Koliko fore?

Koliko dugo bi nekog cekali s kim se kapirate neki duzi period..ali nikako iz nekog razloga da pocnete vezu?
Recimo da vas dele kilometri..da je negde na radu u inostranstvu..u vojsci..zatvoru..da je zauzeta i ceka razvod..da li su vam bitni razlozi nevidjanja i da li bi uticali na odluku koliko je vredno cekanja?

Koliko dugo? Do beskraja, ako treba. Jer kada volim...ja Zemlju pomeram. I vreme je tu, faktor...Nebitan. :)
 
Koliko dugo bi nekog cekali s kim se kapirate neki duzi period..ali nikako iz nekog razloga da pocnete vezu?
Recimo da vas dele kilometri..da je negde na radu u inostranstvu..u vojsci..zatvoru..da je zauzeta i ceka razvod..da li su vam bitni razlozi nevidjanja i da li bi uticali na odluku koliko je vredno cekanja?
Nije mi isto ako je on udaljen kilometrima,pa se zato ne vidjamo,ili zivimo u istom gradu,samo sto on zivi sa zenom,pa to otezava nas odnos...U oba slucaja mislim da ne bih preterivala s'nekim mastarijama o ljubavi,s'tom razlikom sto bih sebi,u prvom slucaju dala vise vremena.
 
Koliko dugo bi nekog cekali s kim se kapirate neki duzi period..ali nikako iz nekog razloga da pocnete vezu?
Recimo da vas dele kilometri..da je negde na radu u inostranstvu..u vojsci..zatvoru..da je zauzeta i ceka razvod..da li su vam bitni razlozi nevidjanja i da li bi uticali na odluku koliko je vredno cekanja?

dokle god ima želje, i dokle god vidim da se zaista trudi da reši to što nas deli (ako je u pitanju neki razvod recimo). ako vidim da kao hoće, a boga moli da se jave još 2-3 prepreke ili problema, onda putuj igumane
 
pa morao bi da se javlja internetom, inace bi bio sumnjiv sto izbegava?
tesko da kao 2 meseca nije tu nije mogao da se javi... ok mozda vojska i zatvor jedino ne moze
nije da bi morao, ali ako me tu nesto kao voli, mada mi je i svejedno.
 
Koliko dugo bi nekog cekali s kim se kapirate neki duzi period..ali nikako iz nekog razloga da pocnete vezu?
Recimo da vas dele kilometri..da je negde na radu u inostranstvu..u vojsci..zatvoru..da je zauzeta i ceka razvod..da li su vam bitni razlozi nevidjanja i da li bi uticali na odluku koliko je vredno cekanja?

Pojma nemam... Rekao bih nešto potvrdno na foru čekanja, ali da se ne ponavljam...

Znam primer, tačnije nemi neverovatno blizak primer i isto tako neverovatan primer: dečko i devojka čekaju da se smuvaju već 11 godina. Od njegove sedamnaeste godine, a sada dakle ima već 28 godina. Na žalost i supruga i ja žalimo slučaj, ali bilo kakav pristup toj osobi vezano za ljubav i veze je strogo zabranjen pod pretnjom najoštrijih reakcija i stavljanja barijere na komunikaciju. Možda bi trebalo da otvorim temu da me ljudi posavetuju kako da postupim prema dotičnom... Možda bolje ne - ne treba se mešati u pitanja oko tuđeg srca.
 
Koliko dugo bi nekog cekali s kim se kapirate neki duzi period..ali nikako iz nekog razloga da pocnete vezu?
Recimo da vas dele kilometri..da je negde na radu u inostranstvu..u vojsci..zatvoru..da je zauzeta i ceka razvod..da li su vam bitni razlozi nevidjanja i da li bi uticali na odluku koliko je vredno cekanja?

Isprichatju ti jednu istinitu prichu...

...chekao ju je nepunih godinu nakon online *ljubavisanja*...znachi iskljuchila sam vojsku...bolnice, ludnice (dodushe nisi ih ni pominjao:roll:)...idemo na konkretan primer protkan tu i tamo mojom vizurom...u zagradi...

Elem, desilo se. Upoznao je nekog sa *one strane*. Ona je, nekim sluchajem, kontaktirala njega preko Skype-a, MSN-a, Maila, Twitter-a, Facebook-a,....(shto je danas svakodnevnica)... Pocheli su da virtuelno razgovaraju i sve vishe vremena provodili *zajedno*.
Ali, shta je on zaista znao o toj osobi? Sve ono shto je ona izlozhila prilikom online tjaskanja. Postavljao je sebi pitanje da li veruje u sve shto ona *iznese*, koliko je verovatno da je naleteo na nekog ko je normalan i ko ga ne lazhe? Jer, ruku na srce, on i dalje ne zna tu osobu. Sve shto zna o njoj jeste ono shto ona napishe. Bio je hazarder:cool:, poverovao je pisanom mediju bez kontakta och u ochi...*kockanje* se na kraju isplatilo...
Stepen interesovanja je porastao na flertovanje i na razgovor o dubljim temama. Sve vishe je uveren da je sreo svoju srodnu dushu. (U online komunikacijama, desi se da se ljudi lakshe otvaraju po pitanju svega. Iz prostog razloga poshto fizichki kontakt nije prisutan, a najvetji strah je- iz nekog razloga biti odbijen ako budemo ono shto jestmo, tj. ako pokazhemo svoju pravu stranu. U ovome veliku ulogu igra govor tela i vizuelni kontakt, te tje osoba u *offline* svetu pre biti sklona da sakrije nelagodu i da odglumi....)
Njihov kontakt je prerastao u jednu vrstu romantichnog stremljenja, oboje su se *nashli* na istim talasnim duzhinama. Razgovori pochinju da liche na one koje svi mi imamo u realnom zhivotu samo s jednom razlikom, a to je da s tom osobom nije delio zhivotni prostor.
(Kako prebroditi udaljenost ako se centar njegovog interesovanja nalazi u, primera radi, Bostonu a on u Parizu, ili u Beogradu? –razmishljam naglas...;) )
Pitao se kolika je verovatnotja da je umislio neke emocije, da li su one zaista tu prisutne? Da li mashta sugerishe romanticharsku i idealistichku sliku osobe? Jer, nije imao sve potrebne dimenzije: fizichki kontakt, miris, svakodnevicu, interakcija u stvarnom zhivotu....

Upoznavanje se desilo iznenada, buuuuuuuuum, bomba je eksplodirala!!!! Shvatio je da je nije idealizovao, dopala mu se spolja i iznuta, unazad i za unapred... a josh dublje stvari je upoznavao tek kasnije u veoma kratkom vremenu.... mnoge stvari su se poklopile, veza je imala shanse za uspeh...i uspela je... dopala mu se lichnost te osobe, odnosno, kako razmishlja, pishe, zhivi, smeje se...njen intelekt, sharm i pogled na svet...
Dalje izmashtaj sam...i shto se tiche *SHTEKA*, uvek pomisli da onaj ko *sedi na dve stolice* na kraju padne na sedalni deo...:mrgreen:
 
ma pusti to svi sede na vise stolica..ima tako retko lepih prica ali vecina je bolesna i nesto krije..i nevesto daju neke dokaze ka napretku..neverovatno dokle su spremni ici u predstavljanju u boljem svetlu..i onda sto se vise udubi covek teze je izaci i na kraju koliko god lazi bude hvataju se za slamku..samo delic svega planiranog da se ostvari
 
Koliko dugo bi nekog cekali s kim se kapirate neki duzi period..ali nikako iz nekog razloga da pocnete vezu?
Recimo da vas dele kilometri..da je negde na radu u inostranstvu..u vojsci..zatvoru..da je zauzeta i ceka razvod..da li su vam bitni razlozi nevidjanja i da li bi uticali na odluku koliko je vredno cekanja?

Ja sam cekala jednog mog bivseg decka oko 16 godina. Konacno smo bili u vezi i onda sam cekala 11 meseci da se razvede. On je sve nesto otezao. Ja sam raskinula sa njim, a on je podneo zahtev za razvod. Ja sam tada bila sa novim deckom u Italiji. On je dosao, pravio ljubomorne scene, ali tada je vec bilo kasno.
 
Pojma nemam... Rekao bih nešto potvrdno na foru čekanja, ali da se ne ponavljam...

Znam primer, tačnije nemi neverovatno blizak primer i isto tako neverovatan primer: dečko i devojka čekaju da se smuvaju već 11 godina. Od njegove sedamnaeste godine, a sada dakle ima već 28 godina. Na žalost i supruga i ja žalimo slučaj, ali bilo kakav pristup toj osobi vezano za ljubav i veze je strogo zabranjen pod pretnjom najoštrijih reakcija i stavljanja barijere na komunikaciju. Možda bi trebalo da otvorim temu da me ljudi posavetuju kako da postupim prema dotičnom... Možda bolje ne - ne treba se mešati u pitanja oko tuđeg srca.

pa ovo je ili neka krvna osveta u pitanju, ili ne daj bože da su neki dalji rod? :think:
 

Ni ja :)

Prosto rečeno: muči ga što je još uvek čeka, pati za njom i želi tu ljubav. Muče ga unutrašnji nemiri u smislu: da li je sa drugim, da li me još želi. U istom su gradu dok su na studijama, a kada je raspust, onda su u istom rodnom mestu (ne baš istom, jer je on 30km od grada - na selu). Jede ga to što nije sa njom, a ako mu neko kaže: "Nije život jedna žena", onda pošizi...
 
Ni ja :)

Prosto rečeno: muči ga što je još uvek čeka, pati za njom i želi tu ljubav. Muče ga unutrašnji nemiri u smislu: da li je sa drugim, da li me još želi. U istom su gradu dok su na studijama, a kada je raspust, onda su u istom rodnom mestu (ne baš istom, jer je on 30km od grada - na selu). Jede ga to što nije sa njom, a ako mu neko kaže: "Nije život jedna žena", onda pošizi...

a što ne krene u neku akciju?
 
Možda ne treba... Mislim da je on prvi trebao pokazati čvrstinu. Odustao je i od doktorskih studija u Liverpulu zbog nje. Sada je prošlo taman toliko godina da je on mogao doći ovde nazad sa titulom PhD i početnom platom deset puta većom od moje sa pet godina staža...

Bravo za njega. Ostavio svoju buducnost zarad pikane. Svaka cast.Jako zrela osoba.
 
Bravo za njega. Ostavio svoju buducnost zarad pikane. Svaka cast.Jako zrela osoba.

Doduše, to je samo jedan od razloga... Ima još nekih, ali sve je u glavnom bilo nerezonski po meni... Bilo kako bilo, poštovao sam odluku i nikada nisam uticao na istu. Samo sam postavljao pitanja i udavio dok nisam izvukao sve informacije. Bilo je tu i sujete prema nekima, koji su ga prvo šutnuli kao talentovanog, pa posle ukazali ljudima iz Engleske da imaju tamo nekog tog i tog, izuzetnog kolegu, kada su oni tražili studenta. Sve je u suštini bio miks odluka i ko zna čega sve još. Ima doduše i ljudi koji se teško odvajaju od starih navika, istih ljudi okoline, pa na kraju krajeva i zemlje, a priča da on mrzi engleze i tako to... sve je to bilo umešano u priču.

Šta je stvarno bio rezon, mislim da to od kolege neću nikada saznati. Opet parafraziraću moju ženicu: "Da je rekao svima da ide tamo i tamo i da je i njoj to isto rekao, pre bi je smuvao kao uspešan i ambiciozan mladić, koji zna šta hoće i koji se bori za sebe, nego kao neko ko je planktonski zaljubljen u nju".
 
Doduše, to je samo jedan od razloga... Ima još nekih, ali sve je u glavnom bilo nerezonski po meni... Bilo kako bilo, poštovao sam odluku i nikada nisam uticao na istu. Samo sam postavljao pitanja i udavio dok nisam izvukao sve informacije. Bilo je tu i sujete prema nekima, koji su ga prvo šutnuli kao talentovanog, pa posle ukazali ljudima iz Engleske da imaju tamo nekog tog i tog, izuzetnog kolegu, kada su oni tražili studenta. Sve je u suštini bio miks odluka i ko zna čega sve još. Ima doduše i ljudi koji se teško odvajaju od starih navika, istih ljudi okoline, pa na kraju krajeva i zemlje, a priča da on mrzi engleze i tako to... sve je to bilo umešano u priču.

Šta je stvarno bio rezon, mislim da to od kolege neću nikada saznati. Opet parafraziraću moju ženicu: "Da je rekao svima da ide tamo i tamo i da je i njoj to isto rekao, pre bi je smuvao kao uspešan i ambiciozan mladić, koji zna šta hoće i koji se bori za sebe, nego kao neko ko je planktonski zaljubljen u nju".

ne znam da li je ovaj deo o "planktonskom" zaljubljivanju greška u kucanju ili ne, ali si dao pravi opis
 

Back
Top