Kotromanović: SAD krivo što nas nisu pustili u Banjaluku

Okej, ali ako bi se desio totalni rat slom srpske vojske koji bi realno lako mogao da se dogodi uz eventualnu i izglednu podršku NATO avijacije
Ako Oluja 2 ne bi bila scenario drugi scenario bi bio verovatno i gori
Jer kad padne vojska stanovništvo dođe na red pod paljbu
Već viđeno u WW2 i WW1

Jasno je da bi se i Srbija umešala u rat i krenula sa opštom mobilizacijom, ali opet mi scenario ne deluje pozitivan po Srbiju ako bi NATO avijacija stala na stranu CRO i BH
Mislim prosto, vazdušna supremacija kao podrška kopnenim snagama i sve se brzo ruši, velikom brzinom čak
Pre vojnih akcija Oluja i Bljesak JA je povucena iz Hrvatske sa kompletnim naoružanjem, kroz moj deo Backe je transportovana kolicima oruzja koju ne moze zamisliti ukljucujuci za ono vreme jos moderne raketne sisteme, samo detonacija jedne bi na mestu Zagreba ostavila duboki krater. Izdaja uz odgovaraju u propagandu im je omogucila ostvareni uspeh, ako se moze tako nazvati. Zamisli da nisu povucene jedinice JA za kratko vreme bi im unistili zalede bez koga bi ostali obicni gline i golubovi za otstrel, ne bi im pomogla ni intervencije sa strane. Pitanje daljeg odvijanja dogadaja i njihovog ishoda nije zahvalno komentarisati posto bi na dalji sled uticalo vise faktora na globalnom nivou.
 
Pre vojnih akcija Oluja i Bljesak JA je povucena iz Hrvatske sa kompletnim naoružanjem, kroz moj deo Backe je transportovana kolicima oruzja koju ne moze zamisliti ukljucujuci za ono vreme jos moderne raketne sisteme, samo detonacija jedne bi na mestu Zagreba ostavila duboki krater. Izdaja uz odgovaraju u propagandu im je omogucila ostvareni uspeh, ako se moze tako nazvati. Zamisli da nisu povucene jedinice JA za kratko vreme bi im unistili zalede bez koga bi ostali obicni gline i golubovi za otstrel, ne bi im pomogla ni intervencije sa strane. Pitanje daljeg odvijanja dogadaja i njihovog ishoda nije zahvalno komentarisati posto bi na dalji sled uticalo vise faktora na globalnom nivou.
Komplet naoružanje je ostalo u tkz.Rsk...
 
I on sam kaže "da su odlučili braniti". Možda, ako... Tko zna... Ako bi došlo do proboja neke linije odbrane tko zna što bi bilo. Možda bi nastala opća bježanja kao iz Knina i ostalih mjesta, a možda bi se pregrupirali. Tko zna...

Nikad grad te veličine nije pao tek tako. Dakle, od toga- ništa.

Knin je bio na dobrom položaju, no to je malo mjesto
 
Sta sam u tom slucaj ja video?
Samo u Petrinji si imao dvije velike vojarne (Kasarne). "Šamarica", manja, starija u centru grada i tada jedna od najnovijih i najmodernijih u tadašnjoj SFRJ "Vasilj Gaćeša" na petrinjskoj zaobilaznici. Sve važnije stvari su pod zemljom, sva tehnika i sve. Poligon u Slunju gdje su sva skladišta municije ukopana u brdo, zemlju... Ima toga... Čerkezovac kod Dvora na Uni, isto pod zemljom...
 
Postoji moj qurac a ne transkripti o tome.

Postoji transkripti VSO gdje generali plaću da nemaju goriva za 5 dana rata.
Tada Hrvatska uskočila? Da se trgovalo s neprijateljem je javna tajna. Doduše to su bile i snage UN-a koje su spašavale Srbe na području krajinske paradržave. Da nije bilo UNPROFORA, krajišnici bi pocrkavali od gladi..
 
Da je vojska iz Hrvatske ušla u Banjaluku nastao bi opšti srpsko-hrvatski rat. Pad Banjaluke i još milion izbeglica čak ni Srbija ne bi mogla da toleriše. Hrvatska je ratovala jedino sa malim delovima srpskog naroda(RSK). Pitanje je da li bi pad Banjaluke išao na ruku Hrvatima. Lično , ne verujem.

Zbog tog kiksa im USA više nikada nije dozvolila ni da privire u BiH , tako da čekaju da im opet Germanija uzleti pa da pokušaju, mislim ako je sada USA, Rus i Kina ne pretvore u Srbiju s kraja 20-tog veka .

Što bi se kazalo : ko drugom jamu kopa sam u nju upada
 
Dakle trebalo je proterati više od milion ljudi da bi pustinja zvana BiH osigurala "budućnost".

Šta ti je čudno , pa pobili su u BiH za vreme WWII nekoliko stotina hiljada i isto toliko proterali

Tada su izjavili da se ostvario njihov san o izlasku na Drinu ... Kakve oni veze imaju sa Drinom, nikada živeli, nikakav trag nem a, ništa, ne postoje ... ali laž može svašta .
 
kojom opštom mobilizacijom, pa pokušana je mobilizacija par dana uoči ouje i odaziv je bio katastrofalan, niste mogli pod oružje staviti ni krajišnike a kamoli srbijance
Ne lupaj gluposti , nikakve mobilizacije nije bilo u Srbiji a kad bi se desila i svi Kraišnici i bosanci Srbi u Srbiji bi se morali odazvati. Milošević je slabio snagu kraiške vojske i Vojske RS jer se već dogovorio sa Holbrukom o sprovođenju plana za Dejton.
 

Back
Top