KOLAČI: recepti, saveti, ideje...

Nisam valda ja najgore dete od svih?
attachment.php


attachment.php
 
Lady,u principu ove poslastice u čaši prave se ili kao čizkejk ili kao tiramisu,isto se radi i slažu se slojevi samo u čaši.Medjutim, ja nisam baš ljubitelj želatina, za njega treba vremena, a ja uvek žurim, pa radim sasvim drugačije. Moji vole voće,leti sa sladoledom a zimi sa šlagom, pa ja to koristim obilato. Napravim koru od mlevene plazme, putera i malo soka (koristim sok iz kompota). Umutim tečnu pavlaku ali ne mnogo gusto i redjam.Ovde sam stavljala red mlevene plazme (nekad stavim i neki keks ili piškote), zalila pavlakom, stavila sam kajsije iz kompota, opet pavlaku pa smrznute maline pa malo pavlke. Ostatak pavake ponovo umutim da bude mali čvršća stavim u dresing kesu i ukrasim. To je moja poslastica koju moji baš vole, a da ne govorim kako se brzo pravi, Idealna za iznenadne goste i 'vredne' domaćice. :zcepanje:
 
isprobavam prvom prilikom, gledala sam neki dan malo i na netu, bas mi se dopalo pa sam imala ideju da to napravim nama juce za slavu ali sam shvatila da nemam tako lepih casica za sve goste.....mislila sam u one za vino ili neke na taj fazon i na kraju sam odustala, pa cu jedan dan za nasu dusu :) i ovako mi cesto ostane fila, pa voca, a plazme uvek ima, pa cu drugi put iskombinovati nesto.....
hvala devojke moje.....:cmok2:
 
zumanca,secer, mleko, brasno, dodaju se umucena belanca u to, i sve se zakuva u mleku....mmmm prste da polizes....obozavam princes krofne.......ako hoces ispisacu i tacne mere

Bila sam juce u BG i cuvenoj jablanici :) nisu imali kandirane tresnje, ni sa peteljkom ni bez, samo neke zelene :eek:
al nije da nisam imala na sta drugo potrositi parica :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top