Kreme za suncanje

Krenule su vrucine pa valja i o ovome prodiskutovati..
da li ih koristite.. koji faktor..sta preporucujete ..?

da li alergije imaju veze sa izborom kreme...koristite ih samo da bi dobili bronzani ten ili da bi kozu stitili od stetnog zracenja...?
da li ulja mogu da zamene kreme?

kako sanirate opekotine ako dodje do njih?

Ne koristimo ih, precenjene su, kozmeticka mafija je naplasila mase... mislim sljakaju nadnicari na njivama ili na gradjevinama bez zastitnih krema, pa ih eno zivih i zdravih... preporucujemo ladnu pivcugu, znaci unutrasnju zastitu, hidratacija koze je najvaznija... :deda: Maslinovo ulje je provereno, ali posle takvih tretmana covek mirise kao neka mediteranska salata, a lezaljka za plazu ubrzo postaje neupotrebljiva. Eventualne opekotine se saniraju mazanjem istih kiselim mlekom.

Kreme imaju smisla jedino ako imate dobru i pristupacnu komsinicu, seansa nanosenja kreme za suncanje, popularno mazanje, spada medju najzahvalnije uvode u seksualni chin, popularne predigre... :deda:
 
Ne koristim koliko bi trebalo, ali koristim.
Od svih koje sam probala najbolje se pokazala najjeftinija Babylove iz DM-a - nema crvenjenja, nema alergije, nema mineralnih ulja i ostalih sranja.
Odlična je i Alverde, ali je izbegavam jer ostavlja izrazito vidljiv beli trag na koži, zbog prirodnih mineralnih filtera koje koristi.
 
meni je dr za štitnu rekla da ne koristim kreme...a imam alergiju na sunce :(
da se sunčam( izlazim na sunce..znači i kupanje) do 9h ujutro i posle 16h.. :(

ja imam neki melem..valjda Šaljićev...a Pantenol nakon sunčanja(za lice samo)
 
Ne koristim koliko bi trebalo, ali koristim.
Od svih koje sam probala najbolje se pokazala najjeftinija Babylove iz DM-a - nema crvenjenja, nema alergije, nema mineralnih ulja i ostalih sranja.
Odlična je i Alverde, ali je izbegavam jer ostavlja izrazito vidljiv beli trag na koži, zbog prirodnih mineralnih filtera koje koristi.
U Nemackoj postoji jedna zaduzbina koja sve moguce proizvode testira, zadnje je bilo testiranje ovih krema i sprejova za suncanje.
Pobednici, znaci najbolji proizvodi su i bas najjeftiniji. Uglavnom od diskontera ( Aldi,Lidl) i DM drogerija.
Nezadovoljavajuce su Lancome i tako neke sto kosta flasica oko 20 evra.
I da, Nivea mleko je dobilo vrlo visoku ocenu.
 
U Nemackoj postoji jedna zaduzbina koja sve moguce proizvode testira, zadnje je bilo testiranje ovih krema i sprejova za suncanje.
Pobednici, znaci najbolji proizvodi su i bas najjeftiniji. Uglavnom od diskontera ( Aldi,Lidl) i DM drogerija.
Nezadovoljavajuce su Lancome i tako neke sto kosta flasica oko 20 evra.
I da, Nivea mleko je dobilo vrlo visoku ocenu.

...jaoj, mislim da znam, to su one nalepnice na kojima pise test - vrlo dobar, test - dobar...vrlo cesto ih ima na DM proizvodima...jednom prilikom sam kupila DM kremu za lice ali se ispostavilo da je gusta kao pavlaka i da se uopste ne razmazuje...u gradskim uslovima je to veoma nezgodno...Nivea za telo, Light, je sasvim ok, ne lepi se i lepo mi mirise ali za lice opet masna a teska...ipak te kreme za lice moraju da budu manje masne i da ne ostavljaju tragove, narocito ako ih covek koristi svakodnevno...
 
...jaoj, mislim da znam, to su one nalepnice na kojima pise test - vrlo dobar, test - dobar...vrlo cesto ih ima na DM proizvodima...jednom prilikom sam kupila DM kremu za lice ali se ispostavilo da je gusta kao pavlaka i da se uopste ne razmazuje...u gradskim uslovima je to veoma nezgodno...Nivea za telo, Light, je sasvim ok, ne lepi se i lepo mi mirise ali za lice opet masna a teska...ipak te kreme za lice moraju da budu manje masne i da ne ostavljaju tragove, narocito ako ih covek koristi svakodnevno...
Pa ovo je valjda za telo, ove za suncanje, Ja pravo da ti kazem lice nikada i ne suncam, pri ovim temperaturama ne suncam ni nokat na levoj nozi.
Na lice nikada ne bih stavljala te kreme za suncanje.
I jeste , to su te na kojima stoji Test ( onda godina, recimo 2015 i pored toga ocena, a najbolja je 1, ali je i 1,5-5-6 Ok).

Ja za svog psa kod njih kupujem i hranu ( granule) , najbolje, najukusnije, najzdravije,a kostaju samo recimo 1/3 onoga od ovih sto daju milijarde
za reklame.
Meni su DM proizvodi ( uglavnom za kosu) savrseni.
Zaprepastila sma nedavno u Srbiji ( nema sada obavezno veze sa temom,al zato sa DM;)) da su njihovi proizvodi u DM drogerijama u Srbiji barem 70%
skuplji ( neki i1 50%) nego u Nemackoj.
 
Ja sad imam neku SUn Dance faktor 20. Ne crvenim, tamnim odmah.
Mirise lepo, to joj je plus. :D

Crveni se i od nje veruj...;)

DSC_3103_zpsxg57zisp-1.jpg
 
Ne koristim nikakve kreme za sunčanje, a trebalo bi, jer mnogo vremena provodim na suncu. E sada, ja počinjem rano u proleće da budem izložena suncu, pa tada dobijem neku osnovu na koju kasnije nadogradim boju. Do 10h budem u šorcu i majici bez bretela, pa onda obučem košulju dugih rukava i dugačke pantalone. I do podne hoću da popeezdim od vrućine, ali trpim. Onda budem unutra do 15h, pa opet izađem napolje u dugim rukavima i nogavicama, do 17h. Onda se opet skinem u kratko, i tako iz dana u dan. Na more odem crna kao Ciganka, a vratim se takva da se ne vidim u mraku.

Lepo i lako dobijam boju (uz mere opreza koje sam opisala) za razliku od mm koji lako izgori, i nikada ne može da ima lepu, bronzanu boju. Njemu kupim nešto za mazanje što je na akciji kada idemo u nabavku pred godišnji odmor. :malav:
 
Ok, mozda neko i pocrveni. :)
Ja sam udarila temelj, godinama unazad, i sad samo crnim :zaljubljena:

ja ne znam sta se desilo, ali ja sma ceo zivot gorela i pre par godina u alanji ja izgorim, drugi se ljustili peklo ih, nekima izlazili plikovi. medjutim ja kupim, odmah to prvo vece, dal kisleo mleko, znam da nije bio ajran (on je slan) i namazala se uvece cela, umotala se u crasav i cebe (tresla se od temperature) i ujutro se probudila, nijedna plih nisam imala, kao da nista nije bilo. pogledam a ja pocela da tamnim, nisma se ni oljustila. i od tada mogu da pocrnim :confused: sad kolko je zdravo to sto mi se dogodilo upitno je.

- - - - - - - - - -

a imam beo ten.
 
otisla bela, vratila se ko cignace. a kosa mi posvetlela i jos svetle oci. prosto sma bila zaljubljena u sebe. :lol:ali u bg ne mogu da postignem tako tamnu boju.

- - - - - - - - - -

Ja se suncam ujutru. Znaci u 7 sa kafom, do 9... i posle tek oko 17h na sunce opet.
Izmedju sam u hladovini, ili unutra.

ja na moru ne vodim racuna o tome..nego ceo dan sma izlozena suncu. nebitno dal s esuncam ili idem na izlete.

- - - - - - - - - -

ja bih sada volela da odem negde na neko pusto ostrvo i da se suncam gola, a da nema ljudi. :lol:

- - - - - - - - - -

i da lezim na pesku...:zaljubljena:
 
Кад кажете "сунчам се тад и тад" размишљам и схватам да се заправо никад не сунчам. Мислим, сунчање ради сунчања.

На плажи сам стално у води а кад нисам бежим у хлад. Шта ће ми тамна кожа, лице ми је ко дупе кад поцрним.
 
Pa ovo je valjda za telo, ove za suncanje, Ja pravo da ti kazem lice nikada i ne suncam, pri ovim temperaturama ne suncam ni nokat na levoj nozi.
Na lice nikada ne bih stavljala te kreme za suncanje.
I jeste , to su te na kojima stoji Test ( onda godina, recimo 2015 i pored toga ocena, a najbolja je 1, ali je i 1,5-5-6 Ok).

Ja za svog psa kod njih kupujem i hranu ( granule) , najbolje, najukusnije, najzdravije,a kostaju samo recimo 1/3 onoga od ovih sto daju milijarde
za reklame.
Meni su DM proizvodi ( uglavnom za kosu) savrseni.
Zaprepastila sma nedavno u Srbiji ( nema sada obavezno veze sa temom,al zato sa DM;)) da su njihovi proizvodi u DM drogerijama u Srbiji barem 70%
skuplji ( neki i1 50%) nego u Nemackoj.

U Srbiji je sve ili slabijeg kvaliteta ili skuplje nego u zapadnoj Evropi.
 
otisla bela, vratila se ko cignace. a kosa mi posvetlela i jos svetle oci. prosto sma bila zaljubljena u sebe. :lol:ali u bg ne mogu da postignem tako tamnu boju.

- - - - - - - - - -



ja na moru ne vodim racuna o tome..nego ceo dan sma izlozena suncu. nebitno dal s esuncam ili idem na izlete.

- - - - - - - - - -

ja bih sada volela da odem negde na neko pusto ostrvo i da se suncam gola, a da nema ljudi. :lol:

- - - - - - - - - -

i da lezim na pesku...:zaljubljena:

A kad si u BG 10ak dana za redom na plazi provodila po nekoliko sati ?
 

Back
Top