Koliko hriscani drkću od Božje reči?

robivek

Veoma poznat
Poruka
11.763
Potsetio sam se danas na jednog Biblijskog teksta i to slusajuci mali deo jedne propovcedi na radiju koji me u najmanju ruku - poziva na ozbiljno razmisljanje i preispitivanje.
Tekst je veoma jasan,otvoren, sto ce reci ide direktno "u centar"jedne dileme svih vernika sirom sveta a koja se sastoji u pitanju "dali ce Bog pogledati na moje stanje i priskociti mi u pomoc" a zapisao ga je prorok Isaija:

Isa.66.66,2:
"...Jer je sve to ruka moja stvorila, to je postalo sve, veli Gospod; ali na koga ću pogledati?
na nevoljnoga
i na onoga ko je skrušena duha
i ko drkće od moje riječi..."

O tome koliko je neko nevoljan,koliko je skrusenog duha se svakako treba razmatrati ali ce neki mozda reci da je to u neku meru lakse razumljivo medjutim ovo je zadnje zaista frapantno - pominje se drkcenje od Bozje reci.

Hajde dragi moji forumasi,braco hriscani ali i vi koji to niste a sebe smatreate vernicima - KOLIKO DRKCETE OD BOZJE RECI i sta to po vama znaci ?
Jel to dopusta komociju da o Bozjoj reci govorite podrugljivo,uvredljivo,sa omalovazavanjem ili ne znam vec kako a nazalost i toga smo ponekad imali prilike videti cak i na ovom forumu?
Jel to mozda dopusta da ignorisete ono sto je zapisasno u Svetom Pismu ?
Jel mi mozete reci kako razumete ovo Bozje ocekivanje,sta bi smo tebali raditi da bi to nase ponasanje bilo tretirano kao drkcanje i ujedno kao razlog da bi nas Bog "pogledao' ( izasao izasao u susret,ispunio molitve i t.d.) ???

Poslednja izmena:
Potsetio sam se danas na jednog Biblijskog teksta i to slusajuci mali deo jedne propovcedi na radiju koji me u najmanju ruku - poziva na ozbiljno razmisljanje i preispitivanje.
Tekst je veoma jasan,otvoren, sto ce reci ide direktno "u centar"jedne dileme svih vernika sirom sveta a koja se sastoji u pitanju "dali ce Bog pogledati na moje stanje i priskociti mi u pomoc" a zapisao ga je prorok Isaija:

Isa.66.66,2:
"...Jer je sve to ruka moja stvorila, to je postalo sve, veli Gospod; ali na koga ću pogledati?
na nevoljnoga

O tome koliko je neko nevoljan,koliko je skrusenog duha se svakako treba razmatrati ali ce neki mozda reci da je to u neku meru lakse razumljivo medjutim ovo je zadnje zaista frapantno - pominje se drkcenje od Bozje reci.

Hajde dragi moji forumasi,braco hriscani ali i vi koji to niste a sebe smatreate vernicima - KOLIKO DRKCETE OD BOZJE RECI i sta to po vama znaci ?
Jel to dopusta komociju da o Bozjoj reci govorite podrugljivo,uvredljivo,sa omalovazavanjem ili ne znam vec kako a nazalost i toga smo ponekad imali prilike videti cak i na ovom forumu?
Jel mi mozete reci kako razumete ovo Bozje ocekivanje,sta bi smo tebali raditi da bi to nase ponasanje bilo tretirano kao drkcanje i ujedno kao razlog da bi nas Bog "pogledao' ( izasao izasao u susret,ispunio molitve i t.d.) ???
A kako ce tek proci oni kojima je sve sto pise u Bibliji smesno.
Oni se time izruguju Bogu

A jel mozes pojasniti kako se to radi,kako se po tebi "postuje"Bozja rec ?
...i naravno,jel postovanje i drzanje potpuno isto sa onim drkcenjem ili mozda ipak ima jos neceg u tom opisu ?
Prvo Postovanjem priznajemo da je Bozja rec najsvetija i istina,
Onda to podrazumeva i drzanje Bozja reci a drhtanje ima veze sa Bozanskim strahom
da mu ne ugodimo...

Prvo Postovanjem priznajemo da je Bozja rec najsvetija i istina,
Hmmm,mozda ce neki na ovo reci "odkud znam da to zaista jeste Bozja rec " ili mozda onaj klise " ali kad bi znao da zaista jeste eee onda..."
Onda to podrazumeva i drzanje Bozja reci
Budimo iskreni - vecina forumasa na forumu smatraju da upravo oni drze Bozju rec dok sa ostalima to nije slucaj ..
a drhtanje ima veze sa Bozanskim strahom
da mu ne ugodimo...
Ovo je kretanje u pravom smeru .

Скрушен је више смирен срцем него сломљенога срца. Они који прихватају Божију вољу тј. живе по његовој вољи су смирени а без смирења нема светости (будите свети јер сам ја свет).

Скрушен је више смирен срцем него сломљенога срца. Они који прихватају Божију вољу тј. живе по његовој вољи су смирени а без смирења нема светости (будите свети јер сам ја свет).
Šta znači biti smiren, i kako se to postiže? OK, rekao si živeti po Božjoj Volji, šta to konkretno znači?

Da bi neko drhtao od Biblije, potreban je dokaz da je neko kažnjen, što se ne dešava.
Postoji 10000 denominacija, i svi tvrde da su Božji prijatelji, a Bog je nem, tako
da se niko više ne plaši Boga. Kako i bi?
Има казни итекако како за личне грехе, тако и колективно што се сада види на Западу. Данас Бога уместо некадашњих лажних богова - идола, замењују нови идоли: људи, новац, слава, моћ, задовољства, спорт, политика... Зато међу савременим хришћанима "иако су упознали Бога, нису га као Бога славили ни захваљивали му, него су им мисли постале јалове, а неразумно срце им се помрачило. Правећи се мудри, постали су луди... Због тога их је Бог препустио њиховим срамним страстима."

Šta znači biti smiren, i kako se to postiže? OK, rekao si živeti po Božjoj Volji, šta to konkretno znači?
Живети по Божијим заповестима, молитва, пост, црквени обреди, не роптати на Бога у невољи, болести и најважније: обуздавањем језика. Чврста контрола над језиком.

Malo teže je ovo izvesti...
Наравно, теже од поста на води. Али то је подвиг (двиг=кретање) ка Царству Небескоме. Који се боре тј. труде они га и задобијају.
Само у православној вери постоји право подвижништво, друго је све лук и вода.

Наравно, теже од поста на води. Али то је подвиг (двиг=кретање) ка Царству Небескоме. Који се боре тј. труде они га и задобијају.
Само у православној вери постоји право подвижништво, друго је све лук и вода.
U svakom slučaju, ne mogu kriviti Boga za svoju bolest i nedaće, kad znam da je to moja potsvest...

U svakom slučaju, ne mogu kriviti Boga za svoju bolest i nedaće, kad znam da je to moja potsvest...
Има свега и свачега. Рецимо родитељима умре дете, па ропћу на Бога. Па Јевреји ропћу на Бога што није спречио холокауст. И пуно их је зато данас атеиста. Па није Бог Хитлера довео на положај фирера и канцелара већ искварени народ који се не клања Богу већ грешним људима.

Isa.66.66,2:
na nevoljnoga

Nikako se ne radi o bukvalnom strahu od reči Onog koji nas voli i više nego što možemo zamisliti.
Već se radi o strahopoštovanju.

Onaj ko je čist, nama čega da se boji, već da se raduje.
A strahopoštovanje je nešto sasvim drugo.

A kako se izrazava to strahopostovanje prema Bozjoj reci,jel nam mozes doprecizirati ?
Jedan od plodova Božijeg Duha, možda i prvi, je radost.
A taj plod može imati onaj ko je, prvo u miru sam sa sobom, pa onda sa Bogom.

Strah je suprotnost radosti i nema ga u onima koji imaju ovaj plod.

Strahopoštovanje je nešto što se stiče i što se živi godinama, celim srcem, bez rezerve. To je spoznanje svoje malenkosti u odnosu na Uzvišenog. Na nebitnost svega što nas okružuje, u odnosu na naš život i Onog ko nam ga je dao.

Solomon je to najbolje rekao posle svih taština koje je nabrojao.
Sve suprotno tome, slobodno se može reći da je samoubistvo.

Jedan od plodova Božijeg Duha, možda i prvi, je radost.
A taj plod može imati onaj ko je, prvo u miru sam sa sobom, pa onda sa Bogom.

Strah je suprotnost radosti i nema ga u onima koji imaju ovaj plod.

Strahopoštovanje je nešto što se stiče i što se živi godinama, celim srcem, bez rezerve. To je spoznanje svoje malenkosti u odnosu na Uzvišenog. Na nebitnost svega što nas okružuje, u odnosu na naš život i Onog ko nam ga je dao.

Solomon je to najbolje rekao posle svih taština koje je nabrojao.
Sve suprotno tome, slobodno se može reći da je samoubistvo.
Прво борба против греха и избегавање греха доводе до страхопоштовања према Богу, али то није страх роба од господаревог бича или затвореника од мучења, већ виши однос. Однос сина према Оцу, али некадашњи однос пун поштовања. И поштовање и љубав и са једне стране и друге

Прво борба против греха и избегавање греха доводе до страхопоштовања према Богу, али то није страх роба од господаревог бича или затвореника од мучења, већ виши однос. Однос сина према Оцу, али некадашњи однос пун поштовања. И поштовање и љубав и са једне стране и друге
Siguran sam da bi naš gost pobegao glavom bez obzira kada bi video kuću u rasulu.

Mi prvi. Tu da prenoćim, nema šanse.
Da li bi izgradili prijateljski odnos sa neodgovornim čovekom, prvo prema sebi pa onda prema svojoj porodici. Ne.

Svaki savestan čovek se postidi i kada ima malo prašine a kamo li nešto gore.

Zato Bog i kaže...'budite sveti jer sam ja svet'...
Koliko tu savest peče ako znamo šta naš nebeski Otac ne voli.
Zato je mir sa samim sobom veoma važan. A to znači čistu savest.
I onda se tu iz takve savesti rađa strahopoštovanje.
Cenjenje onog što imaš...prvenstveno Božijeg Duha koji te je oslobodio od mrtvih dela i stvari.

Siguran sam da bi naš gost pobegao glavom bez obzira kada bi video kuću u rasulu.

Mi prvi. Tu da prenoćim, nema šanse.
Da li bi izgradili prijateljski odnos sa neodgovornim čovekom, prvo prema sebi pa onda prema svojoj porodici. Ne.

Svaki savestan čovek se postidi i kada ima malo prašine a kamo li nešto gore.

Zato Bog i kaže...'budite sveti jer sam ja svet'...
Koliko tu savest peče ako znamo šta naš nebeski Otac ne voli.
Zato je mir sa samim sobom veoma važan. A to znači čistu savest.
I onda se tu iz takve savesti rađa strahopoštovanje.
Cenjenje onog što imaš...prvenstveno Božijeg Duha koji te je oslobodio od mrtvih dela i stvari.
Треба имати стид и од греха. Да не будеш срамотан због ичега. Бити човек на месту. Да се немаш чега срамити пред људима. Онда немаш чега да се срамиш ни пред Богом. Пуно тога што се пре подразумевало као нормално данас се заборавило. Људи су изгубили стид. Савест им је затрована. Треба молитвом, постом и светим тајнама очистити савест. Онда се стиче савест и лакше и страх Божији.

Треба имати стид и од греха. Да не будеш срамотан због ичега. Бити човек на месту. Да се немаш чега срамити пред људима. Онда немаш чега да се срамиш ни пред Богом. Пуно тога што се пре подразумевало као нормално данас се заборавило. Људи су изгубили стид. Савест им је затрована. Треба молитвом, постом и светим тајнама очистити савест. Онда се стиче савест и лакше и страх Божији.
Tačka tako.
Ali nažalost prorečeno je da će velika većina napredovati od zla na gore.

Zato što je teško u ovom svetu, sve šljašti od lažnog svetla koje osvetljava put ka sunovrata i pojedinca i društva.

Back