Koliko hriscani drkću od Božje reči?

Kojih bre crkvenih radnika da se nisi zajebucnuo nešto?
Ne,nikako,to je tvoj stil komuniciranja.
Za mene su crkveni radnici oni sto odluce da ne rade ni jedan drugi posao osim propovedanje jevandjelka i organizaciju zajednickog zivota u crkvi.
E sad ako se neko odluci za taj posao treba biti siguran da ce biti pod mikroskopom citave crkve stoga ako se ne vide konkretni rezultati - crkva ce mu se zahvaliti za njegov protekli angazman i nek mu je sa srecom u potrazi za novim poslom VAN CRKVE !!!
Mislio sam na one Hristove jer druga i ne postoji.
Piše "gde se troje skupi tu je moja crkva..."
Tako je bato,AMIN !
Na to si se često pozivao kao BIBLISKU činjenicu kad si pljuvao i osporavao crkvu i SPC a sad tu pagansku neBIBLISKU organizaciju zvanu crkva navodiš kao razlog za opravdanje 10% bruto? Jel Sola scritrura? Nije bato...
...a da ipak procitas moj post jos jednom samo molim te ovaj put pokusaj otvorenim ocima i obavezno izvadi te naocare za svajcovanje,nisu vise one trendi ni u tvom selu.
 
A sto nebiblijske bato,da vidimo dokaze:

Evo tog mehanizma:

Dela 4,32-35:
"...A u naroda koji vjerova bješe jedno srce i jedna duša; i nijedan ne govoraše za imanje svoje da je njegovo, nego im sve bješe zajedničko.
I apostoli s velikom silom svjedočahu
za vaskrsenije Gospoda Isusa Hrista; i blagodat velika bješe na svima njima:
Jer nijedan među njima ne bješe siromašan, jer koliko ih god bijaše koji imadijahu njive ili kuće, prodavahu i donošahu novce što uzimahu za to,
I metahu pred noge apostolima; i davaše se svakome kao što ko trebaše..."

U ovom primeru vidimo ambijenat koji su uspostavili apostoli a koji se sastojao u tome da bukvalno svi oni koji su imali kakvu nekretninu,dakle kapital tog formata, investiraju ga 100% u Bozje delo podmirujuci potrebe svih vernika sto ce reci i one koje su propovedale !!!
E sad ako je vec bio promovisan sistem dobrovoljnog darivanja formata 100% onda je to zeleno svetlo za svaku drugu kombinaciju procenata,ukljucujuci i pomenute 10% koje tebe muce !!!

Sledece pitanje !?? :kafa:


Evo ti bato,dokazao ti jasno i precizno.
Ako te zanima jos nesto slobodno pitaj.

Pa onda ne menjaj teze bato,sto se brukas badava ?

Eto,odgovorio ti jasno i precizno.
Sledece pitanje ?
Bato, lupaš poredeći babe i žabe, ono vreme i sadašnje...

Iz tvoga citata, Apostoli su u svakom mestu boravili samo po nekoliko dana, što znači da za skromni trošak njihovog kratkotrajnog boravka domaćini nisu imali neki krupan izdatak pa su im stavljali na raspolaganje i boravak i novac i nekretnine 100%. Ništa preterano nisu gubili. Za razliku od toga ti pričaš o 10%bruto do kraja života, samo ne zna se na konto čega jer to ne piše da treba ili mora da se neko dogovara.

U ono vreme nisu svi ni čuli za Hrista pa su apostoli išli od mesta do mesta i širili dobru vest. Kome to sada treba? Može da bude samo neBIBLISKA praksa mutne vz.

A pošto se Biblija sama napisala i samu sebe tumači, još manje nekome treba da mu bilo šta propoveda i još uzima bilo koju svotu za "uslugu"?

Konkretnoga odgovora daj bato, ovo do sad ti je neBIBLISKA priča. A mene ne interesuje šta te baba učila u prepisane knjigame. Nego šta Pismo kaže.
 
Koje crkve bre? Šta je crkva?
Reko si vec,gde se dvoje il troje skupe u njegovo ime.
Ranije si pričao da nije ništa, jer je crkva svuda tamo gde se okupi troje hrišćana pa, prema tome, o kakvim sad "radnicima" lupaš potpuno suprotno sopstvenoj priči a i Bibliji?
Eto,ja i dalje isto pricam nego se ti trebas proracunati jos jednom...?
Ponavljam - ako se od nas "dvoje il troje" neko odluci da radi jevandjeoski posao i da ujedno menadjira nasa bogosluzenja onda sto ga ne bi smo nas dvoje placali ako vec mi imamo neki drugi posao !??
 
Reko si vec,gde se dvoje il troje skupe u njegovo ime.

Eto,ja i dalje isto pricam nego se ti trebas proracunati jos jednom...?
Ponavljam - ako se od nas "dvoje il troje" neko odluci da radi jevandjeoski posao i da ujedno menadjira nasa bogosluzenja onda sto ga ne bi smo nas dvoje placali ako vec mi imamo neki drugi posao !??
Bato, ne može to. To ti je bio glavni argument protiv tradicionalne crkve.

Kad si Sola Scritrura, čitaš Bibliju i to ti je dovoljno. Kakva bre sad meniđerska bogosluženja? To ti izvorni hrišćani ranije nisu poznavali. Ovo je radikalni zaokret u paganizam i novoverce popove ako se uzme u obzir da su izvorni bili svi jednaki.
I onda nije niko između njih mogao da "odluči" da će samo da "meniđira bogosluženja" a da drugi da izvole da ga za to plaćaju. Jer to je onda sveštenstvo koje je ukinuto, pa je po tebi bilo neodrživo.

Tako da još čekam neki Sola Scritrura dokaz za tvrdnju da crkva treba da bude organizacija a meniđeri sveštenici jer to nije po Pismu.

Dakle?
 
Bato, ne može to. To ti je bio glavni argument protiv tradicionalne crkve.
Odkud mi nadje takav argumenat bato,jel me mozes citirati da vidimo dali samo pogresno kontas ili ti mozda i dioptrija za promenu !??
Kad si Sola Scritrura, čitaš Bibliju i to ti je dovoljno.
Tako je bato,to ja uvek radim.
Kakva bre sad meniđerska bogosluženja?
Kako to mislis "menadjerska bogosluzenja",jeis li do sada ikad pio isti koktel koji te trenutno zabavlja ?
Reko sa da menadjira bogosluzenje sta ce reci da organizuje ucesnike za sluzbu,da priprema svoj deo sluzbe,da se brine za sve potrebe vernika,da inicira i organizuje zajednicke misionske aktivnosti na lokalnom nivou,ukoliko je rukopolozen da se brine o tekucim vanrednim desavkama u crkvi poput posvecenje novorodjenih beba,krstenje novoobracenika,organizacija pogrebnih aktivnosti kada ih ima jer je i to sastavni deo crkvenog zivota i t.d.
To ti izvorni hrišćani ranije nisu poznavali.
A da procitas ti jos jednom te izvestaje...?
...ma ne samo jos jednom nego da citas sve dok ne skontas da su u prvoj crkvi vernici resavale sve zajednicke potrebe dok je ujedno naglaseno da onaj koji propoveda jevandjerlje od njega i da zivi.
Evo dokaza u prilog ovome:

1 Kor.9,9-14:
"...Jer je u Mojsijevu zakonu napisano: da ne zavežeš usta volu koji vrše. Eda li se Bog brine za volove?
Ili govori jamačno za nas? Jer se za nas napisa: koji ore treba u nadanju da ore; i koji vrše u nadanju da će dobiti od onoga što vrše.
Kada mi vama duhovna sijasmo, je li to što veliko ako mi vama tjelesna požnjemo?
Kad se drugi miješaju u vašu vlast, akamoli da ne bi mi? Ali ne učinismo po vlasti ovoj nego sve trpimo da ne učinimo kake smetnje jevanđelju Hristovu.
Ne znate li da oni koji čine svetu službu od svetinje se hrane? i koji oltaru služe s oltarom dijele?
Tako i Gospod zapovjedi da oni koji jevanđelje propovijedaju od jevanđelja žive..."

Ovo je radikalni zaokret u paganizam i novoverce popove ako se uzme u obzir da su izvorni bili svi jednaki.
Citaj bato,citaj,nece ti skoditi...
Tako da još čekam neki Sola Scritrura dokaz za tvrdnju da crkva treba da bude organizacija a meniđeri sveštenici jer to nije po Pismu.

Dakle?
Evo dobio si konkretne citate u prilog moje tvrdnje,ako ti treba jos nesto slobodno pitaj.
 
Odkud mi nadje takav argumenat bato,jel me mozes citirati da vidimo dali samo pogresno kontas ili ti mozda i dioptrija za promenu !??
Tvoje reči bato nisam skontao ništa pogrešno. A ti nađi sekretaricu da ti retroaktivno navede sve što si lupao.
A da procitas ti jos jednom te izvestaje...?
...ma ne samo jos jednom nego da citas sve dok ne skontas da su u prvoj crkvi vernici resavale sve zajednicke potrebe dok je ujedno naglaseno da onaj koji propoveda jevandjerlje od njega i da zivi.
Evo dokaza u prilog ovome:

1 Kor.9,9-14:
"...Jer je u Mojsijevu zakonu napisano: da ne zavežeš usta volu koji vrše. Eda li se Bog brine za volove?
Ili govori jamačno za nas? Jer se za nas napisa: koji ore treba u nadanju da ore; i koji vrše u nadanju da će dobiti od onoga što vrše.
Kada mi vama duhovna sijasmo, je li to što veliko ako mi vama tjelesna požnjemo?
Kad se drugi miješaju u vašu vlast, akamoli da ne bi mi? Ali ne učinismo po vlasti ovoj nego sve trpimo da ne učinimo kake smetnje jevanđelju Hristovu.
Ne znate li da oni koji čine svetu službu od svetinje se hrane? i koji oltaru služe s oltarom dijele?
Tako i Gospod zapovjedi da oni koji jevanđelje propovijedaju od jevanđelja žive..."
I šta sad? Ovo ti je najnovije opravdanje za desetak? I za to što imate kvazi-organizovanu "crkvu" koja se vrti oko njegovog ubiranja? Samo što vi kao Sola Scritrura ne možete da se pozivati na tradicionalnu crkvu koja je organizacija. Jer ti i dalje tvrdiš da je crkva samo prost skup hrišćana i to neorganizovan skup u kojem niko ne može biti meniđer (čitaj sveštenik) i viši od bilo koga. Pogotovu da to sam odluči ili da to neko drugi odluči a da mu ti posle finansijski budeš dužan. To je sve novotarija i paganština koja nije po Pismu. Šta ćeš ti na bogosluženju kad se direktno moliš a sve Svete Tajne ti "simbolične"?

Ništa nisam dobio i dalje čekam neki dokaz da si Solo Scritrura izvorni hrišćanin kada plaćaš 10% za ukinuto sveštenstvu?

Dakle?
 
Tvoje reči bato nisam skontao ništa pogrešno. A ti nađi sekretaricu da ti retroaktivno navede sve što si lupao.

I šta sad? Ovo ti je najnovije opravdanje za desetak? I za to što imate kvazi-organizovanu "crkvu" koja se vrti oko njegovog ubiranja? Samo što vi kao Sola Scritrura ne možete da se pozivati na tradicionalnu crkvu koja je organizacija. Jer ti i dalje tvrdiš da je crkva samo prost skup hrišćana i to neorganizovan skup u kojem niko ne može biti meniđer (čitaj sveštenik) i viši od bilo koga. Pogotovu da to sam odluči ili da to neko drugi odluči a da mu ti posle finansijski budeš dužan. To je sve novotarija i paganština koja nije po Pismu. Šta ćeš ti na bogosluženju kad se direktno moliš a sve Svete Tajne ti "simbolične"?

Ništa nisam dobio i dalje čekam neki dokaz da si Solo Scritrura izvorni hrišćanin kada plaćaš 10% za ukinuto sveštenstvu?

Dakle?
Molim te procitaj moje zadnje komentare,sve sam ti lepo objasnio...
...a da nisi ipak vise zainteresovan da ti narucim neku pesmu ?
 
Molim te procitaj moje zadnje komentare,sve sam ti lepo objasnio...
...a da nisi ipak vise zainteresovan da ti narucim neku pesmu ?
Bato, šta to ima da se pročita? Da sad drugim stihom pravdaš ukinuto sveštenstvo unutar vaših redova i neBIBLISKIH 10% bruto nameta mesečno? To ti ne piše i ne opravdava ovaj stih nigde. Još manje da je 10% bruto "božje pare" koje je baba tako rado rasipala na fotke od po 500$ komad...

Trebaš bolje objašnjenje da bi bilo koga uverio u to i ja još čekam odgovor...

Dakle?
 
Bato, šta to ima da se pročita? Da sad drugim stihom pravdaš ukinuto sveštenstvo unutar vaših redova i
Kakvo bre svestenstvo u nasih redova,sta je tebi ?
Zasto mesas babe i zabe,lepo sam te pozvao da PROCITAS moje komentare a ne da srljas u teolosko blato ...
neBIBLISKIH 10% bruto nameta mesečno? To ti ne piše i ne opravdava ovaj stih nigde. Još manje da je 10% bruto "božje pare" koje je baba tako rado rasipala na fotke od po 500$ komad...
A jel pisalo da su crkvi davale 100% ?
Sto tebi smeta ako se neki dogovore da umesto 100 daju 10 procenti ???
Trebaš bolje objašnjenje da bi bilo koga uverio u to i ja još čekam odgovor...
Dao sam ti bato jasno i precizno i argumentovano konkretnim Biblijskim citatom.
Molim te procitaj moje komentare ukljucujuci i ovaj zadnji.
 
Kakvo bre svestenstvo u nasih redova,sta je tebi ?
Samo je starozavetna kasta sveštenika imali pravo na fiksnu procentualnu nadoknadu po zakonu. Nemoj da se praviš Toše. A to što je baba njih prekrstila u meniđere ne menja im suštinu, da su povampirena kasta ukinutog sveštenstva mimo boblije. I ti to nazivaš Sola scritturom?

Zato, kome je Jovan Krstitelj uzimao mesečnu nadoknadu zato što je masovno krštavao? Ili apostoli koje je Hristos slao i da krštavaju, da li su npr. od pomenutih Korinćana imali 10% bruto mesečne apanaže "jer su propovedali"? Moliću te gde si ti to u Bibliji pročitao, čekam taj dokaz?
 
Samo je starozavetna kasta sveštenika imali pravo na fiksnu procentualnu nadoknadu po zakonu. Nemoj da se praviš Toše. A to što je baba njih prekrstila u meniđere ne menja im suštinu, da su povampirena kasta ukinutog sveštenstva mimo boblije. I ti to nazivaš Sola scritturom?

Zato, kome je Jovan Krstitelj uzimao mesečnu nadoknadu zato što je masovno krštavao? Ili apostoli koje je Hristos slao i da krštavaju, da li su npr. od pomenutih Korinćana imali 10% bruto mesečne apanaže "jer su propovedali"? Moliću te gde si ti to u Bibliji pročitao, čekam taj dokaz?
A jel po tebi apostol laze kad crkvi kaze da onaj koji propoveda jevandjelje od njega i da zivi ?
Jel suprotno Bibliji da se neki ljudi dogovore koliki ce iznos redovno davati crkvi ?
...utoliko vise sto smo videli da je nekada u opteku bilo cak i 100% ?
 
A jel po tebi apostol laze kad crkvi kaze da onaj koji propoveda jevandjelje od njega i da zivi ?
Jel suprotno Bibliji da se neki ljudi dogovore koliki ce iznos redovno davati crkvi ?
...utoliko vise sto smo videli da je nekada u opteku bilo cak i 100% ?
A da li je po tebi laž da je Gospod ispunio zakon o krvnim žrtvama i tako ukinuto sveštenstvo? Sveštenstvo koje je bilo Božjim Zakonom uspostavljeno i koje je po tom zakonu imalo pravo na taj porez?

Pa kako sad tu sliku može da promeni izjava apostola, koja nije ni Božja Zapovest ni Zakon? A tvoja crkva je na mala vrata uvela sveštenstvo zamenom imena i takođe i starozavetni namet.

To je u suprotnosti sa bibliskim činjenicama.

Mmeni lično bode oči što kao solo scritrura koja ne priznaje ni crkvu ni Svete Tajne imate bilo kakvu organizaciju koju uzgred nazivate crkvom i "crkvene radnike". Ovo poslednje je možda samo tvoja lična adaptacija pravog naziva dotičnih funkcionera. Ali šta ti uopšte rade u crkvenom smislu osim što skupljaju desetak za sebe i ko zna čije đepove?

Dakle potpuno neBIBLISKO zavlačenje ruke u đepove vernika bazirano na neBIBLISKOJ tvrdnji jedne babe, da su 10% bruto, tvog novca, "božje pare" koje treba mesečno da uplaćuješ nekakvoj "crkvi" tj njoj.

Pa ti posle pričaj kako je kod vas sve ustrojeno jedino po bibliskim istinama i ničemu više, što nema veze ni sa istinom ni sa činjenicama. A ovo je tek jedna instanca.
 
Poslednja izmena:
A da li je po tebi laž da je Gospod ispunio zakon o krvnim žrtvama i tako ukinuto sveštenstvo? Sveštenstvo koje je bilo Božjim Zakonom uspostavljeno i koje je po tom zakonu imalo pravo na taj porez?

Pa kako sad tu sliku može da promeni izjava apostola, koja nije ni Božja Zapovest ni Zakon? A tvoja crkva je na mala vrata uvela sveštenstvo zamenom imena i takođe i starozavetni namet.

To je u suprotnosti sa bibliskim činjenicama.

Mmeni lično bode oči što kao solo scritrura koja ne priznaje ni crkvu ni Svete Tajne imate bilo kakvu organizaciju koju uzgred nazivate crkvom i "crkvene radnike". Ovo poslednje je možda samo tvoja lična adaptacija pravog naziva dotičnih funkcionera. Ali šta ti uopšte rade u crkvenom smislu osim što skupljaju desetak za sebe i ko zna čije đepove?

Dakle potpuno neBIBLISKO zavlačenje ruke u đepove vernika bazirano na neBIBLISKOJ tvrdnji jedne babe, da su 10% bruto, tvog novca, "božje pare" koje treba mesečno da uplaćuješ nekakvoj "crkvi" tj njoj.

Pa ti posle pričaj kako je kod vas sve ustrojeno jedino po bibliskim istinama i ničemu više, što nema veze ni sa istinom ni sa činjenicama. A ovo je tek jedna instanca.
Desetina crkvi se davala i u srednjem veku, za vreme feudalizma.
 
A da li je po tebi laž da je Gospod ispunio zakon o krvnim žrtvama i tako ukinuto sveštenstvo?
То је ноторна истина,Библијска реалност коју нико не може и не сме оспоравати !
Sveštenstvo koje je bilo Božjim Zakonom uspostavljeno i koje je po tom zakonu imalo pravo na taj porez?
Svestenstvo definitivno ne postoji,ugasilo se upravo sa zakonom kojeg si pomenuo jer je bilo deo TOG zakona !
Pa kako sad tu sliku može da promeni izjava apostola, koja nije ni Božja Zapovest ni Zakon?
A ko ti to kaza sreco fokusirana,jel ti citas ono sto pisem ili ti prstici kuckaju onako reda radi,cisto da nesto napises !???
...cekaj,cekaj,nije valjda da ti mesas babe i zabe u smislu da radnici u Crkvi nazivcas svestenicima ?
Ako je tako onda si debelo pogresio,crkvaima razlicitih sluzbenika koji su u vecini volonteri ali ima i takvih koji rade posao koji sam ti vec pojasnio...
Takve ljude placamo isto kao sto placamo i vodoinstalatere koje nam dokaze van crkve,plockare,stolare pa cak placamo i cistacicu koja ce nam redovno odrzavati prostorije u cistom stanju !
A tvoja crkva je na mala vrata uvela sveštenstvo zamenom imena i takođe i starozavetni namet.
...alo bato,ponavljam jos jednom - svestenstvo je ostalo u istoriju,nema ih vise,finito !!!
To je u suprotnosti sa bibliskim činjenicama.
Ma jok,eto vec ti objasnio kako stvari stoje...jel hoces da ti nesto nacrtam ?
Mmeni lično bode oči što kao solo scritrura koja ne priznaje ni crkvu ni Svete Tajne imate bilo kakvu organizaciju koju uzgred nazivate crkvom i "crkvene radnike". Ovo poslednje je možda samo tvoja lična adaptacija pravog naziva dotičnih funkcionera. Ali šta ti uopšte rade u crkvenom smislu osim što skupljaju desetak za sebe i ko zna čije đepove?
Ma tebi oci bode Biblija sama po sebi stoga...
Dakle potpuno neBIBLISKO zavlačenje ruke u đepove vernika bazirano na neBIBLISKOJ tvrdnji jedne babe, da su 10% bruto, tvog novca, "božje pare" koje treba mesečno da uplaćuješ nekakvoj "crkvi" tj njoj.
Ovo sam ti vec pojasnio pa ti kako hoces...
Pa ti posle pričaj kako je kod vas sve ustrojeno jedino po bibliskim istinama i ničemu više, što nema veze ni sa istinom ni sa činjenicama. A ovo je tek jedna instanca.
Ono sto ja pricam dokazujem kokretnim Biblijskim dokazima.
 
U samoj Bibliji piše da su apostoli postavljali episkope i prezbitere znači sveštenstvo je ustanovio Hrist. Ako su svi carsko sveštenstvo onda su mogle lokalne hrišćanske zajednice same birati svoje starešine ali nisu, postavljali su ih apostoli i dalje naslednici tih istih apostola rukopolažu dalje i dalje svoje naslednike znači da sveštenstvo postoji i da je utemeljeno od samog Hrista i od apostola se prenosi do danas apostolski sled sveštenstva. U samom Novom zavetu se već vide sva tri i današnja stepena sveštenstva episkopski prezbiterski i đakonski čin
 
A ko ti to kaza sreco fokusirana,jel ti citas ono sto pisem ili ti prstici kuckaju onako reda radi,cisto da nesto napises !???
...cekaj,cekaj,nije valjda da ti mesas babe i zabe u smislu da radnici u Crkvi nazivcas svestenicima ?
Ako je tako onda si debelo pogresio,crkvaima razlicitih sluzbenika koji su u vecini volonteri ali ima i takvih koji rade posao koji sam ti vec pojasnio...
Takve ljude placamo isto kao sto placamo i vodoinstalatere koje nam dokaze van crkve,plockare,stolare pa cak placamo i cistacicu koja ce nam redovno odrzavati prostorije u cistom stanju !
Vidi, ti mi nisi fokusiran, pa si predstavio apostolovu izjavu na način da odobrava porez. "Ko propoveda da od propovedanja i živi" znači samo da on za svoj konkretan angažman ima prava da traži nadoknadu. Isto kao što to ima i čistačica. I mi to tako i radimo.

Ali nema prava da te oporezuje pod bilo kakvim izgovorom, što je praksa kod vas.
Ono sto ja pricam dokazujem kokretnim Biblijskim dokazima.
Kojim leba ti? Čekam da priložiš neki bibliski a ne babin po kojem tvoj meniđeri ima prava na redovne mesečne prilive od tebe, mada možda u "crkvu" nekoliko meseci nisi ni išao.

Hram u koji idem takođe čisti čistačica i ne plaćam je ja ni bilo ko od vernika jer hram i nije moje vlasništvo da bih bio dužan da ga održavan nego vlasništvo SPC.

Da nisi ti vlasnik tvog hrana sa udelom kad mora da brineš o vodoinstalaterins?
Ma tebi oci bode Biblija sama po sebi stoga.
Aj ne lupaj bez veze, nego daj konačno neki BIBLISKI dokaz, da radite sve po Bibliji, jer ovo s desetkom ne ide u prilog tvrdnji.
 
Poslednja izmena:
Vidi, ti mi nisi fokusiran, pa si apostolovu izjavu na način da odobrava porez. "Ko propoveda da od propovedanja i živi" znači samo da on za svoj konkretan angažman ima prava da traži nadoknadu. Isto kao što to ima i čistačica. I mi to tako i radimo.

Ali nema prava da te oporezuje pod bilo kakvim izgovorom, što je praksa kod vas.

Kojim leba ti? Čekam da priložiš neki bibliski a ne babin po kojem tvoj meniđeri ima prava na redovne mesečne prilive od tebe, mada možda u "crkvu" nekoliko meseci nisi ni išao.

Hram u koji idem takođe čisti čistačica i ne plaćam je ja ni bilo ko od vernika jer hram i nije moje vlasništvo da bih bio dužan da ga održavan nego vlasništvo SPC.

Aj ne lupaj bez veze, nego daj konačno neki BIBLISKI dokaz, da radite sve po Bibliji, jer ovo s desetkom ne ide u prilog tvrdnji.
Pazi molim te,sada odjednom SPC postala i vlasnik imovine/nekretnine ?
...a neki Biblijski dokaz u prilog ovog stanovista ? :D
 
U samoj Bibliji piše da su apostoli postavljali episkope i prezbitere znači sveštenstvo je ustanovio Hrist.

A kakve veze ima ovo sto si naveo sa svestenstvom ?

Ako su svi carsko sveštenstvo onda su mogle lokalne hrišćanske zajednice same birati svoje starešine ali nisu, postavljali su ih apostoli i dalje naslednici tih istih apostola rukopolažu dalje i dalje svoje naslednike znači da sveštenstvo postoji i da je utemeljeno od samog Hrista i od apostola se prenosi do danas apostolski sled sveštenstva. U samom Novom zavetu se već vide sva tri i današnja stepena sveštenstva episkopski prezbiterski i đakonski čin
A ko je postavljao STARESINE u vreme SZ-ta,jesu li i tada bili apostoli !?? :kafa:
 
A kakve veze ima ovo sto si naveo sa svestenstvom ?


A ko je postavljao STARESINE u vreme SZ-ta,jesu li i tada bili apostoli !?? :kafa:
Piše ti u Starom zavetu da je sam Bog ustanovio sveštenstvo. A i sam Isus Hrist kaže: Matej 5: 17 »Nemojte da mislite da sam došao da ukinem Zakon ili Proroke. Nisam došao da ih ukinem, nego da ih ispunim. 18 Istinu vam kažem: dok nebo i zemlja ne nestanu, neće nestati nijedno slovce(doslovno: jota) a ni crtica iz Zakona dok se sve ne dogodi. 19 Ko, dakle, prekrši i najmanju od tih zapovesti – i druge uči da tako čine – zvaće se najmanji u Carstvu nebeskom. A ko ih izvršava – i druge uči da tako čine – zvaće se velik u Carstvu nebeskom. 20 Jer, kažem vam: ako vaša pravednost ne bude veća od pravednosti učitelja zakona i fariseja, nećete ući u Carstvo nebesko.«
Isus Hrist nigde ne kaže da ukida sveštenstvo. Neke od onih koje je ozdravio šalje kod sveštenika da urade što propisuje Mojsijev zakon. On je ispunio proroštva i uspostavio novi savez sa ljudima, ali srž Zakona (moralna) ostaje. Ukida se obaveza oberednog dela Zakona. To čini i sam Hrist. Neke stvari se menjaju poput novog dana Gospodnjeg i novog sveštenstva, ali to ide uz novi savez. Puno toga iz starozavetnog sveštenstva ostaje i u novom, npr. u odeždama.
 
Isus Hrist nigde ne kaže da ukida sveštenstvo.
Pa jel imamo svcestenike u NZ-tu ??
Daj na dokaze ili priznaj da su te slagali.
Neke od onih koje je ozdravio šalje kod sveštenika da urade što propisuje Mojsijev zakon.
Pa naravno bato,u ono je vreme citavi zakon jos uvek na snazi,nista se nije ispunio sve do trenutka kada je Bozje Jagnje prineseno na zrtvu.

On je ispunio proroštva i uspostavio novi savez sa ljudima, ali srž Zakona (moralna) ostaje. Ukida se obaveza oberednog dela Zakona. To čini i sam Hrist. Neke stvari se menjaju poput novog dana Gospodnjeg i novog sveštenstva, ali to ide uz novi savez. Puno toga iz starozavetnog sveštenstva ostaje i u novom, npr. u odeždama.
Kakav bre novi dan Gospodnji,sta je tebi ?
Jel znas ti uopste sta znaci DAN GOSPODNJI i koliko znacaja ima taj izraz ?
...i kakve to veze ima sa svetkovanjem subote u okvirima 4-te Bozje zapovesti ???????????????????????
 

Back
Top