Krecenje

siju i miju
Чуо сам све похвале за Макспол, узећу канту од 25 кг и тонер..
Što bi uzimao toner,kad odeš u farbaru neka ti pokažu farben kartu,samo izabereš koju boju i koju nijansu hoćeš da ti izmiksuju.
Nije skupo,možda 200-300 dinara više.Ovako nagadjaš kako će boja izgledati na zidu,jer nije ista dok se ne osuši.
 
Što bi uzimao toner,kad odeš u farbaru neka ti pokažu farben kartu,samo izabereš koju boju i koju nijansu hoćeš da ti izmiksuju.
Nije skupo,možda 200-300 dinara više.Ovako nagadjaš kako će boja izgledati na zidu,jer nije ista dok se ne osuši.

Zavisi od boje.
Ako ideš ka plavoj, onda je sića ali što si bliže crvenoj to cena više raste. Na kraju može toniranje da košta bukbvalno više od same boje.

Za neke crvenije varijante i ja bih pre sam tonirao...mada ja nikad ne bih ni farbao u crveno :mrgreen:
 
Ja pitao za neku nijansu zute, radi se jupol goldu, 5 litra oko 2500 dinara, pa ti vidi. Za taj novac mogu da se uzmu 2x2,5 akrilne u istoj nijansi. Naravno, jedna kanta akrilne je bila dovoljna za povrsinu za kojui je trebalo 5 litra disperzije.
 
Možda je u pitanju baš ta nijansa žute koju ti želiš.
Evo zašto:
Ako tenzira prema limun nijansi onda i nije problem, limun toner je vrlo jak i treba ga malo, ali ako si hteo nešto što zahteva oker toner - to je već druga stvar. Oker toner je dosta slab, treba staviti zaista veliku količinu a još ako koriste tonere skupog proizvođača cena vrtoglavo ide na gore.
 
Zavisi od boje.
Ako ideš ka plavoj, onda je sića ali što si bliže crvenoj to cena više raste. Na kraju može toniranje da košta bukbvalno više od same boje.

Za neke crvenije varijante i ja bih pre sam tonirao...mada ja nikad ne bih ni farbao u crveno :mrgreen:
??? Nije mi sad jasno ! ja sam pre 2 godine okrečila sobu (disperzija,al ne mogu da kažem u koju boju,ima Mario80 odma da me pljune ) i to baš onako ubitačno jaka.
Trebala mi je 1 mala kanta ( e sad ne znam od koliko kg) ja pokazala nijansu i oni mi izmiksali za tren oka.
Znam da sam platila oko 750 dinara sa tim toniranjem,što u opšte nije bilo skupo,a boja je vrlo jaka.

Inače :( boju sobe sam odredila po dukserici koja mi najbolje stoji,tj,ta boja.
Mislim,baš sam se uklopila u enterijer,sva sam lepa :D

Inače,imam u blizini farbaru ( prodavnica boje,lakova i svega i svačega za fasade....) je odlična.
Sad sam se nešto zagrejala za boju kapućina :) i jedva čekam ovo čudo od sobe da prekrečim ponovo.Samo ne znam da li moram da predjem prvo sa belom bojom,ili daa probam sa kapućino nijansom ? u pitanju su čak svetlije nijanse,jer mi je soba mala.

20-1075-kapucinofrati-1.jpg
20-1075-kapucinofrati-1-1.jpg
char735detail-1.jpg
 
Preporučio bih ti disperziju ako bih bio siguran da je nisi pobrkala sa akrilnom bojom. Akril se stavlja samo na sveže i perfektno izgletovane zidove jer inače bude veoma ružno ( svaku grudvicu i pukotinu "otvara" i čini je 5X vidljivijom). Akril se prodaje u malim kantama 1-3-5L i dosta je skuplji po 1L..a i smrducka poprilično par dana.

Ako je ona stara, klasična disperzija, trebalo bi da bude u većim pakovanjima i da ne bude mnogo skuplja od obične poludisperzije.


http://www.tlocrt.hr/hr/bojenje-interijera-tonirane-akrilne-boje-41
 
Mozes akrila da navuces preko cega hoces, i preko maltera, al nije to to. Pored dobro gletovane povrsine, dobar valjak je takodje neophodan uslov da bi posao bio uradjen kako treba.
 
Meni je kuhinja braon bas tamno braon, kao i fuge zmedju plocica , tako da je to ok sasvim..
Stan mi je svega sa dve sobe koje imaju vrata, ostalo otvoreno, ali variraju boje bez sa poreklpm od one najtamnije braon, posto sada i kuhinja spada u tu veliku celinu.
Odvojena decja soba nezno zuto, i spavaca koju smo u neku opet bez boju, malo dosadno, ove godine menjam nesto, ali mene fuge zezaju :lol: , kuninja mi diktira boje ;;
 
Toneri brrrr... Hteo ja davno, kuhinju samo da okrečim u bordo i odem u farbaru gde mešaju boje kad... Kaže eeeee baš crveni toner je najskuplji i pljune neku suludu cenu za poludisperziju. E reko super, daj kantu bele :D
 
Ja i mm smo okrecili sobu od poda do pola zida bordo, a od pola do plafona zuto(toplo zuto vuce na narandzasto) na prelaz smo stavili samolepljivu borduru. Uzeli smo gotovu masnu boju, za sobu od nekih 17kvm nas je celokupno krecenje izaslo nesto manje od 40e.
U cenu nije uracunat valjak i cetka koje moras menjati s vremena na vreme.
A razlog sto ovo pisem, uvek smo sami krecili, i pravili boju.. ovo je prvi put da radimo sa gotovom i stvarno izgleda fantasticno. Mi uvek priblizno napravimo boju, ali ako hocemo da izvodimo ode dosta tonera koji nije jeftin. A posle nam ostane bzv..
Ovako dobijes sta izaberes, zid mozes da brises ako se zaprlja..
Ako neko ima iskustva sa masnom gotovom bojom zanima me jel cemo moci posle zime samo plafon u belo da krecimo? Da ne ostetimo zid, da ne nagrize disperzija ako kane negde?
 
Valjak i cetku kupis kvalitetnije, recimo imas Beorol Premium cetku, super je, ali je malo skuplja. Dobro ih operes posle upotrebe, i nemas brige. Uzeo sam i Beorol Perfetto valjak. Mocicete da krecite smao plafon, ali ako zastitite zidove. U suprotnom mislim da uspeh nije zagarantovan.
 
Valjak i cetku kupis kvalitetnije, recimo imas Beorol Premium cetku, super je, ali je malo skuplja. Dobro ih operes posle upotrebe, i nemas brige. Uzeo sam i Beorol Perfetto valjak. Mocicete da krecite smao plafon, ali ako zastitite zidove. U suprotnom mislim da uspeh nije zagarantovan.
Pa u tom slucaju jedino da ga zastitim onom folijom..Zalepim trakom lepo izvucem ivice i prekrecim plafon..
 
Kupiš onaj jeftini ultratanki najlon za krečenje i zalepiš papirnom trakom ali paziš da ne uhvati jako kako nebi skinuo sloj boje kada se završi ceo posao i skida. Pažljivo kad se radi, sa dobrim valjkom i četkom, gotovo da i nema prskanja i kapanja :)
 
Ako budem krecila dnevnu sobu jakom ljubicastom bojom, dali bi tu boju zida mogla da kombinujem sa kajsija bojom? Npr. 2 zida ljubicasta 2 kajsija, a kuhinja kombinacija pink boje i kajsija boje - takodje samo neki deo zida, hodnik bi mi bio pink posto mi je jako dug hodnik, a ceoni deo gde mi je slika u hodniku bi opet bio kajsija. Da li se sve to slaze, sta mislite? Plus okp vrata bi ublažila onim belm ukrasnim lajsnama, to jos razmisljam.... Lju icasto i ink volim, a mama ima kajsija boje zavese i bele... Pa moram i te boje imati.
 
Neće je smoriti te boje nego će kroz mesec dana početi da se mlati po ulici, tuče muža i decu i ide kod psihijatra, gutajući antidepresive
E ubaci i neke leopard ili zebra tapete u celu priču :D
 
Nisu te boje same po sebi problem ali kombinacija boja izaziva agresiju kod ljudi, menja psihu a da oni toga nisu ni svesni. Ako nemaš pojma sa životom a onda prelistaš neke svetske portale i časopise, pogledaš kako je uređeno i prema tome odradiš sve. Davno je meni jedan drugar rekao, nema šta da se otkriva, samo dobro plagiraj :mrgreen:

A ruku na srce, žene su katastrofa za uređenje enterijera, mnogo slabiju percepciju imaju, moraju nešto da probaju da bi eventualno uočile a u ovakvim slučajevima je to već kasno. Dobro je kad se zadrže samo na preguravanju nameštaja, tu najebe samo parket :lol:
 
Planiram da jedan zid u kuhinji okrečim perivom bojom (onom grčkom). Taj zid je oko metar i po od šporeta, ali se uvek se desi da nešto prsne - pa pravo na njega. I sada imam par ružnih fleka od ulja i pukao mi je film.
Moja zamisao je da te flekice najpre išmirglam dok sasvim ne nestanu, onda to pregletujem pa krečim. Možda treba prvo da stavim podlogu pa onda da farbam?
Da li neko ima iskustva sa ovom bojom i masnim flekama (mislim, mogu li se nove flekice obrisati sa zida ili će biti - džabe ste krečili)?
 
Poslednja izmena:

Back
Top