BTC-u je nebo granica kada pricamo o ceni, ali korekciju u ceni ce uvek praviti ljudska pohlepa. Prosto sve sto je dobro covek je u stanju da unisti zbog neke licne koristi. Tek kada ljudi prestanu da gledaju kripto trziste kao spekulativni aset mozemo pricati o rastu cene. Vrlo je jednostavno ovo objasniti, BTC mora da postane sredstvo placanja, da bude nevazno da li imas dolar, evro ili bitkoin. Ali stvarnost je takva da ljudi imaju fiat i sa njim kupuju BTC cekajuci da mu poraste cene da bi ga prodali i vratili se u fiat. Ne moze da raste vrednost necemu sto nema upotrebnu vrednost.
 
BTC-u je nebo granica kada pricamo o ceni, ali korekciju u ceni ce uvek praviti ljudska pohlepa. Prosto sve sto je dobro covek je u stanju da unisti zbog neke licne koristi. Tek kada ljudi prestanu da gledaju kripto trziste kao spekulativni aset mozemo pricati o rastu cene. Vrlo je jednostavno ovo objasniti, BTC mora da postane sredstvo placanja, da bude nevazno da li imas dolar, evro ili bitkoin. Ali stvarnost je takva da ljudi imaju fiat i sa njim kupuju BTC cekajuci da mu poraste cene da bi ga prodali i vratili se u fiat. Ne moze da raste vrednost necemu sto nema upotrebnu vrednost.
Baš je u tome problem, bitkoin je tehnički nesposoban da postane sredstvo plaćanja, nekoliko reda veličine napretka mu treba da bi bio prihvatljiv u tom usecaseu. Obećanja lightning networka su nerealna i već se vidi da LN nije rešenje. Isto važi i za ethereum u sadašnjem obliku, ali oni barem imaju plan i odmakli su u implementaciji skaliranja (nije sigurno da će uspeti), dok je ekipa oko bitkoina uspavana na lovorikama i bave se finansijskim manipulacijama umesto unapređenjem mreže.
 
Nece Bitcoin propasti dok Tether i slicne "pumpe" rade neometano ali kada neko iz SAD i/ili EU resi da zavrne ove "pumpe" time sto ce zahtevati reviziju njihovih racuna onda ce tek ova Ponzi sema da propadne. Nece bas propasti kompletno, dobice neki malo normalniji oblik kao sto su se i druge ponzi seme transformisale u MLM, ali ce postati beznacajna.
 
BTC-u je nebo granica kada pricamo o ceni, ali korekciju u ceni ce uvek praviti ljudska pohlepa. Prosto sve sto je dobro covek je u stanju da unisti zbog neke licne koristi. Tek kada ljudi prestanu da gledaju kripto trziste kao spekulativni aset mozemo pricati o rastu cene. Vrlo je jednostavno ovo objasniti, BTC mora da postane sredstvo placanja, da bude nevazno da li imas dolar, evro ili bitkoin. Ali stvarnost je takva da ljudi imaju fiat i sa njim kupuju BTC cekajuci da mu poraste cene da bi ga prodali i vratili se u fiat. Ne moze da raste vrednost necemu sto nema upotrebnu vrednost.
Koga boli uvo da li moze ili ne moze kada ona raste.
 
Amerikanci su najavili QE5

I kamate 0%

Ova kriza je veca nego sto ja percepiram, ocigledno sam potcenio dubiozu

Priznajem da sam iznenadjen, ovakav potez amerikanaca ovako rano ovako brzo...zaista neocekivano
Izborna je godina i Trampova administracija ce povuci bilo koji potez da odrzi vlast tj socijalni mir do samog glasanja
Ali ipak, cak i budala zna da ce cenu na kraju platiti obveznici jer svako kreditiranje Volstrita je u osnovi dug
Ako firme prezive to ce biti dobar dug jer je naplativ
Medjutim ako bude kao onaj 2008e, a bice
To ide iz necijeg dzepa.
A ta sirotinja nece glasati za Trampa u novembru ponovo
Mozda i proguramo Bajdena bez obzira na zaostatak u podrsci
 
https://www.google.com/amp/s/decrypt.co/22472/wipe-out-why-chinas-btc-miners-just-got-liquidated?amp=1


Izgleda da je dosao taj momenat sto smo postavljali pitanje
Cena struje i drugih troskova je veca od povratnog prihoda
Nijedna firma nece poslovati sa minusom

Sledece pitanje je koliko uopste kompjutera mora biti aktivno da bi mreza mogla da postoji

Znaci okvirna cena od 4 do 5k dolara je vec granica rentabilnosti
Ne mora ni da se ceka dalji pad

I ne samo to
Ako se ovima ne isplati
Nece ni drugima
Ne verujem da im je trosak poslovanja znacajno nizi jedino ako mogu da se zaduze jos vise i kupe sebi jos malo vremena ali i to je samo odlaganje kraja
Uostalom ko ce sada dati pare za ovakve investicione egzibicije,
Neki novi Tixoglu?
 
Kada neki isključe mašine, drugima će biti lakše da kopaju. Samokorigujući sistem.

Rizik je u tome da pad hashrate-a olakšava napad na mrežu, e sad koliko je realna pretnja to je već za diskusiju.
Prvo će svakako biti napadani manji PoW koini, što smo već videli.

BTW, neki se ne mogu napasti tako, npr XRP jer ne radi na tom principu :)
Takođe Nyzo je otporan na 51%, iako je još uvek sitan, na nivou šitkoina, ima dobar sistem rada.
 
Da se podsetimo sta je rekao Piter Sif za QE unapred

Znaci sada se podsecamo i gledacemo uzivo dal je u pravu al vec jeste ali gledajmo ipak uzivo kako QE daje privremen efekat i kako ce ovaj pokusaj oporavka trzista roknuti jos jace
Doduse, nije potrebno neko glomazno znanje da bi se razumelo ovo i predvidelo ali ipak
Gledajmo uzivo istoriju ekonomije

 

Back
Top