Kreme za suncanje

Siguran sam da ne postoji niko kome je potreban zaštitni faktor 50. To je izmislila kozmetička industrija da bi prodavala te pizdarije za sunčanje.

Svašta su izmislili. Činjenica je da od sunca koža stari, pa su otkrili da postoji deo spektra koji izaziva starenje kože čak i kada ste premazani najjačim zaštitnim faktorom, osim, naravno, ako ne koristite baš TU kremu za sunčanje.

Kako da veruješ ljudima koji tvrde da čak ni majica ne predstavlja zaštitu od UV zračenja? Da li ste ikad čuli da je izgoreo neko ko je nosio majicu?

Kažem to kao neko ko ne može da se zaebava sa tim stvarima i na plaži, kad tamo odem a nije često, obično sedim u majici. Ali čak ni meni ako rešim da se skinem ne treba faktor 50. I 30 je mnogo.

Zapravo nisi u pravu što se tiče toga da je svejedno koji je faktor, 30 il 50.
Meni verovatno ne treba ni 20, pošto imam prirodno maslinastu kožu, ali se mažem 50-kom jer je koristi žmu koji je belji od mladog sira i gori sa svim faktorima osim dečijeg totalnog bloka.
I to ne da gori nego cvrči, siroče, kao slaninica u tiganju.
 
Zapravo nisi u pravu što se tiče toga da je svejedno koji je faktor, 30 il 50.
Meni verovatno ne treba ni 20, pošto imam prirodno maslinastu kožu, ali se mažem 50-kom jer je koristi žmu koji je belji od mladog sira i gori sa svim faktorima osim dečijeg totalnog bloka.
I to ne da gori nego cvrči, siroče, kao slaninica u tiganju.
Pa ja to i mislim kada kažem da faktor 50 ne koristi nikome. Možda ne baš nikome, ali mali broj ljudi ima potrebu. Postoje ljudi koji su jako osetljivi i koji ne treba da idu na jako sunce sa bilo kojim zaštitnim faktorom. Znači, ko je osetljiv, njemu je 30 sasvim dosta, a ko je preosetljiv, njemu ni 50 ne pomaže. Samo totalna UV blokada.

Ali stvar je u tome da je po prodavnicama bar polovina bočica sa oznakom SPF 50. Pa nismo svi valjda od putera. Ispod 20 SPF ja u radnji nisam video.
 
Poslednja izmena:

Back
Top