koliko vi zaista verujete u astrologiju?

  • Začetnik teme analiticar
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da vec jesam ali nisam sigurna. Prvo i osnovno potrebna je citava karta tj. svi aspekti neke planete i tacna pozicija. Ono sto sam mislila jeste da ovde navodite teorije i astrologe koji tvrde da je nemoguce sve videti.

Chiara:
Tanne:
Ko tvrdi da u natalnoj ne moze sve da se vidi neka se odmah ubije!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:
Da se ubiju :twisted: , tako je! Pa ajd` onda, ako ti vidis, odgovaraj ljudima na konkretna pitanja koja su postavili ovde na forumu. Za pocetak, recimo, mozes da krenes od mojih :wink: .
 
Tanne:
Mislim da vec jesam ali nisam sigurna. Prvo i osnovno potrebna je citava karta tj. svi aspekti neke planete i tacna pozicija. Ono sto sam mislila jeste da ovde navodite teorije i astrologe koji tvrde da je nemoguce sve videti.

Chiara:
Tanne:
Ko tvrdi da u natalnoj ne moze sve da se vidi neka se odmah ubije!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:
Da se ubiju :twisted: , tako je! Pa ajd` onda, ako ti vidis, odgovaraj ljudima na konkretna pitanja koja su postavili ovde na forumu. Za pocetak, recimo, mozes da krenes od mojih :wink: .
Uh, okic. Ja sam do sad pomenula samo Milekica u pozitivnom kontekstu, mislim da je on jedini (bar ja druge ne znam :roll: )koji tvrdi, a cini mi se i dokazuje to sto ti pricas. Sad se bas lomim sta njegovo prvo da uzmem za citanje, ako znas, preporuci :D , ako ne, nikom nista :( .
 
Nemoj se oslanjati potpuno u Milekica on je malo zalutao i izgubio se u astrologiji i svemu sto ona jeste. Pokusaj intuitivno da zakljucis sta je dobro i tacno a sta ne. Svako ko ide putem istine negde zaluta ali se zato uvek nadje neko mladji da iskoristi ono tacno i nastavni pravim putem dok ne zaluta i sam, osim nadljudskih bica. A Milekic to nije.

Chiara:
dip3:
Ja bih ti preporucila "Tajni uticaj planeta" (sem toga citala sam "Astropsihologiju" i "Beskrajnu astrosimboliku"). :)
Hvala :)
...

edit: pokusacu da je pronadjem...
 
Tanne:
Nemoj se oslanjati potpuno u Milekica on je malo zalutao i izgubio se u astrologiji i svemu sto ona jeste. Pokusaj intuitivno da zakljucis sta je dobro i tacno a sta ne. Svako ko ide putem istine negde zaluta ali se zato uvek nadje neko mladji da iskoristi ono tacno i nastavni pravim putem dok ne zaluta i sam, osim nadljudskih bica. A Milekic to nije.
Hm... Da... Tako nesto mi je pre neko vece rekao jedan covek. 20 godina se bavio astrologijom iz hobija. Kaze da je astrologija korisna samo astrolozima, da je Milekic jedan od retkih koji zaista POZNAJE astrologiju, ali da i za njega vazi isto ovo, jer je rec o tumacenju simbola, a svako tumaci simbole u skladu sa svojom psihom... Tako da... nekako sam i sama mislila ovo sto ti kazes. Milekic vise kao orijentir za ucenje (posto svakome treba nekakav autoritet ako hoce ozbiljnije u nesto da udje), a ostalo, logicno, sam usavrsavas i oblikujes.
Hvala na savetu :) .

edit: Mada mi je taj covek rekao i da se ne upustam u ucenje astrologije, ali kako nekima ne vredi govoriti :roll: ...
 
etotako:
jagodica:
etotako:
Anonymous:
etotako:
Nista nije i sve je razbibriga. Znam ljude koji prilicno lepo zive od nje i onih koji sebi govore da im je astrologija razbibriga. Da li neko zeli da mu napisem horoskop? Bice to pravo umetnicko delo... obecavam!

hocu ja!!! :) je l sam prva??? :)
1.7.1979. 13:10 beograd
( nick jagodica)

mislim da ne treba previshe razmisljati..procitash, klimnnesh i turish u podsvest

Ako tretiras podsvest kao kantu za otpatke tako ces se i osecati.

ne... :I ok htela sam da budem interesantna... ali ni ja tebe ne razumem... sto je astrologija otpadak. ne kao otpadak nego procitala sam ok je, i sada necu da mislim vise na to previse
de je analiza? ;)
el ima negde online kurseva iz astrologije

Ako ti dodjes ovde kod mene i ispeglas ovo brdo odece koje me gleda pravo u oci, nema problema. Ukratko: imam puno obaveza i malo vremena... nista licno.

pa ti si rekla da ces tumaciti...
 
Truman:
Ja sam ranije verovao ali sada smatram da je to glupost.Ima li ovde ljudi koji su sigurni u tacnost astrologije i zasto,ili je vecini to razbibriga za popodne?


Da, moze biti razbribriga, i meni je to, kad citam novine, ali ljudi to je nauka i to vrlo ozbiljna,ako Mesec moze da pravi plimu i oseku,kako moze da ne utice na nas? A sta je sa ostalim "nebeskim telima", planetama na stotine puta vecim od Meseca. Svaka nosi odredjenu energiju i tako utice na nas. Da li ste primetili da vam je pored nekih ljudi izuzetno prijatno, dok ste u prisutstvu drugih nervozni i razdrazljivi, energija koju nose? Naravno , pa kako citave planete da ne uticu?
Moje licno iskustvo sa astrologijom i astrolozima je extra pozitivno(lik je frik, i definitivno zna sta radi, i sti je jos bitnije zna da protumaci to sto vidi) ,rekao mi je neverovatne stvari, dao mi konkretna uputstva i opise do najludjih detalja,zahvaljujuci toj razbibrizi sada sam tamo gde sam zeleo da budem.
 
Ja bih se izjasnila ovako.
Verujem u Boga i u činjenicu da su zvezde Božji rukopis na nebu. On nas time (zvezdanim rasporedom) upozorava, a mi sledimo svoj put koji nam je on ponudio, tj. put pun raskrsnica, i na nama je da odlučimo kojim ćemo putem dalje.
I verujem, kao što je neko to već ovde rekao, da se astrolog rađa jer smatram da nije svako biće Bogom dano da tumači Njegov rukopis.
Nazovite me kako želite, ali to je moj stav :D
 
Ljudi,
Astrologiju ne treba shvatati kao prorocanstvo, kao boziji rukopis. Ja astrologiju gledam kao jedan deo medicine. Da li ste se ikada zapitali zasto nekog "bole kosti na promenu vremena", zasto je neko kad je kisa neraspolozen, zasto vukovi laju na pun mesec, zasto psi i macke reaguju na najrazlicitije nacine na razne pojave u prirodi, zasto postoje mesecari,...... Sve to medicina ne moze da objasni, ali ipak postoji i na svakog utice drugacije. Uzmite primer plime i oseke, kolike kolicine vode se pomeraju u prirodi pod uticajem meseca (covek je uglavnom voda). A mi? I mi smo kao i vuk, pas, macka, pile, majcina dusica i hajducka trava deo te prirode koja se menja pod raznim uticajima i okolnostima. Tako npr. za biranje idealnog partnera ja ne gledam to kao neko prorocanstvo ko ide s kim, vec kao uticaj trenutnih polozaja planeta na jednog, a zatim i na drugog partnera. Ako nekom smeta pun mesec, on ce biti ljut, namrgodjen, nikakav, dok ako drugom recimo prija bice nasmejan, srecan,.... Jedno drugog ce ubijati i ponistavati i tako tokom celog zivota nece moci naci vreme kada ce biti obostrano srecni. Tako kao kod meseca, na Zemlju, ljude, biljke i zivotinje ima uticaj i Jupiter, Saturn, Pluton itd. Svaka planeta drugaciji.

Astrologiju ne gledam kao citanje sudbine, vec kao uticaj energije planeta na odredjenim polozajma u odnosu na pojedinca u raznim trenucima i poljima zivota.
 
Kad_LupimLupim:
...mada, vrhunac gluposti ti je, kad ja dolazim na ovaj forum trazeci (svesno) laznu nadu, u koju pocinjem da verujem, jer se bojim istine, da bih na kraju otkrio da se po astroloskim arshinima ona i ja slazemo ko macka i mish. I tu nastupa nash domaci inat koji oce i protiv kosmickih sila... e sad zavisno kako se ova ljubavna prica zavrsi, tako cu i ja da verujem u Horoskop!
:lol: :roll: :twisted: :wink:
Osecam da sam ostao duzan da odgovorim... nazalost verujem u astrologiju :D
 
orca:
Truman:
Ja sam ranije verovao ali sada smatram da je to glupost.Ima li ovde ljudi koji su sigurni u tacnost astrologije i zasto,ili je vecini to razbibriga za popodne?


Da, moze biti razbribriga, i meni je to, kad citam novine, ali ljudi to je nauka i to vrlo ozbiljna,ako Mesec moze da pravi plimu i oseku,kako moze da ne utice na nas? A sta je sa ostalim "nebeskim telima", planetama na stotine puta vecim od Meseca. Svaka nosi odredjenu energiju i tako utice na nas. Da li ste primetili da vam je pored nekih ljudi izuzetno prijatno, dok ste u prisutstvu drugih nervozni i razdrazljivi, energija koju nose? Naravno , pa kako citave planete da ne uticu?
Moje licno iskustvo sa astrologijom i astrolozima je extra pozitivno(lik je frik, i definitivno zna sta radi, i sti je jos bitnije zna da protumaci to sto vidi) ,rekao mi je neverovatne stvari, dao mi konkretna uputstva i opise do najludjih detalja,zahvaljujuci toj razbibrizi sada sam tamo gde sam zeleo da budem.

Hm... Da, ima u tome nesto. Ili, kada se postavi pitanje da li se razlikuju bebe rodjene zimi, koje su u topljavali ili leti, koje su rodjene pod mnogo sunca...

Ipak, za mene je razbibriga. A kad los astrolog kaze da cu odredjenog datuma da npr. slomim nogu, ja to ignorisem... "Ima gi razni u Bozijoj basti..."
 
Tratinčica:
orca:
Truman:
Ja sam ranije verovao ali sada smatram da je to glupost.Ima li ovde ljudi koji su sigurni u tacnost astrologije i zasto,ili je vecini to razbibriga za popodne?


Da, moze biti razbribriga, i meni je to, kad citam novine, ali ljudi to je nauka i to vrlo ozbiljna,ako Mesec moze da pravi plimu i oseku,kako moze da ne utice na nas? A sta je sa ostalim "nebeskim telima", planetama na stotine puta vecim od Meseca. Svaka nosi odredjenu energiju i tako utice na nas. Da li ste primetili da vam je pored nekih ljudi izuzetno prijatno, dok ste u prisutstvu drugih nervozni i razdrazljivi, energija koju nose? Naravno , pa kako citave planete da ne uticu?
Moje licno iskustvo sa astrologijom i astrolozima je extra pozitivno(lik je frik, i definitivno zna sta radi, i sti je jos bitnije zna da protumaci to sto vidi) ,rekao mi je neverovatne stvari, dao mi konkretna uputstva i opise do najludjih detalja,zahvaljujuci toj razbibrizi sada sam tamo gde sam zeleo da budem.

Hm... Da, ima u tome nesto. Ili, kada se postavi pitanje da li se razlikuju bebe rodjene zimi, koje su u topljavali ili leti, koje su rodjene pod mnogo sunca...

Ipak, za mene je razbibriga. A kad los astrolog kaze da cu odredjenog datuma da npr. slomim nogu, ja to ignorisem... "Ima gi razni u Bozijoj basti..."[/quote


..Pa to "slomices nogu.."moze da bude samo upozorenje, da se povede racuna, u zivotu imamo najmanje "dva putica" jedan je samo bezbedniji, tacnije, neke situacije nemozemo izbeci, ali tada mozemo da ublazimo posledice, verovali ili ne,astrologija je upravo zbog toga tu, ako je kao takvu prihvatimo. Da je Cezar povero svom astrologu, mogao je da izbegne cuvenu recenicu "Zar i ti sine Brute!"
 
Odgovor na postavljeno pitanje!!! :shock:
Nisam verovala u horoskop, naročito ne u onaj iz dnevne štampe, u kome je sve lepo ili ružno. Kada se drugarica vratila od astologa oduševljena, rešila sam da ga posetim i ja.
Prvo, rekla mi je (Lela astrolog) da će mi se krajem godine ( 2004.) ostvariti ŽIVOTNA ŽELJA, i u decembru sam DIPLOMIRALA. Zatim da ću se ubrzo odseliti (u inostranstvo gde imam rođaka i nekretnina i da ću se zaposliti), kako ko smatra CG, ali ja sam se preselila u martu i zaposlila u Podgorici, gde imam stan i rodbinu.
Eto zašto verujem :!:
 
MirjaMN:
Odgovor na postavljeno pitanje!!! :shock:
Nisam verovala u horoskop, naročito ne u onaj iz dnevne štampe, u kome je sve lepo ili ružno. Kada se drugarica vratila od astologa oduševljena, rešila sam da ga posetim i ja.
Prvo, rekla mi je (Lela astrolog) da će mi se krajem godine ( 2004.) ostvariti ŽIVOTNA ŽELJA, i u decembru sam DIPLOMIRALA. Zatim da ću se ubrzo odseliti (u inostranstvo gde imam rođaka i nekretnina i da ću se zaposliti), kako ko smatra CG, ali ja sam se preselila u martu i zaposlila u Podgorici, gde imam stan i rodbinu.
Eto zašto verujem :!:
A da ti je predvidela i da ćeš ići u vojsku, ti bi sad grmela NA TENKU kroz Podgoricu, a ?!? :shock:
 
*Rea*:
Za mene je to vise razbibriga...Recimo volim da procitam sve sto je vezano za moj horoskopski znak.Volela bih kada bih nasla nekog da mi uradi natalnu kartu.Ima dosta onih koji npr. danas nece donositi bitne odluke jer im zvezde nisu naklonjene i sl.To je za mene glupost. Ne verujem u astrologiju u toj meri da necu pokusati sa nekom osobom samo zato sto nam se mozda znaci nikako ne slazu.
TAKO JE FACO....ASTROLOZI SU SAMO MANJE ILI VISE DOBRI PRENOSIOCI ISTINE....SUDBINE ILI CEGA VEC..A S OBZIROM DA JE SAMA KREIRASH..IL I SAM KREIRASH...SVE JE NA TEBI.....:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top