Koka ili jaje ?

Pera zdera

Buduća legenda
Poruka
37.995
Sta je pre nastalo koka ili jaje :think:

Salim se naravno, pitanje je sledece : da li je prvo nastao covek pa je tek onda "devica" Marija rodila Isusa ili je Isus stvorio coveka ?


p.s. dobio sam neke postove gde se tvrdi da je Isus stvorio coveka na zemlji pa sam malo zbunjen :neutral:
 
Isus je stvorio coveka a onda ga je rodila devica Marija. Znaci i jedno i drugo, sta ti tu sad nije jasno?

Salu na stranu svaka religija ima muski i zenski princip koje se predstavljaju kroz razne simbolike, jing (zenski princip) i jang (Muski), Sunce (muski princip) i Mesec (zenski), cesto u religijama vidjamo dve zmije obavijene oko stapa (stap predstavlja covekovu kicmu ) to jest dva energestka principa koje struje nasim telom. U hriscanstrvu imamo bogorodicu kao zenski princip.
 
Sta je pre nastalo koka ili jaje :think:

Salim se naravno, pitanje je sledece : da li je prvo nastao covek pa je tek onda "devica" Marija rodila Isusa ili je Isus stvorio coveka ?


p.s. dobio sam neke postove gde se tvrdi da je Isus stvorio coveka na zemlji pa sam malo zbunjen :neutral:

Prastara filozofska i naučna misterija „šta je starije - kokoška ili jaje?“ konačno je rešena! Tim naučnika sa Univerziteta Šefild i Vorvik je na osnovu proteina OC-17 koji se može naći samo u jajnicima kokošaka, utvrdio da jaje nije moglo nastati a da prethodno nije „prošlo“ kroz kokošku. Dakle, koka mora biti starija!Kokoška je starija pošto je, kako su stručnjaci saopštili, za formiranje ljuske jajeta neophodan protein koji se nalazi isključivo u jajnicima kokoške, objavio je list Dejli mejl.
 
Prastara filozofska i naučna misterija „šta je starije - kokoška ili jaje?“ konačno je rešena! Tim naučnika sa Univerziteta Šefild i Vorvik je na osnovu proteina OC-17 koji se može naći samo u jajnicima kokošaka, utvrdio da jaje nije moglo nastati a da prethodno nije „prošlo“ kroz kokošku. Dakle, koka mora biti starija!Kokoška je starija pošto je, kako su stručnjaci saopštili, za formiranje ljuske jajeta neophodan protein koji se nalazi isključivo u jajnicima kokoške, objavio je list Dejli mejl.

Objavili Blic i Kurir :lol:

- - - - - - - - - -

Neki ovde tvrde da je Isus stvorio coveka :)

Sta vise, cak je to potkrepio nekim citatima iz biblije :eek:

Nije hriscanstvo spansksa serija da on stvori sam sebe, jer i on je covek...
 
Isusa je rodila Marija, samo ne vidim kakve to veze ima sa ovim drugim.

Bog je stvorio ljude... Kako je Isus mogao da stvori coveka, kada su ljudi postojali i pre njega? Isus nije Bog, on je bozji sin...
 
Sta je pre nastalo koka ili jaje :think:

Salim se naravno, pitanje je sledece : da li je prvo nastao covek pa je tek onda "devica" Marija rodila Isusa ili je Isus stvorio coveka ?


p.s. dobio sam neke postove gde se tvrdi da je Isus stvorio coveka na zemlji pa sam malo zbunjen :neutral:



u prenesenom smislu bi se moglo reci da ga je Isus POKUSAO STVORITI(coveka) a koliko vidimo i nije bas uspeo u tome.
puno toga zaista sjajnog iz njegovog ucenja, covek nije u stanju bio ni da shvati a pokusao je da prihvati.
nakaradno, naravno, kako bi drugo.

shvatiti doslovno tu tvrdnju je groteskno.
 
u prenesenom smislu bi se moglo reci da ga je Isus POKUSAO STVORITI(coveka) a koliko vidimo i nije bas uspeo u tome.
puno toga zaista sjajnog iz njegovog ucenja, covek nije u stanju bio ni da shvati a pokusao je da prihvati.
nakaradno, naravno, kako bi drugo.

shvatiti doslovno tu tvrdnju je groteskno.

Ako govorimo o pokusaju stvaranja coveka u smislu svesti to stoji.

Za ovo boldovano si u pravu.
 
u prenesenom smislu bi se moglo reci da ga je Isus POKUSAO STVORITI(coveka) a koliko vidimo i nije bas uspeo u tome.
puno toga zaista sjajnog iz njegovog ucenja, covek nije u stanju bio ni da shvati a pokusao je da prihvati.
nakaradno, naravno, kako bi drugo.

shvatiti doslovno tu tvrdnju je groteskno.

Da parafraziram Daglas Adamsa: "Zemlja, mala zabačena planeta na kojoj su pre 2000 godina nekog tipa zakucali za drvo jer je predložio da bi ljudi mogli za promenu da se ophode učtivo jedni prema drugima" :lol:
 
Da parafraziram Daglas Adamsa: "Zemlja, mala zabačena planeta na kojoj su pre 2000 godina nekog tipa zakucali za drvo jer je predložio da bi ljudi mogli za promenu da se ophode učtivo jedni prema drugima" :lol:

sasvim je u pravu, zabaceni smo, daleko od Tvorca a trudimo se da budemo jos dalje.
i ne samo da bi mogli biti uctivi jedni prema drugima, vec da nauce jednom da stanu na loptu i da uvide da svakim danom pregaze tone za njih "lekovitog bilja", kukajuci od boli i bolova.
 
Opet filozofija a ja pitam prosto da prostije ne moze biti : jel prvo nastao Isus ili ljudi na planeti ?
Citiracu jednu prepisku sa nasim clanom Glasnikom koja me je zbunila s obzirom da je covek veliki vernik pa ako on nece nek mi neko protumaci ko je ovde lud, ko laze a ko govori istinu >

cleaner > Cek cek, ja ovo ne razumem ?????

Sad ispada da je ljude na zemlji isus stvorio jel tako ?

Glasnik > Cek cek, bas tako...
Odlicno si razumeo, spadas u grupu retkih...

cleaner > Dobro brate, sad neke stvari kapiram.

Ljudi NISU postojali pre isusa

Glasnik > Rzajsni malo, kada pre Isusa?

cleaner > Pa ako je isus stvoritelj ljudi na zemlji onda ljudi pre isusa nisu ni postojali

Glasnik > Hteo sam da vidim kako mislis.

Da, bas tako...

cleaner > Vrlo zanimljiva konstatacija

Da nisi pobrkao loncice ?........itd itd
 
Isus je bio jedan od najzdravijih ikad rodjenih ljudi na planeti, pokusao je ljudima da predoci resenje za njihovo izbavljenje, resenje koje im je svuda unaokolo, koje vapi za tim da bude umrezeno u procese kosmickih postrojenja.
Isus je dokaz coveku da nikad nista jedni s drugim istinski uspeti necemo jer kad nismo Njemu mudracu poverovali, kako cemo tek nekom drugom oko koga nista ne "svetli".
a kako da Mu poverujemo kada tesko ista mozemo da shvatimo.
 

Back
Top