Krecenje

masne fleke se ne skidaju baš tako lako i mislim da može da se boja bukvalno istruže.

Ja bih ta nanela podlogu,pa boju po želji i ceo taj deo zida sa tamnijom nijansom isprskala kao da ima sitne tačkice ,u prevodu da bude bibavo :D
Sad ne znam da li to može da se radi sa pumpicom ,možda je suviše gusto,ali bih probala.
Kao i onu malu metlicu,umakala u farbu ,malo iscediti,otresti pa ga natačkala.
 
Pa nije ti to loša ideja...
Samo, planiram da boju kupim gotovu (pa ne znam kako bih napravila onu tamniju nijansu) i ne bi bila svetla - ciklama, boja maline ili neka drečava tamnija ljubičasta, zavisi šta nađem. Ostala 3 zida u kuhinji su narandžasto-žuti, stolice su tapacirane ciklamom, pa mislim da bi se te boje dobro uklopile. Uostalom, ako mi se baš i ne dopadne, to je samo jedan zid pa ćemo dogodine ofarbati dugačije.
 
Planiram da jedan zid u kuhinji okrečim perivom bojom (onom grčkom). Taj zid je oko metar i po od šporeta, ali se uvek se desi da nešto prsne - pa pravo na njega. I sada imam par ružnih fleka od ulja i pukao mi je film.
Moja zamisao je da te flekice najpre išmirglam dok sasvim ne nestanu, onda to pregletujem pa krečim. Možda treba prvo da stavim podlogu pa onda da farbam?
Da li neko ima iskustva sa ovom bojom i masnim flekama (mislim, mogu li se nove flekice obrisati sa zida ili će biti - džabe ste krečili)?

Treba da na fleku namazes "fasakril" pa kad se se osusi krecis preko njega. Fleke od kafe, vlage i ulja probijaju kroz sve drugo
http://www.car.rs/shop/boje-i-lakovi/zidovi-i-podovi/fasakril-beli-0-75
 
E pa, ove neće probiti kroz ništa jer ću ih sasvim ostrugati.
Nastao je problem jer jedina gotova akrilna boja koju sam kod nas našla ide u pakovanju od 2,5 litre, a meni je to mnogo. Imam za farbanje oko 7,5 kvadrata, pa neka budu i dva prelaza - ne treba mi toliko.
Posebna priča je što mi se ne dopada nijansa pink boje koju sam našla...
 
E pa, ove neće probiti kroz ništa jer ću ih sasvim ostrugati.
Nastao je problem jer jedina gotova akrilna boja koju sam kod nas našla ide u pakovanju od 2,5 litre, a meni je to mnogo. Imam za farbanje oko 7,5 kvadrata, pa neka budu i dva prelaza - ne treba mi toliko.
Posebna priča je što mi se ne dopada nijansa pink boje koju sam našla...


Previse uslova ili sto bi se reklo - hoces da se...a a da ti ne...

Struzi, guli, ocajavaj, radi sta hoces.
Cao
 
Potrebna mi je pomoć. Želim da okrečim dnevnu sobu u čijem produžetku je trpezarija. To je duga prostorija, nema mnogo svjetlosti, a namještaj je smeđ, tamno smeđ i siv.
Želim malo to mrtvilo ra razbijem. Imate li neke ideje?
 
Imam malu, mračnu kuhinju-trpezariju i dnevnu sobu. U obe je slabo dnevno svetlo i taman nameštaj.
Meni se u takvim prostorijama sjajno pokazala žuta, i to ona jaka, koja vuče na narandžasto.
Kombinovala sam je sa jakom ljubičastom (u svakoj sobi po jedan zid), ali nisam uzela kvalitetnu boju pa je sada izbledela do boje jorgovana, a to se nikako ne uklapa sa jarkom žutom.
Odlično bi išao i neki tapet u vrlo jakom dezenu, ali samo ponegde, ne na sve zidove.
Ja planiram tu varijantu za dnevnu sobu, ali samo za zid gde je regal pa bi se tapet video samo delimično. Razmišljam o nekoj jakoj tirkiznoj nijansi ili vodeno-zelenoj sa recimo srebrnim uzorkom. Mora da bude upečatljivo ali ne drečavo jer je soba mala i bilo bi strašno ceo dan gledati u neki groteskni dezen. Ostatak sobe će opet biti žut.
I kuhinja mi je žuta, a deo oko prozora bih vrlo rado presvukla tapetom, ali se zbog vlage od kuvanja tapet odlepljuje, pa ću drugačije. Kupiću kvalitetnu perivu boju, može i neka malčice tamnija, ali ću preko nje polepiti samolepljive bordure živih boja. I to je fino rešenje, njima ne smeta vlaga, vrlo su moderne i jeftine a vrlo su efektne.
Eto, razmisli da li bi i tebi nešto od ovoga odgovaralo.
 
Treba da krecim za koji dan a slobodna sam ovih dana, kod nas u cg je praznik.... Sto mislite da spremim kucu pa da mi je lakse poslije krecenja, pa necu detaljisati, mislim da spremim i prebrisem sve iznutra, a? Nesto sam motivisana a to treba iskoristitit. ;)
 
Treba da krecim za koji dan a slobodna sam ovih dana, kod nas u cg je praznik.... Sto mislite da spremim kucu pa da mi je lakse poslije krecenja, pa necu detaljisati, mislim da spremim i prebrisem sve iznutra, a? Nesto sam motivisana a to treba iskoristitit. ;)

Ja to tako radim.Posle samo izbrišem lajsne parketa od krečenja i ako je još negde kapnulo.
Meni je tako uvek lakše,jer se ne bavim brisanjem prozora,pranje zavesa,brisanje prašine.....a ne kad sve od jednom treba da se uradi,posle mi treba godišnji odmor samo da se odmorim :(
 
na lajsne se moze zalepiti papirna, krep traka od 4 ili 5 cm koja se nakon zavrsenog krecenja skine i nema ribanja.

- - - - - - - - - -

sto se tice prozora , kolicina njihovog prljanja mnogo zavisi od vestine osobe koja kreci tako da se mogu prebrisati i ranije.

nakon krecenja je dobro staviti zavesu (sveze opranu) . kad se zid osusi , da dodatnu dozu cistoce .
 
na lajsne se moze zalepiti papirna, krep traka od 4 ili 5 cm koja se nakon zavrsenog krecenja skine i nema ribanja.

- - - - - - - - - -

sto se tice prozora , kolicina njihovog prljanja mnogo zavisi od vestine osobe koja kreci tako da se mogu prebrisati i ranije.

nakon krecenja je dobro staviti zavesu (sveze opranu) . kad se zid osusi , da dodatnu dozu cistoce .
Tako jeee :D
Ja zadnje što sam krečila,bilo je sa gustom bojom ( disperzija,jak kolorit ) i valjkom sa malim dlakama,tako da su kapljanja bila minimalna.
 
Kupi lepo disperziju i ofarbaj zidove ko covek,ko jos u 21. veku koristi krec za bojenje zidova?!

krec novo-omalterisanim zidovima malo doda masnoce i napravi osnovu za dalje krecenje.

mada podloga u zadnje radi taj posao mozda i bolje ali ne popunjava one sitne rupice kao sto to krec radi.
 

Back
Top