Koka ili jaje ?

Ne razumem šta pokušavate da postignete ovim besmislenim temama i prostačkim sprdanjem. Ovo je religiozni forum, i ma koliko se pripadnici raznih veroispovesti i religija međusobno nerazumevali i sukobljavali, postoje neke stvari sa kojima niko neće da se sprda niti da ih profanizuje na bilo koji način. Promašili ste i forum i poentu.
 
Ako je svemoguc kao sto Vi kazete da jeste on ne bi dozvolio da mu sina kace ekserima za krst

- - - - - - - - - -



Jok, treba da zivim u mislima, za zamisljam nesto apstraktno i nepostojece.

Pa nisam drogiran niti pijan

Apstraktno misljenje nema veze sa drogiranjem i pijanstvom. Cak sta vise jedna faza u razvoju inteligencije kod coveka se naziva fazom apstrakstnog misljenja i javlja se na uzrastu 10-11 godina.

Isus je razapet na krstu zarad viseg cilja. Bilo bi skroz kukavicki da je Bog intervenisao, jer to bi bilo krajnje sebicno.
 
sus je razapet na krstu zarad viseg cilja. Bilo bi skroz kukavicki da je Bog intervenisao, jer to bi bilo krajnje sebicno
Bog ako stvarno voli ljude kao sto kazete da voli on ne bi dopustio da ljudi stradaju na svakojake nacine a kamoli da svoga sina kace teskim mukama na krst.

Surovo od njega, zar ne ?
 
Prastara filozofska i naučna misterija „šta je starije - kokoška ili jaje?“ konačno je rešena! Tim naučnika sa Univerziteta Šefild i Vorvik je na osnovu proteina OC-17 koji se može naći samo u jajnicima kokošaka, utvrdio da jaje nije moglo nastati a da prethodno nije „prošlo“ kroz kokošku. Dakle, koka mora biti starija!Kokoška je starija pošto je, kako su stručnjaci saopštili, za formiranje ljuske jajeta neophodan protein koji se nalazi isključivo u jajnicima kokoške, objavio je list Dejli mejl.
A pevac , ko je "prpošio" koku da bi jaje bilo oplodjeno.
 
Malo igra reci :D
Ja sam rodjen, imam majku, oca, znam poreklo itd itd
Na forum sam dosao kao covek, prosto je i nema tu nikakvog poredjenja sa stvaranjem isusa

Не схватај буквално.
Ти на форуму ниси ништа друго до кориснички налог, као и ја. Ово је само ''инкарнација'' нас самих, нисмо прави ми. Зато се и ова сличица коју имаш зове аватар, а реч аватар је из хиндуизма и значи инкарнација божанства на Земљи. Сам Исус би по томе био исто некакав аватар и често га Хиндуси сматрају Кришном.
Због тога ти си овде и човек и кориснички налог, човек си за нас, као личност, а кориснички налог си за компјутер и Крстарицу као обичан програм. Само као човек ниси потпун, ниси присутан телом, већ о теби знам само на основу онога што пишеш и како се представљаш тј. какав однос имаш са свим осталим форумашима. Да бих знао какав си заиста, морали бисмо да се видимо и боље упознамо. На сличан начин постоји однос човека и Бога.

Sama biblija te demantuje . Po bibliji je Isus na krstu rekao : " Oče , zašto me ostavi ! "
Jel se on to obraćao samom sebi ? :think:

То је због тога што се у том тренутку испољила његова људска природа, јер није био само Бог, већ и човек.
 
Poslednja izmena:
Не схватај буквално.
Ти на форуму ниси ништа друго до кориснички налог, као и ја. Ово је само ''инкарнација'' нас самих, нисмо прави ми. Зато се и ова сличица коју имаш зове аватар, а реч аватар је из хиндуизма и значи инкарнација божанства на Земљи. Сам Исус би по томе био исто некакав аватар и често га Хиндуси сматрају Кришном.
Због тога ти си овде и човек и кориснички налог, само као човек ниси потпун, ниси присутан телом, већ о теби знам само на основу онога што пишеш и како се представљаш тј. какав однос имаш са свим осталим форумашима. Да бих знао какав си заиста, морали бисмо да се видимо и боље упознамо. На сличан начин постоји однос човека и Бога.
Ok, ne shvataj ni ti boga bukvalno :D
 
Sta je pre nastalo koka ili jaje :think:

Salim se naravno, pitanje je sledece : da li je prvo nastao covek pa je tek onda "devica" Marija rodila Isusa ili je Isus stvorio coveka ?


p.s. dobio sam neke postove gde se tvrdi da je Isus stvorio coveka na zemlji pa sam malo zbunjen :neutral:

Meni se više sviđa teorija evolucije.
 
Не схватај буквално.
Ти на форуму ниси ништа друго до кориснички налог, као и ја. Ово је само ''инкарнација'' нас самих, нисмо прави ми. Зато се и ова сличица коју имаш зове аватар, а реч аватар је из хиндуизма и значи инкарнација божанства на Земљи. Сам Исус би по томе био исто некакав аватар и често га Хиндуси сматрају Кришном.
Због тога ти си овде и човек и кориснички налог, човек си за нас, као личност, а кориснички налог си за компјутер и Крстарицу као обичан програм. Само као човек ниси потпун, ниси присутан телом, већ о теби знам само на основу онога што пишеш и како се представљаш тј. какав однос имаш са свим осталим форумашима. Да бих знао какав си заиста, морали бисмо да се видимо и боље упознамо. На сличан начин постоји однос човека и Бога. .
hoćeš da kažeš da boga viđeš svaki dan i sa njim imaš izravan kontakt?
 
hoćeš da kažeš da boga viđeš svaki dan i sa njim imaš izravan kontakt?

Nije meni upuceno, ali ipak samo da pitam zasto mislis da je to nemoguce? Prosvetljeni ljudi su sa Bogom svake sekunde. A to sto mi nesto nismo doziveli, ne govori da smo mi u pravu, vec govori o ogranicenosti nasih iskustava, ali ne daje za pravo da poricemo misticna iskustva drugih ljudi ili ismejavati se poput ovog cleaner-a :roll:.
 
Nisam čitala ostale odgovore, možda ti je neko već dao odgovor... Ali.
ISUS nije postojao ranije. ISUS je bogočovjek, koji je rođen od strane Marije.
Dok je Sin postojao oduvijek sa Ocem i Duhom Svetim. Nadam se da razumiješ :)

A za koku i jaje, logično je da jaje prvo, čak sam gledala nešto o tome nekada davno na tv-u :D
 
Nije meni upuceno, ali ipak samo da pitam zasto mislis da je to nemoguce? Prosvetljeni ljudi su sa Bogom svake sekunde. A to sto mi nesto nismo doziveli, ne govori da smo mi u pravu, vec govori o ogranicenosti nasih iskustava, ali ne daje za pravo da poricemo misticna iskustva drugih ljudi ili ismejavati se poput ovog cleaner-a :roll:.

moguće, ali ne i fizički na šta aludira aristokrata.
prosvetljenje je moguće ali u tebi, a ne u nebu gde vernici zamišljaju boga.
 
Ko to moze da razume sestro ?

Ili je oduvek postojao ili ga je rodila Marija. Hocu kakim - necu kakim :think:

Isus je rođen. Zato ga i zovemo bogočovjek jer je i Bog i čovjek u jednom tijelu.
Sin nije "rođen" na način na koji misliš da je. Sin jeste :D
Ovaplotio se od Duha Svetoga i Marije i postao čovjek.
 
Poslednja izmena:

Back
Top