Koliko hriscani drkću od Božje reči?

Na onoga ko je ponizan i slomljenog duha i ko drhti od* moje reči,

na njega ću pogledati.

Jasno je koga Bog gleda tj voli i stiti.
One koji postuju njegovu REC i koji se drze njegove reci.
Ti slomljenog duha su mu najmanje bitni.
Posebno ukoliko vlada strahom.

Bog je ljubav, koja više razara nego što stvara. Takav je koncept stvarnosti u životnoj formi. U neživotnoj je drugačiji koncept.

Ne nego mislim na današnje "hrišćane" poput "avdentista" i potomke onih čiji su preci govorili krv njegova na nas i na našu decu. Isti dan svetkuju.
A kakve veze ima dali je rec o danasnjim ili onim prvim hriscanima - hriscani su hriscani jedino ukoliko imaju hriscansko uverenje u skladu sa Biblijom ili jos preciznije u okvirima jevandjelja kojeg su propovedali sami apostoli !!!
A zašto bih ja psovao adventiste?
Pa kad si krenuo da ih pljujes u bljatavis a vidi se da ti tesko ide sa argumentacijom onda je bokje da batalis dokaze i da ih lepo ispsujes...valjda ce ti tako biti lakse. :kafa:
Dao sam donaciju za ADRU što znači da ih ne mrzim.
Bravo za donaciju ali nije valjda da ocekujes da poverujemo da je donacija toliko mocna da pokrije antiatije koje imas/gajis ?
...ali kad si vec pomenuo,sto nisi dao dobrovolne priloge za neke druge humanitarne organizacije koje ih vidimo i u pravoslavlju,katolicizmu,protentantizmu,islamu...!???
Nije sve loše kod adventista,
...pa nije,cujem da neki od njih cak i ne kradu.
ali su nažalost krivoverci.
Eto,dao si tvrdnju i sad je red da je dokzes konkretnim Biblijskim dokazima.
Dakle ?

Poslednja izmena:
A kakve veze ima dali je rec o danasnjim ili onim prvim hriscanima - hriscani su hriscani jedino ukoliko imaju hriscansko uverenje u skladu sa Biblijom ili jos preciznije u okvirima jevandjelja kojeg su propovedali sami apostoli !!!

Pa kad si krenuo da ih pljujes u bljatavis a vidi se da ti tesko ide sa argumentacijom onda je bokje da batalis dokaze i da ih lepo ispsujes...valjda ce ti tako biti lakse. :kafa:

Bravo za donaciju ali nije valjda da ocekujes da poverujemo da je donacija toliko mocna da pokrije antiatije koje imas/gajis ?
...ali kad si vec pomenuo,sto nisi dao dobrovolne priloge za neke druge humanitarne organizacije koje ih vidimo i u pravoslavlju,katolicizmu,protentantizmu,islamu...!???

...pa nije,cujem da neki od njih cak i ne kradu.

Eto,dao si tvrdnju i sad je red da je dokzes konkretnim Biblijskim dokazima.
Dakle ?
Pa dao sam donacije i drugim organizacijama i svojevremeno i karitasu i pravoslavnima i jehovnim svedocima za pomoć u Ukrajini koju pružaju

Боже, хвала ти што нисам као остали људи – разбојници, неправедници, прељубници – или као ови суботари и јеховци. Постим два пута недељно и дајем прилоге од свега што стекнем.

Ja sam biblijski hrišćanin. Držim postove. Postojala je starozavetna crkva a postoji i novozavetna crkva. Samo pravoslavni drže postove a drugi ne drže postove. Postili su i starozavetni Jevreji i Isus Hristos i sveti Jovan Krstitelj i apostoli i njihovi učenici. Znači da sam ja biblijski hrišćanin a vi ste krivoverci.

Poslednja izmena:
Ja sam biblijski hrišćanin
Odlicno,bas mi je drago...nego,kako si dosao do tog otkrica,neko ti reko ili si mozda sam istrazivao pa zakljucio !?
???????????????
postojala je starozavetna crkva
U redu.
a postoji i novozavetna crkva
Tako je,AMIN...i ??

samo pravoslavne države postove a drugi ne drže postove
Hmmm,a jesi li siguran da znas sta je to Biblijski post i kako se on praktikuje ?

a postojali su i starozavetni Jevreji i Isus Hristos i Sveti Jovan Krstitelj i apostol i njihovi učenici
Tako je bato,to su svi bii jevreji...
I da vidimo konacnu poentu:
znači da sam ja biblijski hrišćanin a vi ste krivoverci
????????????????
Iskreno analiza ti malo ...kako da je nazovem..hajde nek bude neozbiljna jer mi deluje kao da je u stilu sledeceg "analitickog" zakljuccka:

Putin je rusin,Bajden ima avione F-16 pa iz toga proizlazi da sam ja makedonac"... ! :D

Poslednja izmena:
Odlicno,bas mi je drago...nego,kako si dosao do tog otkrica,neko ti reko ili si mozda sam istrazivao pa zakljucio !?

???????????????

U redu.

Tako je,AMIN...i ??

Hmmm,a jesi li siguran da znas sta je to Biblijski post i kako se on praktikuje ?

Tako je bato,to su svi bii jevreji...
I da vidimo konacnu poentu:

????????????????
Iskreno analiza ti malo ...kako da je nazovcem..hajde nek bude neozbiljna jer mi deluje kao da je u stilu sledeceg "analitickog" zakljuccka:

Putin je rusin,Bajden ima avione F16 pa iz toga proizlazi da sam ja makedobac"... ! :D
Ispravio sam tekst. Unosio sam tekst preko glasa

Волим ћирилицу. Робивече, ти црпиш знање из књига и памфлета Јелене Вајт, која није ништа знала о Источној православној цркви. Упознај Свето писмо и црквену историју и старозаветне цркве и новозаветне. Како се лепо види наставак старозаветне цркве у православној. Ево ти мало уџбеника из којих сам ја учио, па читај:
https://svetosavlje.org/biblijska-istorija/
https://sr.m.wikisource.org/wiki/Кратка_свештена_историја_за_основне_школе_у_Вилајету_Босанском
https://sr.m.wikisource.org/wiki/Историја_Новог_завјета_(Р._Доброта)
https://sr.m.wikisource.org/wiki/Историја_хришћанске_цркве_за_средње_школе_по_Смирнову,_Победоносцеву_и_другим_писцима
https://sr.m.wikisource.org/wiki/Преглед_историје_хришћанске_цркве

Jel moze nekog konkretnog dokaza ili ti trebamo verovati na casnu rec ?

Evo trudim se,istrazujem ga,nikad dosta angazmana oko toga.
Трудим се да проучим шта пишу адвентисти, јеховини сведоци и остали што клевећу православље. Читајте и ви шта ми пишемо.

Трудим се да проучим шта пишу адвентисти, јеховини сведоци и остали што клевећу православље. Читајте и ви шта ми пишемо.
Citam ja sve vas,nije mi tesko a cak i pozeljmo je da znam sto vise verskih stavova da bi mi bilo lakse da adekvatno sugovorniku formulisem svoje odgovore.

Citam ja sve vas,nije mi tesko a cak i pozeljmo je da znam sto vise verskih stavova da bi mi bilo lakse da adekvatno sugovorniku formulisem svoje odgovore.
Видиш ове уџбенике што сам ставио. Неки су још из времена Турског царства. У време кад је твоја баба Вајт "откривала" Библију и сањарила, ми смо знали у шта верујемо. Исто и онда и данас

Видиш ове уџбенике што сам ставио. Неки су још из времена Турског царства. У време кад је твоја баба Вајт "откривала" Библију и сањарила, ми смо знали у шта верујемо. Исто и онда и данас
Nazalost tako je,znali ste tacno u sta verujete i dodao bih - u sta tacno ne verujete.

Jel moze nekog konkretnog dokaza ili ti trebamo verovati na casnu rec
Može bato, plaćaš 10% bruto sektici zato što je baba tvrdila da su to "božje pare", ne zato što negde u NZ piše da moraš.

Dakle, očit primer, došlo ti to znanje od babe i od meniđera, ne iz Biblije, gde ga nema, kao o dosta drugih američkih paganština koji su ti izvor.

Prema tome koliko drkćeš od Božje reči, nažalost, isto bar drkćeš i od babinih paganština i plagijata.

Poslednja izmena:
Hajde da vidimo:
plaćaš 10% bruto sektici zato što je baba tvrdila da su to "božje pare", ne zato što negde u NZ piše da moraš.
Ja licno iz takvih razloga definitivno ne placam 10% bato nikome ali ne zameram onima koji placaju UKOLIKO se to radi na bazi zajednickog dogovora da se praktikuje DOGOVORNI PROCENAT za propovedanje jevandjelja...!!
...ali svakako zameram ako se to prikazuje kao kontinuitet SZ-og desetka jer to definitivno nije i ne moze biti slucaj !
Dakle, očit primer, došlo ti to znanje od babe i od meniđera, ne iz Biblije, gde ga nema,
Eto pojasnicu ti da ti ne bude muka badava...
Dakle kljucni problem onog sto navodis jeste to sto u vreme NZ-ta jednostavno ne postoji svestenstvo stoga ne postoji ni razlog za SZ-ni mehanizam njihove egzistencije !!!
E sad sto se tice nacina kako ce ljudi sakupljati pare za egzistenciju crkvenih radnika to je svakako cisto tehnicko pitanje i ako se neki dogovore da skupljaju,10,20 ili mozda i 50% za tu svrhu - onda nek im bude,sasvim legitimno !
...ali ako nekom padne na pamet da falsifikuje knjige pomenute babe i da modifikuje zapisano samo zato sto mu tako pase ili da eventualno svaka njena licna razmisljanja prikazuje kao oficijalni Biblijjski stav - e to mi svakako smeta !
kao o dosta drugih američkih paganština koji su ti izvor.
Eto,ova ti primedba pala u vodu,jel imas jos nesto ili je to to ? :mazi:
Prema tome koliko drkćeš od Božje reči, nažalost, isto bar drkćeš i od babinih paganština i plagijata.
Eto,pokazao ti da da to definitivno NIJE SLUCAJ !!!
E sad jel imas jos nesto ili ces se lepo izviniti pa da idemo dalaje ?
...ma ne moras se izvinjavati,salim se. :D

ali ne zameram onima koji placaju UKOLIKO se to radi na bazi zajednickog dogovora da se praktikuje DOGOVORNI PROCENAT za propovedanje jevandjelja...!!
Ma pusti te prazne ne BIBLISKE priče.

Gde se u evanđelju pominje mogućnost kapitalizacija propovedanja jevanđelja kroz mesečnoga procenta, a bato?

Citiraj to mesto, jer bez konkretnoga citata je u potpunosti ne BIBLISKI a to znači nije ni Sola Scritrura, nego čista paganština. Kako je nekad baba vračala u šolju, tako je jevanđelje propovedala.

Zamena teza i laž da je za propovedanje, kad već i sami svi čitate Bibliju, koja samu sebe objašnjava.

Dakle?

E sad sto se tice nacina kako ce ljudi sakupljati pare za egzistenciju crkvenih radnika
Kojih bre crkvenih radnika da se nisi zajebucnuo nešto?

i koje crkve? Piše "gde se troje skupi tu je moja crkva..." Na to si se često pozivao kao BIBLISKU činjenicu kad si pljuvao i osporavao crkvu i SPC a sad tu pagansku neBIBLISKU organizaciju zvanu crkva navodiš kao razlog za opravdanje 10% bruto? Jel Sola scritrura? Nije bato...

Ma pusti te prazne ne BIBLISKE priče.
A sto nebiblijske bato,da vidimo dokaze:
Gde se u evanđelju pominje mogućnost kapitalizacija propovedanja jevanđelja kroz mesečnoga procenta, a bato?
Evo tog mehanizma:

Dela 4,32-35:
"...A u naroda koji vjerova bješe jedno srce i jedna duša; i nijedan ne govoraše za imanje svoje da je njegovo, nego im sve bješe zajedničko.
I apostoli s velikom silom svjedočahu
za vaskrsenije Gospoda Isusa Hrista; i blagodat velika bješe na svima njima:
Jer nijedan među njima ne bješe siromašan, jer koliko ih god bijaše koji imadijahu njive ili kuće, prodavahu i donošahu novce što uzimahu za to,
I metahu pred noge apostolima; i davaše se svakome kao što ko trebaše..."

U ovom primeru vidimo ambijenat koji su uspostavili apostoli a koji se sastojao u tome da bukvalno svi oni koji su imali kakvu nekretninu,dakle kapital tog formata, investiraju ga 100% u Bozje delo podmirujuci potrebe svih vernika sto ce reci i one koje su propovedale !!!
E sad ako je vec bio promovisan sistem dobrovoljnog darivanja formata 100% onda je to zeleno svetlo za svaku drugu kombinaciju procenata,ukljucujuci i pomenute 10% koje tebe muce !!!

Sledece pitanje !?? :kafa:

Citiraj to mesto, jer bez konkretnoga citata je u potpunosti ne BIBLISKI a to znači nije ni Sola Scritrura, nego čista paganština. Kako je nekad baba vračala u šolju, tako je jevanđelje propovedala.
Evo ti bato,dokazao ti jasno i precizno.
Ako te zanima jos nesto slobodno pitaj.
Zamena teza i laž da je za propovedanje, kad već i sami svi čitate Bibliju, koja samu sebe objašnjava.
Pa onda ne menjaj teze bato,sto se brukas badava ?
Eto,odgovorio ti jasno i precizno.
Sledece pitanje ?

Back