Koliko pratite i da li uopste pratite modu?

piskaralo

Aktivan član
Poruka
1.278
Ovih dana smo preplavljeni jarkim bojama i lakovanim delovima garderobe i obuce... Da li vam se to svidja da li ste vec odvojili vec parce nekog odevnog predmeta za sebe po modi ili ste ipak dosledni svom tj sami sebi pravite odevne kombinacije ili pravite od onog sto imate...

Ja licno sam prestravljena od kako sam videla batine Lakovane baletanke DRECAVIH boja roze, zelene, zute...fuj fuj al dobro...mozda se neko svidja...
ili jakne metalik siva ili metalik zlatna ili lakovana bela to necu komentarisati...Prosle nedelje sam u Mangu videla haljinu istog kroja i sara kao sto je moja baka nosila posle rata... frapirala sam se...

A Vase misljenje o povaratku trendova?
 
Ne pratim slepo modu ali volim da izgledam kako ja zelim da izgledam , prekjuce sam u mangu kupila pantalone i majicu ( maslinaste naravno :mrgreen: ) , komade jarke boje i ne gledam jer ih ne nosim , volim detalje ali prikladne onim cime sam obucena , obozavam recimo dve iste narukvice na po jednoj ruci i tako i nosim , ne zanima me jeli moderno . Uostalom i ne lici mi sve sto je moderno , pa tako ......


jer sam debela shmrc
 
Пре пар година заљубила сам се на први поглед у једну хаљину која је била и кројем и дезеном као с краја седамдесетих... (Сећам се моје маме у хаљинама тог стила.)
И док сам ја сакупљала паре да је купим, одједном је цео град постао преплављен сличним хаљинама, мајицама и туникама...са све сличним дезеном, на исти фазон!
Толико сам се разочарала зато што је нешто што ми се допало постало тренд да, иако са жаљењем, нисам купила ту хаљину!
 
Meni se od sve mode koja je zavladala, najvise dopadaju cipele, cizme, sandale...Dugo je trebalo da se vrati sarenilo i sloboda dizajna na noge. I svidja mise nakit, djindjuve, marame, torbe, sve sto nije diskretno i umereno...
Sve ostalo mi je manje-vise bezveze, visoki struk i siroki kaisevi, duboke pantalone, stofane bermude, shljampave jakne...
 
Ovih dana smo preplavljeni jarkim bojama i lakovanim delovima garderobe i obuce... Da li vam se to svidja da li ste vec odvojili vec parce nekog odevnog predmeta za sebe po modi ili ste ipak dosledni svom tj sami sebi pravite odevne kombinacije ili pravite od onog sto imate...

Ja licno sam prestravljena od kako sam videla batine Lakovane baletanke DRECAVIH boja roze, zelene, zute...fuj fuj al dobro...mozda se neko svidja...
ili jakne metalik siva ili metalik zlatna ili lakovana bela to necu komentarisati...Prosle nedelje sam u Mangu videla haljinu istog kroja i sara kao sto je moja baka nosila posle rata... frapirala sam se...

A Vase misljenje o povaratku trendova?

Gadi mi se sto sto ce sad na prolece SVI nositi iste helanke,i baletanke.kao,''u modi su''.Totalno bezlicno,bez kreativnosti:roll:.


Ne pratim modu,niti me zanima sta je moderno.Ionako 70% ljudi izgleda uniformisano.
 
e pa meni je i to zrtva trenda,kad ne kupis sto ti se svidja jer je u trendu :p
inace sta znam,imam neki svoj stil (kao) a ubacujem sto mi se dopada od trenutno modernog
nema toliko love da se oblacim svake sezone kako kreatori kazu a i da imam ...mada vise volim da kupim klasicnu firmiranu stvar nego trendi
npr nema sanse da nosim ovaj slim,iako mi se oko naviklo meni to ne stoji i ne bih stavila ne sebe
kad sam videla da kreatori najavljuju povratak visokog struka bas sam se obradovala,medjutim toga nema po radnjama :( smrc
 
Gadi mi se sto sto ce sad na prolece SVI nositi iste helanke,i baletanke.kao,''u modi su''.Totalno bezlicno,bez kreativnosti:roll:.


Ne pratim modu,niti me zanima sta je moderno.Ionako 70% ljudi izgleda uniformisano.
a ne gadi ti se sto si napisala isti post kao 150 000 forumasica na ovu temu:-o
originalno bezanje u originalnost :lol:
edit:ju vec drugi put ti repliciram danas,ispasce da je licne prirode...a nije :)
 
e pa meni je i to zrtva trenda,kad ne kupis sto ti se svidja jer je u trendu

Ал пази, свиди ти се нешто, и то нешто баш упадљиво, нешто што није свакодевно и обично, а онда, за месец дана буквално ЦЕО ГРАД носи то исто, и све радње, од ексклузивних бутика до пијачних тезги и кинеских трговина, продају гардеробу у том стилу?! Она то више није ТО.
 
Ал пази, свиди ти се нешто, и то нешто баш упадљиво, нешто што није свакодевно и обично, а онда, за месец дана буквално ЦЕО ГРАД носи то исто, и све радње, од ексклузивних бутика до пијачних тезги и кинеских трогивина, продају гардеробу у том стилу?! Она то више није ТО.

Ja zato najcesce sijem sama jer nemogu da podnesem tu uniformiranost ;)
 
ukusi se nekako i formiraju tako da kad u prodavnice stigne nešto "moderno" svi tog trenutka shvate da im se to jaaako dopada. npr godinama se nosi maslinasto i sivo i si se smore i požele boje i gle čuda, boje se i pojavljuju u izlozima. ili tri zime su mi mokre noge do kolena od zvonarica i gle čuda, slim pantalone postaju moderne, bubrezi mi trokiraju od niskog struka i pojavljuju se ove gadarije sa jako visokim strukom..
tako da se ja ne opterećujem ako se moj ukus "slučajno" poklopi sa onim što se nosi.. a ni ako se ne poklopi.
 
Ja ne pratim modu. Al uopšte. A tek kad sam videla da je trendi da se nose čarape na sandale, odbila sam bilo kakvo interesovanje po tim pitanjima. Ne kupujem čak ni modne časopise. One Glorije, Gracije, Sofije, Ane, Jefimije, Lise i ostale sa završetkom na A koje zdušno pokušavaju da me ubede kako je lavanda ove godine boja za mene, mogu slobodno da me zaobiđu u velikom luku. ;) Valjda sam za svojih 30 godina skapirala koja mi boja dobro stoji a koju da izbegavam???

bug.gif
 
Imam svoj stil i ukus tako da ne pratim modu..volim retro..starije stvari su kvalitetnije i cuvam ih..obicno mi traju jako dugo..posedujem duks kupljen u Trs'u star 18god..izgleda kao nov.

Ја сма данас ишла на посао у свом пунолетном костиму. И што је најинтересантније, облачила сам га сваке године...све те године...и увек је шик! :D
 
Ал пази, свиди ти се нешто, и то нешто баш упадљиво, нешто што није свакодевно и обично, а онда, за месец дана буквално ЦЕО ГРАД носи то исто, и све радње, од ексклузивних бутика до пијачних тезги и кинеских трговина, продају гардеробу у том стилу?! Она то више није ТО.

kupis i ostavis u ormanu da odlezi do sledece sezone kada ce svi ostali preci na nove trendi stvarcice, a ti onda izvuces to tvoje i uzivas u unikatnosti. mogu samo da ti prilepe da si pase :lol:
 
Ал пази, свиди ти се нешто, и то нешто баш упадљиво, нешто што није свакодевно и обично, а онда, за месец дана буквално ЦЕО ГРАД носи то исто, и све радње, од ексклузивних бутика до пијачних тезги и кинеских трговина, продају гардеробу у том стилу?! Она то више није ТО.
ma znam i meni se desavalo da mi se odjednom smuci nesto sto volim jer svi imaju
ali onda ispada da nije "bas me briga oblacim se kako hocu drugi me ne zanimaju"



ono sto ja ne volim je bezlicni stil,stil bez stila.toga je pun alzas zena koje nose udobne cipele i neke glupave farmerke i dzempere kao onaj iz brizit dzons(onaj s jelenom) kao da zele da sebe totalno izbrisu kao licnost pa i oblacenjem.niko se ne frizira,niko ne sredjuje nokte.i onda ne razumem kad pocnete da se bunite na napucane devojke,da ste ovde bilo bi vam muka od sivila.pre neki dan gleda u parku svi su bili u sivim i smedjim jaknama i pantalonama i deca i roditelji.:-|tuzno ***.ovde bi svaka nasa iole pristojna devojka zaustavljala saobracaj
 
ma znam i meni se desavalo da mi se odjednom smuci nesto sto volim jer svi imaju
ali onda ispada da nije "bas me briga oblacim se kako hocu drugi me ne zanimaju"



ono sto ja ne volim je bezlicni stil,stil bez stila.toga je pun alzas zena koje nose udobne cipele i neke glupave farmerke i dzempere kao onaj iz brizit dzons(onaj s jelenom) kao da zele da sebe totalno izbrisu kao licnost pa i oblacenjem.niko se ne frizira,niko ne sredjuje nokte.i onda ne razumem kad pocnete da se bunite na napucane devojke,da ste ovde bilo bi vam muka od sivila.pre neki dan gleda u parku svi su bili u sivim i smedjim jaknama i pantalonama i deca i roditelji.:-|tuzno ***.ovde bi svaka nasa iole pristojna devojka zaustavljala saobracaj

ahahahaha istina....
 
pa ne znam :(
ocekivala sam kad sam dolazila da cu naici na neke ribe,a ono tuga stvarno
pokazala sam jednoj drugarici fotke s nove godine,na proslavu smo isli s prijateljima francuzima.i ova moja drugarica iz srbije kaze "auuu vidi ovu,ja tako ne idem ni u prodavnicu"
mislim da smo mi nekako vise gledali italiju sto se tice mode,kad sam bila prosle god u milanu od 15 do 75 god su bile zene isfenirane i doterane
 
Е, исту причу су ми причали пријатељи из Канаде. Стварно, гледала сам њихове фотографије и са посла и са неких прослава ...и све жене су ненашминкане, у тамним безобличним џемперима и панталонама, са безличним фризурама (а у питању су интелектуални кругови, не неки полусвет...):roll:
И кажу да су они у Канади исто коментарисали слике одавде, као, јао што су сви лепи и дотерани! :roll:
 
ma pogledajte samo onaj link sa druge teme, kao šta se nosi u parizu.. visoka moda jbte.. pa ona knjiga, kako beše, zašto su francuskinje mršave? mene su mediji sasvim lepo ubedili u to da su u francuskoj svi tako doterani 24/7..
al se uvek setim brata jedne moje drugarice koji je pre desetak-petnaest godinica u poseti otadžbini za naše devojke izjavio: auuu, kad bi se neka u fr pojavila ovakva odma bi je pitali "pošto?".. mislim, jel moguće da su tamo svi tako bezbojni? (na stranu to što je polovina devedesetih stvarno bila mračno doba mode kod nas)

hani, baš bi bilo lepo kad bi okačila tu fotku sa NG.. sad me baš kopka..
 

Back
Top