KOLAČI: recepti, saveti, ideje...

Evo ih krempite u mojoj izvedbi.

2ivxv6q.jpg


Juče su nestale dok si rek'o keks. A bude ih ohoho iz mere. Sigurno oko 3kg. Ali budu kao iz poslastičarnice, tako da brzo planu. :D
 
Smeh evo odmah puno za pisati ali jako jednostavno za napraviti
TORTA OD KOKOSA I SIRA S OGROZDIMA

Za tijesto:

200 g brašna gladkog
pola pecilnog praška
70 g šečera
1 vanili šečer
1 žličica mljevenog cimeta
1 žumanjak
125 g omekšanog maslaca ili margarina
50 g kokosovog brašna to sve zamjesiti staviti na dno kalupa za tortu 26 cm namaščen i staviti peči u predhodno zagrijanu pečnicu na 180 za 15 minuta

nadjev

400 ml sladkog vrhnja
3 žlice kokosa
250 g svježeg sira
150 g šečera
2 jaja
1 bjelanjak ovo sve skupa odjednom dobro izmiksati i preliti po na pola pečenom tjestu
staviti peči otprilike 1 sat
pustuti da se ohladi i preliti sa
750 g crvenog ogrozda
100 ml vode
120 g šečera
1 žličica mljevenog cimeta
u lonac staviti vodu i šečer te kad zakipi staviti oprane ogrozde i pažljivo prokuhati 1 minutu

1 omot za preljeve svijetli
100 ml vode
prašak za preljev pomješati sa 100 ml vode i u zakuhano sipati te promješati,ostaviti da se malo ohladi izvaditi ogrozde i posložiti po tijestu te preliti preljevom .
Pustiti da se dobro ohladi i navalite


KOLAČ S BRESKVAMA I KISELIM VRHNJEM

tijesto

150 g gladkog brašna
1 pecilni
50 g šečera
1 vanili
1 jaje
65 g omekšanog maslaca ili margarina
dobro zamjesiti i položiti na dno pleha za tortu ali s tim da se ostavi malo za podignuti rub staviti peči 15 minuta na 180
kad se ispeče od ostatka tijesta napraviti rub jedno 3 do 4 cm visine i staviti kremu

krema
4 breskve ja sam stavila cijele breskve iz kompoza narezane na male kriške
2 vanili pudinge
100 g
šečera
500 ml
mlijeka
2 čaše kiselog vrhnja

breskve narezati na kriške i položiti na polu pečeno dno tijesta,i preliti sa kuhanom kremom od vanili pudinga i u vruče umješati kiselo vrhnje te preliti,staviti opet peči cca 1 sat
najmanje 2 sata se hladi a kad je hladno onda je njammmmmmmmmmmi
 
Može recept, naravno...:D

KREMPITA

Kore: 1 kašika stegnute masti
6 kašika šećera
1 dl mleka
1 jaje
malo praška za pecivo i brašna po potrebi.

Peći na prevrnutom plehu (31 x 36 cm) od ove mase dve kore.


Fil: 6 žumanaca
10 kašika šećera
6 kašika brašna
2 vanil šećera
200 g gustina
Ovo razmutiti sa 1 dl mleka.

Kuvati u većoj šerpi 9 dl mleka i 9 dl vode. Kada provri, zakuvati u to žumanca itd. Kada se zgusne, skinuti sa vatre, i dodati 1 margarin. Povremeno promešati da se margarin otopi, pa u mlako dodati 6 belanaca ulupanih sa šećerom po ukusu. Minimum 10 kašika.

Vrućim filovati kore.
 
Da li je neko pekao banane u testu, tj. nekom biskvitu? Ja sam nekidan pravila hleb s bananama, a to je u stvari slatki kolac tipa kuglof i jako mi se dopalo. Medjutim, sad imam ideju da napravim onaj jednostavan kolac s jogurtom, koji obicno pravim s kajsijama ili visnjama, ali da u njega stavim banane. Hoce li to valjati?
 
Ovako ja to za minut umutim varjacom
Materijal
dve case brasna
jedna casa secera
prasak za pecivo
dva jaja
jedna casa jogurta
trecina case ulja
Izmesati i dodati voce pa peci 50 min. na 170 stepeni.
Iz iskustva mogu reci da ne treba dugo mesati da testo ne bude zilavo i slaninasto nego sve sastojke samo malo promesati da se sjedine pa bude lepo meko, vazdusasto i rastresito
 
Ovo je kolac sastavljen iz vise recepata

Oljin kolac
Potrebno: 15 kom nekog keksa (bevita, plazma..), 1 margarin, 150gr mlevenog plazma keksa, 100gr cokolade, 200gr prah secera, 50gr mlevenih oraha, 5 coko bananica, 1solja kristal secera.
Uspinovati solju secera sa soljom vode. U taj spin umakati keks i poredjati na tacnu.
Umutiti margarin sa prah secerom i podeliti na dva dela. U jedan deo iseckati bananice i dodati orahe. U drugi deo margarina dodati mleveni keks i 50gr omeksale cokolade i ako je previse gusto dodati malo spina koji je ostao.
Preko keksa prvo staviti deo sa mlevenim keksom i cokoladom, pa preko toga deo sa bananicama.
Otopiti 50gr cokolade sa komadicem margarina i preliti kolac.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
KNEDLE SA SLJIVAMA

testo: 700 ml vode, 100 ml ulja i malo soli sipati u serpu i da provri.Dodaje se 400 gr. brasna i 200 gr. griza i mesa se varjacom dok se ne bude gusto.Skloni se sa vatre da se ohladi.Dodaje se 4 jaja i mesa se dok se ne ujednaci testo.Na sto se nasoli brasno, sipa se testo i prave se loptice u koje se ubaci sljiva, bez semenke naravno.

U serpu se sipa voda, prstohvat soli i saceka da provri.Knedle se ubacuju u kipucu vodu, po 5-6 u zavisnosti od velicine serpe.Kad isplivaju na povrsinu vade se i stavljaju u cedaljku da se lepo ocede od vode.
U tiganj se rastopi margarin ( oko 150 gr.), u njega se sipaju prezle da se proprze da dobiju lepu boju.Gotove knedle se uvaljaju u przenu prezlu.
 
Ja to sve onako djuture...Skuvam krompir,ispasiram,dodam malo margarina,mleka(mada cesto pravim i od preostaliog pirea od rucka),kasiku masti dva-tri jaja i onda brasna da se umesi testo,da se ne lepi.Otkidam komade,unutra uvijem sljivu ili kajsiju i kuvam u kipucoj vodi ,malo posoljenoj.Moja baka je takve knedle uvaljala u prezlu slagala na tacnu i prelivala vrelom masti ili margarinom.Medjutim porodica u koju sam se udala voli kada se preprze mrvice od dan-dva starog hleba(sredina) i kuvane knedle se uvaljaju u ovo...Inace knedle ili valjusci su kuvani kada isplivaju na povrsinu vode u kojoj se kuvaju...
 
KOLAČ SA JOGURTOM I ČOKOLADOM

Potrebno:
500ml jogurta, 6 šoljica (za kafu) šećera, 6 šoljica brašna, 1 šoljica ulja, 1 kašičica sode bikarbone, 2 kašičice kakaa.
Za glazuru:
100gr čokolade za kuvanje, 200gr eurokrema, 8 kašika vode, 4 kašike ulja.

Sastojke za kolač redom stavljati i mešati varjačom tek toliko da se sjedine. Peći u podmazanom plehu na 200C.
Ohladjen kolač preliti toplom glazurom. Glazura se ne kuva već se samo istope svi sastojci i izmešaju da se lepo sjedine.
I kolač je gotov


Uploaded with ImageShack.us
 

Back
Top