Kriminal je toliko opao u Holandiji da moraju da uvoze zatvorenike

Mladi se brzo integrišu poslovima.. jedan hotel na selu, bungalovi, tada mi je došao vodoinstalater, mlad dečko, zgodan lep, u vrh glave 25 godina. 😄
Tada sam shvatila da majstori mogu biti čisti, lepi i zgodni ❤️
😊
Imaju manjak stresa za razliku od Srbije, kontam da bi i ovde moge stvari da izgledaju približno tako kroz nekih 20-30 godina ako se sitem dovede u red (a i ako napunimo naše zatvore političarima)
 
Kriminal je produkt jednog dela covekove prirode.
Teznja za slobodom i igranjem po svojim, a ne po definisanim pravilima, je usadjena u svakog od nas.
Mnogi se bave kriminalom zbog adrenalina, ne samo zbog zarade.

Kriminala ce uvek biti, koliko god da je drustvo bogato i da ima mogucnosti za lep posten zivot.

Ali svesti kriminal na nivo izuzetka a ne pravila, trebalo bi da bude cilj svakog drustva.

Kada posmatram situaciju ovde, ja je posmatram iz perspektive nekog ko je prvih 35 godina života proveo u Srbiji, video devedesete i svo zlo od tada na ovamo. I za mene je ovo ovde zemlja nenormalnih prilika, i kriminal bi mi bio bukvalno poslednja opcija kao nacin zarade, a mozda cak ni poslednja, jer ne vidim sta bi me nateralo da se bavim time kad na milion postenih nacina moze da se zaradi.

Ali to je moje vidjenje. Sa druge strane, nemam pojma kako ce moje dete sve to da gleda, kojim ocima, jer on je rodjen ovde, price o zlu u Srbiji devedesetih ce mu zvucati kao meni sto su zvucale price mog dede o WW2 - dakle neka daleka istorija mnogo pre mog rodjenja.

Mislim da zato mnogi klinci odavde vole da putuju u zemlje treceg sveta turisticki da bi videli i shvatili koliko im je, zapravo, dobro tu gde jesu :D
 
Imaju love majstori sad
Pa i da i ne, znam npr. što se Kragujevca tiče da je dobar deo majstora (zidari, moleri, električari, stolari i vodoinstalateri - konkretno građevina) našao načine da ode za EU i radi tamo na crno jer su povoljniji nego usluge EU građevinaci. Neki putem toga zarade zaista solidne sume (preko 3k mesečno) pa se vrate ovde na par meseci, međutim i zbog toga manjka KG majstorima tj. ili čekaš 1-2 da neko bude slobodan ili ti uleti neki priučeni i zezne ti rigips plafona kao dvojici mojih ortaka...
Znam za HR da kada su ušli u EU svako gotovo svako ko je bio radno sposoban otišao iz zemlje na zapad ili sever, par ortaka koji su specijalizovali medicu su dobili pozive da se presele tamo (2400e plate u startu + stan) - naravno pristali su.
 
a ne, to je kultura na zapadu, sasvim je normalno da svi stanu čak i ako samo pomisle da ćeš možda da pređeš
Гријешиш друже, веома. Нема ту ни к од тзв. возачке културе, него су тамо казне непријатно велике, а није баш изводљиво „окренути кума да ти то заврши”. Годинама сам ишао на Гробник (мото трке) и нагледао се тих „културних возача” који су по нашим цестама права погибељ јер се напију (а не знају ни то па се налију са 6 пива, пола флаше вотке, 4 вињака...) и тако покварени од вишка алкохола и адреналина возе као суманути, потпуно непредвидљиво и ван сваке памети... Кад наиђе пандур, заврше то са 100 или 200 еврића (тада марака) и ћао, али чак и тада су стајали пред уласком у Словенију да мало „оладе” (иако није било границе) јер им у Словенији баш и није пролазило то „подмазивање пандура”.
Једино што сам (из личног искуства) могао видјети су возачи у Италији који нису баш дисциплинирани у смислу стриктног поштовања законских норми, али они заиста имају нешто што би се могло назвати возачком културом. Кад сам први пут још као клинац возио по Италији, запрепастио сам се како возе јер су „маказице” биле редовна појава, али брзо сам схватио да они просто тако возе, широка цеста, има мјеста за тројицу комодно, претицани се помјери удесно, и те маказице су биле прилично безбједне јер су они тако навикли. Наравно, брзо сам се томе прилагодио. :lol: Још једна ствар ми се у Италији допала, оће они и да крену на семафору тако да зацвиле гуме, и да јурцају, али ако пјешак ступи на цесту, ако могу стати, стаће. Дакле, они имају некакав свој „обичајни” начин вожње који би се могао назвати возачком културом. Ово све горе сјеверно је само страх од великих казни, устаљена навика поштовања прописа и ништа више од тога.
 
Svaka čast.
Sad, šta je dovelo do toga?

Ljudi imaju slobodu?
Može marihuana, može ulica crvenih fenjera i da nađeš sebi prostitutku, možeš kao homić da se ljubiš na ulicama, sve legalno. I kada je legalno, nema represije pa nema ni želje da se bude negativac?
Ne znam.

Nego... Šta kažu mrzitelji Zapadnih vrednosti? Jel i ovo jedna od tekovina demokratije?
Не иде се у затвор сам о због наведених ствари.

Где су убиства, разбојништва, крађе, утаје, преваре?

Ти мислиш да ако би то све било дозвољено овде, да не би било криминала?

Вараш се.
 
Holandija i obližnje zemlje nisu učestvovale u ratovima i sličnim sukobima, od plate može sa se živi pristojno, a ni na poslovima nema nekog pritiska... Kako kontam oni žive od izvoza i prometa koji ostvaruju u lukama tipa Roterdam?
Tako da zašto bi bilo problema kod njih?
Да, учествовале су у ратовима и још увек учествују, само што се рат није водио на њиховој територији, па је зато то неприметно на први поглед.
 
Mislim da zato mnogi klinci odavde vole da putuju u zemlje treceg sveta turisticki da bi videli i shvatili koliko im je, zapravo, dobro tu gde jesu :D
Ако је тако, то је сјајно. Треба видјети и једно и друго и треће... Тако се шире видици, тако се схвати да „цијели свијет” нису Брисел и Вашингтон. Заправо, тако се постаје човјек. Заиста.
 
Prestali su pre mnogo godina i sad se vide posledice normalne politike.
Ако је то мјерило нормалности неке политике, велики број земаља тзв. западног свијета и даље има забрану на траву и кypве, може ли се онда говорити и о ненормалној политици већинског Запада?
 
Ajd da legalizujemo dop pa da nas turisticki posecuju narkomancine celog sveta.

Koliko ima ljudi suplje glave, strasno.
Pa sada nebitno da li je legalizovan ili ne dopa ima u izobilju kod nas, kontam da samo iza HR kaskamo? Setite se Jovanjice i ostalih plantaža za uzgoj 🙃

Legalizacija ne bi mnogo toga promenila na gore, ako je zakonski dobro definisano i postoji kontrola kontam da može stvoriti ne tako mali priliv keša. Naravno da legalizuju dop i prostituciju ne bih poverio ovima našim jer bi se 99% ugradili u sve poslove... Tako da za jedno 15ak god. ima smisla da se priča o ovome
 
Pa sada nebitno da li je legalizovan ili ne dopa ima u izobilju kod nas, kontam da samo iza HR kaskamo? Setite se Jovanjice i ostalih plantaža za uzgoj 🙃

Legalizacija ne bi mnogo toga promenila na gore, ako je zakonski dobro definisano i postoji kontrola kontam da može stvoriti ne tako mali priliv keša. Naravno da legalizuju dop i prostituciju ne bih poverio ovima našim jer bi se 99% ugradili u sve poslove... Tako da za jedno 15ak god. ima smisla da se priča o ovome
Od svega toga, jedino mogu da razumem legalizaciju prostitucije. Jednostavno, nje je bilo, uvek će je biti. Danas je i pravno teško dokazati prostituciju jer ko će da dokaže da je neko sa nekim imao sex zbog novca.
 

Back
Top